Jump to content

Uyuz oluyorum...

Recommended Posts

Gelip burada cümlelerini Kuran ayet ve hadisleriyle dolduranlara. Aklın ve mantığın varsa söyle. Papağan gibi copy+paste etmenin ne anlamı var. Ben ne dediğini anlamak için Kuran mı ezberleyeceğim şimdi? Yaz yazabiliyorsan, yada hiç yazma. Benim o kitaplara en ufak saygım yok. Gerçek olduğunu kabul etmem için de bir neden yok. Uğraştırmayın adamı...

Sitelerde Paylaş

Gelip burada cümlelerini Kuran ayet ve hadisleriyle dolduranlara. Aklın ve mantığın varsa söyle. Papağan gibi copy+paste etmenin ne anlamı var. Ben ne dediğini anlamak için Kuran mı ezberleyeceğim şimdi? Yaz yazabiliyorsan, yada hiç yazma. Benim o kitaplara en ufak saygım yok. Gerçek olduğunu kabul etmem için de bir neden yok. Uğraştırmayın adamı...

Hayirdir, bugün sizi biraz gergin gördüm. :blink:

Sitelerde Paylaş

Hayirdir, bugün sizi biraz gergin gördüm. :blink:

Ben Türkçesi zayıf olan birisiyim. Yazıları İngilizceye çevirme gereği duyuyorum tam anlamak için. Öbür türlü dikkatim hemen dağılıyor. Elin arabının yazılarını yazdıklarında çevirmek güç oluyor. Ondan....Bir de anlamsız oluyor. Sanki bana burada bedava Kuran kursu veriyorlar. Ne lan bu?

tarihinde MaskedVigilante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben Türkçesi zayıf olan birisiyim. Yazıları İngilizceye çevirme gereği duyuyorum tam anlamak için. Öbür türlü dikkatim hemen dağılıyor. Elin arabının yazılarını yazdıklarında çevirmek güç oluyor. Ondan....Bir de anlamsız oluyor. Sanki bana burada bedava Kuran kursu veriyorlar. Ne lan bu?

Benim de Türkcem de gördügün gibi pek iyi sayilmaz, ancak seninki kesinlikle benimkinden cok iyi.

Umarim simdi biraz rahatlamissindir. ;)

Bedava Kuran kursu, ne güzel iste. Ekonomik acidan bakarsan gayet olumlu. :D

tarihinde pil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burada ateistlerin dini konularla ilgili yorumlarına, dindarlarda kuran ve hadislerden örneklerle itiraz ederler. İşler böyle ilerler. Kazanan oldu mu şimdiye kadar? Bilmem...

O nedenle sık sık arapça yazılar görüyorsun. Sıkma canını. Bizim türkçemiz iyi olduğu halde çoğu şeyi bizde anlayamıyoruz..

Sitelerde Paylaş

Benim de Türkcem de gördügün gibi pek iyi sayilmaz, ancak seninki kesinlikle benimkinden cok iyi.

Umarim simdi biraz rahatlamissindir. ;)

Bedava Kuran kursu, ne güzel iste. Ekonomik acidan bakarsan gayet olumlu. :D

İngilizceniz varsa, cevaplarınızı direkt ingilizce yazabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Sorma yaf. Bir müslüman klasiği ki okumaktan yoruldum. Nurcular desen onlar da ayrı bi alem. Risalelerdeki zırvaları çok derin, hikmetli, müthiş argümanlarmış gibi gelip burda uzun uzun alıntılamaları, şerh etmeleri de bir başka irrite edici durum.

Sitelerde Paylaş

Sorma yaf. Bir müslüman klasiği ki okumaktan yoruldum. Nurcular desen onlar da ayrı bi alem. Risalelerdeki zırvaları çok derin, hikmetli, müthiş argümanlarmış gibi gelip burda uzun uzun alıntılamaları, şerh etmeleri de bir başka irrite edici durum.

Belki de buna bir kısıtlama getirmekte fayda var. Meramını kendi dilinle anlatacak zekaya sahip değilsen, tartışmaya değer birisi değilsin gibi.

Bu tebliğ kültürünü yıkmanın başka da yolu yok gibi görünüyor.

Adamlar tebliğle cevap veremedikleri soruları es geçiyorlar. Bu nasıl bir mantık?

Sitelerde Paylaş

evet genel olarak bunları tam türkçe ile de yazmazlar, eski osmanlı ve arapçaya uyarlayarak kullanırlar kelimeleri. örneğin bad life - life-ı bad gibi. :D

tarihinde amadd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim İngilizcem var, gelişim aşamasında. Arada sırada yazışırız. :)

Benim için daha iyi olur. Sizin yazılarınızı ben sürekli İngilizceye çevirmekteyim. Düşünceden yoğun yazılarınız var. Direkt okumakla dikkatim çok çabuk dağılıyor.

Mesela insani ilke konunuz ingilizce olsaydı daha fazla ilgilenebilirdim.

Sitelerde Paylaş

Evet, bütün forumdaslar sadece kendi fikirlerini, yorumlarini ve düsüncelerini yazsalar daha iyi olur.

Kopyala - Yapistir (copy/paste) yasaklanmali, bence. Onun yerine alintinin yada kaynagin link´i verilmeli.

Sitelerde Paylaş

Evet, bütün forumdaslar sadece kendi fikirlerini, yorumlarini ve düsüncelerini yazsalar daha iyi olur.

Kopyala - Yapistir (copy/paste) yasaklanmali, bence. Onun yerine alintinin yada kaynagin link´i verilmeli.

Kesinlikle doğru. Bize de kolaylık olur. Adamların yolladıkları onca yazıdan sonra, günlerce tartışmadan sonra, adamın çok basit bir mantık hatası işlediğini anlamış oluyoruz. Ee...baştan böyle yazsayı konu bitmiş olurdu.

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle doğru. Bize de kolaylık olur. Adamların yolladıkları onca yazıdan sonra, günlerce tartışmadan sonra, adamın çok basit bir mantık hatası işlediğini anlamış oluyoruz. Ee...baştan böyle yazsayı konu bitmiş olurdu.

Acaba forumun yöneticileri bu konuda düsünüyorlar ?

tarihinde pil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben tam senin gibi düşünmesem de çoğunlukla senin gibi düşünüyorum. Kuran ayetleri ve hadis gerektiğinde kullanılabilir. Ama yerinde ve zamanında. Tartışmaya uygun yerde. İnan foruma yeni üye olsam burayı risale forum, kuran forum sanardım. Müminler belki okurlar da imana gelirler diye risale mi dersin kuran ayeti mi dersin konuyla alakasız paylaşımlar yapıyorlar. Bu da siteyi çöplük haline getiriyor. İlgilenilmesi gerekir.

Yoksa forum yakında hakdinislam forumu falan olacak.

Örnek olarak çöp bir konu istiyorsanız bkz: Biraz da kendimden.

tarihinde kafa beyin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...