Jump to content

Ateist Dernek kuruluyor, haberimiz yok.

Recommended Posts

onların düşündüğünü sanmıyorum....onların yerine düşünüldüğüne inanıyorum.

Bu da olabilir.

Direk yada dolaylı sonuçta birileri planlı olarak kazanıyor.

Santrançta karşındaki rakibin hamlesini ne amaca gittiğini anladığın halde ''bu adam mal o kadar ince bir plan yapıyor olmaz'' diye görmezden gelirsen kaybedersin.

Böyle...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu da olabilir.

Direk yada dolaylı sonuçta birileri planlı olarak kazanıyor.

Santrançta karşındaki rakibin hamlesini ne amaca gittiğini anladığın halde ''bu adam mal o kadar ince bir plan yapıyor olmaz'' diye görmezden gelirsen kaybedersin.

Böyle...

belki de AKP nin yerine düşünülüyordur ve CHP nin de düşünmemesi sağlanıyordur ?

Sitelerde Paylaş

belki de AKP nin yerine düşünülüyordur ve CHP nin de düşünmemesi sağlanıyordur ?

Öyle ise

Koyyum chp ye.

Biz düşünebiliyoruz ya işte, yetmesi lazım. Bizim ''düşümememizi'' sağlayan bişey var mı? Uzaktan akıl kontrolu mü? Yok.

Nasıl oluyorda düşünce bir bayrak altında olmadan yayılamıyor? İlla bir parti bayrağının gölgesine mi sığınmak gerek?

Sitelerde Paylaş

Düşünüyorlar hacı, geniş ve derin düşünebiliyorlar. -Yani en azından ülke içindeki tüm resmi muhaliflerinden daha derin ve geniş düşünebiliyorlar. Bu yüzden sürekli kazanan taraftalar ya.

Bu adamları sürekli ''takunyalı cahiller'' diye küçük gördüğü, ciddiye almadığı için kaybetti muhalefet (chp) .

Ben aşağılamak istemiyorum ama, icraatlarına bakarsanız bu adamlar gerçekten takunyalı cahiller gibi davranıyorlar. Tabii son derece sinsi ve ahlaksızlar. Kanunları takmıyorlar. Anayasayı çiğniyorlar. Ateistleri bir yandan terörist ilan ettikten ve onları yargılayıp cezalandırdıktan sonra, ateist dernek açılmasına izin vermelerini ben onların samimiyetsizliklerine bağlıyorum. Tabii gerçekten böyle bir derneğe izin verdilerse.. Bu derneği onlara ait bir grup kurmadıysa.. O da mümkün aslında.

Bu adamlar ahlaksız insanlar. Halk da cahil olduğu için bu ahlaksızlığı göremiyor ve doğru değerlendiremiyor.

Tayyip denen it AKP'nin gerçek yüzünü açıkça simgeliyor. Tayyip hırsız ve ahlaksız. Mahalle kabadayılarının ahlaksal değerlerine sahip. AKP'nin dünya görüşü Tayyip'in dünya görüşü ile örtüşüyor. Şimdi siz gelin bu adamları aşağılamayın. Bu iğrenç insanları aşağılamamak bir suç bence. Onların düzeyine inmekten başka birşey değil.

Türkiye'de ateist derneğin kurulmasını ben isterim elbette ama, böyle bir derneğin kurulabileceğine inanmam çok zor. Bunda bir bit yeniği var gibi geliyor bana.

Bakalım zaman neler gösterecek. Böyle bir dernek gerçekten kuruldu mu? Kimler tarafından kuruldu? Amacı nedir? Ben hala inanmakta zorlanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Öyle ise

Koyyum chp ye.

Biz düşünebiliyoruz ya işte, yetmesi lazım. Bizim ''düşümememizi'' sağlayan bişey var mı? Uzaktan akıl kontrolu mü? Yok.

Nasıl oluyorda düşünce bir bayrak altında olmadan yayılamıyor? İlla bir parti bayrağının gölgesine mi sığınmak gerek?

demek istediğim o değildi.....belki de CHP ye de baskı felan bişiler vardır...düşünmeyin lan...düşünseniz bile uygulamayın...yoksa görürsünüz a....kini diyorlardır ?

Sitelerde Paylaş

Bunda bir bit yeniği var gibi geliyor bana.

Ben de aynen bunu anlatıyorum zaten.

Bir bit yeniği var gibi, bu mesela ''bizim özgürlüklere baskımız yok'' propagandası olabilir diyorum.

İstediğin gibi aşşağılayabilirsin, keyifle izleriz. Ancak ''bir bit yeniği'' olduğunu düşünmek içinde o admaların ''bir bit yeniği'' ni saklayacak kadar akıllı olduklarını da kabul etmek gerek.

Sitelerde Paylaş

Ben de aynen bunu anlatıyorum zaten.

Bir bit yeniği var gibi, bu mesela ''bizim özgürlüklere baskımız yok'' propagandası olabilir diyorum.

İstediğin gibi aşşağılayabilirsin, keyifle izleriz. Ancak ''bir bit yeniği'' olduğunu düşünmek içinde o admaların ''bir bit yeniği'' ni saklayacak kadar akıllı olduklarını da kabul etmek gerek.

