Jump to content

Ateistlik(Desit Agnostik dahil) testi

Recommended Posts

Arkadaşlar ben şuna karar verdim.

Bir insan materyalist olmadan yani bu dünyada ,bu dünyanın dışında (metafizik ve benzerleri )bişey olmayacağını kavramadan ateist,deist agnostik olamaz.

Şimdi bunu test edecez,kim ateist kim ne ?

Sadece bir soruyla bu belli olacak.

Soru şu :

Gecenin zifiri karanlığında bir mezarlıkta gezmekten yada orda yatmaktan korkarmısınız ?

Benim ateist bi arkadaş var.Geçen onla konuşuyoz aklıma bu geldi sordum.Dediki lan korkarım ben.

Dedimki lan sen nasıl ateistim diyosun.Ne olacağından korkuyorsun?Ölüler kalkıp sana mı saldıracak :)

Daha böyle korkuları olan varsa aranızda,ateistim die ortalıkta gezinmesin :)

Ewt cvpları bekliyom....

Sitelerde Paylaş

Olumden korkmak her insan icin ortak degil midir? Cennet ile odullendirileceklerini dusunen insanlarda bile olum korkusu varken, oldukten sonra her seyin bitecegini dusunen birinin olumden korkmasi sacma midir? Insan cennet ile odullendirilecegini dusunse dahi olumden korkuyor. Olum korkusu tum insanlar icin ortaktir.

Gece mezarda yatma testine gelince, mezarda gezmenin zombi veya ruhlarin yaninda baska tehlikeleri de olabilir. Zifiri karanlikta mezarda gezen kisiye, mezarlikta tehlikeye yol acabilecek hicbir insan veya hayvanin olmadigi garantisi verilmeli ki gercekten zombi veya ruhlar gibi dogaustu guclerden korkup korkmadigi belli olsun. Boyle bir garanti de nasil verilir bilmiyorum. Cok guvendigim birisi soylerse inanirim belki. Guvendigim insan yanimda olunca da korkmam muhtemelen.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben şuna karar verdim.

Bir insan materyalist olmadan yani bu dünyada ,bu dünyanın dışında (metafizik ve benzerleri )bişey olmayacağını kavramadan ateist,deist agnostik olamaz.

Şimdi bunu test edecez,kim ateist kim ne ?

Sadece bir soruyla bu belli olacak.

Soru şu :

Gecenin zifiri karanlığında bir mezarlıkta gezmekten yada orda yatmaktan korkarmısınız ?

Benim ateist bi arkadaş var.Geçen onla konuşuyoz aklıma bu geldi sordum.Dediki lan korkarım ben.

Dedimki lan sen nasıl ateistim diyosun.Ne olacağından korkuyorsun?Ölüler kalkıp sana mı saldıracak :)

Daha böyle korkuları olan varsa aranızda,ateistim die ortalıkta gezinmesin :)

Ewt cvpları bekliyom....

Korkarım tabi sor ama neden? Malum bura Türkiye, bıçaklayabilirler, kaçırabilirler vb. vb. Güvenliğimi %100 garanti edersen ama rahat rahat yatarım :)

Sitelerde Paylaş

Bir ara okulda sınıftayken masanın altında psikoloji kitabı gördüm ve biraz incelemeye başlamıştım ki insanlar üzerinde yapılan deneyler dikkatimi çekti o deneylerden bazısı çok dikkatimi çektiği için niyeyse unutmuyorum.Konuyu gördüğüm anda onlardan birisi aklıma geldi şöyle ki;bir grup insanı ayrı ayrı odalara koyuyorlar ve orada bekletiyorlar ayrıca bunun karşılığında parada vereceklerini söylüyorlar daha sonra o insanların olmayan sesler duyduklarını hatırladığım kadarıyla kendikendilrini konuştuklarını gözlemliyorlar daha sonra insanların hepsi odalardan çıkmak istiyor ve deneyi bitiriyorlar.Yani diyeceğim şuki mezarlıklar sessiz olur bu deneydeki aynı ortamı mezarlıklarda sunar anlatabildim mi?

Sitelerde Paylaş

Soruyu soran olarak kendi fikrimi belirteyim...

Ben bu dünya da doğaüstü metafizik mistik her ne olursa olsun,hiçbirşeyin olmadığını bildiğim için

gerekirse mezarın içinde de yatarım :)

degetulan korkaktırlar demiş...

dediği gibi kafa kesmeye meraklı insanların karşısında yalan söylenebilir tabi ne war bunda ?

zaten yakında taliban gibi olacak bizim ülkemizde :)

kişi sayımızı arttırmazssak bu adamlar bizim kafamızı top die oynarlar die korkuyorum tabe :)

Sitelerde Paylaş
  • 7 years later...

Ben mezarlıktan korkmam ölülerin yanında yatmaltan da tek korkum mezarlıktan yatarken birinin gelip bana zarar vermesi olur birinin gece mezarlığa girmeyeceğini teyit ederseniz gayet yatarım ki bu müslüman olsan da olmasan da aynıdır bütün canlılar ölümden korkar ceylan ölümden hiç korkmasaydı aslandan kaçar mıydı sen de korkmuyorsan ölmekten neden karşıdan karşıya geçerken arabalara bakıyorsun ? 

Benim deyimimle saçma bir soru olmuş gayet net cevabı garip , bence fikirler üzerine konuşmalıyız böyle sorular hakkında değil.Kim ne bu soruyla mı anlayacaksın?????

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...