Jump to content

fatiha suresini kim gönderdi?

Recommended Posts

Eskiden bende inanıyordum. Şuan insanların nasıl inandıklarına şaşırıyor olsam da, doğuştan itibaren pompalanan bu yalanlardan kurtulabilmek bence %50 bilgi, %50 de kişilik meselesidir. %50 kişiliği de kendi içerisinde %15 cesaret %15 objektiflik % 20 de gerçeği bilme arzusu olarak değerlendiriyorum. Bunlardan herhangi birinde ciddi bir eksiklik varsa dinden çıkamazsınız. Dolayısı ile dinlerden kurtulamayanlara karşı olumsuz bir görüşüm yok. Herkes bunu başaramayabilir.

Sitelerde Paylaş

Şu delillerden somut bir tanesini yazsana çok merak ettim :)

"Ateistforum" web sitesinin bir sahibi var mı yok mu?

Bu soruyu niye sordum? Bana sorduran neydi? Cevaplar ne sence?

Evet aklına ilk gelen cevap doğru ama bunu kabullenmek istemeyen aklınla mücadele ediyorsun şu an. Hepsi bu kadar basit. Ama bu basit şeyler sizi kızdırıyor. Savunduğunuz şeylerin bu kadar basit sorularla yıkılabileceğini asla ve asla kabullenemiyorsunuz.

"Bir iğne ustasız olmaz."

Hepsi bu kadar basit..

Sitelerde Paylaş

"Ateistforum" web sitesinin bir sahibi var mı yok mu?

Bu soruyu niye sordum? Bana sorduran neydi? Cevaplar ne sence?

Evet aklına ilk gelen cevap doğru ama bunu kabullenmek istemeyen aklınla mücadele ediyorsun şu an. Hepsi bu kadar basit. Ama bu basit şeyler sizi kızdırıyor. Savunduğunuz şeylerin bu kadar basit sorularla yıkılabileceğini asla ve asla kabullenemiyorsunuz.

"Bir iğne ustasız olmaz."

Hepsi bu kadar basit..

Bu kadar basitse soru sincirini kirmadan devam et ?

Bir igne ustasiz olamiyorsa senin tanrin nasil var olabiliyor ???

Senin tanrinida birinin yaratmasi gerekmezmi cevap evet.

Siz yaratiyorsunuz bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

Siz de bize inanılmaz geliyorsunuz. Bu kadar delile rağmen bir insan nasıl olur da Rabbini bulamaz ve inkar eder.

Arapların zırvaları ne zamandan beri delil sayılmaya başlandı? Yani koskoca evreni yaratan bir tanrı olacak da sonra insanları 1400 yıl önce yaşamış bir arap bedevisine inanmadıkları için sonsuza kadar yakacak, ha? Buna inanacak kadar aptal olur mu bir insan?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...