Jump to content

11 yaşındaki Yemeni kız zoraki evliliği önlemek için evden kaçtı: "Kendimi öldürmeyi tercih ederdim."

Recommended Posts

"Selamun Aleyküm. Allahın merhameti ve lütfu üzerinize olsun. Hepinize merhaba! Muhtar El-Şerefi'ye ve Amal'e teşekkür etmek istiyorum. Tüm jurnalistlere ve size de teşekkür etmek istiyorum. Ailemden kaçtığım doğru. Yeter. Onlarla artık daha fazla yaşayamam. Ben amcamla yaşamak istiyorum. Peki ya çocukluk masumiyeti? Çocuklar neyi yanlış yaptı? Neden onları böyle evlendiriyorsunuz? Ben problemimi çözmeyi başardım, ama bazı masum çocuklar kendilerininkini çözemiyor. ve onlar ölebiliyor, intihar edebiliyor, ya da akıllarına gelen herhangi bir şeyi yapabiliyorlar. Onlar sadece çocuk. Onlar neyi biliyorlar? Onların okumak için zamanı yok, ya da herhangi bir şey için. Bu bizim hatamız değil. Yalnızca bir ben değilim. Herhangi bir çocuğun başına gelebilirdi. Bunun gibi pek çok olay var. Bazı çocuklar kendilerini denize atmaya karar verdi. Onlar artık ölü. Bu masum çocuklar için normal değildir. Amcama sığındığım doğru, fakat o evde değildi. Bu yüzden gelip beni alması için Abdül Cabbar'ı çağırdım. Abdül Cabbar beni El-Hudeydiye'ye sırtında yolculuk etmek için bir kadına gönderdi Amcam bu konuyu duyduğu zaman benim için geldi. Anneme karşı olan şiyaketlerimi bir polisle kayda geçtim..."
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

tevekusu.jpg

YOKSA HEPİMİZ DEVEKUŞU MUYUZ? Eğer öyleysek sağdaki resimdeki adamdam bir farkımız yok demektir. Bu adam kafasını bir deve kuşu gibi kuma gömmüş halde (gerçekleri görmemezlikten gelerek) namazını kılıyor! Ne yani, bizden istenen bu mu?.

http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?p=516075#post516075

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...