Jump to content

Diyanete ve fetvacılara EZAN konusunda sorduğum soru..

Recommended Posts

Türkiye laik bir ülke ama Sivas'ta insanlar diri diri yakıldı..Okullarda İslam anlatılıyor,ezanlar hiç susmuyor,diyanet diye bir kurum sünniler için çalışıyor...vb

Hindistan'ın laik bir ülke olması,müslümanların orada soykırıma uğramasına engel oluyordur muhakkak..Türkiye laik bir ülke olmasa,benim gibilerin bu ülkede yaşama şansları hiç olmaz..Laiklik en azından yaşama şansımızı artırıyor..!

Bana diyanetin verdiği cevapta da bu belirtiliyor açıkça..Bu ülkede müslümanlar çoğunlukta,yaşadığına dua et dedi diyanet..Daha ne desin?!

Laik olmasak,seni kıtır kıtır keserdik diyor yani..!

Kusura bakma ama cidden saçmalıyorsun. Ayrıca diyanet öyle bir cevap veremez, bu Kur'ana aykırı bir yanıttır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 93
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:lol: kendini kandırma türkiyede birkaç gerikalmış yobaz il dışında islam falan yaşanmıyor .islamı yönetim şekli şeriattır başka yönetim şekilleri islama uymaz işte şeriatte bir örnek ayet 2:178 - Ey iman edenler! Öldürmede kısas size farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın. Ama her kim, ölenin kardeşi tarafından bir şey karşılığı bağışlanırsa, o zaman örfe uyması, ona diyeti güzellikle ödemesi gerekir. Bu, Rabbiniz tarafından bir hafifletme ve bir rahmettir. Her kim bunun arkasından yine saldırırsa, artık ona acı veren bir azab vardır.

türkiyede bu ayeti uygula türkiyede islamın yaşandığını kabul edeyim

kendinizi avutun türkiyede islam yaşanıyor diye :lol:

Bir ayetle mi İslamı açıklayacaksın, şu kafa yapısına bak, ne aciz bir yazı olmuş.

Sitelerde Paylaş

Bir ayetle mi İslamı açıklayacaksın, şu kafa yapısına bak, ne aciz bir yazı olmuş.

:lol: cevap veremedinmi istersen şeriati başka bir ayetle açıklayayım

24:2 - Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah dini(ni tatbik) hususunda sizi sakın acıma duygusu kaplamasın! Müminlerden bir grup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.

sizin kurandanda şeriattende haberiniz yok sapık arapların peşinden gidip putlarına tapmaya devam edin

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma ama cidden saçmalıyorsun. Ayrıca diyanet öyle bir cevap veremez, bu Kur'ana aykırı bir yanıttır.

Konudaki diyanetin cevabını iyi oku..Konu içinde de cevabı açıkladım ayrıca..Anlamıyorsan,bu senin sorunun..Ayrıca Diyanetin Kuran'a aykırı cevap vermesi de sizin yorumunuz..!

Sitelerde Paylaş

:lol: cevap veremedinmi istersen şeriati başka bir ayetle açıklayayım

24:2 - Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah dini(ni tatbik) hususunda sizi sakın acıma duygusu kaplamasın! Müminlerden bir grup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.

sizin kurandanda şeriattende haberiniz yok sapık arapların peşinden gidip putlarına tapmaya devam edin

İngilizceyi de ''what's your name'' ile mi anlatıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Konudaki diyanetin cevabını iyi oku..Konu içinde de cevabı açıkladım ayrıca..Anlamıyorsan,bu senin sorunun..Ayrıca Diyanetin Kuran'a aykırı cevap vermesi de sizin yorumunuz..!

Diyanette her telefona bakan müslüman mı? Senin gibi bir kafir olmadığını nereden bileceğiz?

Sitelerde Paylaş

Kardeş, bir ilme vakıf olduktan sonra 2. bir şahsın ifadesine ihtiyacın kalır mı?

2. bir şahsın sözleri seni bağlar mı?

Hak olana eriştikten sonra analiz yapmak sence zor mu?

Peki kardeş,benim diyanete sorduğum soruya senin cevabın nedir?

Elini vicdanına koy ve cevapla lütfen..

Soruyu da tekrar alıntılayım buraya;

-İslam hoşgörü/sevgi/hak dinidir deyip,laik bir ülkede gayrimüslimlerin günde 5 vakit ezan dinlemesine izin verilmesi bir paradoks değil midir? Bu insanların rahatsız edilmeme hakları,böylelikle gasp edilmiş olmuyor mu?

Dipnot:Şimdi baktım da,''beğenmiyorsan defol'' gibi şeyler yazmışsın zaten..!

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peki kardeş,benim diyanete sorduğum soruya senin cevabın nedir?

Elini vicdanına koy ve cevapla lütfen..

Soruyu da tekrar alıntılayım buraya;

İslam ülkesinde yaşıyorsan, İslami olgulara saygı duymak zorundasın.

Sen beğenmiyorsun diye, ezanları mı susturacaklar? Zamanında Chp bunu yaptı ama tekrar o ezanların okunması için bir başbakan feda edildi...

Sitelerde Paylaş

İslam ülkesinde yaşıyorsan, İslami olgulara saygı duymak zorundasın.

Sen beğenmiyorsun diye, ezanları mı susturacaklar? Zamanında Chp bunu yaptı ama tekrar o ezanların okunması için bir başbakan feda edildi...

