Jump to content

Suudi Arabistan: 5 yaşındaki kıza tecavüz edip öldüren vaiz İslami kanunlara göre tahliye edildi

Recommended Posts

Tecavüz, işkence etme ve öldürmeyle suçlanan bir Suudi hatip bildirildiğine göre "kan parası" ödemeyi kabul ettikten sonra gözaltından tahliye edildi.

Fayhan el-Ghamdi, 2013'te 8 yıl hapis cezasına ve 800 kırbaca mahkûm edildi.

Mahkeme ayrıca el-Ghamdi'ye eski karısına ve kızın annesine bir milyon riyal ($270,000) "kan parası" ödemesini emretti.

Bazı raporlara göre, el-Ghamdi, kızının bekâretinden şüpheliydi ve ona bu yüzden işkence etti.

Ghamdi'nin kızı ezilmiş bir kafatası, kırık sırt, kırık kaburga, kırık bir sol kol ve aşırı morarma ve yanıklar dahil olmak üzere çoklu yaralanmalara uğradı.

Pek çok aktivist el-Ghamdi ömür boyu hapis cezası almadığı için hayal kırıklığına uğradılar.

Bknz. http://www.independe...ey-8480440.html

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Suudi Arabistan'da çocuk tacizleri had safhada. İslam hukuku cinsiyet ve hür-köle ayrımı yapan ve katili kan parası karşılığı salıveren bir aşiret töresi mantığına sahip olduğu için adaleti karşılayamıyor. Ulema sınıfı çareyi bebekleri de çarşaflamakta buluyor. Sağlıklı cinsel eğitim verilmeyen, ilkel ve medeniyetsiz toplumlarda cinsel baskılar ve yasaklar abazanların sapıklığını engelleyemez. Aydınlanma devrimi zorunlu!

Şeyh Abdullah el-Davut: “The prevalent custom among Muslims of the countries of East Asia is to make girls start wearing the hijab in the second year of their lives. This has motivated us to compete with them, and we will start our girls wearing the hijab even earlier….We do not want to see revealing and shameful clothing, especially when girls start to develop and fill out, and show signs of beauty, and so on. You find that she is in a state of exposure and nudity. I think we know that there are fatwas that forbid this, even if they have not yet reached the stage of puberty. Whenever the girl is an object of desire, the parents have the duty to cover her up with a hijab”

Yani kısaca diyor ki: "Doğu Asya ülkelerinin müslümanları arasındaki yaygın adet kızların hayatlarının ikinci yılında hicap takmaya başlamasıdır. Bu bizi onlarla yarışmak için motive ediyor, ve biz kızlarımıza daha erken hicap giydirmeye başlayacağız. Biz dekolte ve utanç verici giyim görmek istemiyoruz, özellikle kızlar gelişmeye ve olgunlaşmaya başladığında, ve güzellik belirtileri gösterdiğinde, ve saire. Kız arzu nesnesi olduğu zaman, ebeveynlerin onu hicap ile örtbas etme yükümlülüğü var."

Sitelerde Paylaş

Şeyh Abdullah el-Davut: “The prevalent custom among Muslims of the countries of East Asia is to make girls start wearing the hijab in the second year of their lives. This has motivated us to compete with them, and we will start our girls wearing the hijab even earlier….We do not want to see revealing and shameful clothing, especially when girls start to develop and fill out, and show signs of beauty, and so on. You find that she is in a state of exposure and nudity. I think we know that there are fatwas that forbid this, even if they have not yet reached the stage of puberty. Whenever the girl is an object of desire, the parents have the duty to cover her up with a hijab”

Yani kısaca diyor ki: "Doğu Asya ülkelerinin müslümanları arasındaki yaygın adet kızların hayatlarının ikinci yılında hicap takmaya başlamasıdır. Bu bizi onlarla yarışmak için motive ediyor, ve biz kızlarımıza daha erken hicap giydirmeye başlayacağız. Biz dekolte ve utanç verici giyim görmek istemiyoruz, özellikle kızlar gelişmeye ve olgunlaşmaya başladığında, ve güzellik belirtileri gösterdiğinde, ve saire. Kız arzu nesnesi olduğu zaman, ebeveynlerin onu hicap ile örtbas etme yükümlülüğü var."

