Jump to content

Muhammed Tanrı'dır..

Recommended Posts

• İleti 220
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Üçüncüye itirazım var..

1-Uçağa binmeyen ateistlerin durumu ne olacak?

2-Benim sahibim Allah'mı,Rahman'mı,Muhammed'mi?(Kuran karar veremiyor da..!)

3-Önce kendimizi bir tanıyalım..Kimiz biz?Sonrasında kendimiz hakkında bir akıl yürütürüz..

Sahi siz,kimsiniz?Ahirette baldırını gösterecek arap putu Allah'ın kulu mu,yoksa evrimin bir sonucu hayatta olan gelişmiş bir primat mı?

Önce varlığınızın farkına varın bence,sonra ateistlere pislik atarsınız..!

1 Düşen uçağa binmeyenlerin kaderi artık Kaderlerine kalmış belki doğru yolu gösteren bir varlık bir olay onları bulurda huzuru bulurlar.

2 Hepsi sabit belli çarpıtmak istersen her şeyi çarpıtırsın

3 Biz Allaha kulluk yapmak için yaratılan varlıklarız adımıza insan deniliyor. ve bu sitede pislik atılan bir taraf var ise oda hangi tarafın olduğu bellidir. Atın bakalım kin kusun inkar edin ama Allahın azabı inkar edenlere şirk koşanlara ebedi olacaktır bunu unutmayın. Yine büyük merhametli Yüce Allah size son nefesinizi verinceye kadar süre tanımış ölmeden önce şehadet getirirseniz müslüman olarak ölürsünüz. Hayat boyu inkar edin tanımayın son nefesde dönün Allahın insanlara olan merhametini gösteriyor bu.

Sitelerde Paylaş
"Dağları görürsün de, donmuş sanırsın; oysa onlar bulutların sürüklenmesi gibi sürüklenirler. Herşeyi 'sapasağlam ve yerli yerinde yapan' Allah'ın sanatı (yapısı)dır (bu). Şüphesiz O, işlediklerinizden haberdardır." (Neml, 27/88)
Neml suresindeki ayette Dünya'nın sadece döndüğü değil, dönüş yönü de vurgulanmaktadır. 3.500-4.000 metre yükseklikteki ana bulut kümelerinin hareket yönü daima batıdan doğuya doğrudur. Hava durumu tahminleri için çoğunlukla batıdaki duruma bakılmasının sebebi de budur.
Bulut kümelerinin batıdan doğuya doğru sürüklenmesinin asıl sebebi Dünya’nın dönüş yönüdür. Günümüzde bilindiği gibi, Dünyamız da batıdan doğuya doğru dönmektedir.
Dünyanın yuvarlak olduğunu haber veren diğer ayetler:
“Ey cin ve insan topluluğu! Göklerin ve yerin kuturlarından geçmeye gücünüz yetiyorsa haydi çıkın. Çıkamazsınız, ancak bir imkan ile çıkabilirsiniz.”(Rahman, 55/33)
Ayetteki ‘kuturlar’ tabiri bilindiği gibi çaplar demektir. Çap, yuvarlak bir şekil olduğuna göre, hem göklerin, hem dünyanın yuvarlak olduğu anlaşılır.

Bu ayeti nasa çöpe atmış ne dersin yol geçen hanı oldu :lol:

M6Rr77.jpg

Sitelerde Paylaş

Kuran'a göre Allah istediğine hidayet veriyormuş, demek ki bana vermeyi istememiş. Zaten daha insanlık bile ortada yokkken "Ben cehennemi insanlarla dolduracağım." diye yemin eden bir sadistten başka ne beklenir ki?

