Jump to content

Üst düzey bir Suudi din adamı El-Fevzen: "Güneş Dünya'nın etrafında döner çünkü Kuran öyle söylüyor"

Recommended Posts

Bir arkadaşımla konuşurken konu neil armstrong'un uzayda ezan sesi duymasına gelmişti.

Dedim ki "uzayda hava yok dolayısı ile ses iletimi yok..."

Dedi ki "zaten mucize burada, yinede duyuyor..." :D

Bilim mi üstün gelir, Kuran mı üstün gelir krizi.

Adamlar daha bunu kafada çözememişler.

Daha buna karar verememişler.

Din mi üstün, bilim mi üstün. Bunun arasındaki farkı çözememişler.

Onlara göre din üstündür. Bilim birşey değildir.

Bu iş aynen şuna benziyor; Siz doğduğunuzdan beri bu dünyanın kurallarına göre yaşaycaksınız. Herşey bilimle alakalı olacak. Sonra da devenin biri gelecek bugüne kadar öğrendiğiniz herşeyi kenara atın benim dediğimi dinleyin diyecek. Ve size bugüe kadar yaşadığınız düzene anlayışa ters bir düşünceyi ZORLA kafanıza sokacak. Bunlar insan cinayetidir. Bunları cinayetle yargılayacaksın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kelimelerin kök anlamlarına sadık kalan birebir çeviri. Kelimelerin yerlerini bile değiştirmeden...

Tevbe 97

El a'râbu eşeddu kufran ve nifâkan

ve ecderu ellâ ya'lemû hudûde mâ enzelallâhu alâ resûlihî, ......

Araplar en katısı, gerçeği örtenler ve çıkıntılık yapanlar,

Ve en yatkını, bilmemeye sınırlarını, ne indirdiği Allah'ın elçisine, ......

Sitelerde Paylaş

Müslümanlara doğrular öğretilebilir. Kanıtı da geçmişte Atatürk gibi insanların bü ülkede Müslümanlara hak ettikleri postayı koymasıdır. Geçmişte olmuşsa, tekrar olabilir. Hayal değildir.

Sistematik bir şekilde gereken posta konduğu zaman evet, demokrasi, laiklik, insan hakları , vs öğretilebilir. Atatürkten bu yana demekki gereken posta konmadı, türkiyenin şimdiki durumuna bakarsak.

Sitelerde Paylaş

Sistematik bir şekilde gereken posta konduğu zaman evet, demokrasi, laiklik, insan hakları , vs öğretilebilir. Atatürkten bu yana demekki gereken posta konmadı, türkiyenin şimdiki durumuna bakarsak.

Belli zaman aralıklarında onlara biraz kazanmalarına müsade ederiz. Sonra da herşeylerini ellerinden alırız. Kaderin bir cilvesi ve evrenin bir kanunu olarak sayabilirsiniz. Tarih tekerrürden ibarettir.

tarihinde MaskedVigilante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dedigin gibi degil iste. Senin kabul etmedegin Araplarin Islami oldugu gibi yasamalari ve Kurani döndürüp cevirmemeleri.

Muhammed 9 yasinda Ayselen evlendi bu nedenle onlarda 9 yasindaki kizlara nikah kiyip tecavüz etmek helal.

Türkler gibi yok Hatice üzeri su hadis verilirken Ayse yu yasindadi diger Hadiste ayse su yasindadi yani Ayse 18 yasindadi gibi yalanlarlan gercegi kivirip durmuyorlar. Kuranda acikca Günesin dünyanin etrafinda döndügü yazar bunu sende okuya bilirsin.

Ama kabul etmek var iste yazanlari ;)

Kur'anı bilmiyorsun bari ukalalık yapma sayın müşrik!

Aişe konusunda 1400 yıl öncesinin delilii yok, rivayetlerin işinize gelenlerini ele alıyorsunuz, gelmeyenleri hiç konu edinmiyorsunuz.

Tecavüz sözünüzü size ve aldığınız terbiyenin yokluğundan dolayı halkın takdirine iade ediyor, Kur'anda güneş ile ilgili yorumlarınızın ise muhatabımın nasıl bir kara yobaz olduğunu gösteriyor.

Size buradan din dersi verecek halim yok, bildiğinizle yaşayın, palavralarınızla nice mutlu yıllara.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
Güneş de kendi karargâhında akıp gitmektedir. Bu güçlü olan ve bilen (Allah)'ın takdiridir. (Yasin, 36:38)
Motions_of_the_Solar_System.jpg
Soru: "Güneş Dünya'nın etrafında döner mi?"

Suudi molla cevaplıyor: "Bundan hiç şüphe yok. Kuran diyor ki 'Şems tecrî eder (Güneş döner)'. Güneş yerinde durur, Dünya hareket eder demelerine rağmen. Bu Kuran'la çelişkilidir. Kuran'ı göz ardı etmek ve modern teorileri benimsemek bir müslümanın yapabileceği bir şey değildir..."

