Jump to content

Birazda Kendimden...

Recommended Posts

Bir insanın ahmak olduğunu bilmemesi ne kadar kötü bir durum.

arabın biri çıkmış allah var demiş,ahmaklar da bu araba inanmış.

Bu güne kadar 3000 e yakın tanrı uydurmuş insanlar,ama hiç birinin varlığına dair en ufak bir belirti olmamış ve çöpe atılmış bu tanrılar,allah da yakında çöpe atılır.

Kısacası,bir hayal ürününe var demek ve bu hayal ürününe vasıf yüklemek ahmaklıktır.

Hayır ben ahmak değilim,allah veya tanrı var diyorsa,buyursun tanımını yapsın bana.

İsteyen istediği hayal ürününe var diyebilir,bana ne,ama bu hayal ürünü var deyip,hayal ürünlerine inanmayan,yani ahmak olmayanlara,bla bla yaparsa,ahmağın en önde gidenidir.

Bence asıl cahillik, yaratıcının varlığına inanmak değil, yaratıcının dinler, peygamberler ve vahiyler göndermiş olabileceğine inanmaktır.

O zamanki inanan cahil arapları anlayabilirim ama bugünkü inananları asla.

Hadi diyelimki allah din gönderebilir, hadi diyelimki peygamber vahiy gönderebilir. Hiç iyi bir allah insanlara işkence yapın, insanları öldürün dermi ? Bu kadar bile sorgulayamıyorlar.

Allah hiç " gönderdiği " peygambere , hangi karılara kayacağına dair vahiy gönderirmi ?

Din kitabında çelişkiler , yalanlar olurmu, vs, vs , vs,

Dini sorgulayamayan zavallı cahil insanlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yarisini bile okumadim.

Ben de sabrımı zorlayarak yarısına kadar bari okuyayım dedim ama ne mümkün... Ucundan kenarından tanrı kakalamaya çalışan bir girişim daha... :D Komik müslümler... Çok komikler. Yarım akılları sıra taktik yapacaklar atesitlere... Tarafsızlık filan ayaklarından girip tanrıyı kakalayacaklar! Bunlar kendini uyanık sanmıyor, taktik yapmaya kalkışmıyorlar mı... Çok komik oluyorlar.

Sitelerde Paylaş

Bence asıl cahillik, yaratıcının varlığına inanmak değil, yaratıcının dinler, peygamberler ve vahiyler göndermiş olabileceğine inanmaktır.

O zamanki inanan cahil arapları anlayabilirim ama bugünkü inananları asla.

Hadi diyelimki allah din gönderebilir, hadi diyelimki peygamber vahiy gönderebilir. Hiç iyi bir allah insanlara işkence yapın, insanları öldürün dermi ? Bu kadar bile sorgulayamıyorlar.

Allah hiç " gönderdiği " peygambere , hangi karılara kayacağına dair vahiy gönderirmi ?

Din kitabında çelişkiler , yalanlar olurmu, vs, vs , vs,

Dini sorgulayamayan zavallı cahil insanlar.

Bu hangi din boyle?

Eger islam dersen hiç kusura bakma islami bu tür forum sitelerinden öğrenecek kadar cahilsin...

tarihinde docteurrr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu hangi din boyle?

Eger islam dersen hiç kusura bakma islami bu tür forum sitelerinden öğrenecek kadar cahilsin...

Cevabın için teşekkür ederim.

Islamı bilmeyen ve öğrenmekte istemeyen müslümanlardansın belli.

Bu tür forum siteleri dediğin yerler sana kuranın ayet ismini ve numarasını veriyor, istediğin mealciden türkçesini okuyabilirsin.

Yoksa sen , o verilen hadisler kuranda yazmıyormu zannediyorsun ?

Sakın böyle bir hataya düşme, kuranı yalanlayanlardan olursun, allahın seni taş yapar, ebediyen cehennemi boylarsın.0

Kuranı buradaki ateistler yazdığını sannediyorsun herhalde.

