Jump to content

Diyanete ve fetvacılara EZAN konusunda sorduğum soru..

Recommended Posts

Yüksek sesle saatlerse hard rock dinleyen veya konserlerde sağda solda yüksek sesle müzik dinleyen ateistler ne hikmetse 2 dakikalık sese tahammül edemiyorlar.

Allah sizi ıslah eylesin..

Minarelerden günde 5 kere 2 dk olmak şartıyla hard rock çalsalar sen buna tahammül eder misin?Empati kur.Allah seni ıslah eylesin asıl.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 93
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Beğenmiyorsan ülkeyi terk edebilirsin :)

Sizin gibi olmayanların görüşlerine hoşgörülü davranamaz mısınız?

İnsanları rahatsız etmeden,müslümanların namaz kılmasının bir yolu olmalı diye düşünmeniz çok mu zor?

Yüksek sesle saatlerse hard rock dinleyen veya konserlerde sağda solda yüksek sesle müzik dinleyen ateistler ne hikmetse 2 dakikalık sese tahammül edemiyorlar.

Allah sizi ıslah eylesin..

Beni rahatsız eden her şeyden rahatsız olurum..Bu bir korna sesi de,ezan sesi de,komşumun gürültüsü de,konser sesi de olabilir..

İnsanların rahatsız edilmeme hakları vardır..Hiç mi sizi rahatsız eden bir şey yok bu ülkede?

Ateistlerin salakça abartmaları işte.

Salak sensin,adamın asabını bozma..!

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hoparlörle ezan okunması bir terördür. Bazı camiler hızını alamayıp içerdeki tüm sesleri de dışarıya hoparlöre veriyor. Bir ay boyunca geceleri davul çalmak da bir terördür. Diyanet bunu bir devlet terörü olarak uygulamaktadır.

Al benden de o kadar. Ben eskiden bu iki davranışa anlam veremezdim. Sonra anladım ki sünni devletin sünni olmayanları (gayrimüslim, alevi, deist, ateist vs...) sindirmek, dehşete düşürmek (terörize etmek) için yaptığı bir şey. Herhalde koyu sünniler de zevkten dört köşe oluyor bu hoparlörlerle davulları dinlerken, maçta gol atmış gibi seviniyorlar. Onların dinlenme anı değil, coşku anı o anlar. Başka bir açıklaması yok bunun. (Sünni diyorum çünkü İran'daki şii devletin bu türlü halkı rahatsız edici davranışları yok, üstelik ezan üç vakit okunuyor).

tarihinde Temple Grandin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Minarelerin ezanları susmasın diye diye şehit olan dedelerimizin kurtardığı topraklarda yaşamaktasınız

o şehitler sizin gibi dinsizler ezanı eleştirsinler diye şehit olmadı

çanakkale savaşı

kurtuluş savaşı ve daha pekçokları

size hiçbirşey ifade etmiyorsa

gerçekten yazık

adam üşenmemiş gitmiş diyanete soru sormuş

kardeşim bu ülke müslümanlarındır müslüman ülkede yaşıyorsun

beğenmiyorsan bavulunu topla yallah başka kapıya

Sitelerde Paylaş

Minarelerin ezanları susmasın diye diye şehit olan dedelerimizin kurtardığı topraklarda yaşamaktasınız

Atalarımız ezan susmasın diye değil,bayrak inmesin diye savaştılar..Sapla samanı karıştırmayın lütfen..!

Sitelerde Paylaş

Hemen İslam düşmanları diye köpürüp parlamaya gerek yok. Biz ezanın okunmamasını savunmuyoruz. İsteyen okusun. Ama hoparlörle değil. Bu bir ses terörüdür. Doğal insan sesiyle okuyabilirler. Bir minareye çıkmaya üşenen müezzin ne için maaş alıyor? Bunlar iyi alıştı at tögünde sinek gibi yaşamaya. Bunlara sıkı bir dürtük lazım ki rehavetten ayılsınlar. Milletin paralarıyla dört dönüm bostan, yan gel yat osman... Bir minareye çıkmak beyfendilere zor geliyor. Aldıkları maaşı canı tehlikede çalışan asgari ücretli emekçi alamıyor. Bu bir kepazeliktir. Minareye çıkmaya üşenen efendi, canı pahasına çalışan emekçiden fazla maaş alsın! Bu kepazeliğe derhal bir dur demeyen devlet, devlet sıfatını kazanamaz. Yeter artık bu ilkel dinin iğrenç sömürüsü!

