Jump to content

Ünlü pokerci müslüman oldu

Recommended Posts

Günahı faydasından büyük olan kumar ve alkolün terk edilmesi hem kendisi için hem sevdikleri için hem de inancı için çok iyi olmuştur.

Bizim toplumda ve dünyada kumar ve alkol yüzünden sayısız aile dağılmış,sayısız insan zarar görmüştür. Kimse çıkıp da bunların faydalı olduğunu iddia edemez etmiyor da sanırım.. İslamın topluma büyük bir kazanımıdır bu.

Ama inkarcı kesim ve münafık tayfa için bunlar tipik yasaklardan ibaret. Kırmızı ışıkta geçmek yasaktır ama kimse bu kanuna itiraz etmez. Çünkü insan hayatı söz konusu. Neden kötü şeyleri İslam yasaklayınca gericilik oluyor anlamıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Batı ülkelerinde din değiştirmek serbesttir. Hıristiyanlıkta 'Dinini değiştireni öldürün' ya da 'Dışlayın, rezil edin' tarzı bir hüküm ve gelenek yoktur.

Siz ABD'de her yıl kaç kişi Budizmi seçiyor, biliyor musunuz? Ya da Budizmi bırakıp eski inancına geri dönüyor?

Batı toplumlarında sürekli bir inanç arayışı vardır. Bunu kimse kınamaz, hor görmez; anlayışla karşılanır.

Bu, aynı zamanda 'Hıristiyanlığın kendine duyduğu güven' olarak da yorumlanabilir.

Aynı şeyi İslam için söyleyebiliyor musunuz?

Siz göremeyebilirsiniz ama biz görüyoruz. Uygulama hataları yok mudur elbette var. Ama çevremizde dinden dönen ve dine gelen insanlar oldu oluyor.

Siz kafanızdaki İslam şablonunu bilinçaltınızdan atamıyorsunuz. Başınıza kötü bir olay ya da ölüm gelmesini mi bekliyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Alevisin galiba. Alevi olan Ateistlerden!

Senin yalanını ortaya çıkarmam için Alevi olmama gerek yok.Şirin gözükmeye çalışmayın boşuna insanlar aldığınız kelleleri,yakarak öldürdüklerinizi iyi biliyor.Madımak olayındaki katiller sünniler için kahramandır,mücahittir.Sünnilik,Şiilik hoşgörülü falan değildir.Öyle göstereceğim diye boşuna yalan atma.Sizin ülkelerinizde özgürlük denen bir şey yok.Pokerci salak hangi İslam ülkelerine gitmiş de hoşuna gitmiş anlayamadım.İran'a mı,Afganistan'a mı?Ramazanda gidip sokakta bir sandviç yeseymiş bakalım yediği dayaktan sonra müslüman olur muymuş.

Alevi falan değilim,Muhammed,İbrahim,İsa,Salih.. gibi bir müslümanım.Dinin kaynağı sadece Kur'an'dır.

tarihinde bizon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin yalanını ortaya çıkarmam için Alevi olmama gerek yok.Şirin gözükmeye çalışmayın boşuna insanlar aldığınız kelleleri,yakarak öldürdüklerinizi iyi biliyor.Madımak olayındaki katiller sünniler için kahramandır,mücahittir.Sünnilik,Şiilik hoşgörülü falan değildir.Öyle göstereceğim diye boşuna yalan atma.Sizin ülkelerinizde özgürlük denen bir şey yok.Pokerci salak hangi İslam ülkelerine gitmiş de hoşuna gitmiş anlayamadım.İran'a mı,Afganistan'a mı?Ramazanda gidip sokakta bir sandviç yeseymiş bakalım yediği dayaktan sonra müslüman olur muymuş.

Alevi falan değilim,Muhammed,İbrahim,İsa,Salih.. gibi bir müslümanım.Dinin kaynağı sadece Kur'an'dır.

Nasıl bir müslümansın, yani hangi ekole bağlısın? Vahhabimisin?

Sitelerde Paylaş

Pokerci salak hangi İslam ülkelerine gitmiş de hoşuna gitmiş anlayamadım.İran'a mı,Afganistan'a mı?Ramazanda gidip sokakta bir sandviç yeseymiş bakalım yediği dayaktan sonra müslüman olur muymuş.

Tam da burada, Müslümanların pek sevdiği Yusuf İslam'ın (Cat Stevens) sözünü aktaralım.

Suudi Arabistan'a gidip döndükten sonra, havaalanında gazetecilerin "İslam hakkında görüşünüzde bir değişiklik oldu mu?" sorusuna yanıt olarak:

"Müslümanları daha önce görmüş olsaydım, Müslüman olmazdım. İyi ki Kuran'ı İslam'dan öğrenmişim."

Sitelerde Paylaş

Bu önemli adam (!) müslüman oldu diye boy boy resimlerle manşet yapan, ballandıra ballandıra anlatan ikiyüzlü medya, bir hristiyan türkiyeye gelip dinini yaymak istediğinde kudurmuş köpeğe dönüveriyor. Seninki din ise onunkide din.

Veya müslümanlıktan çıkanları ne anarlar nede yazarlar.

Hergün kimbilir kaç kişi bu işkence dininden çıkıyor ?

Bir kişi müslüman oluyorsa, tahminim bin kişi çıkıyordur.

Sitelerde Paylaş

Kötü alışkanlıkların yoksa ne mutlu sana.

İslamda kimse kınanmaz tam tersi davet edilir. Bizim sizi davet etmemiz gibi. Ve eğer insanları yaftalasaydık bu siteye asla uğramazdık. Bunu da görmenizi beklemiyoruz.

İslam emperyalizme her zaman karşıdır.