Hatırlatmakta fayda var:

2000 yılında işlenen vahşi Sydney toplu tecavüzünün ardından Avrusturya müftüsü Taceddin El Hilali skandal bir vaaz verdi. Kötü şöhretli Şeyh Hilali'nin örtüsüz kadınların birer tahrik/provokasyon nesnesi olduğunu ifade eden vaazı:

"Tecavüz söz konusu olduğunda, yüzde 90 kadınların sorumluluğudur. Neden? Çünkü bir kadın baştan çıkarma silahına sahiptir. Eti sokağa bırakırsanız ve kediler onu yerse, bu kedilerin mi açıktaki etin mi suçudur? Kadın evinde başını kapatmış olsa sorun çıkmaz."

Muslim şeyhin gözünde örtüsüz kadın. Müslüman kadın bir erkeğin arkasından yürümeyi, ikinci, hatta üçüncü sınıf vatandaş olmayı, erkeklerin arzularını mümkün olduğunca saptırmak amacıyla kendini tepeden tırnağa kapatmayı kabul etmek zorundadır ve erkeklerin ona olan cinsel niyetlerinin suçunu üstlenmelidir. Aksi takdirde hapisten ölüme kadar varan cezalara uğrayacağını bilir. Hindistan'da inek olmak, İslam'da kadın olmaktan daha avantajlıdır.

s433oFO.jpg

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir müslümanla,bir terörist arasında fark var mı acaba?

Bir tane kadının bu din yüzünden acı çekmesi,bu dini yerin dibine sokmaz mı?

Terör sadece elinize silah alıp dağa çıkmak değildir..Kadınlara zulüm yapan bu din,terörizmi meşrulaştırmaktadır..!

Sitelerde Paylaş

Bir müslümanla,bir terörist arasında fark var mı acaba?

Bir tane kadının bu din yüzünden acı çekmesi,bu dini yerin dibine sokmaz mı?

Terör sadece elinize silah alıp dağa çıkmak değildir..Kadınlara zulüm yapan bu din,terörizmi meşrulaştırmaktadır..!

The concept of tolerance toward intolerant one is an idiotic one. This concept only leads to the destruction of the tolerant. And the proof to that is the pictures shown above.

tarihinde MaskedVigilante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

The concept of tolerance toward intolerant one is an idiotic one. This concept only leads to the destruction of the tolerant. And the proof to that is the pictures shown above.

Kardeş,ben cahilim..İngilizce filan bilmem..

Muhtemelen benim gibi cahillerde bu forumda bulunuyordur..Bu bakımdan,Türkçe olsun please :)

Sitelerde Paylaş

Kardeş,ben cahilim..İngilizce filan bilmem..

Muhtemelen benim gibi cahillerde bu forumda bulunuyordur..Bu bakımdan,Türkçe olsun please :)

:)

Hoşgörüsüze karşı hoşgörülü olmak ahmakça bir konsepttir. Bu işin sonunda hoşgörülü olan yok edlir. Kanıtı da yukrıdaki resimlerdir.

tarihinde MaskedVigilante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

It's not englightment that those bastrads need. It's the fear.

Hang those bastrads. Hang them high. Hang them on the highest tree in the country. Let's see which one runs out first. Trees, or bastrads.

:D eğer bir bastard sırf darağacından korkuyor diye suç işlemiyorsa artık bastard değil midir?

tarihinde BabyKnight tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Para cezasına ölenin ailesi karar verebilir.(2:178).Arabistanda mahkeme karar veriyorsa buna bu yanlıştır.

Aile dedigin kim? Adam 5 yasindaki kendi kizina tecavuz etmis. Mahkeme kizin annesine £31,000 verilmesini uygun gormus. Tecavuzcu babaya mi soracagiz bu isin cezasi kac para diye? Adam aile reisi olarak odemeyi kendisine mi yapacak?

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnternet iyiki var. İcat edenin elleri dert görmesin.

Niye böyle dedim? Eğer internet olmasaydı bu haberleri televizyonlar kolay kolay vermezdi. Sonuçta hepsinin reyting kaygısı var.

Esiden bilmediğimiz insan davranışlarını öğrenmiş bulunuyoruz...

