Jump to content

Bu Halkla Ne Yapılır?

Recommended Posts

O zaman defolup gidebilirsin, müslüman topraklarından.

Kendi partisi kazandı ya nasıl da bir yerleri kalktı! Halbuki siyasetle ilgili olmadığını söylüyordun birkaç hafta öncesine kadar? Defolacağım zaten. Boktan topraklarınız size kalsın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne zaferi arkadaş!

Halk istediğini özgürce seçebiliyor, bu demokrasidir. Halkın seçimi, halkın takdiri, siz bunu neden anlamıyorsunuz?

Halk demokratik bir zeminde asla sizlerin ideolojik sistemini iktidar yapmayacak. Ancak darbe ile, zulüm ile, başa gelebilirsiniz...

Beğenmek zorunda değilsiniz ama saygı duymak zorundasınız.

Sizin başınıza darbe ile gelmesek hepiniz ölüp gideceksiniz. Belki de yanlış yaptık sizi zorla adam etmeye çalışarak.

Halkın bugünkü seçimi demokratik görülebilir. Ama bu yaptıkları seçim hayal dünyasında tek boynuzlu atı seçmek gibidir. Müslüman halk demokrasi ile yönetilemez. Zaten demokrasiyi de istemez. Halkın bugün seçenek sahibi olması kendi başarısı değildir.

Sitelerde Paylaş

Kendi partisi kazandı ya nasıl da bir yerleri kalktı! Halbuki siyasetle ilgili olmadığını söylüyordun birkaç hafta öncesine kadar? Defolacağım zaten. Boktan topraklarınız size kalsın.

Fazla uzağa gitme. Birkaç yıl sonra gelmen için yalvaracaklar.

Sitelerde Paylaş

Eğer insanların Ak partiye sadece din sebebiyle oy verdiğini sanıyorsanız, halkı ve siyaseti anlamaktan çok uzaksınız demektir. Her halkın kendisine göre bir sağduyusu vardır ve ona göre hareket eder. Bu halk zamanında Ecevit' e yüksek oy vermiştir. Bunu nasıl açıklayacaksınız?

Halk Ak partide bir gelecek gördüğü için oy veriyor. Ekonomi ve siyasette başarılı olacağına kanaat getirdiği için oy veriyor. Halihazırdaki başarılarını da görmezden gelmiyor.

Sitelerde Paylaş

Eğer insanların Ak partiye sadece din sebebiyle oy verdiğini sanıyorsanız, halkı ve siyaseti anlamaktan çok uzaksınız demektir. Her halkın kendisine göre bir sağduyusu vardır ve ona göre hareket eder. Bu halk zamanında Ecevit' e yüksek oy vermiştir. Bunu nasıl açıklayacaksınız?

Halk Ak partide bir gelecek gördüğü için oy veriyor. Ekonomi ve siyasette başarılı olacağına kanaat getirdiği için oy veriyor. Halihazırdaki başarılarını da görmezden gelmiyor.

Keeeeeeeeeeeeeh keh kehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Sitelerde Paylaş

Keeeeeeeeeeeeeh keh kehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

İyi keyifler haci.:) Bu arada bunca zamandan sonra tekrar merhaba.

Bu kadar üzülme yahu. Belki yanılıyorsundur. Belki halkın sağduyusu doğru karar vermiştir. Ülkenin güzel günlere gitme ihtimalini yabana atma derim.

Sitelerde Paylaş

İyi keyifler haci. :) Bu arada bunca zamandan sonra tekrar merhaba.

Bu kadar üzülme yahu. Belki yanılıyorsundur. Belki halkın sağduyusu doğru karar vermiştir. Ülkenin güzel günlere gitme ihtimalini yabana atma derim.

Halkın sağduyusu değil sorun. Sorun sağduyu olsaydı sana katılırdım.

Halk yanıltılıyor. Halk karşısında iki parti görmüyor. İslam'a karşı mücadele eden partiler görüyor.