Yüce Allah size son nefesinizi verinceye kadar süre tanımış ölmeden önce şehadet getirirseniz müslüman olarak ölürsünüz. Hayat boyu inkar edin tanımayın son nefesde dönün bu Allahın insanlara olan merhametini gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

Bu ayeti nasa çöpe atmış ne dersin yol geçen hanı oldu :lol:

M6Rr77.jpg

Ayeti çarpıtma yanlış bilgi verme insanlara doğrusu aşağıdadır

Ey insan ve cin topluluğu! Semaların ve arzın kuturlarından (çaplarından) nüfuz etmeye (çıkıp gitmeye) eğer gücünüz yetiyorsa, haydi nüfuz edin (geçip, çıkın)! Bir sultan (bir mürşid) olmaksızın nüfuz edemezsiniz (geçip çıkamazsınız).

AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm

İnsan ruhları göklerin çapını aşıp, 7 kat gökleri geçerek Allah'ın Zat'ına seyr-i sülûk adlı yolculukla ulaşabilir. Bu, göklerin çapını aşmaktır. Bir taraflarında Devrin İmamı, diğer taraflarında Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) olmak üzere 7. gök katının 7 âlemini de geçebilirler.

Ama cinler böyle bir seyr-i sülûk yapamazlar. Gök katlarında yükselemeyen cinler dünyamızın atmosferinde yükselebilirlerse bu da onlardan tâbî olanlar için geçerlidir. Burada insan topluluğunun semaları, cin topluluğunun ise arzın kuturlarını aşmalarından bahsediliyor.

Sitelerde Paylaş

Yüce Allah size son nefesinizi verinceye kadar süre tanımış ölmeden önce şehadet getirirseniz müslüman olarak ölürsünüz. Hayat boyu inkar edin tanımayın son nefesde dönün bu Allahın insanlara olan merhametini gösteriyor.

Yani bütün hayatın boyunca her suçu işle, her pisliği yap, ölürken bir cümle söyle, hiç bir şey olmamış gibi sonsuza kadar hurilerle alem yap. Güzelmiş. Adalet nerede kaldı?

Sitelerde Paylaş

Ayeti çarpıtma yanlış bilgi verme insanlara doğrusu aşağıdadır

Ey insan ve cin topluluğu! Semaların ve arzın kuturlarından (çaplarından) nüfuz etmeye (çıkıp gitmeye) eğer gücünüz yetiyorsa, haydi nüfuz edin (geçip, çıkın)! Bir sultan (bir mürşid) olmaksızın nüfuz edemezsiniz (geçip çıkamazsınız).

AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm

İnsan ruhları göklerin çapını aşıp, 7 kat gökleri geçerek Allah'ın Zat'ına seyr-i sülûk adlı yolculukla ulaşabilir. Bu, göklerin çapını aşmaktır. Bir taraflarında Devrin İmamı, diğer taraflarında Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) olmak üzere 7. gök katının 7 âlemini de geçebilirler.

Ama cinler böyle bir seyr-i sülûk yapamazlar. Gök katlarında yükselemeyen cinler dünyamızın atmosferinde yükselebilirlerse bu da onlardan tâbî olanlar için geçerlidir. Burada insan topluluğunun semaları, cin topluluğunun ise arzın kuturlarını aşmalarından bahsediliyor.

Bu aşağıdaki ayeti asan sen deyilmisin birde yukarıdaki astığın ayete bak yav siz müslümnlar Allahın aytlerini çarpıtan kafirlersiniz içinzden bir tanede dürstce tefsir eden çıksın her bir hoca kendi kafasına göre çevri yapıyor hanginize inanlaım. kendi aranızda bile aytleri çözemiyorsunuz birde çarpıtma diyorsun ayetleri ben ayet çevrisimi yaptım müslümanların çevrsi neyese onu kulanıyorum.

“Ey cin ve insan topluluğu! Göklerin ve yerin kuturlarından geçmeye gücünüz yetiyorsa haydi çıkın. Çıkamazsınız, ancak bir imkan ile çıkabilirsiniz.”(Rahman, 55/33)

Sitelerde Paylaş

Bu aşağıdaki ayeti asan sen deyilmisin birde yukarıdaki astığın ayete bak yav siz müslümnlar Allahın aytlerini çarpıtan kafirlersiniz içinzden bir tanede dürstce tefsir eden çıksın her bir hoca kendi kafasına göre çevri yapıyor hanginize inanlaım. kendi aranızda bile aytleri çözemiyorsunuz birde çarpıtma diyorsun ayetleri ben ayet çevrisimi yaptım müslümanların çevrsi neyese onu kulanıyorum.