Kuranı Hiç açıp okumamışın belli.Kuranda ne yazdığını bilmeyen cahillerdensin, kusura bakma. Çok cahilsin. Kuranda ne yazdığını bilmeden neden inanıyorsunuz ? Allah biliyordurmu diyorsunuz ? yoksa arap muhammed zaten kötü birşeyler yazmaz diye güveniyormusunuz ? neyse siz inanmaya devam edin, ne diyelim, kötü insanlar olmayı kabul etmişiniz.

Sitelerde Paylaş

Dostum oturup yazmışsın emeğine sağlık, senin hislerin ve düşüncelerin ne gibi bir kanıt olabilir? Amacı nedir yazdıklarının tam olarak? Empati? Tek taraflı düşünmeden bakarsak sence inanmak mı zor, inanmamak mı?

Sevgi saygımla...

Sitelerde Paylaş

Dostum oturup yazmışsın emeğine sağlık, senin hislerin ve düşüncelerin ne gibi bir kanıt olabilir? Amacı nedir yazdıklarının tam olarak? Empati? Tek taraflı düşünmeden bakarsak sence inanmak mı zor, inanmamak mı?

Sevgi saygımla...

insan başedemediği şeyin kölesi olur, Allah varlığı ispatlanacak bir güç değildir fakat bazı insanlar onun varlığını içinde hisseder , bu insan çok donanımlı değilse sen bu insanı 1-2 sorunla çaresiz durumda bırakabilirsin ama o pekte değişmez sende kendi yoluna gidersin fakat donanımlı biriyse bu insanla yaşadıkça sanki adeta sen ve onun dışına 3. bir güç olduğunun varlığını algılamaya başladıktan sonra ortada bir huzursuzluk olmamasından dolayı sende bu diğer güce karşı arkadaşına duyduğun saygıdan dolayı saygı duymaya başlarsın , zaman sonra şarap içip şükürler olsun gene karnımız doydu da diyebilirsin , benim birine dedirttiğim gibi...

karşındaki insanın var olduğuna inandığı güçle arasında bir çelişki yoksa sen her adımını attıkça tedirginleşmeye başlarsın çünkü o sana karşı kendini savunma derdinde değil seni bilgilendirme ve eğitme aşamasındadır, ona göre Allah var sana göre Allah yok sen hakimsen onun Allahı yok olur ama o hakimse "Allah var ama ben savaşmaya devam etmek istiyorum dersin"

bende savaşa gerek yok demek istiyorum....

Sitelerde Paylaş

Dostum, içinde hisettiklerin senin kişisel bir var oluşa inanma eğilimini zaten sorgulamıyorum, inancını yaşamana, yada savunmanada hiç kimsenin itirazı olamaz, ancak var-yoku aştık, bireysel inanma toplumsal baskıya dönüşme eğilimi taşır her dinde ve inançlar her alanda söz sahibi olmak ister, kişi hak ve özgürlükleri temelinde işte bu noktada görmezden geldiğiniz insanların dininizin öğretisi yada tanrı kavramınızın var-yokluğu değil, uygulamaya başladığınız anda kendinizce öğretinizin gereğini uygulama hakkı adı altındaki söz ve eylemlerin sınırı aştığıdır.

Çok basit örnekle senin sen ben inanıyorum dediğin anda, her fırsatta her yerde rahatça inancını yaşamak istersin,bunun gereği beş vakit ibadetinin gereği çağrıyı rahatsız edici bulmazsın. Oysa tersi beş vakit tanrı yoktur ve dinler yalandır çağrısı yapma hakkını bana vermezsin, söz ile vermek değil, gerçek anlamda bu hakkı vermekten bahsediyorum. Çocuğunun bu inançla büyümesini istersin,bana ve benim çocuğumuda bu çağrıyla etkilemekte sakınca görmezsin. Ben sana ve senin çocuğuna bu baskıyı uygulasam ne dersin?

