Jump to content

Nijerya: Müslümanlar 2 farklı eyalette Hristiyan köylerine saldırsı, 200'den fazla kişi öldü

Recommended Posts

İslam'ın barışa en son katkıları

Muhammed, Allah’ın Resûlüdür. Onunla beraber olanlar, inkârcılara karşı çetin, birbirlerine karşı da merhametlidirler. (Kuran, 48:29)

16 Mart 2014

Yetkililer Fulani Muslim çobanların 3 Hristiyan köye saldırdığını ve 100'den fazla sivili öldürdüğünü söylüyorlar. Binlerce hasır çatı kulübe kundaklandı. Son yıllarda Nijerya'nın Orta Kuşak genelinde ağırlıklı olarak Müslüman Fulani çobanları ile Hristiyan çiftçiler arasında toprak ve su rekabetinde binlerce insan öldürüldü. Geçen hafta 100'den fazla kişi komşu Katsina eyaletinde benzer saldırılarda öldürüldü.

Chenshyi köyü muhtarı Nuhu Musa Pazar günü silahlı soyguncunun pastör'ün eşi ve çocukları da dahil olmak üzere 50'den fazla kişiyi öldürdüğünü söyledi. Nuhu Musa Kaduna eyaletinin güney kesiminde tüm köylerin yıkıldığını söyledi.

Yerel yönetim başkan vekili Daniel Anyip üç köye Cuma gecesi yapılan ataklarda yaklaşık 100 kişinin öldürüldüğünü söyledi.

Sitelerde Paylaş

Bu olayı sadece dine bağlamamak gerekiyor. Köyler arasında kaynak rekabeti devam ediyor denmiş. İnsanların çeşitli dini gruplara bölünüp organize olmaları kaynak savaşlarında etkili bir yöntem olarak kullanılması normaldir.

Kaddafi afrikaya tatlı su götürmek için toprak altında büyük borular döşemişti. Bu proje sona gelseydi bugün afrikada su savaşları olmayabilirdi.

Kaddafiyi öldürenler Müslüman. Afrikada susuzluktan ölenler de Müslüman. Gel de çöz aradaki bağlantıyı.

tarihinde MaskedVigilante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konunun derinliği bilinmiyor, ortada bir rekabet var ama suçluyu sen müslümanlar gibi göstererek sadece tarafını belli ediyorsun.

Neyse zaten sizlerin safı belli, bir de öldürülen müslümanları araştır bakalım bu forumda yayınlayabilecek misin?

Sitelerde Paylaş

Bu ne demek? Ben mi yanlış anlıyorum?

Gerçeklerin forumda yasak olduğu nereden çıktı? Yoksa mağduriyet edebiyatı ve zeytinyağı satışı mı yapıyorsun=?

Müslümanlara yapılan katliamları kimse konu edinmiyor. Kazara bir tanesi birşey yapsa anında boy boy resimleri yayınlanır.

Herhangi bir diyarda bir adam suç işlese, müslümanlar şunu yaptı diye yayınlar vs vs vs

Yani sizler sadece saldırmayı düşündüğünüz için bakış açınız öyle bir kirlenmiş ki, gerçekleri göremeyeceksiniz. Buna kalben inanıyorum. Bu kafayla bu forum üyeleri yaşamaya mahkumdurlar.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlara yapılan katliamları kimse konu edinmiyor. Kazara bir tanesi birşey yapsa anında boy boy resimleri yayınlanır.

Herhangi bir diyarda bir adam suç işlese, müslümanlar şunu yaptı diye yayınlar vs vs vs

Yani sizler sadece saldırmayı düşündüğünüz için bakış açınız öyle bir kirlenmiş ki, gerçekleri göremeyeceksiniz. Buna kalben inanıyorum. Bu kafayla bu forum üyeleri yaşamaya mahkumdurlar.

Müslümanlara yapılan katliamları hepimiz biliyoruz. Bu forumda bu konuya ben birçok kereler değindim.

Bosna'da Müslümanlar öldürülürken bütün Avrupa'da ve bu arada Türkiye'de de bu katliamı önleyecek girişimlere baş vurulmuyordu.

Sonunda ABD müdahale ederek katliamları önledi. Ama çok geç..

Ben Türkiye'nin Sırbistan'a savaş ilan etmesini bile teklif etmiştim.

Neredeydi korkak Türk Müslümanları? Neden Avrupa'da geride bıraktıkları mirasa sahip çıkmadılar. Bosnalı Müslümanlar bizim mirasımız değil miydi?

Aynı şeklide dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alana Müslüman ülkeleri de suçluyorum. Afrika'da açlıktan ölen Müslümanlar kimin mirası?

Müslümanlar öldürürler ve ölürler..

Dindarlar dinleri için ölürler ve öldürürler.

Al birini vur diğerine.. Geride insanlık için değerli birşey kalmaz.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlara yapılan katliamları hepimiz biliyoruz. Bu forumda bu konuya ben birçok kereler değindim.