Ve dini yaptırımların hiçbir işe yaramadığını, eğer bir ülkede şeriat olursa suçluların nasıl kılıfına uydurularak bırakılacağını öğrendik.

Ama konu bu değil. Konu dini yaptırımların bir işe yaramadığı.

Hanefi mezhebine göre yaşayan birisiniz diyelimki. Ama aykırı bir iş yapmak zorundasınız. Bu işte hanbeli mezhebine göre uygun. Ben hanbeli mezhebini kalbimden geçirip bu işi yaparsam günah yazılmaz. Bunu söyleyen 20 yıllık imam. Allah ı kandırmak değil mi? Değil. Bu sadece bir içtihat. Bunu diyen ben değilim. 20 yıllık bir imam.

Yukardaki konuya gelirsek, kıza tecavüz eden, işkence eden kişi acaba hangi mezhebi kalbiden geçirdi? (Birde bu hacı hoca tayfasına kalbin düşünme organı olmadığını, beynin bu işe yaradığını biri anlatsın lütfen. Kalpten geçirmek ne demek? )

Yani şunu demek istiyorum. Her müslüman için bunu söyleyemem. Ama eğer eğitimsiz bir insansanız dininiz sizi engellemez. Tam tersine size cesaret verir. Nede olsa bir şekilde affedilmek var. Allah ın rahmeti büyük der her türlü pisliği yaparsın. Bu bir gerçek.

Eğitimsiz bir müslüman olan bir zatın şu an ülkemizi yönettiğine şahitlik ediyoruz. Dediğim gibi dini cezalar onu engellemiyor. Oğullarına gemicikler, kızına binlerce lira maaşlar... vb. Diğer taraftan ayakkabı kutularını doldurmalar, askerleri suçsuz yere silivride tutmalar, her türlü hile hurda. Her türlü pislik...

Ne yani duble yol yaptırdılar, hastanelerdeki kuyrukları engellediler...vb diye hepsine göz mü yumalım? İşte bütün bu saydığımız pisliği yapanlar müslüman din kardeşlerimiz. Ya onların dini yanlış, ya benim dinim? Çözmeye çalışıyorum.

"Arkadaş sen eğitimsiz müslümanın çok tehlikeli olduğunu söylüyorsun. Peki ne yapmalıyız? Çözüm ne?" diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Sormuyorsanız sormalısınız.. Çünkü ister dindar olalım, ister ateist, ister hristiyan bu insanlarla aynı çevreyi paylaşmak zorundayız. Ben ateistim. Umrumda olmaz diyemezsiniz. Tamam düşünce bazında sorunlarınızı çözmüş olabiliriniz ama bu eğitimsiz insanlar akrabanız, iş arkadaşınız, hatta anne ve babanız dahi olabilir. Çıkarlarınız çatışırsa size çok büyük zararları dokunabilir.

Çözüm ne? Çözüm üretebilecek kadar dahi değilim. Elimizde bir çözüm yolu var aslında. Halihazırda. Atatürk ün işaret ettiği çağdaş türkiye yolu. Atatürk ilkeleri yolunda yürümek. Bence çözüm bu.

Eğer farklı bir yol bilen varsa, kendini dahi hisseden yazsın öğrenelim.

Peki Atatürk ün yolundan nasıl gideriz? Ya üniversite okuyup, kendinizi geliştirip siyaset yapıp ülkeyi kurtaracaksınız. Yada çok okuyup, iyice araştırıp şu anki halihazırdaki partileri destekleyeceksiniz. Çağdaşlaşma yolundaki en iyi parti hangisi ise. Ayrıca çevrenizi bilinçlendireceksiniz. Bıkmadan usanmadan. Sadece bu forumda yazı yazmayla olmaz. Bakın akp kadın kolları, gençlik kolları nasıl çalışıyor. erinmiyor kapı kapı dolaşıyorlar. En az onlar kadar çalışmalıyız. Yoksa bir akp gider, başka bir akp gelir. İsmi değişir, ama kafalar değişmez.

Sitelerde Paylaş

Şeriat ülkeleri dünyanın en pislik insanlarınla dolu.

Islamiyet ve yasalar buna müsade ve teşvik ediyor.