Kaldı ki bir sürü İslami kitap yazan H. Hilmi Işık da hoparlörle ezan okumanın bidat olduğunu söyleyerek şiddetle eleştirmiştir. Ezanın özelliğinin doğal insan sesi olması tezini savunmuştur. Çevreyi rahatsız eden yüksek ses ile günah işlendiğini söylemiştir.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

o şehitler sizin gibi dinsizler ezanı eleştirsinler diye şehit olmadı

çanakkale savaşı

kurtuluş savaşı ve daha pekçokları

size hiçbirşey ifade etmiyorsa

gerçekten yazık

adam üşenmemiş gitmiş diyanete soru sormuş

kardeşim bu ülke müslümanlarındır müslüman ülkede yaşıyorsun

beğenmiyorsan bavulunu topla yallah başka kapıya

Savaşta yendiği için nispet olsun diye avazı çıktığı kadar ezan okusa (ezan çığırmak denmiyor bak, ezan okumak deniyor) müzezzinin sesi yetmez, gırtlağı acırdı. Neyse ki ses yükseltici cihazlar icad edildi de bu çocukça basit davranışı yapabiliyorlar.

Sitelerde Paylaş

İslamı çok seviyorsan sen sudiarabistana yerles veya afganistan lübnan suriye veya irana yerles hepsi müslünanlığı tam yaşıyor pislik içinde istediğine git arap şeyhlerinin biyerlerini öpersin ya habibi :)

İslam ülkemde gayet güzel yaşanıyor, memnun olmayan sensin, ben değilim ^_^

Sitelerde Paylaş

Sizin gibi olmayanların görüşlerine hoşgörülü davranamaz mısınız?

İnsanları rahatsız etmeden,müslümanların namaz kılmasının bir yolu olmalı diye düşünmeniz çok mu zor?

Beni rahatsız eden her şeyden rahatsız olurum..Bu bir korna sesi de,ezan sesi de,komşumun gürültüsü de,konser sesi de olabilir..

İnsanların rahatsız edilmeme hakları vardır..Hiç mi sizi rahatsız eden bir şey yok bu ülkede?

Salak sensin,adamın asabını bozma..!

Ülke müslüman olduğu için, bizlerin hoşgörüsü sizin gibiler için yeterince fazla...Sizlrin üzerinize düşen vazife ise saygı duymaktır.

Ben Hindistana gidip milletin inancına laf söyleyemem, yaşamak zorunda isem saygı duymam gerekir. Burası Türkiye ve bu ülke ilelebet İslam devleti olarak kalacaktır.

Sitelerde Paylaş

Ülke müslüman olduğu için, bizlerin hoşgörüsü sizin gibiler için yeterince fazla...Sizlrin üzerinize düşen vazife ise saygı duymaktır.

Ben Hindistana gidip milletin inancına laf söyleyemem, yaşamak zorunda isem saygı duymam gerekir. Burası Türkiye ve bu ülke ilelebet İslam devleti olarak kalacaktır.

Bu ülke laik bir ülke..Bunu bir türlü hazmedemediniz..

Yeterince fazla olan hoşgörünüzü seviyim sizin..Sivas'ta tekbir getirip insanları yakanlar,fazla hoşgörülü demek ki..!

Saygıyı daha çok beklersin..İslam'a da,laikliği savunmayan müslümanlara da zerre saygım yok..Bilakis nefret ediyorum..!

Hindistan laik bir ülke..Eğer Hindistan laik bir ülke olmasaydı,oradaki müslümanların hali haraptı..

Sizler azınlık iken laikliğin nimetlerinden faydalanıp,çoğunluk olunca laikliğe kin kusarsınız..

Ben müslüman olan atalarımı kastettim, senin ataların beni bağlamaz....

Benim atalarımda müslüman..!

Sitelerde Paylaş

Bu ülke laik bir ülke..Bunu bir türlü hazmedemediniz..

Yeterince fazla olan hoşgörünüzü seviyim sizin..Sivas'ta tekbir getirip insanları yakanlar,fazla hoşgörülü demek ki..!