Tefsir diye bir şey var bütünlükde anlatılan bir şeyi çekip cımbızla alıyorsun

33. Ey cin ve insan cemaati!. Eğer göklerin ve yerin çevrelerinden çıkıp gitmeğe gücünüz yeterse hemen çıkıp gidiniz. Halbuki, bir kuvvet olmadıkça siz çıkıp gidemezsiniz.

33. Bu mübarek âyetler de kıyamet gününde hiçbir kimsenin kaçıp kendisini mesuliyetten kurtaramayacağını ve ehl-i Cehenneme gelecek âteşin ne kadar müthiş bulunduğunu ihtar ediyor. O günde semâ tabakalarının nasıl parçalanarak bir vaziyet alacağını bildiriyor. İnsanların ve cinlerin o gün bir müddet soruya tâbi tutulmayıp hayretler, dehşetler içinde kalacaklarına işarette bulunuyor. İşte kullarına bu gibi hakikatları lütfen haber veren âlemlerin Rabbi'nin nimetlerini inkâr imkânı bulunmadığını beyân buyurmaktadır. Şöyle ki: Yüce Yaratıcı Hazretleri şunu da ihtar buyuruyor: (Ey cin ve insan cemaati!. Eğer göklerin ve yerin çevrelerinden çıkıp gitmeğe) Kaçıp kurtulmaya (gücünüz yeterse) hiç durmayınız (hemen çıkıp gidiniz) kendinizi Allah'ın azabından kurtarınız. Heyhat ki, bu ne mümkün!, (halbuki siz bir kuvvet olmadıkça) bir güç ve üstünlüğe sahip bulunmadıkça (çıkıp gidemezsiniz) öyle bir kuvvet ve galibiyet ise sizin için ne arar!. Sizler böyle âciz olduğunuz hâlde o Yüce Yaratıcı, sizleri yine kusurlarınızdan dolayı hemen cezalandırmıyor, durumlarınızı ıslâha davet buyuruyor.

Sitelerde Paylaş

Yani bütün hayatın boyunca her suçu işle, her pisliği yap, ölürken bir cümle söyle, hiç bir şey olmamış gibi sonsuza kadar hurilerle alem yap. Güzelmiş. Adalet nerede kaldı?

Hayır yanlış anlıyorsun yine günahların affı için değil. müslüman olarak ölmen için verilen zaman son nefesine kadar. Son nefesine kadar şahadet getirebilirsin ha bun dünyadaki yaptığın iyilik kötülüklerin hesabını Allah bilir. İnkarcı olarak gidersen hiç çıkamayacan cehennemden.

Sitelerde Paylaş

Ey cin ve insan topluluğu! Göklerin ve yerin kuturlarından geçmeye gücünüz yetiyorsa haydi çıkın. Çıkamazsınız, ancak bir imkan ile çıkabilirsiniz.(Rahman, 55/33)

aklıma uzaya ilk çıkan rus astronot yuri gagarinin sözü geldi ....

Burda tanrı göremiyorum...

sayın düşünlutfen hala benim sorularıma cevap vermiyorsunuz

tarihinde ateistdusunce tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tefsir diye bir şey var bütünlükde anlatılan bir şeyi çekip cımbızla alıyorsun

33. Ey cin ve insan cemaati!. Eğer göklerin ve yerin çevrelerinden çıkıp gitmeğe gücünüz yeterse hemen çıkıp gidiniz. Halbuki, bir kuvvet olmadıkça siz çıkıp gidemezsiniz.

