Jump to content

Yaşar Nuri Öztürk: Türban Müslüman Örtüsü Değil

Recommended Posts

Bence kadınlara haksızlık ediyorsunuz.

Sizin hangi özgürlügünüz varsa, kadınların da var. Onların özgürlügü kesinlikle sizinkinden az degil !

Kadınların kiminle beraber olacağı yada hangi kiyafeti giyeceği, kusura bakmayın, size düşmez.

Bir kere daha düşünmenizi öneririm.

:D

Birlikte olduğum kadınnında benimmde bazı prensipleri olabilir kadınım bana denize girme derse girmem saygı duyarım üsluplu konuşmanız ayrıca hoşuma gitti.Ben kendi kadınım dışında hiç kimsinin ne giyeceğine karışmam onun ne giyeceğini be belirlemem ama belli sınırlarıda çizerim.Umarım anlatabilmişimdir.
Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Nasıl bir sır var kadının vücudunda?

Siz kadımısınız erkekmisiniz bilmiyorum fakat bu farketmez sizden bir isteğim var şimdi dışarıya çıkıp herkeze binim içiçn cinsel organınızı gösterirmisiniz? Cevabınız hayır ise neden hayır?
Sitelerde Paylaş

Siz kadımısınız erkekmisiniz bilmiyorum fakat bu farketmez sizden bir isteğim var şimdi dışarıya çıkıp herkeze binim içiçn cinsel organınızı gösterirmisiniz? Cevabınız hayır ise neden hayır?

Cinsel organımı her tarafta sergilememem onun sır olduğu anlamına mı geliyor?

Sitelerde Paylaş

Birlikte olduğum kadınnında benimmde bazı prensipleri olabilir kadınım bana denize girme derse girmem saygı duyarım üsluplu konuşmanız ayrıca hoşuma gitti.Ben kendi kadınım dışında hiç kimsinin ne giyeceğine karışmam onun ne giyeceğini be belirlemem ama belli sınırlarıda çizerim.Umarım anlatabilmişimdir.

Samimi yanıtınız için teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş

Cinsel organımı her tarafta sergilememem onun sır olduğu anlamına mı geliyor?

Evet sadece sizin ve eşinizin bildiği bir sır.Öncelikle sır nedir?Sır başkalarının bilmesini istemedğimiz düşüncelerimiz ve ya başımıza gelen olaylardır bunları başkalrıyla paylaşmak istemeyip aksine saklıyorsak bu bir sır olur.Yoksa sizin cinsel organınıza başka kadınlar veya erkeklerde sahip bi tek sizde yok.Ama onu gizliyorsanız bu bir sır olur ben işi biraz daha ileri boyuta götürüp kadının vucudunun tamamının bir sır olarak kalmasını isterim aynı şekilde düşüncelerininde.Mesela kadınım bir ressamsa çok hoşuma giden bir resim yaparsa onuda başkalarına göstermesini engellerim.
Sitelerde Paylaş

Evet sadece sizin ve eşinizin bildiği bir sır.Öncelikle sır nedir?Sır başkalarının bilmesini istemedğimiz düşüncelerimiz ve ya başımıza gelen olaylardır bunları başkalrıyla paylaşmak istemeyip aksine saklıyorsak bu bir sır olur.Yoksa sizin cinsel organınıza başka kadınlar veya erkeklerde sahip bi tek sizde yok.Ama onu gizliyorsanız bu bir sır olur ben işi biraz daha ileri boyuta götürüp kadının vucudunun tamamının bir sır olarak kalmasını isterim aynı şekilde düşüncelerininde.Mesela kadınım bir ressamsa çok hoşuma giden bir resim yaparsa onuda başkalarına göstermesini engellerim.

Sen herhalde bir kişinin cinsel organlarını sadece eşinin gördüğünü sanıyorsun?

Ayrıca bir kimsenin cinsel organlarını kime gösterip kime göstermeyeceği seni hiç ilgilendirmez, senin o insanın bedeni üzerinde hiç bir hakkın yok.

Sitelerde Paylaş

Sen herhalde bir kişinin cinsel organlarını sadece eşinin gördüğünü sanıyorsun?

Ayrıca bir kimsenin cinsel organlarını kime gösterip kime göstermeyeceği seni hiç ilgilendirmez, senin o insanın bedeni üzerinde hiç bir hakkın yok.

Başka kim görüyor.

Bırak cinsel organını birisiyle konuşmasına dahi karışırım sıkıyorsa biris bişey desin kimseye hesap vermem.Anladığı kadarıyla sizin meshebiniz çoooooook geniş.

Sitelerde Paylaş

Başka kim görüyor.

Bırak cinsel organını birisiyle konuşmasına dahi karışırım sıkıyorsa biris bişey desin kimseye hesap vermem.Anladığı kadarıyla sizin meshebiniz çoooooook geniş.

Bir insanın eşinin cinsel olganını sadece kendisinin gördüğünü sanması saflıktan başka bir şey değildir, sanki 7/24 eşinin peşinde dolaşıyor insan. Bunun öncesi var, şimdisi var, sonrası var. Nereden bilinecek eşin neler yaptığı? Muhammed'in eşi Hatice'nin bile Muhammed'den önce kocaları vardı. Daha sonraki eşleri arasında bakire olan tek Aişe vardı, o da 9 yaşında evlendiği için, ki onun hakkında bile rivayetler üretilmiş. İFK olayı.