Bunu bilmek için alim olmak gerekmiyor, zaten sadece gözlerimizle gördügümüze inanmak degil mi aklin belirtisi ? :tongue: tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran'ı göz ardı etmek ve modern teorileri benimsemek bir müslümanın yapabileceği bir şey değildir. Bir müslüman Kuran'ı izlemelidir."

Gercek bir müslüman acisindan cok dogru söz...Bizim müslümanlarimiz tatli su müslümanlaridir. Yüz yillardir kültürünü, örfünü, adetini ve en güzel insani deger yargilarini "Müslümanlik" diye ögrenen zihniyet bilmedigi kuran ayetlerini görüp duyunca elektrik carpmis gibi olur.

Soka giren müslüman can havli ile neyi nasil ve kimi savunacagini bilmeden debelenip cirpinmaya baslar. Cirpindikca da ucu bucu olmayan bir yolculuga dibe dogru vurmaya baslar.

Sanalda ki soklari atlatmalari biraz daha kolaydir...Ilk önce kuran ayetleri allah elestirilerini gördüklerinde kafalari alev topu gibi olur ve sirtlarinda terlemeler baslar hemen o sayfayi kapatirlar. Fakat merak ellerin klavyelere gitmesini engelleyemez.

Canli hayatta ise böyle bir lüksleri yoktur. Hazreti google amcalarida yanlarinda olmadigindan bol bol kekeleyip viyak viyak agladiktan sonra "ne olur bu konuyu kapatalim" yalvarma moduna gecerler.

Kuran ayetleri elestirilerine durmadan uzay resimleri asarak bir halt yaptigini sanan zihniyet ise müslümanin kasarlanmis zihniyetidir.Bu tiplerin farkli farkli amaclari vardir.

Gercek müslümanlik kuran ayetlerine birebir inanip onlari uygulamaktir.Inaniyormus gibi yapip kuranin yasakladiklarini sahtekar ve riyakar bir sekilde kullanip ahlaksizlik yapmamaktir. Insan haklari, evrsensel hukuk kurallari, demokrasi kurana inanip onu savunan müslümanlar icin degildir...

Kafirlerin bilimsel ve yasami kolaylastiran buluslari da kurana inanip onu savunanlar icin degildir.

Islam pislik bir dindir ve insanligin yüz karasidir ve bütün canlilar acisindan aydinlik gelecegi baltalayip engel oldugundan da yer yüzünden yok edilip temizlenmesi gereken en tehlikeli virüstür.

Islamin kol gezdigi her yerde huzursuzluk ve yasam harmonisi katliamlari vardir.Dolayisi ile yok edilmeden insanliga, dogaya ve diger canlilara rahat huzur olmayacaktir.

Sitelerde Paylaş

Aslinda butun hareketler göreceli. Mesela tren ilerlerken benden uzaklasiyor, ayni anda ben de ondan uzaklasiyorum. Evrende hiç bir sey sabit degil. Buna göre gunes bana göre hakikaten çevremde dönuyor. Ama, gunesten bakarsan, ben onun etrafinda dönuyorum.

Bu suna benzer, bir ipin ucuna bir top baglasan ve topu çembersi olarak hizlica çevirsen, topu etrafa dogru iten bir guç hissettigini sanarsin. Oysa öyle bir guç yok, topun inersisi onu surekli duz olarak gitmeye iterken senin çevirme gucunun birikiminden olusan bir hayali guç olusur.

Gunese dunyayi baglayan kutreçekim gucu de böyle inersiyel ve uzay buzulmesiyle ortaya çikmakda sadece. Oysa gerçekte hiç bir hareket yok, hatta uzay ve zaman dahi yok. Ama o baska bir mesele.

Sitelerde Paylaş

Gerçekten, bu muslulerin hali iç acisi. Yazik, çok yazik ! Keski allah onlara kafa yerine nohut, armut bilmem ne koysaydi da böyle perisan birakmasaydi..

Uyduruk bir putun bir seyi bir yerlere koymasi söz konusu dahi degildir ama ateistler uyduruk putu istedigi yerlere koyup istedikleri sekilde dalgalarini gecip eglenirler.

Sitelerde Paylaş

Üst düzey olmayan mütevazı bir müslüman El-Bizon:Güneş sabit değildir o da hareket eder.

Bu ifaden ayetle sabit ama ateistler sümen altı etmek için çaba gösterirler. Nedeni ise inandıkları koftisizm felsefesinin haklılığını bilinçlerine kazımak.

