Jump to content

Suudi Arabistan: 5 yaşındaki kıza tecavüz edip öldüren vaiz İslami kanunlara göre tahliye edildi

Recommended Posts

Kur'an'a göre böyle zaten,Suudi kanunları söz konusu olduğunda sen haklısın.

Buyur musluman aklida bu kadar. Olayi getirdigi yer benim Suudi kanunlarini desteklemem. Cakayim Suudilerin kanununa. Medeni insan olun diyorum, eger biri bir suc islemisse, modern mahkemelerde yargilanir, mahkeme cezayi verir, ailesi degil. Muhammed zamaninda senin algiladigin gibi bir aile kavrami yoktur. Sen birini oldurursen, onun asireti gelir seni oldurur, yada adamin asiretiyle arayi baglarsan affederler, karsiliginda kan parasi isterler. Suudi devletide ayni kafada, kan parasina olayi baglamis. Ayrica Kuranda ailesine sorun nerde yaziyor, benim bildigim islamda kisasa kisas vardir, yani elemani oldurmek gerekiyor.

Size gecmiste, 1400 yil oncesinde yasamayin, az biraz hayata uyum saglayin, 2014 yilinda, 2014 yilinin kurallari ile yasayin diyoruz. Bagimsiz mahkemeler senin kim oldugnna bakmadan cezayi yapistirir. Tecavuzun cezasi bellidir, Alide tecavuz etse, Velide tecavuz etse, aysede tecevuz olsa, fatmayada tecavuz olsa, cezasi aynidir. Eger senin Kuraninda oldugunu iddia ettigin gibi ailesine sorulsa, toplumda fakirlere tecavuz yolu acilir. Fakir hulogcanlar parayi gorunce, tecavuzcuyu affeeder. Bu kadar mi kafaniz basmiyor? Muhammed sizden bin kat akilli, o zaman devlet gibi bir guc yok, adam baglamis olayi kisasa, sen hala 1400 yil onceki kuralalri bilmeden onun dunyasini almadan, 1400 yil once verdigi bir karari genele yayiyorsun.

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Buyur musluman aklida bu kadar. Olayi getirdigi yer benim Suudi kanunlarini desteklemem. Cakayim Suudilerin kanununa. Medeni insan olun diyorum, eger biri bir suc islemisse, modern mahkemelerde yargilanir, mahkeme cezayi verir, ailesi degil. Muhammed zamaninda senin algiladigin gibi bir aile kavrami yoktur. Sen birini oldurursen, onun asireti gelir seni oldurur, yada adamin asiretiyle arayi baglarsan affederler, karsiliginda kan parasi isterler. Suudi devletide ayni kafada, kan parasina olayi baglamis. Ayrica Kuranda ailesine sorun nerde yaziyor, benim bildigim islamda kisasa kisas vardir, yani elemani oldurmek gerekiyor.

Size gecmiste, 1400 yil oncesinde yasamayin, az biraz hayata uyum saglayin, 2014 yilinda, 2014 yilinin kurallari ile yasayin diyoruz. Bagimsiz mahkemeler senin kim oldugnna bakmadan cezayi yapistirir. Tecavuzun cezasi bellidir, Alide tecavuz etse, Velide tecavuz etse, aysede tecevuz olsa, fatmayada tecavuz olsa, cezasi aynidir. Eger senin Kuraninda oldugunu iddia ettigin gibi ailesine sorulsa, toplumda fakirlere tecavuz yolu acilir. Fakir hulogcanlar parayi gorunce, tecavuzcuyu affeeder. Bu kadar mi kafaniz basmiyor? Muhammed sizden bin kat akilli, o zaman devlet gibi bir guc yok, adam baglamis olayi karsi asirete, sen hala 1400 yil onceki kuralalri bilmeden onun dunyasini almadan, 1400 yil once verdigi bir karari genele yayiyorsun.

Muhammed Medine Site Devleti'nin kurucusu ve ilk lideridir. :)

Seni Suudileri destekliyor olarak göstermek istemiştim sadece Kur'an'daki emirle Suudilerin uygulaması arasındaki farka dikkati çekmek istemiştim.

Sitelerde Paylaş

Muhammed Medine Site Devleti'nin kurucusu ve ilk lideridir. :)

Oku bakalim, yukarida ne yaziyor. Orada denmek istenen su: onun yasadigi sartlarla seninkiler farkli. Senin evine hirsiz girse, 30 dakikaya polise gider, durumu anlatirsin. Senin arabana biri carpsa, gidip polisi cagirirsin. Muhammed zamanida deveni calsalar, nerde bulcan polisi, mahkemeyi. Calan adam guclu bir asirettense, nasil alacak deveyi geri? Adam ben muslumanim, devede benim dediginde is biter, sahidimde bizim asiretten su sudur dese, is biter, ne bir sorgulama olur, ne baska bisey. Adam deveni calar, birde pismis kelle gibi siritir, sesini ciakramazsin. Ayrica Yathrib'e geldiginde ortada devlet falan yoktur, islam asiretinin basindadir. Yathrib bildigin ytahudi yerlesim yeridir. Digerlerinin kuyusunu kazdiktan sonra Medinenin tek hakimi olmustur, ama o yapiya devlet demek zor. Sen onlara devlet diyorsan, Korsanlarin somalisinede devlet dersin. Devletin basrigi parasi olur. Musluamanlarin 690 yilina kadar kendilerine ozgu parasi yoktur, 690 yilinda basilan paralardada hristiyan fugurleri vardir :))

Seni Suudileri destekliyor olarak göstermek istemiştim sadece Kur'an'daki emirle Suudilerin uygulaması arasındaki farka dikkati çekmek istemiştim.

Bnde sana al Suudilerin uygulamasini, vur Kurandaki uygulamaya diyorum. Ikiside zayif. Neyse sen goster bakalim ailesine sorulacagi kuralini Kurandan....

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muslim mollalardan faşizan deklarasyonlar: Kadının varlığı İslam'a aykırıdır!

geçtiğimiz günlerde islamabad'da toplanan islami ideoloji konseyi'nin vardığı karar...

kadınların islam dışı oldukları, şeriat ve allah'ın emirleriyle çeliştikleri çıkarımına varmışlar ve kadınları iki kategoriye ayırmışlar; haram kadın ve mekruh kadın...

kadınların sokaklarda sahipsiz kendi başlarına dolaşmamaları, bir ahlak polisi ile birlikte veya yer altına yapılacak özel tünellerden geçerek, erkek ve gün ışığı görmeden gitmeleri gereken yerlere gitmeleri gerekliliğine vurgu yapılmış...

kaynak; http://www.pakistant...e-anti-islamic/

Council of Islamic Ideology declares women’s existence anti-Islamic

Islamabad - Sharia Correspondent: The Council of Islamic Ideology (CII) concluded their 192nd meeting on Thursday with the ruling that women are un-Islamic and that their mere existence contradicted Sharia and the will of Allah. As the meeting concluded CII Chairman Maulana Muhammad Khan Shirani noted that women by existing defied the laws of nature, and to protect Islam and the Sharia women should be forced to stop existing as soon as possible. The announcement comes a couple of days after CII’s 191st meeting where they dubbed laws related to minimum marriage age to be un-Islamic.

After declaring women to be un-Islamic, Shirani explained that there were actually two kinds of women – haraam and makrooh. “We can divide all women in the world into two distinct categories: those who are haraam and those who are makrooh. Now the difference between haraam and makrooh is that the former is categorically forbidden while the latter is really really disliked,” Shirani said.

http://www.pakistant...e-anti-islamic/

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...