Jump to content

Gülümseyen peygamberler ...

Recommended Posts

Hediye bal :

Muhammed peygamber'in ashabı içinde en şakacı olanların başında Nuayman bin Amr gelirdi. Ashaptan herkes bir özelliği ile tanınırken Nuayman şakacılığı ile tanınırdı. Bazı kimseler ona kızsa da Allah Resulü, Nuayman'ı çok severdi. Bir gün bir satıcı Medine pazarına satmak için bal getirdi. O sırada oradan geçen Nuayman balları görünce çok beğendi. Hemen bir tane aldı ve koşarak Peygamber'e hediye olarak verdi. Biraz zaman geçtikten sonra, satıcı geldi ve Muhammed'den balın parasını istedi. Resulullah Nuayman'a: "Hani bu balları hediye etmiştin ?" diye sordu. Nuayman : "Ey Allah'ın Resulü, bu balı ben çok beğendim. İstedim ki siz de ondan yiyesiniz. Ancak benim param yok ki alıp getireyim". Muhammed gülerek, balın parasını satıcıya verdi.

Satılık köle :

Muhammed'i çok seven bir adam vardı. Biraz çirkince idi, çölde yaşardı. Medine'ye gelip gittikçe, Peygamber'e uğrar ve ona kır çiçekleri, meyveler getirirdi. Elçi de ona ne lazımsa verirdi, kendisini severdi. Bir gün çarşıda onu gördü. Sessizce arkasından yaklaştı ve gözlerini kapatarak adamı kucakladı : "Kim bu köleyi satın almak ister ?" buyurdu. O adam, kendisini bu şekilde kucaklayanın Resûlullah olduğunu sesinden tanıdı ve "Anam babam sana feda olsun ey Allah'ın Resulü, benim gibi çirkin bir köleyi kim ne yapsın ? Beni satmakla pek bir şey kazanamayacaksın" dedi. Bunun üzerine Muhammed : "Görünene aldananlar, belki sana fazla para vermezler ama Allah katında değerin çok büyüktür" buyurarak ona iltifat etti.

(ibn Sa'd)

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hediye bal :

Muhammed peygamber'in ashabı içinde en şakacı olanların başında Nuayman bin Amr gelirdi. Ashaptan herkes bir özelliği ile tanınırken Nuayman şakacılığı ile tanınırdı. Bazı kimseler ona kızsa da Allah Resulü, Nuayman'ı çok severdi. Bir gün bir satıcı Medine pazarına satmak için bal getirdi. O sırada oradan geçen Nuayman balları görünce çok beğendi. Hemen bir tane aldı ve koşarak Peygamber'e hediye olarak verdi. Biraz zaman geçtikten sonra, satıcı geldi ve Muhammed'den balın parasını istedi. Resulullah Nuayman'a: "Hani bu balları hediye etmiştin ?" diye sordu. Nuayman : "Ey Allah'ın Resulü, bu balı ben çok beğendim. İstedim ki siz de ondan yiyesiniz. Ancak benim param yok ki alıp getireyim". Muhammed gülerek, balın parasını satıcıya verdi.

Satılık köle :

Muhammed'i çok seven bir adam vardı. Biraz çirkince idi, çölde yaşardı. Medine'ye gelip gittikçe, Peygamber'e uğrar ve ona kır çiçekleri, meyveler getirirdi. Elçi de ona ne lazımsa verirdi, kendisini severdi. Bir gün çarşıda onu gördü. Sessizce arkasından yaklaştı ve gözlerini kapatarak adamı kucakladı : "Kim bu köleyi satın almak ister ?" buyurdu. O adam, kendisini bu şekilde kucaklayanın Resûlullah olduğunu sesinden tanıdı ve "Anam babam sana feda olsun ey Allah'ın Resulü, benim gibi çirkin bir köleyi kim ne yapsın ? Beni satmakla pek bir şey kazanamayacaksın" dedi. Bunun üzerine Muhammed : "Görünene aldananlar, belki sana fazla para vermezler ama Allah katında değerin çok büyüktür" buyurarak ona iltifat etti.

(ibn Sa'd)

muhemmedi hiç gördünmü ? eminim görmemişsindir ?

görmediysen bak dur ben sana göstereyim......ama hiç birinde GÜLMÜYOR ___??

.

Maome.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/Muhammad

.

Mohammed_receiving_revelation_from_the_angel_Gabriel.jpg

http://en.wikipedia....gel_Gabriel.jpg

.

Portrait_of_the_Prophet_Muhammad_riding_the_buraq_steed_-_Google_Art_Project.jpg

http://commons.wikim...Art_Project.jpg

.

http://4.bp.blogspot...in Muhammed.png

http://i-work-in-pag...ying-glass.html

.

220px-Mohammed.jpg

http://de.wikipedia.org/wiki/Mohammed

.

Birthofmuhammed.jpg

.

http://commons.wikim...hofmuhammed.jpg

.