Lütfen savaştığımızın tanrı, yada inanmanız değil, hak ve özgürlüklerimizi sırf inancınız uğruna yoksaymanız olduğunu farkedin artık.

Zorunlu dindersleri, yüzbin imamın maaşı , kutsal öğretilerinizi devletin her alanına sokma, siyasetin hali, geçmişten günümüze insana, insanlığa verdiği zararlar vesaire.

Yani hoşgörü empati iyi hoş kelimelerde pek gerçekçi yaklaşımlar değil , allah diye bir tanrı kavramı ile savaşan yok, onun var iddiasıyla konuşan, onun adına konuşan, onun adına yaşamlara müdahele eden inançlılarla haklarımız ve insanlık adına savaşmak zorunda bırakılıyoruz. Yani bu savaş var ve böyle buyurdu, uygulayacağız, sizin hak ve düşünceleriniz nedir bizi bağlamaz diyen insanlarla yapılmakta.

Tanrı varsa susun, karışmayın herkese, rahat bırakın insanları, din adında her şeye müdahil olmayın, kendisi buyursun konuşsun, gerekeni yapsın diyeceğim amma bu güne kadar inanırlardan başka hiç bir şeyin ne konuştuğunu nede müdahil olduğunu göremedik. Tanrı olan tonla insan gördüm, amma insanların bildiği hiç tanrı duymadım.

Fetvacılar, tebliğciler, inanç özgürlüğü yaygaracılığından öte bir şey göremiyoruz dinler tarihi ve getirisinde.

Bir daha düşünün, tanrıyla savaşmaz ateistlerki olmayanla savaşmak tuhaf olur, din uygulayıcılarıdır tüm sorunu yaratanlar.

Hatta deneyin, siz bırakın tanrı adına konuşmayı , tanrı cevaplasın bu mesajı, böylece farkıda görürsünüz, kiminle ve neyle savaştığımızı anlarsınız.

Sevgi saygımla...

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Toprak için savaşanlar ne oldu tanri içinmi savaştılar dünyayı sömürdüler vakti zamanında! Şimdi ne durumdalar yoksa savaşmıyorlar gibimi duruyorlar! Tanrı için savaş olmaz tanrıyı kullanarak savaş olur bazıları için tanri gökyüzünde oturan,seyreden birşey olmuş hayatın içindeki tanrıları görmez olmuş. Eskiden mahalle aralarında tonton bakkala amcalar vardı artikin yoklar. Zengin olan tanrıyı kullanarak onları yok etti,haklarını,özgürlüklerini elinden aldı. Bunun gibi bussuru tanrısını için içine karıştıran örnekler var. Bunlar gözükmez çünkü için içinde menfaat var. Tanrı gök yüzünde der,tanrı yoktur gozukmez der işine bakar. Tanrısız,ilahsız insan olmaz ilah bir olursa savaş olmaz yoksa zamana göre hep savaş olacaktır..

Sitelerde Paylaş

1. CÜMLEDE söylediğini 2.cümlede yalanlayacak kadar MAL SENDEN BAŞKA kim olabilirki?

Senin tanrin :)

1. CÜMLEDE söylediğini 2.cümlede yalanlayacak kadar MAL SENDEN BAŞKA kim olabilirki?

Birinck cumlemde söyledigimi ikincide yalanliyormuyum.:)

Iste kuranida böyle okuyorsunuz,

Sen malliktan derfi ediyorum sen mal oglu malsin.

Sitelerde Paylaş

Sanki ayetleri ben indirdim benden istiyor :)

Git eksik ayetleri allahindan iste ona sor .

Deki ya allahim bu ayetleri neden eksik gönderdin ?

Bak namazi soruyorlar!!

Hadis kitaplarini gösterecem ama

hadis kitaplarini gösterirsem oarasi daha boktan indirmissin.

Ölüyle cinsel iliski bile var ben ne yapacagim beni siniyorsun :))))

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...