Jump to content

Türkiye'de Futbol Hakkında..

Recommended Posts

Futbol izlemeyenleri asarız keseriz demiyorlar. Futbol izlemeyenleri küçümsemiyorlar .Maçlara şu elbiseleri giyeceksin diye dayatmalar yok Bir tercih meselesi.

Ama rakip taraftarları dövüyorlar şiddet uygulayıp kargaşaya sebep oluyorlar.Taraftaraların bir birini öldürdüğü oluyor. Neden tamamen saçma bir maç için.

Bir zamanlar bazı ülkelerde futbolun yasaklanması gündeme gelmişti.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

Dün süper kupayı izleyeyim dedim ama maçı izleyemedim..Bu kadar kokuşmuş bir ülke

olamaz..

Emre'ye O.ÇOCUĞU diye bağırdı GS'lılar..Volkan penaltılarda deli gibi hareketler yaptı,Emre ve diğer futbolcularda maç sırasında deli gibi hakeme köpürdüler..Hakem ezildi resmen futbolcuların karşısında..Taraftar deseniz,kudurdular maçta..Su şişeleri havada uçtu..

Maçın ikinci yarısında izlemeyi bıraktım maçı..Penaltılarla kupayı FB aldı..

Reziller..

Oynadığınız futbola tüküreyim sizin..

Sitelerde Paylaş

Toplum dışında kalmış insanlar, kendilerine yeni toplumsal bağ ararlar. Bu da futbolda çok kolaydır. Aynı kulübün taraftarı olanlar, bir-birlerini koruyup kollarlar.

Yâni futbol, yalnızlıktan kurtulmanın bir yoludur. Bu yeni çevrenin rûhu, önemli değildir; önemli olan, kişinin, kendisini bir kitlenin içine atabilmesidir.

Tıpkı toplumdan kopan ve tarikatlara yönelen yalnız kalpler gibi bir şey.

Yalnızlıktan kurtaran ilâç, "sürü psikolijisi"dir!

Sitelerde Paylaş

Futbolu tabiki bir afyondur,hele ülkemizde daha da bir afyondur, 60 senedir bu ülkede en başta futbol konuşulur, ama çok önemli hiçbir başarı ortada yok..olamaz da..

Futbol izleyin ama hemen izlediklerinizi unutun.. Ben öyle yapıyorum..

Sitelerde Paylaş

Futbol oynayanların Türk olduklarını hatırlatıyorum.

Ancak o zaman yukardaki tartışmalar anlam kazanıyor.

Futbol temelde eğlencedir. Spor değildir.

İzlediğimiz futbolcuların zarif, göz dolduran, amaca yönelik, becerikli ve estetik hareketleridir.

Eğlenmesini bile bilmeyen bir toplumuz..

İslam ahlakı kemiklerimize işlemiş...

Sitelerde Paylaş
.

İslam ahlakı kemiklerimize işlemiş...

Davar islamla ne alakası var ?

Daha beter olaylar arjantin,brezilya,yunanistan gibi bizden gelişmiş ulkelerdede oluyor.

Sorun ıslamiyet degil! Zihniyet...

Sitelerde Paylaş

Davar islamla ne alakası var ?

Daha beter olaylar arjantin,brezilya,yunanistan gibi bizden gelişmiş ulkelerdede oluyor.

Sorun ıslamiyet degil! Zihniyet...

davar,islamla çok alakası var!

O saydığın ülkelerde maçtan sonra en fazla 10-15 dakika maçın kritiği yapılır,sonrada konu kapanır gider.bütün kupalarıda bu adamlar toplar..

Bizdeki ise tipik Arap kültürüdür işte,eğitimsiz cahil,birey olamamış kişilerin futbolla kimlik kazanmaları ve sürü mantığı içinde kışkırtılıp sağa sola saldırmalarıdır, bunu da başlıca futbol baronları provake eder..

Provake ederler çünkü bu baronların yaşaması için taraftarın fanatikleşmesi gerekir.

İslam da aynı bu sürü psikolojisiyle hareket eder,cahilleri toplar,kışkırtır,yalanlarla fanatikleştirir ve saldırttırır. Muhammed de böyle davranmıştır,yok sa Muhammed diye bir kişi olmayacaktır.

İslam ve Türkiye'de ki futbol bu ilkel mantıkla hareket ettikleri için hiç bir kaydedeğer başarısı olmamıştır,olmayacaktır..

Sitelerde Paylaş

davar,islamla çok alakası var!

O saydığın ülkelerde maçtan sonra en fazla 10-15 dakika maçın kritiği yapılır,sonrada konu kapanır gider.bütün kupalarıda bu adamlar toplar..

Bizdeki ise tipik Arap kültürüdür işte,eğitimsiz cahil,birey olamamış kişilerin futbolla kimlik kazanmaları ve sürü mantığı içinde kışkırtılıp sağa sola saldırmalarıdır, bunu da başlıca futbol baronları provake eder..

Provake ederler çünkü bu baronların yaşaması için taraftarın fanatikleşmesi gerekir.

İslam da aynı bu sürü psikolojisiyle hareket eder,cahilleri toplar,kışkırtır,yalanlarla fanatikleştirir ve saldırttırır. Muhammed de böyle davranmıştır,yok sa Muhammed diye bir kişi olmayacaktır.

İslam ve Türkiye'de ki futbol bu ilkel mantıkla hareket ettikleri için hiç bir kaydedeğer başarısı olmamıştır,olmayacaktır..

Hadi lan ordan!

Senin o beğenmediğin arap kültürüyle biz 600 sene dünyaya hükmettik.

