Jump to content

uruguay'a yerleşme ve şartları

Recommended Posts

ilk başta şunu belirteyim pek bir şartı şurtu yok

aylık en az 1200 dolar geliri olan ve bulaşıcı hastalığı olmayan herkes başvurabilir.

şimdi uruguay'ı biraz tanıyalım

uruguay cumhurbaşkanı jose mujica maaşının %90 nını halka dağıtıyor,kendisinin sadece eski bir vosvos aracı var ve çiftçilik yapıyor.

eşcinserl evlilik serbest,zorunlu askerlik yok zaten ordusu 15.000 bin kişiden oluşuyor.

esrar yetiştirmek,kullanmak serbest,halkın % 50 deist-ateist.

19 il 3,5 milyon nüfus var.hayvancılık ileri düzeyde kişi başı 3 inek düşüyor.

nüfus arasındaki gelir dağılımı birbirine çok yakın..

kimseyle savaşmayan,düşmanı vs olmayan bir ülke..

ekonomi bakanı sırf rüşvetle adı geçtiği için utanarak istifa etmiş bir şahıs.

iklimi 12 ay bahar havasında ne çok soğuk var ne çok sıcak

eğitim 3 yaşında başlıyor 18 yaşına kadar sürüyor..

bu liste böyle uzar gider,bu berbat ülkede yaşayan biri için neredeyse inanılmaz derece güzel bir ülke..

aylık 1200 dolar kazanmayı başardığım an kesinlikle ama kesinlikle başvurumu yapacağım...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Uruguay iki defa dünya futbol kupasını alan milli takıma sahip.

İlkinde oyuncuları çıplak ayakla antreman yapmışlar..

Hala güzel futbol oynarlar. Son dünya kupasında Almanya'ya yenildiler.

Son dakika çok güzel bir frikik attı Uruguay'lı kaptan ama köşeden girmedi.. Çok yakındı..

Uruguay Ermeni katliamını kabul eden bir ülke..

Ama bizim Müslüman sapıklara bakıyorum da, ben bile Ermeni katliamının doğru olduğuna inanıyorum artık.

Git kardeşim. Uruguay bu haliyle yaşanacak bir ülke..

Yaşım müsait olsaydı ben de giderdim. Zaten ya Uruguay'da yaşamak isterim ya da Şili de..

Sitelerde Paylaş

3 yılda vatandaşlık hakkı da veriyor

türkiye'de yaşayan biri için uruguay hayal dahi edilemeyecek bir ülke o kadar söyleyeyim..

şuan tek sorunum aylık 1200 dolar kazanamamak ki bu ülkede zaten yandaş vs değilsen bu çok zor ama bunu başaracağım..

1200 dolar şartını da ülkede ki hizmet ve mal alımını yapacak kitle oluşturmak yani pazarı genişletmek.

Sitelerde Paylaş

Bu aylık 1200 dolar meselesi nasıl işliyor tam olarak? Yani ülkemden ayrılınca çalışmayı bırakacağıma göre o paranın kaynağı da kesilmeyecek mi? Tam anlayamadım.

şöyle oluyor amaç ülkeye her ay en az 1200 dolar sokmak yani pazarı genişletmek..

misal emeklisin ve aylığın 1200 dolar ve üstü ediyorsa başvuru hakkı kazanıyorsun..

Sitelerde Paylaş

Bu aylık 1200 dolar meselesi nasıl işliyor tam olarak? Yani ülkemden ayrılınca çalışmayı bırakacağıma göre o paranın kaynağı da kesilmeyecek mi? Tam anlayamadım.

Haklısın. Acaba bordro vs gelir belgesi mi istiyorlar.

Ya da birikmiş para gösterilse kabul ederler mi?

Başvuran kimse var mı?

Sitelerde Paylaş

şöyle oluyor amaç ülkeye her ay en az 1200 dolar sokmak yani pazarı genişletmek..

misal emeklisin ve aylığın 1200 dolar ve üstü ediyorsa başvuru hakkı kazanıyorsun..

Anladım. O biraz zor gibi benim için. Mesela ülke sınırları içinde o parayı kazanıp yatırsam da olur mu ki?