Akıllı olmaları ayı bir konu. Elbette çok akıllılar. Davalarına inanıyorlar. Tuzak kurmasını çok iyi biliyorlar. Yeni ve özgün taktikler geliştiriyorlar.

Zamana uymasını biliyorlar. Halkı ikna etmekte ustalar.. Ateist derneğe izin vermişlerse bunda bir bit yeniği olmalı... evet.. Kesin olarak olmalı.

Kuranlar da AKP'liler olabilir.. Ya da onların öldürülmesini sağlamak ve ateizmi kötülemek için böyle bir yönteme baş vurmuş da olabilirler.

Sitelerde Paylaş

Tek kalırsa pek iyi olmaz. Ardı ardına bir çok ateist dernek daha kurulması lazım ki etkisi ve faydası sürdürülebilir olsun.

Bir dernek kurmak için 7 kişi gerekiyor. Katılmak isteyen varsa bi tane de biz kurabiliriiz.

Dernek kurmak zor Türkiye'de.. Ne derneği olursa olsun zor.

Herşeyden önce fizik bir adrese ihtiyaç var. Bir dükkan, evin bir odası falan olmalı resmen.

Sonra mevcut kanunlara uymalı.

Kurulan ateist derneğin fizik bir yeri var. Bir dükkan.. Ama tüzüğünü bilmiyoruz. Yalnız adı ateist olabilir.

Evet. En doğrusu beklemek ve görmek.

Komplo teorileri üretiyoruz. Elimizde değil. Çok garip bir durum..

Sitelerde Paylaş
Ateist derneğe izin vermişlerse bunda bir bit yeniği olmalı...

sayın hacı ateist derneğe izin vermelerin sebebi türkiyede ateizmin fazla gelişemeyeceğini biliyorlar. 1970 lerde Türkiyede daha çok ateist vardı şimdi daha azaldı o dönem biraz siyasiydi o ayrı mesele. Siyaset çöktü insanlar dine döndü.

Türkiyeyi yönetenlerde bizim gibi ateist adamlar islamı düşünen yok sadece islamın etinden sütünden faydalanıp rant elde ediyorlar. Yoksa Türkiyede hiç bir siyasi partinin umrunda değil islam.

Sitelerde Paylaş

Hala "Ateizm dernegi icin cok erken" , " Taslanirlar, fazla cesur bunlar" , "Turkiye hazir degil" , "Ateizme yarardan cok zararlari olur" gibi sacma argumanlar yerine tasin altina elimizi koyalim. Bu kadar da korkmayalim ve karamsar olmayalim. Ateistlerin hakkini savunan, provokasyon ve politikadan uzak duracak bir dernegin nesi zararli olacak!?

Sitelerde Paylaş

Dernek kurmak zor Türkiye'de.. Ne derneği olursa olsun zor.

Herşeyden önce fizik bir adrese ihtiyaç var. Bir dükkan, evin bir odası falan olmalı resmen.

Sonra mevcut kanunlara uymalı.

Kurulan ateist derneğin fizik bir yeri var. Bir dükkan.. Ama tüzüğünü bilmiyoruz. Yalnız adı ateist olabilir.

Evet. En doğrusu beklemek ve görmek.

Komplo teorileri üretiyoruz. Elimizde değil. Çok garip bir durum..

Zor falan değil kastomunulular çorumlular iki günde kuruyorlar sonra oturup pişti oynıuyorlar. Fiziki bir adres ve diğer bürokratik istekler elbet oluyor ama bunlarıda kaşılamak o kadar zor olmamamalı Kendini ifade etmemnin küçük bir bedeli olarak görülmeli. Hatta yerel bir dernek olursa ve üyeler gerçekten dışarıda vakit geçiriyor cafeterya yada toplantı yerlerine ihtiyaç duyuyorlarsa ekonomik bile olur. Mahalle arasında yapılacak faaliyetler için çok güzel bir motivasyon aracı da olabilir. Her camiye rakip bir ateist dernek ülkedeki havayı değitirmek için yeter bence :)

Sitelerde Paylaş

Hala "Ateizm dernegi icin cok erken" , " Taslanirlar, fazla cesur bunlar" , "Turkiye hazir degil" , "Ateizme yarardan cok zararlari olur" gibi sacma argumanlar yerine tasin altina elimizi koyalim. Bu kadar da korkmayalim ve karamsar olmayalim. Ateistlerin hakkini savunan, provokasyon ve politikadan uzak duracak bir dernegin nesi zararli olacak!?

Türkiye hazır değil değil.

Türkiye hak etmiyor bu derneği...

Sitelerde Paylaş

Youtube videosunu yapan kişi atezmi yanlış tanımlamış.''Ateistler kesinlikle allah yok diyemez demiş'' Bu madde külliyen yalandır ve yanlış yönledirmelere sebeb olur. Çünkü günümüz bilgilerine göre Kuranın tarif ettiği ve ''Allah-ü Teala cc. '' diye isimlendirdiği şey. Varolması imkansız olduğu için 'KESİNLİKLE ALLAH YOKTUR'' bilimsel gerçeği ateistler tarafından kabul edilmektedir.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...