Avrupa babar iken, sayemizde ıslam kültürüyle sereflendiler.

Bak bakalım victor hugo,goethe,tolstoy,nietzsche gibi ünlü filozof ve yazarlar tarafindan o beğenmediğin arap kültürünü ovmuslerdir.

Yani sen o koca agizinla islama laf atmadan önce gotunu silmeyi öğren!

Hadi şimdi naş! Koca bebek....

Sitelerde Paylaş

Hadi lan ordan!

Bak bakalım victor hugo,goethe,tolstoy,nietzsche gibi ünlü filozof ve yazarlar tarafindan o beğenmediğin arap kültürünü ovmuslerdir.

Arap kültürü dediğin şey,kılıçtan-çadırdan-deveden-sahte peygamberlerden ibaret..Bu mu kültür?

Osmanlı,Dünya'ya hükmetmiş,öyle mi?

Dünya'yı sadece Osmanlı sınırları mı sanıyorsunuz siz?

Nietzsche,Araplar hakkında ne demiş mesela?

Konuya gelirsek,Emre'ye küfreden,sahaya şişe fırlatanlar genç müslümanlar değil mi?

Sitelerde Paylaş

Hadi lan ordan!

ulen Avrupa'ya taşla kıç silmeyimi öğretttiniz sadece?başka ne öğrettiniz?

Adamların kafalarını kesip,karılarını cariye diye pazarda sattınız.. Bu mu medeniyetiniz?

Bu mu hükmetmeniz?elinde silah olan,silahsız insana tabiki hükmeder..

600 yıl hükmettiniz medeniyete ne katkınız oldu?

Bu bahsettiğin adamlar islamı övmüşler de niye Müslüman olmamışlar?

İslam o kadar harika bir dinde, 5,5 milyar insan neden islama geçmiyor?

Senin içine sıçtığın klozetten tut,götünü sildiğin kağıda kadar herşey gâvur icadı, iş size kalsaydı götünü taşla yara edip birdaha sıçamazdın,

Hadi sen naş şimdi..

Sitelerde Paylaş

Ülkemizdeki tirübün popülasyonun büyük bir çoğunluğu en abiyane tabirle MAL'dır. Boş insanlardır. Hayatlarını bir oyuna adamış gereksizlerdir. Sporun eğlencesinden çok taraf olmanın peşindeler.

Bu öyle sadece Islam/Arap kültürüyle açıklanacak bir şey değil, dünkü süper kupada yaşananların aynısının laciverti , Yunanistanda, sirbistanda , italyada , Güney amerika gibi ülkelerde de yaşanıyor. İngilterede De yaşanıyordu, ama adamlar çözdüler.

Bu arada futbol özünde kendi halinde bir takım sporudur. Halklara Afyon olsun diye özel olarak tasarlanmış masonik şeytan icadı değildir

Sitelerde Paylaş

Ülkemizdeki tirübün popülasyonun büyük bir çoğunluğu en abiyane tabirle MAL'dır. Boş insanlardır. Hayatlarını bir oyuna adamış gereksizlerdir. Sporun eğlencesinden çok taraf olmanın peşindeler.

Bu öyle sadece Islam/Arap kültürüyle açıklanacak bir şey değil, dünkü süper kupada yaşananların aynısının laciverti , Yunanistanda, sirbistanda , italyada , Güney amerika gibi ülkelerde de yaşanıyor. İngilterede De yaşanıyordu, ama adamlar çözdüler.

Bu arada futbol özünde kendi halinde bir takım sporudur. Halklara Afyon olsun diye özel olarak tasarlanmış masonik şeytan icadı değildir

İspanya'da-İngiltere'de-Almanya'da gerçekten futbol oynanıyor..Son olarak Dortmund-Leverkusen maçını izledim..Harika bir maçtı..Dortmund sezonun açılış maçında kendi evinde 2-0 yenildi ama en ufak bir tepki gelmedi oyunculara..Bir tane stada yabancı cisim atmadılar,bir futbolcu hakeme dönüpte çılgınca hareketler yapmadı..Ben izlerken zevk alıyorum oynanan futboldan..

Türkiye'deki futbol çok farklı bir hal aldı..Eskiden böyle değildi..Özellikle son yıllarda kapitalizmin meyvelerini yiyen Türk insanı,resmen deliye dönmüş durumda..Kulüp başkanından,kale arkasındaki taraftarına kadar herkes delirmiş durumda..Bu durum tabi ki sadece dinle filan açıklanamaz ama bu insanların nerdeyse hepsi de müslüman :)

Sitelerde Paylaş

İspanya'da-İngiltere'de-Almanya'da gerçekten futbol oynanıyor..Son olarak Dortmund-Leverkusen maçını izledim..Harika bir maçtı..Dortmund sezonun açılış maçında kendi evinde 2-0 yenildi ama en ufak bir tepki gelmedi oyunculara..Bir tane stada yabancı cisim atmadılar,bir futbolcu hakeme dönüpte çılgınca hareketler yapmadı..Ben izlerken zevk alıyorum oynanan futboldan..

Türkiye'deki futbol çok farklı bir hal aldı..Eskiden böyle değildi..Özellikle son yıllarda kapitalizmin meyvelerini yiyen Türk insanı,resmen deliye dönmüş durumda..Kulüp başkanından,kale arkasındaki taraftarına kadar herkes delirmiş durumda..Bu durum tabi ki sadece dinle filan açıklanamaz ama bu insanların nerdeyse hepsi de müslüman :)

futbol bir şebek oyunudur.

22 kişinin bir topun peşinden gitmeleri delilikten başka bişey değildir. :blush:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...