Laik bir ülke burası..

Ben ezan duymak istemiyorum,çünkü ezan beni rahatsız ediyor..

Chp ezanı Türkçeleştirdi sadece,susturmadı..

Menderes'in asılması ile ezanın ne alakası var?

Sitelerde Paylaş

Laik bir ülke burası..

Ben ezan duymak istemiyorum,çünkü ezan beni rahatsız ediyor..

Chp ezanı Türkçeleştirdi sadece,susturmadı..

Menderes'in asılması ile ezanın ne alakası var?

Chp kafirlerin partisi, Menderes müslümanların.

Savaşın çıkması için prenslerin öldürülmesi nasıl bir sebepse, Mendresin ezan konusu da bunun gibi bir sebep.

Güç kafirde olunca, bahanenin adının hiçbir önemi yok...

Sitelerde Paylaş

Chp kafirlerin partisi, Menderes müslümanların.

Savaşın çıkması için prenslerin öldürülmesi nasıl bir sebepse, Mendresin ezan konusu da bunun gibi bir sebep.

Güç kafirde olunca, bahanenin adının hiçbir önemi yok...

Geçeceksin bu boş lafları..Menderes dediğin adam,İstanbul'da trafik sorununu çözeceğim deyip 5 tane Mimar Sinan mescidi yıktırmıştır..Neyi savunduğunuzdan zerre haberiniz yok sizin..!

Sitelerde Paylaş

Geçeceksin bu boş lafları..Menderes dediğin adam,İstanbul'da trafik sorununu çözeceğim deyip 5 tane Mimar Sinan mescidi yıktırmıştır..Neyi savunduğunuzdan zerre haberiniz yok sizin..!

10 tane de cami yıksa ne çıkar? Sizler İslamı yıktınız, medreseler, yıkılır yapılır ama sizin zihniyetin yıktıkları nasıl yapılacak?

Sitelerde Paylaş

10 tane de cami yıksa ne çıkar? Sizler İslamı yıktınız, medreseler, yıkılır yapılır ama sizin zihniyetin yıktıkları nasıl yapılacak?

Yalanın batsın..Meclisi dualarla açtıran Atatürk ve partisi için ettiğin sözlere bak..Bu ülkede ezan okunuyorsa,bu Atatürk ve arkasındaki Türk halkı yüzündendir..

Sitelerde Paylaş

Yeterince yıkılmamış demek ki. Hala arap zihniyeti bu topraklarda hükmünü sürdürüyor. İslam ne kadar azalırsa insanlık o kadar çok kazanır. Yani İslam ile uygarlık ters orantılıdır.

Sitelerde Paylaş

Siyasi partiler dini inanç temelli kurulmazlar. Eğer dini inanç temelli olarak kurulurlarsa, bu ağır bir laiklik ihlali olur ve o partinin derhal kapatılması gerekir. Bunun başka türlü olması demokrasilerde düşünülemez.

Dini inanç temelli bir partiyi kapatmadığın anda demokrasinin ölüm fermanını imzalamışsın demektir. Bünyesine dogma virüsü giren ve tedavi de edilmeyen demokrasi hastalanır. Ölmeye başlar.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yalanın batsın..Meclisi dualarla açtıran Atatürk ve partisi için ettiğin sözlere bak..Bu ülkede ezan okunuyorsa,bu Atatürk ve arkasındaki Türk halkı yüzündendir..

Sivas kongresini unuttun, onuda dualarla ve aminlerle bitirmişti. Peki sonuç?

İslama en büyük darbeyi M.K vurdu, yaptığı bütün darbeler İslama yönelikti ve bunu başardı, kimileri kanunlarla, kimileri yaptırımlarla, kimileri zorbalıklarla, kimileri idamlarla...

Sonuç, M.K nin nasıl bir insan olduğunun net portresidir. Başa geçmeden önce müslüman profili sonrası ise malum din düşmanı gerçek hüviyeti....

Sitelerde Paylaş

Yeterince yıkılmamış demek ki. Hala arap zihniyeti bu topraklarda hükmünü sürdürüyor. İslam ne kadar azalırsa insanlık o kadar çok kazanır. Yani İslam ile uygarlık ters orantılıdır.

Fikirlerine katılmamakla beraber saygı duyduğumu belirtiyorum. Şu gerçeği artık kabullenmenizi de bir müslüman olarak iletiyorum. Dünya İslama savaş açsa bile İslam galip gelecektir. Şuan mağlup olabilir ama güneş her zaman doğar.

Sitelerde Paylaş

Fikirlerine katılmamakla beraber saygı duyduğumu belirtiyorum. Şu gerçeği artık kabullenmenizi de bir müslüman olarak iletiyorum. Dünya İslama savaş açsa bile İslam galip gelecektir. Şuan mağlup olabilir ama güneş her zaman doğar.

Yahu senin dinin milletin çok umurundaydı sanki. Zaten kendi kendinizi bitirmişsiniz, petrol olmasa kimse İslam ülkelerinin yüzüne bile bakmaz. Hiç bir alanda İslam aleminin ağırlığı bile yok, kim sana savaş açsın. Bu kafayla İslam alemi daha çok adam yerine konmaz. Ancak küçük dünyanızda İslam bir gün galip gelecek diye kendinizi avutursunuz. Geçti artık kelle sayısı ve kaba kuvvetle savaş kazanıldığı günler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...