33. Bu mübarek âyetler de kıyamet gününde hiçbir kimsenin kaçıp kendisini mesuliyetten kurtaramayacağını ve ehl-i Cehenneme gelecek âteşin ne kadar müthiş bulunduğunu ihtar ediyor. O günde semâ tabakalarının nasıl parçalanarak bir vaziyet alacağını bildiriyor. İnsanların ve cinlerin o gün bir müddet soruya tâbi tutulmayıp hayretler, dehşetler içinde kalacaklarına işarette bulunuyor. İşte kullarına bu gibi hakikatları lütfen haber veren âlemlerin Rabbi'nin nimetlerini inkâr imkânı bulunmadığını beyân buyurmaktadır. Şöyle ki: Yüce Yaratıcı Hazretleri şunu da ihtar buyuruyor: (Ey cin ve insan cemaati!. Eğer göklerin ve yerin çevrelerinden çıkıp gitmeğe) Kaçıp kurtulmaya (gücünüz yeterse) hiç durmayınız (hemen çıkıp gidiniz) kendinizi Allah'ın azabından kurtarınız. Heyhat ki, bu ne mümkün!, (halbuki siz bir kuvvet olmadıkça) bir güç ve üstünlüğe sahip bulunmadıkça (çıkıp gidemezsiniz) öyle bir kuvvet ve galibiyet ise sizin için ne arar!. Sizler böyle âciz olduğunuz hâlde o Yüce Yaratıcı, sizleri yine kusurlarınızdan dolayı hemen cezalandırmıyor, durumlarınızı ıslâha davet buyuruyor.

Kardeşim burda masal anlatma ahiret gerçekleşmeden insan yolunu buldu kaçtı daha ne konuşuyorsun ahireti beklemdi insan oğlu.

insanlar marsata koleni kurup yaşamayı hesebinı yapıyorlar o marsata yaşayan hangi kıbleye dönerek namaz kılcak veya nasıl cehnamine cennetine atacak kuran dünyayla ilgilidir yani o zamanın cahil araplar tarfından yazılmış nerden bilsin arbın cahili uçak araba tren hızlı tren savaş uçakları uzaya frlatılcak mekikler gelişceyini nerden bilsin cahil arplar bildikleri tek taşıt devedir başkası varmı yok.ilaç olarkta deve sidiyi var başka ne bilimseliyi var kuranın. köleliyin cariyeliyin kabul gördüyü bir kurandan bahsediyoruz dikatini çekrim. zytine ata dağa yemin eden kurandan bahsediyoruz. hadi çağırın tarftarlarınızı bizde zebanileri çağırcağız diyen zavalı bir tanrıdan bahsediyorsun. 3,000 melel ve müslümanlarla birlikte savaşı kaybeden Allahtan bahsediyoruz. vs daha çok yazılcak var şimdilik bu kadarla yetindim

Sitelerde Paylaş

aklıma uzaya ilk çıkan rus astronot yuri gagarinin sözü geldi ....

Burda tanrı göremiyorum...

sayın düşünlutfen hala benim sorularıma cevap vermiyorsunuz

Dostum yanılıyorsun bilim adamları saklıyoprlar gerçeyi :lol::D isbatı aşağıda

oAyo99.jpg

Sitelerde Paylaş

Dostum yanılıyorsun bilim adamları saklıyoprlar gerçeyi :lol::D isbatı aşağıda

oAyo99.jpg

kesin cübbeli ahmet hoca yaptırmıştir :) geçen nasaya sitem ediyordu 100.000 doları bana çok gördünüz diye oda gitti marsa cami yaptırdı kesin :) tarihinde ateistdusunce tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kardeşim burda masal anlatma ahiret gerçekleşmeden insan yolunu buldu kaçtı daha ne konuşuyorsun ahireti beklemdi insan oğlu.