Ve oyunu İslam'a veriyor. İslam'ı da Tayyip simgeliyor.

Yani senin görüşün başından yanlış. Yoksa kimse halkın sağduyusunu sorgulamıyor.. Ben de sorgulamıyorum.

Ben sadece bu sağduyunun adil olmadığını savunuyorum.

Hoşgeldin aramıza. Sevgiller..

Sitelerde Paylaş

Halkı suçlamak Amerikalıların copout dediği durumdur. Yan çizmedir. Sorumluluktan kaçmadır. Kaytarmadır.

Ve kolaydır da..Kolayına kaçmaktır yani.

Bir yerde sorumsuzluktur, düşüncesizliktir. Hatta hainliktir.

Bu hainliği arada bir hepimiz yapıyoruz.

Halkın iyi kötü bir sağduyusu vardır.

O sağduyuyu, halkın değil yalnız kendi yararına kullanan bir takım ahlaksızlar da vardır. Tayyip gibi..

CHP'yi o sağduyuyu kendi yararına kullanamadığı için suçlamaya hakkımız yoktur.

CHP'nin veya herhangi bir partinin bunu yapmaması gerekir. Normali budur.

Bekleyeceğiz. Bu halkın gerçek, yozlaşmamış, yozlaştırılmamış, suistimal edilmemiş sağduyusunun gelişmesini bekleyeceğiz.

Bu halkın aydınlanması demek değildir. Sadece içine bir kuşkunun düşmesi ve aldatıldığını sezmeye başlaması demektir.

Tabii bu arada ekonomik durumun giderek kötüye gitmesinden de rahatsız olmaya başlayacak ve alternatif arayacaktır.

Ekonomi iyiye giderse zaten kimsenin bundan yakınması için bir neden yoktur.

Sitelerde Paylaş

Halk yanıltılıyor. Halk karşısında iki parti görmüyor. İslam'a karşı mücadele eden partiler görüyor.

Yani senin görüşün başından yanlış. Yoksa kimse halkın sağduyusunu sorgulamıyor.. Ben de sorgulamıyorum.

Ben sadece bu sağduyunun adil olmadığını savunuyorum.

Hoşgeldin aramıza. Sevgiller..

İnanç hala dünyada önemli bir unsur. Bu anlaşılabilir bir şey. Ne var ki sadece inanç ile insanları kandırmak bu zamanda pek mümkün değil. Bence Erdoğan' ın bu kadar yüksek oy almasına sebep olan diğer unsurları araştır. Çünkü esas sebepler orada. Görmek istiyorsan tabii.

Hoşbulduk. Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

İnanç hala dünyada önemli bir unsur. Bu anlaşılabilir bir şey. Ne var ki sadece inanç ile insanları kandırmak bu zamanda pek mümkün değil. Bence Erdoğan' ın bu kadar yüksek oy almasına sebep olan diğer unsurları araştır. Çünkü esas sebepler orada. Görmek istiyorsan tabii.

Hoşbulduk. Sevgiler.

Tek bir neden olmayabilir. Halkın AKP'yi yeğlemesi için başka nedenler vardır mutlaka. Ama dinin önemini kimse reddedemez.

Sitelerde Paylaş

Halk oyunu islama vermiyor. Sadece islama verseydi, Saadet partisi ezici çoğunlukla birinci olmalıydı. Saadet, ampulden daha islamcı parti.

Halk oyunu AKP'ye değil, tayyipe veriyor. Tayyip yok edilirse AKP çöker.

Sitelerde Paylaş

Halk oyunu islama vermiyor. Sadece islama verseydi, Saadet partisi ezici çoğunlukla birinci olmalıydı. Saadet, ampulden daha islamcı parti.

Halk oyunu AKP'ye değil, tayyipe veriyor. Tayyip yok edilirse AKP çöker.

Belki...

Türkiye'de bu hemen her parti için geçerli diyebiliriz. Lider gidince parti gidiyor...

Sitelerde Paylaş

Belki...