Peki burada kısas neden uygulanmıyor ? Aynı şekilde çocuk katilini öldürmek lazım.

tarihinde Gezen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tolerance ile intolerance ın yerleri değişmesi gerekmiyormu ?

Anladığım kadarıyla hoşgörülüye karşı hoşgörüsüz ......olmuş.

Sitelerde Paylaş

Hoşgörüsüze karşı hoşgörülü olmak ahmakça bir konsepttir. Bu işin sonunda hoşgörülü olan yok edlir. Kanıtı da yukrıdaki resimlerdir.

Çok doğru tabi..

İslam eninde sonunda yok edilecek..Suriye mahvoldu,Irak mahvoldu,yakında Arabistan'da mahvolacak..Haçlı seferlerinin nihai amacı sanırım böyle..Kabe'de o arada yıkılacak(diğer konuda da belirtmiştim size)..Ya da benim içimden geçen :lol:

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aile dedigin kim? Adam 5 yasindaki kendi kizina tecavuz etmis. Mahkeme kizin annesine £31,000 verilmesini uygun gormus. Tecavuzcu babaya mi soracagiz bu isin cezasi kac para diye? Adam aile reisi olarak odemeyi kendisine mi yapacak?

Annesine sorulabilir.Ayette öyle yazıyor ben onu belirtiyorum.Başkaları ceza konusunda karar veremez.

Sitelerde Paylaş

Çok doğru tabi..

İslam eninde sonunda yok edilecek..Suriye mahvoldu,Irak mahvoldu,yakında Arabistan'da mahvolacak..Haçlı seferlerinin nihai amacı sanırım böyle..Kabe'de o arada yıkılacak(diğer konuda da belirtmiştim size)..Ya da benim içimden geçen :lol:

Sitelerde Paylaş

Annesine sorulabilir.Ayette öyle yazıyor ben onu belirtiyorum.Başkaları ceza konusunda karar veremez.

Yahu siz hic dusunmuyorsunuz? Annesine nasil sorulacak? Annesinin hayatinda kocasi var, bu pisligi, tecavuzu yapan kisi kadinin kocasi. Annesi bu musluman adam hakkinda en ufak ters bisey yapilmasina izin verse, bu adamin butun akrabaalri o kadini dogduguna pisman eder. Yahu su muslumanlarda dunya ustunde yasamiyor mu? Siz hic dusunmuyor musunuz? Bi laf soylerken soyledigim laf mantikli mi diye niye dusunmuyorsunuz? Annesinde is olsa, zaten cocuga bunlar yapilirken kocasinin kafasini yarardi. Sen musluman aleminde kadinlari evin ineginden degerisiz oldugunu bilmiyor musun? Ampullukte son nokta. Adam cocugun annesine, katilin karisina soralim diyor. Ciddi ciddi bunu soyluyor yahu. Kadin adama en ufak zarar verecek bisey soylese, adamin akrabalari o kadini dogduguna psiman eder, bu kadar cahil misiniz yahu, bunu bile aciklatmak zorunda kaliyorsunuz insana.

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu siz hic dusunmuyorsunuz? Annesine nasil sorulacak? Annesinin hayatinda kocasi var, bu pisligi, tecavuzu yapan kisi kadinin kocasi. Annesi bu musluman adam hakkinda en ufak ters bisey yapilmasina izin verse, bu adamin butun akrabaalri o kadini dogduguna pisman eder. Yahu su muslumanlarda dunya ustunde yasamiyor mu? Siz hic dusunmuyor musunuz? Bi laf soylerken soyledigim laf mantikli mi diye niye dusunmuyorsunuz? Annesinde is olsa, zaten cocuga bunlar yapilirken kocasinin kafasini yarardi. Sen musluman aleminde kadinlari evin ineginden degerisiz oldugunu bilmiyor musun? Ampullukte son nokta. Adam cocugun annesine, katilin karisina soralim diyor. Ciddi ciddi bunu soyluyor yahu. Kadin adama en ufak zarar verecek bisey soylese, adamin akrabalari o kadini dogduguna psiman eder, bu kadar cahil misiniz yahu, bunu bile aciklatmak zorunda kaliyorsunuz insana.

Kur'an'a göre böyle zaten,Suudi kanunları söz konusu olduğunda sen haklısın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...