Prophet%20Mohammed%20Splits%20Moon%2016th%20Century%20Persian%20Miniature.jpg

http://iranpoliticsc...racle/index.htm

.

http://humanityquest.com/Themes/Inspiration/Paintings/Arabic/largeimage/mohammed2.gif

http://galleryhip.co...el-gabriel.html

.

muhammad4.jpg

.

http://www.goddiscus...mpaigns-part-5/

Sitelerde Paylaş

Sayın Forumdaşlar

Çok konuştuğumuz, tartıştığımız, inandığımız, reddettiğimiz Peygamberlerin pek konuşulmayan, belkide pek bilinmeyen taraflarını irdeleyelim.

Mesela Adem, Nuh, Ibrahim, Musa, Muhammed acaba hiç gülümsemişlermi ?

Evet ise, ne üzerine ?

Hayır ise, neden değil?

Acaba hiç esprili fıkra anlatmışlarmıdır ?

Not: Isa´nın son günününde neşeli olduğunu pek zannetmiyorum.

Bir not daha: Sayın Teistler bu konuyu lütfen bir saldırı yahut hakaret olarak algılamasınlar. Ne de olsa hepimiz olgun, yetişkin ve medeni insanlarız. :)

AAA evet tabiki Muhammet gülümsemiştir.Mesela Çok sevdiği karısı Ayşe Daha 9 yaşındayken nikahını kıymış.Evlendiğinde 11 yaşındayken onunla birlikte yaşamaya başlamış.Sevgili Ayşecik Muhammede eliyle şerbet içirmiş ilk cinsel deneyimini yaşamış.Onun yanıda geldiğinde daha oyuncak bebekleri yanındaymış.Sonra Kocasının en çok sevdiği eşiymiş kocası oyuncak bebekleriyle ve diğer çocuklarla oynamasına izin verirmiş yah sonracıma onu çok kıskanırmış.Sonraa kızdığı da olmuş tabi ... Mesela resim içeren bir örtüyü astığında kocası putçuluk diye kaldırmış.Eh kızdığıda olmuş güldüğüde. ÖYLE işte bide birini çağırtmış gelsin diye o orada karısıyla sevişiryormuş.Peygamberin karşısına abdestsiz çıkmayım diye bir su dökmüş çıkmış.Sonra Peygamber gülmüş .Acele ettirdik galiba:D

Sitelerde Paylaş

Fotograflari kiç çekmis ?

zamanında birileri resmini çizmiş...o zamanlar yasak değilmiş demekki....

sonradan muhammed yüceltilmek istenince ....resimler yasaklanmış...e sonuçta yüzünde NUR var diyeceksiniz - efenim kimin yanında durursa ondan uzun gözükürdü - iri dururdu diyeceksiniz......

yücelteceksiniz de yücelteceksiniz......

ama resimler ortadayken...öle tıfıl mıfıl durursa - yüzünde de NUR MUR olmazsa nasıl olcak yüceltmeniz ? olmaz demi...olmaz elbet...

o yüzden naapmak lazım......yasaklamak lazım :D

bu arada kafama takıldı...gerçekten yaw bu adamın yüzünde nur vardı diye yüzü seçilemiyordu ise....kimin yanında durursa dursun ondan hem uzun hem iri gözüküyordu ise...

bunlar MUCİZE ?? kurana bile gerek yokki....hemen iman ederdim ben.

neden sadece müslümanların dikkatini çekmiş bu hususlar ?

Sitelerde Paylaş

Teknik olarak her peygamber karizmatik olmalı. Var mı peygamberler içinde kör olan ,sakat ,çolak olan? Musa'nın kekemeliği haricinde var mı bilinen disorder görüntülerinde ?

Sitelerde Paylaş

Teknik olarak her peygamber karizmatik olmalı. Var mı peygamberler içinde kör olan ,sakat ,çolak olan? Musa'nın kekemeliği haricinde var mı bilinen disorder görüntülerinde ?

Eyüp peygamber çok ızdıraplı bir cilt rahatsızlığına tutulmuştu. En çok çile çeken peygamberlerin başında gelir.

Sitelerde Paylaş

Semavi dinlerin peygamberlerinin, şayet yaşadılarsa, insan olduklarını ve uzaydan gelmediklerini bende biliyorum. Ancak semavi dinlerine inanan insanlar bana genelde çok ciddi gözüküyorlar.

Özellikle müslümanların büyük bir imaj sorunu var.

En ufak bir eleştiriye bile tahammülleri yok ve hakaret olarak algılıyorlar.

Halbuki kızacaklarına serinkanlı yahut esprili bir şekilde dinlerini ve peygamberlerini savunabilirler.

Bu onlara daha faydalı olur kanaatindeyim.

Acaba bu dinlerin peygamberlerinin bunda şuçları hiç yokmu ?