Türkiye'de bu hemen her parti için geçerli diyebiliriz. Lider gidince parti gidiyor...

Her parti için geçerli değil. Çünkü pasif kılıçdaroğlu ve pasif Devlet bahçeli sadece tayyipe koltuk değneği oluyorlar. Bunlar giderse, adam gibi liderler gelirse, CHP ve MHP oylarını artıracaktır. CHP ve MHP sadece hırsızlık üzerine siyaset yaptı. Örneğin neden PKK üzerine verilen tavizler hakkında ağızlarını açmıyorlar ? Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli birer proje ve AKP'nin devamlılığını garanti altına alıyorlar.

AKP'yi yok etmenin tek yolu, tayyipi yok etmek. Tayyip var olduğu sürece AKP de var olacak. Tayyip, Hitler'den daha tesirli bir kişi. Halkın bir bölümü tayyipe tapıyor ama ben kılıçdaroğluna ve bahçeliye tapan kimse görmedim.

tarihinde Z-karn-223 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Her parti için geçerli değil. Çünkü pasif kılıçdaroğlu ve pasif Devlet bahçeli sadece tayyipe koltuk değneği oluyorlar. Bunlar giderse, adam gibi liderler gelirse, CHP ve MHP oylarını artıracaktır. CHP ve MHP sadece hırsızlık üzerine siyaset yaptı. Örneğin neden PKK üzerine verilen tavizler hakkında ağızlarını açmıyorlar ? Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli birer proje ve AKP'nin devamlılığını garanti altına alıyorlar.

AKP'yi yok etmenin tek yolu, tayyipi yok etmek. Tayyip var olduğu sürece AKP de var olacak. Tayyip, Hitler'den daha tesirli bir kişi. Halkın bir bölümü tayyipe tapıyor ama ben kılıçdaroğluna ve bahçeliye tapan kimse görmedim.

Doğru tespitler...

Türk halkı ideoloji peşinden gitmiyor.Lider peşinden gidiyor.Bu önceden de böyleydi hep böyle...(Ecevit in yüksek oy almasının nedeni)

Tayyip e alternatif bir lider çıkmassa bu akp gitmez...

Sitelerde Paylaş

CHP ve MHP kökü ve ideolojisi olan partiler,biri 90 diğeri 45 senelik parti.

Bu partilerde lider değişse de

partilerin çok büyük bir kaybı olmaz.

A..K...p sinin ne kökü var ne ideolojisi,

Tayyip gittiği anda,daha önce kökü olmayan diğer partiler nasıl çöpe gittiyse, bu a..k p side çöpe gider.

Ayrıca,Rte nin ve bu a..k..p sine oy verenlerin müslüman olduğuna da inanmıyorum,

inandıkları dine ters gelen,hırsızlığı,zalimliği,yalancılığı onaylıyorlarsa,

ortada ters bir durum vardır.

Bunlar olsa olsa müslüman görünümlü sahtekarlardır.

Kısacası,sahtekarlık genlerine işlemiş bir kısım halktan ,ahlaki bir değerlendirme yapmak abesle iştigal olur.

Hırsıza,yalancıya oy veren de,onun gibidir.

Sitelerde Paylaş

Benim siyasi bir partim yok, ben müslümanım, beni ancak Allah'ın kelamı bağlar. Siyasette ise, din düşmanlarının kazanmasını tabiki istemiyorum.

Benim için böbürlenme, sevinme, karşıdakini küçük görme gibi bir durum sözkonusu değil, bu yazılarda eğer birazcık özeleştiri yaparsanız, sizlerin nasıl bireyler olduğunuzu anlarsınız.

Düne kadar bu forumda kendiniz doğru, geri kalan herkes yalancı, adi vs idi, herkesi suçlardınız, hakaret ederdiniz, alaylardınız, hor görürdünüz vs...

Şimdi sizlerin eğer var ise biraz utanma biraz da şapkalarınızı önlerinize koyma zamanınızdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...