Jump to content

OKULA SAKALLI GİRMEK İÇİN BİR PLAN DÜŞÜNÜYORUM!

Recommended Posts

Şöyleki bakıyorum başörtülü asalaklar (hepsi değil tabi) okula giriyorlar.Bu başartüsüne izin verilmesindeki amaç ne?Dini özgürlük mü?

İşte benim düşündüğüm planda işin bu kısmına bakıyor yani okula sakallı gidicem ve yarım akıllı mal müdür veya herhangi biri gerizekalı mal böyle giremezsin derse

-- ben dinim için sakal bırakıyorum peygamberimizde sakal uzatırdı sünnettir.

diicem nasıl sizce işe yararmı?

Sitelerde Paylaş

(6) Kız öğrenciler, imam-hatip ortaokul ve liseleri ile çok programlı liselerin imam-hatip programlarında tüm derslerde, ortaokul ve liselerde ise seçmeli Kur’an-ı Kerim derslerinde başlarını örtebilir.

yani her derste değil.

e) Okul içinde baş açık, saçlar temiz ve boyasız olarak bulunur, makyaj yapamaz, bıyık ve sakal bırakamaz. 3 üncü maddenin altıncı fıkrası hükümleri saklıdır.(bu saklı hüküm imamhatipler falan ve din dersleri faln)

(1) Bu Yönetmelik hükümlerine aykırı hareket eden ortaokul öğrencilerine 27/8/2003 tarihli ve 25212 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği; lise öğrencilerine 19/1/2007 tarihli ve 26408 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Ödül ve Disiplin Yönetmeliği hükümleri uygulanır.

hafif sakala falan kimse birşey demez tabii.

Sitelerde Paylaş

Evet, yapılabilir. Açıköğretim sınavına sarıkla gelmişti biri. Yapılır, işin içine dini soktun mu kimse bir şey diyemez. Laik bir ülke değil artık burası.

Sizce normal lisede işe yarar mı?
Sitelerde Paylaş

Sizce normal lisede işe yarar mı?

Öğrenci misiniz, öğretmen mi? Her iki halukarda da konuşma konusu olursunuz ama nihayetinde kimsenin durdurabileceğini düşünmüyorum. Bakanlıklarda mesai saatinde namaza inenlere bir şey demeye kalkanı bir dövmedikleri kalıyor. Biliyorum.

Sitelerde Paylaş

Öğrenci misiniz, öğretmen mi? Her iki halukarda da konuşma konusu olursunuz ama nihayetinde kimsenin durdurabileceğini düşünmüyorum. Bakanlıklarda mesai saatinde namaza inenlere bir şey demeye kalkanı bir dövmedikleri kalıyor. Biliyorum.

Öğrenciyim bu iş kafama yattı gibi.
Sitelerde Paylaş

Öğrenciyim bu iş kafama yattı gibi.

Özellikle sakalla gitmenizi tavsiye etmem açıkçası. Tek tük de olsa o görüşü benimsemeyen hocalar çıkabilir, gıcığına düşük not verir falan. Ama oludu da tıraş olmayı unuttunuz, o zaman kullanılabilir bu bir silah olarak.

Sitelerde Paylaş

Bunların ''özgürlük'' dendiğinde tek anladıkları ''daha çok baskıcılığa özgürlük'' olduğu için senin sakal numaran işe yaramaz.

Türban, bir ''özgürlük'' olarak hoş karşılanıyor çünkü aslında bir baskı aracı.

Ama sakal bırakmata ne baskı var ne bir zorluk, hoş bir özgürlük. Bu yüzden yasaktır. Kimse hoş özgürlüklere sahip olamaz.

Sitelerde Paylaş

Bunların ''özgürlük'' dendiğinde tek anladıkları ''daha çok baskıcılığa özgürlük'' olduğu için senin sakal numaran işe yaramaz.

Türban, bir ''özgürlük'' olarak hoş karşılanıyor çünkü aslında bir baskı aracı.

Ama sakal bırakmata ne baskı var ne bir zorluk, hoş bir özgürlük. Bu yüzden yasaktır. Kimse hoş özgürlüklere sahip olamaz.

anladığım kadarıyla iyi bir gözlemcisiniz.Cevabınız için teşekkür ederim.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...