Sitelerde Paylaş

Latin Amerika'nın insanları sıcak kanlıdır.

Gerçi insanın kendi vatanı gibi olmaz ama burada durumlar malum.

Ben bu işi cidden araştıracağım agalar.

Elçiliğe gidip bilgi alacağım en yakın zamanda.

Sonuçları size buradan duyururum canlar.

Belki topluca gideriz :D kafile halinde göç ederiz Avşar elleri gibi.

Benden önce başvuranlar olursa buradan bize haber ediversin.

tarihinde _Vivaldi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

başvuru ve gerekli detaylar için bazı belgeler edindim ama tabi ki bunlar ispanyolca ve anlamam imkansız.

an itibariyle önümdeki tek engel 1200 dolarlık aylık gelir vaad etmem ki bunu çözdüğüm gün başvurumu gerçekleştirip Türkiye'de ki bu faşistlik ve çağdışı yaşamı uzaktan seyredeceğim ..

Sitelerde Paylaş

Evetbu şahıs Uruguay'a yerleşmiş ve adeta praya açık olmuş. Şu an çeviremeyeceğim kadar çok sayıda olumlu şey yazmış.

Şahsen biraz kuşkucu biri olan bendeniz bunlara hemen inanmakta güçlük çekiyorum.

Çünkü adam açık açık Uruguay dünyanın yaşanmaya değer en iyi ülkesi diyor.

Sağlık hizmetleri mükemmel ve çok ucuzmuş.

Vergiler düşükmüş ve hükümet halk yanlısı dürüst çalışkan ve halka yardım etmek için can atan kimselerden oluşuyormuş.

Özellikle şu cümleler çarpıcı:

Best of all, as I mentioned earlier, you needn’t worry about the welcome you’ll receive in Uruguay. Uruguayans are among the warmest, most content (and best-educated) people in the world. The government actually encourages newcomers and makes it very easy to get a residence visa and make a new, better life in their country.

One reason the government is so welcoming is because practically every Uruguayan can trace their roots to Europe. Most are of Spanish, Italian, or Portuguese heritage. The European culture is prevalent in sidewalk cafes, classical music, wonderful European cuisine accompanied by great wines, and the Uruguayans’ genteel approach to living. They enjoy living well, and so can you…"

Çat pat İngilizce'niz varsa zaten anlarsınız. Ama şu "en eğitimli insanlar" ibaresi gerçekten de düşündürücü.

İyi yaşamayı seven sıcak kanlı, dost canlısı insanlar.

Gerçek olamayacak kadar güzel.

Rüya gibi lan...

Bu işi adamakıllık araştırmalı.

tarihinde _Vivaldi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu arada "İhtiyar Adam ve Deniz" adlı bif film vardı. Sanırım Şili kıyılarında geçen bir hikayeyi anlatıyordu. (Küba da olabilir)

Oradaki insan ilişkileri mükemmeldi.

Hakiki, sıcak kanlı insanlar.

Şahsen benim için açık denizler çok şey ifade ediyor.

Bizim denizlerin a.ına koydular. Trollerle girip bütün su altı faunasını katlettiler.

Şimdi hamsi bile çıkmıyor.

Türkiye'nin her yeri talan edildi.

Sitelerde Paylaş

Sosyal demokrasiyi iyi kullanıyor Uruguay. Geleceğin rejimi..

Küçük ülkeler için çok daha ideal bir rejim. Ülke büyümeye başlayınca sorun oluşturuyor ama.

Kaynakları paylaşmak ve yeni kaynaklar bulmak zorlaşıyor.

Kanada 30 milyonluk nufusu ile vatandaşlarına iyi bakabiliyor. Ama doğal zenginleri çok fazla. ABD'den bile çok.. ve ayrıca ABD'den bile büyük bir ülke.

Ama yaşanacak bir ülke değil. İnanılmaz soğuk.. Türklere tavsiye etmem.

ABD sapına kadar kapitalist. Para hırsı olan oraya gitsin. Tabii para hırsı ile birlikte bildiği para getiren birşeyleri de olmalı.