insanlar marsata koleni kurup yaşamayı hesebinı yapıyorlar o marsata yaşayan hangi kıbleye dönerek namaz kılcak veya nasıl cehnamine cennetine atacak kuran dünyayla ilgilidir yani o zamanın cahil araplar tarfından yazılmış nerden bilsin arbın cahili uçak araba tren hızlı tren savaş uçakları uzaya frlatılcak mekikler gelişceyini nerden bilsin cahil arplar bildikleri tek taşıt devedir başkası varmı yok.ilaç olarkta deve sidiyi var başka ne bilimseliyi var kuranın. köleliyin cariyeliyin kabul gördüyü bir kurandan bahsediyoruz dikatini çekrim. zytine ata dağa yemin eden kurandan bahsediyoruz. hadi çağırın tarftarlarınızı bizde zebanileri çağırcağız diyen zavalı bir tanrıdan bahsediyorsun. 3,000 melel ve müslümanlarla birlikte savaşı kaybeden Allahtan bahsediyoruz. vs daha çok yazılcak var şimdilik bu kadarla yetindim

Sevgili arkadaşım inan bu sitede çok yazmak isterdim ama bunca işimin arasında zar zor yazıyorum. Şunu söyleyim sana bu yazdıkkarımı okuyabiliyorsan şu an sizdeki gözle beyin ile anlayabiliyorsun bu et parçalarına bu yeteneği veren kimdir.

Sitelerde Paylaş

1 Düşen uçağa binmeyenlerin kaderi artık Kaderlerine kalmış belki doğru yolu gösteren bir varlık bir olay onları bulurda huzuru bulurlar.

2 Hepsi sabit belli çarpıtmak istersen her şeyi çarpıtırsın

3 Biz Allaha kulluk yapmak için yaratılan varlıklarız adımıza insan deniliyor. ve bu sitede pislik atılan bir taraf var ise oda hangi tarafın olduğu bellidir. Atın bakalım kin kusun inkar edin ama Allahın azabı inkar edenlere şirk koşanlara ebedi olacaktır bunu unutmayın. Yine büyük merhametli Yüce Allah size son nefesinizi verinceye kadar süre tanımış ölmeden önce şehadet getirirseniz müslüman olarak ölürsünüz. Hayat boyu inkar edin tanımayın son nefesde dönün Allahın insanlara olan merhametini gösteriyor bu.

Sen bizi gusül abdesti almaya üşendiği için ateist takılan gençler olarak görüyorsun herhalde :)

Yahu,ne Allah'ı?

Senin Allah'ının altından girdik,üstünden çıktık..Hayatımızla Allah'la geçti bizim..

Ne hikayesi anlatıyorsun bize?Burayı dini site mi sandın yoksa?

Senin Allah,yerel bir tanrı..Arapların tanrısı..Bize burada arapların tanrısını övmeyi bırak..

Sitelerde Paylaş

Hayır yanlış anlıyorsun yine günahların affı için değil. müslüman olarak ölmen için verilen zaman son nefesine kadar. Son nefesine kadar şahadet getirebilirsin ha bun dünyadaki yaptığın iyilik kötülüklerin hesabını Allah bilir. İnkarcı olarak gidersen hiç çıkamayacan cehennemden.

Anladım, senin psikopat Allah'ın sırf Muhammed'e inanmadığı için insanları sonsuza kadar yakacak. Bu saçmalığa ancak müslümanlar inanır, aklı başında hiç kimse bu zırvalığa inanmaz.

Sitelerde Paylaş

2 açıklamanız ikiside yanlış hiç birine katılmıyorum.

Panteist müslüman iddiasına ben de katılmıyorum, sen tipik müslümansın, düşünmezsin, aklını ve mantığını kullanmazsın, tek yaptığın papağan gibi anandan, babandan, etrafından duyduğun klişe sözleri tekrarlamak.

Sitelerde Paylaş

kesin cübbeli ahmet hoca yaptırmıştir :) geçen nasaya sitem ediyordu 100.000 doları bana çok gördünüz diye oda gitti marsa cami yaptırdı kesin :)

cübeli zavalı biraz para birktirdi onuda müslüman kardeşi jet fadıl kapris otelin satışında bir çarptı cin çarpmışa döndü :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...