Bosna'da Müslümanlar öldürülürken bütün Avrupa'da ve bu arada Türkiye'de de bu katliamı önleyecek girişimlere baş vurulmuyordu.

Sonunda ABD müdahale ederek katliamları önledi. Ama çok geç..

Ben Türkiye'nin Sırbistan'a savaş ilan etmesini bile teklif etmiştim.

Neredeydi korkak Türk Müslümanları? Neden Avrupa'da geride bıraktıkları mirasa sahip çıkmadılar. Bosnalı Müslümanlar bizim mirasımız değil miydi?

Aynı şeklide dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alana Müslüman ülkeleri de suçluyorum. Afrika'da açlıktan ölen Müslümanlar kimin mirası?

Müslümanlar öldürürler ve ölürler..

Dindarlar dinleri için ölürler ve öldürürler.

Al birini vur diğerine.. Geride insanlık için değerli birşey kalmaz.

Düşüncelerin bir ateiste göre çok evrensel, tebrik ederim...

İnsan, gerçekten Allah inancına sahip olursa, kendisi zengin iken, fakiri gözardı etmez. Kendisinin mutlu olduğu bir yerde, gözyaşlarına seyirci kalmaz. Bu açıdan, müslüman ülkeler yada müslüman insanlar olarak bakmamak lazım. İnsan olan insan zaten duyarsız kalmaz.

tarihinde Xerşan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşin en matrak yanı da, Boşnaklar'ın hepsini Müslüman saymak.

Sırplar'ın yaptığı katliamlar, dîn temelinde yapılmadı. Tüm Boşnak ve Hersekliler'e yapıldı.

Bosna-Hersek vatandaşlarının en fazla %60'ı Müslüman.

Ama bu gerçeği, Türk Müslümanlar'a nasıl anlatırız! Olanaksız! Bunu anlamak için, beyin gereklidir!

Sitelerde Paylaş

İşin en matrak yanı da, Boşnaklar'ın hepsini Müslüman saymak.

Sırplar'ın yaptığı katliamlar, dîn temelinde yapılmadı. Tüm Boşnak ve Hersekliler'e yapıldı.

Bosna-Hersek vatandaşlarının en fazla %60'ı Müslüman.

Ama bu gerçeği, Türk Müslümanlar'a nasıl anlatırız! Olanaksız! Bunu anlamak için, beyin gereklidir!

Dinin rolü büyüktü.. Bir Sırp komutan savını savunmak için.... Ama onlar Müslüman bile demek gafletinde bulundu.

Açıkça Müslüman oldukları için jenosit yapıldı.. Gözlerimizin önünde..

Hatta Hollanda askerleri Müslümanları toplamaya katıldı. Onların öldürüleceklerini bilmediklerini iddia ettiler ama bunun yalan olduğunu biliyoruz.

Hollanda uzak doğuda bir adada katliam yapan bir ülke.. Göründükleri gibi değilller..

Sitelerde Paylaş

Nijeryanın yüzde 50 si müslüman yüzde 50 si hristiyan.

Nijerya 1999/ 2000 senesinde şeriatı ilan etti, bunun üzerine bütün ülkede protestolar başladı, bunun üzerine şeriatcı yobazlar 12 şehirle şeriatı" sınırladı. "

2000 senesinden beri 10 000 kişi öldürülmüş.

Nijeryanın ikinci bir Sudana dönüşeceği belli.

Kaynak, Vikipedia

Sitelerde Paylaş

Nijeryanın yüzde 50 si müslüman yüzde 50 si hristiyan.

Nijerya 1999/ 2000 senesinde şeriatı ilan etti, bunun üzerine bütün ülkede protestolar başladı, bunun üzerine şeriatcı yobazlar 12 şehirle şeriatı" sınırladı. "

2000 senesinden beri 10 000 kişi öldürülmüş.

Nijeryanın ikinci bir Sudana dönüşeceği belli.

Kaynak, Vikipedia

Tamam iste haklisin hacida bunu söylüyor.

Suclu muslumanlardir demiyorki kimse.

Sadece dinin bir suc unsuru oldugunu ve bu suc unsurunu tetikleyen en önemli faktöründe din oldugunu söylüyoruz...

Sitelerde Paylaş

Suclu muslumanlardir demiyorki kimse.

Ben diyorum. Ülkenin sadece yüzde 50 si müslüman iken şeriatı getirmek suçtur. Şeriat yasalarını getirmek her zaman suçtur, isterse Türkiye gibi ülkenin yüzde 95 i müslüman olsun.Şeriat ilan edildiğine göre, yönetim, askeriye ve devletin en önemli pozisyonlarında şeriatçılar var. Şeriatçı müslümanların ne kadar vahşi olduğunu hepimiz biliyoruz.

Kristiyanlar, Nijeryada şeriatçılara karşı mücadele verip, ya yönetimi ele geçirmeliler veya ülkeyi ikiye bölmeliler, aksi takdirde şeriatı bütün ülkeye yayarlar ve hristiyanlara ( şimdi olduğu gibi ) rahat vermezler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...