Saygıyı daha çok beklersin..İslam'a da,laikliği savunmayan müslümanlara da zerre saygım yok..Bilakis nefret ediyorum..!

Hindistan laik bir ülke..Eğer Hindistan laik bir ülke olmasaydı,oradaki müslümanların hali haraptı..

Sizler azınlık iken laikliğin nimetlerinden faydalanıp,çoğunluk olunca laikliğe kin kusarsınız..

Benim atalarımda müslüman..!

Gördük laik ülke Hindistanı, binlerce müslümanı vahşice parçalayıp, canlı canlı etlerini yiyerek, ateşe atıyorlar. Laiklik ne de güzel yakışmış Hindistana...

Sitelerde Paylaş

Gördük laik ülke Hindistanı, binlerce müslümanı vahşice parçalayıp, canlı canlı etlerini yiyerek, ateşe atıyorlar. Laiklik ne de güzel yakışmış Hindistana...

Türkiye laik bir ülke ama Sivas'ta insanlar diri diri yakıldı..Okullarda İslam anlatılıyor,ezanlar hiç susmuyor,diyanet diye bir kurum sünniler için çalışıyor...vb

Hindistan'ın laik bir ülke olması,müslümanların orada soykırıma uğramasına engel oluyordur muhakkak..Türkiye laik bir ülke olmasa,benim gibilerin bu ülkede yaşama şansları hiç olmaz..Laiklik en azından yaşama şansımızı artırıyor..!

Bana diyanetin verdiği cevapta da bu belirtiliyor açıkça..Bu ülkede müslümanlar çoğunlukta,yaşadığına dua et dedi diyanet..Daha ne desin?!

Laik olmasak,seni kıtır kıtır keserdik diyor yani..!

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Laik olmayan Müslümanlara nefret kusuluyor da adamlar ne yapsın?İslam da laiklik yok ki.

İslam'da laiklik yok tabi ama laik olan milyonlarca müslüman var bu ülkede..Bu insanlar ile laiklik düşmanı şeriatçılar bir değiller..Bu ayrımı yapmak lazım..

Sitelerde Paylaş

İslam'da laiklik yok tabi ama laik olan milyonlarca müslüman var bu ülkede..Bu insanlar ile laiklik düşmanı şeriatçılar bir değiller..Bu ayrımı yapmak lazım..

Hemen her ülkede, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak, terör olaylarına katılınmasa da suçtur.

İslam, kitabı okumuş olan herkesin bildiği üzere bir terör ideolojisidir.

Müslümancılık oynayan laiklerin kitabı okumamış olmaları, onları daha iyi bir pozisyona koymaz. Ehliyeti olmayıp, ilk kez trafiğe çıkan biri kaza yaptığında bir daha olmasın diyerek salınıvermez. Öyle veya böyle, bu insanların tümü bir terör ideolojisine bilmeyerek de olsa sempati besliyor, bir kısmı onu tebliğ ediyor, bir kısmı onun için maddi yardımda bulunuyor, bir kısmı onun için personel yetiştiriyor vb.

Bu insanlar kitabı okumamışlar. Yaptıklarının kendi kuyularını kazmak, insanlığa savaş açmak, her türlü pisliği finanse etmek olduğunun farkında değiller. Kendi hayal dünyalarında var olduğuna inandıkları birşeyin günah saydığı davranışlarının bedelini hafifletmek amacıyla bu teröre destek çıkıyorlar.

İslamdan kurtulmanın yolu, onu kafalarından çıkartamayanları toplumdan tamamı ile temizlemektir. Bu hızlı biçimde faydalı olsa da, malesef insan algısı bu şekilde çalışmıyor. Günümüzde olduğu gibi, günü gelince soysuz imamların, sakalı aklından uzun köpeklerin kahraman olması da kaçınılmaz oluyor.

Bir vaka-i hayriyye gerçekleştirmek mümkün değilken, yapılabilecek en makul şey: insanları eğitirken, dini tek elde toplayıp, sonra da onu yavaş yavaş hayattan çekmek olacaktır. Eğitilmesi ve korkularından arındırılması en zor olan yaşlılar, doğal yollardan toplumu terk ederken, yeni nesiller dinle daha az kirlenerek büyüyecek ve nihayet onu hayatlarından çıkartacaklardır. Çok riskli bir yoldur; çünkü dini hayattan çekemeden çalışma yarım kalırsa, bu sefer dini tekeline geçiren toplumu da tekeline geçirmiş olur.