Sitelerde Paylaş

Bunu geceyi gündüzü açıklamak için söylemişler. Akıntıdan kast ettikleri sabah ile akşam arasındaki güneşin konum değiştirmesidir. Onlar galaksi malaksi nedir bilmezdi. Zaten bilen birisi tarafından yazılmadığı da açıkça belli oluyor. Göründüğünden daha fazla primi hak etmiyor.

hadiste geçen mecerretüssema galaksi demekmiş;

bu konuda da bizi aydınlatır mısın

Sitelerde Paylaş

hadiste geçen mecerretüssema galaksi demekmiş;

bu konuda da bizi aydınlatır mısın

Mecerre büyük ve işlek yol demektir. Mecerret-üs sema gök yolu demektir. Yani sayısız yıldızın gökte oluşturduğu akan işlek yol görüntüsüne verilen isim. Herkesin bariz biçimde gördüğü birşeye verilmiş olan addan başka birşey değil. Samanyolu için de kullanılabiliyor olabilir, fakat bizim gökyüzünde görebildiğimiz samanyolunun çok küçük bir kısmı olduğu için bu ismin samanyolu veya bir galaksiyi belirtiyor olması imkansızdır; belki zamanla anlamı onu da kapsayacak şekilde kaymışıtır.

Sitelerde Paylaş

Mecerre büyük ve işlek yol demektir. Mecerret-üs sema gök yolu demektir. Yani sayısız yıldızın gökte oluşturduğu akan işlek yol görüntüsüne verilen isim. Herkesin bariz biçimde gördüğü birşeye verilmiş olan addan başka birşey değil. Samanyolu için de kullanılabiliyor olabilir, fakat bizim gökyüzünde görebildiğimiz samanyolunun çok küçük bir kısmı olduğu için bu ismin samanyolu veya bir galaksiyi belirtiyor olması imkansızdır; belki zamanla anlamı onu da kapsayacak şekilde kaymışıtır.

AKiL BİR AÇIKLAMA

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Dinler ,ınsanların uydurdukları masallardır.

Yücegüçle bu masalların hiçbir bağı yoktur.

İbrahım gibi bir sahtakarın uydurduğu dinlerde tıpkı İrbam gibidirler.

Açın okuyun İrbamın yaşamını.

Böyle bir saçmayalanın dinleride kendi gibidir.

İrbamin yaşamını ıslamı kaynaklardan okursanız İrbam fevkelede gösterilir.

Tarıhı ve Arkeolojik kaynaklardan okurda ögrenirseniz ,orda İbonun nigeder altı kağıtcı olduğunu görürsünüz.

Dinler yalanlar üzerine kurulmuştur.

Sen yanlışsın deyebilecek biri varsa HODRI mEYDEN.

Atlasın ortaya.

Hiiiiii,vamısınız?

Dede ,gönlün nirde

Gaz etindemi

Yohsanam

Gız götündemi?

Tolon dede

Sitelerde Paylaş

:) :) komik dede... sen yanlışsın..

.

tam sana yazayım diyordum...ama sana cevap olacak gayet güzel bir yazıyı okuyup aynen sana iletmeyi daha uygun buldum :D hem de ben yorulmamış oldum......copy pasteci deme hemen---benim yazacaklarımda çok farklı olmayacaktı....sanki ben yazmışım gibi kabul et :D

.

Bazı şeyleri anlatmıyorum. Adam gelmiş müslümanlara bakıp islamı yargılamayın diyor. Yargılamıyorum zaten. Müslümanlar islamı yaşamıyorlar farkındayım. Yaşasalar taş taş üstünde kalmaz dünyada. Bilim,sanat, arkeoloji, özgürlük ve aklınıza gelebilecek insanlığın ürettiği her değer yok edilir. İyi ki islam dünyası biraz uyum sağlamış modern dünyaya.

Kuran iyi ama yanlış anlaşılıyor diyorlar. Kuran da çok problem değil aslında. İyi biri kuranı okuyup katil olmaz. O zamanın şartları der, aslında onu demek istememiş der, her kelimenin 50 anlamı der der oğlu der.

Peki sorun nerede? Sorun Muhammed de. Muhammed yaşadığı çağa göre bile ahlaksız zamandan mekandan bağımsız olarak kötü biri. İslam ise esas olarak ne kuran ne gelenekler ne de ritüellerdir. İslam Muhammeddir. Muhammed'i örnek alan onu takip eden biri de iyi olamaz. Mümkün değil. Adam gözü dönmüş narsist bir katil. Aynı zamanda sübyancı, tecavüzcü bir sapık. Bu adamı örnek alıp yaşayan biri de ne kadar iyi gözükmeye çalışsa da eninde sonunda içindeki canavarı ortaya çıkaracaktır. Çünkü Muhammed kendi hariç tüm dünyaya düşman, aynı zamanda takiyyeci. Ümmeti de öyle.

Yıllarca rol yapabilirler ama içten içe nefret ederler gayri müslimlerden.

Sonuç olarak sizin ciğerinizi bilirim müslümler. Bana islamı güzel tanıtmaya çalışmayın. İslam: Muhammeddir. Muhammed de binlerce yıllık dünya tarihinde dünyaya en çok zarar vermiş insandır. Bugün 10 yaşında evlendirilen Afgan kızının göz yaşında da Muhammed var, ciğeri yenen askerin kanında da. Muhammed'in manevi mirası yok edilmeden dünyaya huzur gelmez.

.

https://www.facebook...pg&size=720,585

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...