Jump to content

Gülümseyen peygamberler ...

Recommended Posts

Sayın Forumdaşlar

Çok konuştuğumuz, tartıştığımız, inandığımız, reddettiğimiz Peygamberlerin pek konuşulmayan, belkide pek bilinmeyen taraflarını irdeleyelim.

Mesela Adem, Nuh, Ibrahim, Musa, Muhammed acaba hiç gülümsemişlermi ?

Evet ise, ne üzerine ?

Hayır ise, neden değil?

Acaba hiç esprili fıkra anlatmışlarmıdır ?

Not: Isa´nın son günününde neşeli olduğunu pek zannetmiyorum.

Bir not daha: Sayın Teistler bu konuyu lütfen bir saldırı yahut hakaret olarak algılamasınlar. Ne de olsa hepimiz olgun, yetişkin ve medeni insanlarız. :)

tarihinde pil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne kadar sacmalamaya basladik.

Yasayan peygamberlerin hepsi birer insandi.

Dogal olarak acikirir,yer sicar güler aglar hepsi insani olgulardir.

Haa yasamayan peygamberlerden bahsedersek eger.

Adem bababiz 1000 yil kadar yasamis.

Hic sicmamis tek bir kere yapmis.

Oda yedigi elmayi sicmis.

Yani hayalidir ne yakistirirsan o yani :)

Sonra peygamberin veya peygamberlerin gülüp gülmemeleri bir seye isaret degildir.

Bu kisilik ve karakter olayi tamamen..

Sitelerde Paylaş

Tanri Musaya Sina daginda konusmus :

- Ey Musa ! koser yiyeceklerle ilgili, asla dananin etini annesinin sutuyle pisirme.

- Nasil Tanri ? Yani hiç bir zaman etle sutu ayni sofrada yemeyelim mi ?

- Hayir, ey Musa ! Sadece dananin etini annesinin sutuyle pisirme...

- Tanrim, kusuruma bakma, yani et yeme ile sut tuketme arasinda en az alti saat ara ile digerinden yiyebiliriz mi demek istiyorsun, yani midemizde etle sut karismasin diye ?

- Ey Musa, sana sadece sunu söyluyorum bak. Hayir, sen sadece dananin etini, annesinin sutunde pisirme..

- Tanrim, çok özur dilerim, ama iyi anladim mi ? Yani sut için bir kap kacak takimi bulundurmamizi, et için baska bir kap kacak takimi bulundurmamizi, ve eger sayet bir gun bu kaplardan birini dalginlikla karistirirsan, bu kabi temelli orada birakmak uzere gömmemizi mi emrediyorsun ?

- Aman be Musa, nasil istiyorsan öyle yap !

Sitelerde Paylaş

Muhammed adlı kişi kesinlikle yaşamamıştır. Tıpkı diğerleri gibi efsanedir. Zeusta efsanedir. Kuzey tanrısıda efsanedir. Göktanrıda efsanedir. Diğerleri efsaneyse muhammed hayli hayli efsanedir. Çünkü tutar yanı yoktur anlıyor musunuz? hiçbir insan onun yaptıklarını yapamaz. Efsane konusunda iyi olan arap edebiyatının uydurması işte. Kim bilir belkide alaaddinin cini peygamber olacaktı son anda fikir değiştirdiler.

Sitelerde Paylaş

Muhammed adlı kişi kesinlikle yaşamamıştır. Tıpkı diğerleri gibi efsanedir. Zeusta efsanedir. Kuzey tanrısıda efsanedir. Göktanrıda efsanedir. Diğerleri efsaneyse muhammed hayli hayli efsanedir. Çünkü tutar yanı yoktur anlıyor musunuz? hiçbir insan onun yaptıklarını yapamaz. Efsane konusunda iyi olan arap edebiyatının uydurması işte. Kim bilir belkide alaaddinin cini peygamber olacaktı son anda fikir değiştirdiler.

Ne yapmış ki Peygamber SAV?

Sitelerde Paylaş

Yazdırdıkları her ayetten sonra için için kahkaha attıklarından eminim :D

ahzap 50 : Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık.

Sitelerde Paylaş

Fasil : İlaveler Bölümü

Konu : Nefisle İlgili Eedebe Giren Hadisler

Ravi : Ebu Hureyre

Hadis : Bir gün, Resulullah (sa) ashabına: "Şu kelimeleri kim [benden] alıp onlarla amel edecek ve onlarla amel edecek olana öğretecek?" buyurdular. Ben hemen atılıp: "Ben! Ey Allah`ın Resulü!" dedim. Aleyhissalatu vesselam elimden tuttu ve beş şey saydı: Haramlardan sakın, Allah`ın en abid kulu ol! Allah`ın sana ayırdığına razı ol, insanların en zengini ol! Komşuna ihsanda bulun, mü`min ol. Kendin için istediğini başkaları için de iste, Müslüman ol! Fazla gülme. Çünkü fazla gülmek kalbi öldürür."

HadisNo : 5837

http://hadis.ihya.org/kutubusitte/hadisler.php?t2=ara&ara=g%FClmek+&yer=hadis

Sitelerde Paylaş

Fasil : İlaveler Bölümü

Konu : Nefisle İlgili Eedebe Giren Hadisler

Ravi : Ebu Hureyre

Hadis : Bir gün, Resulullah (sa) ashabına: "Şu kelimeleri kim [benden] alıp onlarla amel edecek ve onlarla amel edecek olana öğretecek?" buyurdular. Ben hemen atılıp: "Ben! Ey Allah`ın Resulü!" dedim. Aleyhissalatu vesselam elimden tuttu ve beş şey saydı: Haramlardan sakın, Allah`ın en abid kulu ol! Allah`ın sana ayırdığına razı ol, insanların en zengini ol! Komşuna ihsanda bulun, mü`min ol. Kendin için istediğini başkaları için de iste, Müslüman ol! Fazla gülme. Çünkü fazla gülmek kalbi öldürür."

HadisNo : 5837

http://hadis.ihya.or...lmek &yer=hadis

ee yani ? fazla gülmemek gerekir yoksa kalp krizi geçirirsin mi diyor ?

Sitelerde Paylaş

Haci öyle demiyor. Muhammed (SAV) kesinlikle yaşamamıştır diyor.

Belki yaşamıştır belki de yaşamamıştır.Ama yaşamış olma ihtimali hayli yüksek.Yaşamasa ne olacak? Yaşamadıysa eğer Kur'an ı büyük ihtimalle birkaç kişi toplanıp yazmış,Muhammed'i de efsaneleştirmiştir.Ama birkaç kişinin toplanıp da miras ayetlerini yanlış yazıp matematik beceriksizliği yapacaklarını zannetmiyorum :lol:
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...