Jump to content

Windows xp yakında sürümden çıkarılacak

Recommended Posts

Microsoft, yapay zeka ile işleyen interface üzerine çalışmalarda çok yol aldı. Çok yakında yapay zeka arabalarda, elektronik eşyalarda ve güncel hayatta yaygın hale gelecektir.

http://www.sciencechannel.com/tv-shows/brink/videos/brink-artificial-intelligence-arrives.htm

Bu linkde yapay zekalı bir resepsiyonist.

Sitelerde Paylaş

Bazıları amerikayı yeniden keşfetmenin ne manası var dediği için bu konuyu açmaya çekiniyordum. Madem yeri geldi söyleyeyim. Biz Türkiyelilerin neden bir işletim sistemi yok? Linüx tabanlı sistemleri demeyin bana. Onlar linüx. Ben yüzde yüz yerli malı diyorum. Yılda yüzlerce bilgisayar veya elektronik mühendisi menzun vermiyor mu bu üniversiteler? Benim aklıma tek şey geliyor. O zaman içi boş insanlar menzun oluyor. Diploma var mı var. Bitti. Ama içi dolu mu? hayır... !!!

Sitelerde Paylaş

Bazıları amerikayı yeniden keşfetmenin ne manası var dediği için bu konuyu açmaya çekiniyordum. Madem yeri geldi söyleyeyim. Biz Türkiyelilerin neden bir işletim sistemi yok? Linüx tabanlı sistemleri demeyin bana. Onlar linüx. Ben yüzde yüz yerli malı diyorum. Yılda yüzlerce bilgisayar veya elektronik mühendisi menzun vermiyor mu bu üniversiteler? Benim aklıma tek şey geliyor. O zaman içi boş insanlar menzun oluyor. Diploma var mı var. Bitti. Ama içi dolu mu? hayır... !!!

Linux tabanlı olanı da yok artık.

Sıfırdan çekirdek yazılmak istendi. Bu projeyi C ve Sistem Programcıları Derneği yürütüyordu. Başta iyiydi. Sonra akıbeti iyi olmadı.

Zaten PC için kullanılan işletim sistemleri %99 ya Linux ya Windows ya da Mac. Android bile Linux çekirdekli.

Linus Torwalds böyle bir şeyi neredeyse tek başına başardıysa neden olmasın?

Sitelerde Paylaş

Microsoft sadece Turkiyede degil, dunyada egemenlik agini örmus. Bence isletmenin kimce yapildigi hiç önemli degil, trust olusmamasi, adil rekabet, ve belki daha da önemlisi bagimsiz isletme önemlidir. Bu programlarin ezici çogunlugu istihbarat kurumlariyla baglantili gelistiriliyor. Ben özgurum diyen halt etmis. Butun aga didik didik taraniyor. Kimsenin gizlisi veya endisesi yok, ama bu insan haklarina aykiri.

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Google da bir ara yapay zeka robotik şirketlerini satın alıyordu. Acayip robotlar var. İnsan gibi yürüyor, zıplıyor koşuyor. İttirdiğin zaman düşmeyip dengesini koruyor. Böyle robotları, google gibi microsoft gibi güçlü yazılım şirketleri programlamaya başlarsa robot çağı yakındır.

Sitelerde Paylaş

Japonyada, Korede bu devrim basladi bilr. Robot tedavi makinalari, resepsyonistler ve ögretmenler var oralarda. US ordusu savaslarda robotlari senelerdir kullanmakta. Orta dogu, Avrupa ve Afrika bu konuda yavaslar o kadar.

Sitelerde Paylaş

Japonyada, Korede bu devrim basladi bilr. Robot tedavi makinalari, resepsyonistler ve ögretmenler var oralarda. US ordusu savaslarda robotlari senelerdir kullanmakta. Orta dogu, Avrupa ve Afrika bu konuda yavaslar o kadar.

2. videodaki robotu yapan şirketi google satın almış. Gerisini siz düşünün :D

Sitelerde Paylaş

1. videodaki robotlar var olan teknolojinin göz boyamak için yapılan şov versiyonları.

Asıl robot teknolojisi asimo ve 2.videodaki köpek. bunu önceden izlemiştim çok etkileyici.

Sitelerde Paylaş

Birinci robotun yakin görunumu, yuz hareketleri, yumusak hareketleri Asimoya tas çikartiyor. Yapay zekaya sahip, ve yanilmiyorsam bu model, sarki konserleri ve binalarda resepsyonistlik yapmakta.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...