Pokerci arkadaş İnsan olduğunu yeni anladı. Yani İslamla anladı. Umarım siz de ölmeden önce anlarsınız.

Saygılar bizden.

YA MERAKIMI BAĞIŞLAYIN İSLAMA DAVET EDERKEN NASIL EDİYORSUNUZ MERAK NELEER MERAK ETİM

Sitelerde Paylaş

Biraz araştırma yaptığımda dikkatimi çekti. Hristiyan misyonerler Türkiye'de dinlerini anlatırken halk ayağa kalkmıştı. Misyonerler kuyumuzu kazıyor vb şeyleri gazetelerde manşet yapmışlardı. İnternette yardım kurumların bağışlarını bakarken. En çok müslümanlara yardım eden derneklerin sahipleri ve siyolarının hristiyan oldukları göze çarpıyor. Para içinde yüzen araplar misyonerlik yaparken iyi ancak iş para yardımı olunca dinsiz kesiliyorlar. İngilterede

islami dernekler var ve bunlara devlet destekte dahi bulunuyor. Türkiyede hangi şeyin misyonerliğini yaptığı farketmez hemen aşağılık olarak gösterilip zarar veriliyor.

Bir başka konu bütün haberler ve siteler manşet atıyor İslam hızlıca büyüyor diye. Ama hepsi yalan. Bence islam hızla eriyor.

Sitelerde Paylaş

hepsi yalan.

İslamın bir dediğinin doğru olması olasılığı net biçimde sıfır. Allah bir dedikleri yalan olduktan sonra, daha ne doğru olacak?

Bunların dinine giriş, yalan yere şahitlikle gerçekleşiyor. Ömründe allah, muhammed diye bir şey görmemiş kişi, kalkıyor bunlara yalan yere şahitlik yapıyor. Yalanla başlayan iş ne olur? Yılan hikayesi... Anlatır anlatır, anlatırlar... Saftirik kekstralardan başka da inanan olmaz bu safsatalara... Dünyada bolca saftirik kekstra olduğu için bir türlü bitmezler. Tavşan gibi de ürerler. İslamın tek yayılış biçimi üremedir. Çocukken beyin iğdiş etmekten başka çareleri yoktur. Çünkü hiç bir aklı başında kişi bu kadar safsata bir dine metelik vermez.

Sitelerde Paylaş

Ya birader. Şeriatı, Hadisleri eleştiriyorsun da , Kur'an çok mu farklı? Kur'an sanki insan haklarından falan söz ediyor da , savaşları engelliyor da böyle konuşuyorsun. Kur'an da hırsızın elini kesin, zina edene sopa vurun demiyor mu? İnanmayanlara hakaretler yok mu? Bunları görünce o adam müslüman mı olacak?

Sitelerde Paylaş

Ali ve Osman neye bağlıydı?Peki ya Muhammed hangi ekole bağlıydı?

Ben kendi ekolüme bağlıyım.Tıpkı üstteki şahıslar gibi.

Size mezheplerin hak oldugunu acıklamaktan dilimizde tüy bitti ha. Akılsız, Peygamber zamanında elbette ekol olmazdı, çünkü sahabelerin aklına gelen soruları direk Peygamberimize soruyorlardı. Ama o dönemde bile 2 farklı olaya peygamberimiz iyi etmiş dedi o iki kişiye. Konuyu tam hatırlamıyorum,

ama öyleydi. Teyemmüm meselesinde idi konu. Her neyse, sonra Peygamberimiz vefat edince sahabeler ihtilaflı konularda kendi düşündüklerini yaptılar çünkü soracak kimse yoktu, vahiy yoktu. Sonra da sahabeler bildiklerini alimlere anlatttılar alimler de sistemleştirdiler. Alimlerin dedikleri ya ayete ya hadise illa bir şeye dayanır. Alimlerimiz hadis veya ayet oldugu yerlerde susarlar.

Sitelerde Paylaş

Size mezheplerin hak oldugunu acıklamaktan dilimizde tüy bitti ha. Akılsız, Peygamber zamanında elbette ekol olmazdı, çünkü sahabelerin aklına gelen soruları direk Peygamberimize soruyorlardı. Ama o dönemde bile 2 farklı olaya peygamberimiz iyi etmiş dedi o iki kişiye. Konuyu tam hatırlamıyorum,

ama öyleydi. Teyemmüm meselesinde idi konu. Her neyse, sonra Peygamberimiz vefat edince sahabeler ihtilaflı konularda kendi düşündüklerini yaptılar çünkü soracak kimse yoktu, vahiy yoktu. Sonra da sahabeler bildiklerini alimlere anlatttılar alimler de sistemleştirdiler. Alimlerin dedikleri ya ayete ya hadise illa bir şeye dayanır. Alimlerimiz hadis veya ayet oldugu yerlerde susarlar.

Hak mezheplere bak,birinin haram dediğine diğeri helal diyor.Ç E L İ Ş K İ

Sitelerde Paylaş

Hak mezheplere bak,birinin haram dediğine diğeri helal diyor.Ç E L İ Ş K İ

Sebep su mesela akan kan abdesti bozar , bozmaz diye sahip hadis var hen de aynı hadis kitabında . Bunu peygamberimiz bilerek söylemiştir ki çeşitlilik olsun rahmet olsun. O da onlardan dolayı cikmaktadir

Sitelerde Paylaş

Satsuma 57 nin yorumuna katılıyorum.

İslam ülkelerinde de eminim İslam ı bırakmak isteyen çok sayıda Müslüman var.Ama bırakın dinden dönmeyi Müslümanların camilerinin bile Müslümanlar tarafından havaya uçurulduğu bir coğrafyada yapamıyorlardır bunu.

En isabetli yorum Satsumanınki bence.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...