Jump to content

Genetik, Fen, Matematik

Recommended Posts

"2014 YGS sonuçlarında büyük bir şok yaşandı, Fen ve matematik branşlarında sıfır çekenlerin sayısının çok fazla olduğu belirtildi, başarısızlığın yüzde 30 arttığının belirtildiği sınavda korkunç grafikler göze çarptı. ÖSYM'nin verilerine göre, yaklaşık 900 bin aday fen, 420 bin aday da matematik testinde tek bir doğru dahi yapamadı. Matematikte sıfır çekenlerin sayısı geçen yıl 310 binken bu sayının 420 binlere yükselmesi dikkat çekti. Tek doğru bile yapamayan adayların çokluğu nedeniyle matematikte başarı ciddi oranda düşmüş oldu. Geçen yıl 7,4 olan net ortalaması da bu verilerin ardından bu yıl 6,1 olarak gerçekleşerek neredeyse 1,5 net düşüş yaşandı. 900 bine yakın adayın tek doğru bile yapamadığı görülen ÖSYM grafiğinde bu rakamın geçen yıla göre yüzde 5 oranında düzeldiği görülüyor. Çünkü geçen yıl sıfırcı aday sayısı 950 bini bulmuştu. Matematikte : Geçen yıl 310 bin öğrenci tek soru yapamazken bu yıl 420 bine çıktı. 1, 2 ve 3 net yapanların sayısı arttı ama genel başarı düştü. Fende ise 900 bin aday bir doğru bile yapamadı. YGS’de soruları açıklamayan ve adaylara da soru kitapçıklarını göstermeyen ÖSYM’nin verilerine göre 900 bine yakın aday fen, 420 bin aday da matematik testinde tek bir doğru dahi yapamadı. Matematikteki geçen yıl 310 bin aday tek soru dahi yapamazken bu sayı 420 binlere yükseldi. Matematik’te 1, 2, 3 ve 4 net yapanların sayısının artmasına karşın net sayısı arttıkça öğrenci başarılarının düştüğü görüldü. ÖSYM, başta YGS ve LYS olmak üzere yaptığı sınavlara istatistiklerde de bu yıl sansüre giderken, açıkladığı bir grafik dikkat çekti..."

Kaynak : http://www.tgrthaber.com.tr/gundem/son-dakika-gundem/16783.html

Sitelerde Paylaş

4+4+4 ortaokul mezunları devri bir gelsin; başarısızlığın daniskasını o zaman yaşayacağız.

Bir de eğitimsizlik üzerimize yük olacak.

Örnek olara bugün 1000 üzeri 100 puanla tıp fakültesine girebilirke, 10 yıl sonra, 100 üzeri 50 puan istenecektir.

Bu da yetmezmiş gibi, sorular da basitleşecek; ve tıp eğitimine yine 100 üzeri 50 puan yeterli olacak.

Daha bitmedi.

Her kırsalda bir üniversite açılırsa, o ucûbeler de doldurlması gerekecek!

Bu sefer de tıp öğrenmek için,100 üzeri 30 puan yeterli olacak!

Vay ülkenin hâline!

Kendi öz ismini bile yazamayan yaratıklar, karşımıza hekim olarak çıkacak; yardım edecek yerde, kâtil olarak görev yapacaklar!

Sitelerde Paylaş

Bu kadar fen ve matematikde dusuk puanlari okuyunca nisan bir sakasi sandim. Ama geçti. Ben forumdaki kimi katmanlarin anlayis zorunluguna sasiyordum, meger ortalamaya göre hiç de fena degilmis.

Sitelerde Paylaş

genetikle ne alakası var.

tam bir embesilsin ahlaksız levia.

merhum hitler haklı çıktı, ona öldürmediği her yahudi için küfrediyorum, *mına koduumun karısı. gel seni türk sikimle bir sikeyim de daha verimli döller üretelim.

kusura bakmayın arkadaşlar bu durumu genetiğe bağlayarak ırkçılığın alasını yapması dokundu bana.

sorun sistem sorunudur.

Sitelerde Paylaş

genetikle ne alakası var.

tam bir embesilsin ahlaksız levia.

merhum hitler haklı çıktı, ona öldürmediği her yahudi için küfrediyorum, *mına koduumun karısı. gel seni türk sikimle bir sikeyim de daha verimli döller üretelim.

kusura bakmayın arkadaşlar bu durumu genetiğe bağlayarak ırkçılığın alasını yapması dokundu bana.

sorun sistem sorunudur.

Ayıp oluyor ama.

Türklerin %60'ı aptaldır.Aziz Nesin

Sitelerde Paylaş

Ayıp oluyor ama.

Türklerin %60'ı aptaldır.Aziz Nesin

aynen. ve +sen.

bu böyle. her milletin aptal ve cahil sıradan adam kontenjnı türklerinkinden az değildir.

yani bu aptallık, eğitim, kültür, sosyal ve ekonomik unsurlar vs. 'den değil de, doğuştan ileri geliyor ha.

vayy moron vayyy.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...