Benim şahsen tanıdığım iki Türk milyar dolar sahibi oldu. Dolar milyarderi oldular yani. Biri Türkiye'de yaşıyor çoğunlukla..

Uruguay sosyal demokrasi için ideal bir yer. Doğal kaynakları yeterli şimdilik. Hayvancılığa önem veriliyor anlaşıldığı kadarıyla.

Çiftçilikten anlayanlar için ideal bir yer. Orta ve Güney Amerika'da Türklerin çok mutlu yaşayacağı başka bir iki ülke daha var. Belize onlardan biri.. Cennet gibi bir yer. Buradan ev alın diyorlar.. Costa Rica da güzel bir yer.

Uruguay'ı hiç düşünmemiştim ama biliyordum. Bu ülkenin farkında olsaydım oraya çok önceleri göçerdim.

Türkiye cennet gibi bir ülke aslında ama, haydutların, hırsızların, ahlaksızların, hızla köşeyi dönmek isteyen fırsatçıların elinde rezil olmuş bir yer.

Yaşanmaz artık..

Sitelerde Paylaş

Türkiye belki senin gençliğinde cennet gibiydi evet bu doğru ama son zamanlarda inanılmaz çölleşti Hacı.

Nerede bir cennet köşesi, bozulmamış doğal bir güzellik buldularsa ya termik santral yaptılar, ya çöp döktüler ya da kimyasal atık deposu haline getirdiler.

Üç tarafından denizlerle çevrili olduğu halde halkının nadiren balık yüzü görebildiği başka bir ülke yoktur sanırım.

Tatlı su kaynakları, ormanlar, o cennet sahiller, temiz hava, kaynak suları vs artık yok.

Kerbela çöllerine döndürdüler ülkeyi namussuz hırsızlar.

Sitelerde Paylaş

devam edebiliyorsunuz babyknight

hatta şunu söyleyeyim 3 yıl sonunda uruguay vatandaşlığı aldıgınızda dünyadaki pek çok ülkeye vizesiz giriş hakkı da kazanıyorsunuz,öyle Türklere tanınan kıytırık vizesiz ülkeler değil hemde.

Sitelerde Paylaş

ilk başta şunu belirteyim pek bir şartı şurtu yok

aylık en az 1200 dolar geliri olan ve bulaşıcı hastalığı olmayan herkes başvurabilir.

şimdi uruguay'ı biraz tanıyalım

uruguay cumhurbaşkanı jose mujica maaşının %90 nını halka dağıtıyor,kendisinin sadece eski bir vosvos aracı var ve çiftçilik yapıyor.

eşcinserl evlilik serbest,zorunlu askerlik yok zaten ordusu 15.000 bin kişiden oluşuyor.

esrar yetiştirmek,kullanmak serbest,halkın % 50 deist-ateist.

19 il 3,5 milyon nüfus var.hayvancılık ileri düzeyde kişi başı 3 inek düşüyor.

nüfus arasındaki gelir dağılımı birbirine çok yakın..

kimseyle savaşmayan,düşmanı vs olmayan bir ülke..

ekonomi bakanı sırf rüşvetle adı geçtiği için utanarak istifa etmiş bir şahıs.

iklimi 12 ay bahar havasında ne çok soğuk var ne çok sıcak

eğitim 3 yaşında başlıyor 18 yaşına kadar sürüyor..

bu liste böyle uzar gider,bu berbat ülkede yaşayan biri için neredeyse inanılmaz derece güzel bir ülke..

aylık 1200 dolar kazanmayı başardığım an kesinlikle ama kesinlikle başvurumu yapacağım...

Sayin sinekcan,

umarim bir gün hayaliniz gerceklesir.

Bende durum tam tersi.

Ben uzun süredir yurt disinda yasiyorum ve vatanimi sadece izinden izine görebiliyorum.

Benim hayalim ise orta vade de Türkiye´ye kesin dönüs yapmak.

Bu konuda de düsündügünüzü tahmin edebiliyorum.

Ancak Türkiye´de ki mevcut düzen hep böyle kalmayacak.

Umutluyum, umarim yanilmam.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...