Bu işin mezhep genişliği, darlığı ile alakası yok, karşındakini de insan olarak görmekle alakası var, kimse kimsenin sahibi değildir.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Ayatlarda BAŞ v e SAÇ kelimesini bana gösterenlere 1000 gayme verecegim ,gösteremeyeceklerse bana 500 geyme vermeyi vaad edebülen ,bu konuda benimle iddieye girecek bir baba yigit varsa HÖDRİ meyden?

Ayatın arapcasında BAŞ ve SAÇ kelimeleri olacak.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Ben bu örtünme işine farklı bir açıdan bakmak istiyorum bence isteyen istediği şekilde giyinmeli fakat bide şu var kapalı kadın bence daha güzel.Çünkü kapalı olan şey değerlidir.Bakıyosun kadın denize girecek spyunuyor bi sütyen ve kilot kalıyor üzerinde.Ben sevgilime kesinlikle böyle bir şey yapmasına izin vermem çünkü insan kendini ÖZEL HİSSETMELİ senin gördüğünü başkalarıda görüyorsa sen sıradanlaşırsın aynı şekilde sevgilim çok özel bir anısını bana anlattığı zaman bunuda başka birisine anlatmasına izin vermem.Kadınlar bikini giymesine kesinlikle karışmam karışamam ama giyen sevgilim olursa lafını bile ettirtmem.Çok aşşağılıkça geliyor bana bir taraflarını başka insanlara göstermek bir kadın bikini giyorsa o halde sevgilisi dışındaki erkeklerlede yatsın benim için aynı şey.Bir kadını yolda giderken durdurup desemki ''PARDON VÜCUDUNUZU ÇOK MERAK EDİYORUM ACABA BENİM İÇİN BİR SOYUNURMUSUNUZ DİYE SORSAM BENİ sapık sanıp kocasına vurdurur.Ama denizi havuzu gördümü hop memeleri götünü gösterir BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞU

Bikini, çok abartılı değilse, plajda pek dikkat çekici bir giysi değil. Yine de şahsen bana de bikini yerine şort, mayo gibi şeyler giymesini daha uygun gibi geliyor. Bi kere erkeğin plaj giysisi artık slip değil şort iken kadının da öyle olması gerekirdi.

tarihinde Temple Grandin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bikini, çok abartılı değilse, plajda pek dikkat çekici bir giysi değil. Yine de şahsen bana de bikini yerine şort, mayo gibi şeyler giymesini daha uygun gibi geliyor. Bi kere erkeğin plaj giysisi artık slip değil şort iken kadının da öyle olması gerekirdi.

Sende kendine göre haklısın ama ben daha sertim ben hiçbirini giydirmem.
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Kadın nasıl giyinmeli ?

Pew Research Center aralarında Türkiye´nin bulunduğu bazı İslam ülkelerinde yaptığı araştırma sonuçlarına göre özellikle Pakistan ve Suudi Arabistan´da durum kadınlar açısından içler acısı.

Türkiye´nin de durumu pek iyi gözükmüyor ve Türkiyede´ki insanlar bildiğiniz gibi ikiye bölünmüş vaziyette.

http://www.radikal.c...yinmeli-1170074

tarihinde pil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...

Yaşar Nuri Hocayı dürüstlüğünden dolayı canı gönülden kutluyorum. O ki gürül gürül bir nehrin şiddetli akıntısının olduğu yerindeyken gerçekleri görüp tersine de olsa gitme ceasretini göstermiş. Dobra adam.. Takdire şayan..

Sitelerde Paylaş

Yaşar Nuri Hocayı dürüstlüğünden dolayı canı gönülden kutluyorum. O ki gürül gürül bir nehrin şiddetli akıntısının olduğu yerindeyken gerçekleri görüp tersine de olsa gitme ceasretini göstermiş. Dobra adam.. Takdire şayan..

Yaşar Nuri'nin de diğer din satıcılarından farkı yoktur, yalnız onun müşteri portföyü farklı olduğu için İslam'ı farklı bir şekilde satıyor.

Sitelerde Paylaş

yaşar nuri mi dürüst? yaşar nuri bu ülkedeki en sahtekar en yalancı din adamı.

Sitelerde Paylaş

Neden öyle diyorsunuz en azından iğrenç hoca profili çizmiyor. Böyle müslüman olacağıma deist olurum diyor. Kuranı okumuş içindeki saçmalıklarla toplum baskısı hocalık mertebesi arasında sıkışıp kalmış gibi geldi bana. Bir kaç videosunda da namaz 3 vakittir diyor kıvırmadan. Yobazlar adamı bir kaşık suda boğmak için can atıyorlar. Tamam hala kıvırıyor ama kendisi de inanmıyormuş gibi kıvırıyor. Düşünsenize bu adam din min yalan ben okudum dese adamı hiç ederler oda korkuyor zavallı..

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...