Atatürk bu riskli yolu seçmiştir; fakat ömrü çalışmanın meyvelerini görmeye yetmemiştir. Bu yüzden de bütün pisliğin toplandığı diyanet uru, ülkeden sökülüp atılamadan bünyede kalmış ve büyümeye, kanseri organize ve devlet destekli olarak yaymaya devam etmiştir.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Acele ile yazılan şeyler eksik kalıyor.

Bu insanlar kitabı okumamışlar. Yaptıklarının kendi kuyularını kazmak, insanlığa savaş açmak, her türlü pisliği finanse etmek olduğunun farkında değiller. Kendi hayal dünyalarında var olduğuna inandıkları birşeyin günah saydığı davranışlarının bedelini hafifletmek amacıyla bu teröre destek çıkıyorlar.

Bu insanların çoğu okumaktan ve öğrenmekten korkuyorlar. Birebir sohbette, bana övünerek dindar olduğunu ve kuranı çok okuduğunu anlatan çocukluk arkadaşımdan tarık5,6,7'yi açıklamasını istediğimde, ayetleri okuyup da turşuya dönen suratını anımsarım.

Bir kısmı okuyup da yeni sorumluluklar edinmekten, bir kısmı ise okuyup da yanlış anlayıp dinden çıkmaktan korkuyorlar.

Birinci korkuyu, doktor korkusuna benzetmek mümkündür. Ağrıları olup da, kötü haber duymamak için doktordan kaçan insanları hepimiz biliriz.Bunun gibi, onlar da okuyup da, dine aykırı başka neler yaptıklarını öğrenip daha çok korku ve paranoya içine batmaktan korkuyorlar. İkincisi ise durdurucu korkudur; insan zaten birşeye şartlanmıştır ve onun korkusundan, aslında korkması gereken hiçbirşey olmadığını öğrenmesini sağlayacak adımı bile atamaz.

Bu yüzden, bir ateist nasıl olmalı sorusuna daima örnek olmalı olarak cevap veririm. Suya girmekten korkanı, öğrensin diye suya attığınızda ancak küfür yer ve korkularını katlarsınız. Suya girmekten korkanı ancak, önce siz suya girip, rahatça hareket ederek cesaretlendirebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
Bu yüzden, bir ateist nasıl olmalı sorusuna daima örnek olmalı olarak cevap veririm. Suya girmekten korkanı, öğrensin diye suya attığınızda ancak küfür yer ve korkularını katlarsınız. Suya girmekten korkanı ancak, önce siz suya girip, rahatça hareket ederek cesaretlendirebilirsiniz.

Dediklerinize aynen katılıyorum..

İslam'a her türlü destek veren insanlığın gelişimini sekteye uğratıyor..Gerçi insanlığın gelişmesi konusu da farklı bir tartışma konusu..!

Mesela,şeriat yanlısı Saadet partililer ile çağdaş Chp'lileri bir tutmamak lazım diyorum..Chp'li birine İslam'ı anlatabilirsiniz ama bir saadetliye ne anlatabiliriz ki?!

Sitelerde Paylaş

İslam ülkemde gayet güzel yaşanıyor, memnun olmayan sensin, ben değilim ^_^

:lol: kendini kandırma türkiyede birkaç gerikalmış yobaz il dışında islam falan yaşanmıyor .islamı yönetim şekli şeriattır başka yönetim şekilleri islama uymaz işte şeriatte bir örnek ayet 2:178 - Ey iman edenler! Öldürmede kısas size farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın. Ama her kim, ölenin kardeşi tarafından bir şey karşılığı bağışlanırsa, o zaman örfe uyması, ona diyeti güzellikle ödemesi gerekir. Bu, Rabbiniz tarafından bir hafifletme ve bir rahmettir. Her kim bunun arkasından yine saldırırsa, artık ona acı veren bir azab vardır.

türkiyede bu ayeti uygula türkiyede islamın yaşandığını kabul edeyim

kendinizi avutun türkiyede islam yaşanıyor diye :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...