Dindarların hal ve hareketlerine baktığım zaman, olası peygamberlerinin gülümseyebileceklerini düşünemiyorum.

tarihinde pil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Semavi dinlerin peygamberlerinin, şayet yaşadılarsa, insan olduklarını ve uzaydan gelmediklerini bende biliyorum. Ancak semavi dinlerine inanan insanlar bana genelde çok ciddi gözüküyorlar.

Özellikle müslümanların büyük bir imaj sorunu var.

En ufak bir eleştiriye bile tahammülleri yok ve hakaret olarak algılıyorlar.

Halbuki kızacaklarına serinkanlı yahut esprili bir şekilde dinlerini ve peygamberlerini savunabilirler.

Bu onlara daha faydalı olur kanaatindeyim.

Acaba bu dinlerin peygamberlerinin bunda şuçları hiç yokmu ?

Dindarların hal ve hareketlerine baktığım zaman, olası peygamberlerinin gülümseyebileceklerini düşünemiyorum.

adamlar peygamberlerinin nasıl oluştuğunu - doğduğunu bilseler - peygamberlerinin babalarına lanet ederler...ne diosuuuunnn ? :D :D

o derece YOBAZ olanları var aralarında.....cinselliği PİSLİK olarak görüyorlar.....peygamberlerine hiç yakıştıramazlar....onların babaları ile analarını hiç düşünemezler bile....

bu yüzden CİDDİLİK olarak görürler peygamberlerini ve toz kondurmazlar.....gülümsetmezler bile.....işlerine gelmez.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

adamlar peygamberlerinin nasıl oluştuğunu - doğduğunu bilseler - peygamberlerinin babalarına lanet ederler...ne diosuuuunnn ? :D :D

o derece YOBAZ olanları var aralarında.....cinselliği PİSLİK olarak görüyorlar.....peygamberlerine hiç yakıştıramazlar....onların babaları ile analarını hiç düşünemezler bile....

bu yüzden CİDDİLİK olarak görürler peygamberlerini ve toz kondurmazlar.....gülümsetmezler bile.....işlerine gelmez.

Tanımadığınız insanı nasıl savuna bilirsiniz!?

Toplumun bukadar aksi,kendini beğenmiş,asabi,saldırgan vs vs olmasının sorumlusu Atatürk,öğretmenlere,ebeveyn lerimizemi borçluyuz suçlu olan onlarmıdır yoksa kişinin kendisimidir?

Sitelerde Paylaş

Tanımadığınız insanı nasıl savuna bilirsiniz!?

Toplumun bukadar aksi,kendini beğenmiş,asabi,saldırgan vs vs olmasının sorumlusu Atatürk,öğretmenlere,ebeveyn lerimizemi borçluyuz suçlu olan onlarmıdır yoksa kişinin kendisimidir?

atatürk mü ? onun sayesinde gülebiliyorsanız birazcık olsun gülüyorsunuz ......onun devrimleri sayesinde medeni bir ülkede yaşadınız.....

nankörlükte sınır tanımıyorsunuz ....verdiğin örnek oldukça abes olmuş.....peygamberleri gülmeyen - ciddi adamlar olarak göstermek zorundasınız....

aksi halde GÜLEREK ŞUNU ANLATAN: ayı yardım biri bi dağa bir diğer parçası öbür dağa düştü diyen bir adamı asla kimse ciddiye almazdı

Sitelerde Paylaş

atatürk mü ? onun sayesinde gülebiliyorsanız birazcık olsun gülüyorsunuz ......onun devrimleri sayesinde medeni bir ülkede yaşadınız.....

nankörlükte sınır tanımıyorsunuz ....verdiğin örnek oldukça abes olmuş.....peygamberleri gülmeyen - ciddi adamlar olarak göstermek zorundasınız....

aksi halde GÜLEREK ŞUNU ANLATAN: ayı yardım biri bi dağa bir diğer parçası öbür dağa düştü diyen bir adamı asla kimse ciddiye almazdı

Hayattaysak Muhammed peygambere borşuluyuz bunu çünkü onun için yapılmış evren asıl sen nankörlük etme :)

Konuyu nere çekmişsin ben nedemiştim oysaki.

Iki kelime bile edinmiyor herkez kendi peygamberini övüyor.....

Sitelerde Paylaş

Hayattaysak Muhammed peygambere borşuluyuz bunu çünkü onun için yapılmış evren asıl sen nankörlük etme :)

Konuyu nere çekmişsin ben nedemiştim oysaki.

Iki kelime bile edinmiyor herkez kendi peygamberini övüyor.....

ben belirtmiştim örneğin saçma olmuş diye....ama sen gene anlamamazlığa vurmuşsun işi...anlasan şaşardım zaten

Sitelerde Paylaş

ben belirtmiştim örneğin saçma olmuş diye....ama sen gene anlamamazlığa vurmuşsun işi...anlasan şaşardım zaten

He zavallı he gene yendin,herşeyi biliyin,sen bir numarasını.

Bu arada soruyu ben sordum anlamamazlıktan gelecek olan senin olman gerekti ama neyse genede sen herşeyi en iyi bilersin okadar..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...