Jump to content

Mevzide ateist yoktur

Recommended Posts

8nENR7.jpg

Başbuğ Paşa din ve inanç konusunu açıklarken “çok beğendiğim ve sık tekrarladığım bir söz vardır”

“Savaşta, cephedeki mevzide ateist yoktur” “Evet” “bu söz doğrudur, mevziye girince kimse ateist olmaz, dua eder” diye ekledi.

http://siyaset.milliyet.com.tr/basbug-mevzide-ateist-yoktur/siyaset/ydetay/1865252/default.htm

Sitelerde Paylaş

İnsanlar aciz kaldiklarinda daha cok annelerini çağırırlar.Tanri şartlanmasi yetistigi ortama gore degisir.

Ateist dua edebilir.Beyin ayni anda iki seyi dusunemez.Savas stresinden kurtulmak icin baska seyler yapanlarda var.Hayal kurma,anlamsiz kelime tekrarlari,inleme,derin nefes alma vb seyler.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Karl_Schwarzschild

Karl Schwarzschild adli bilim adamida savas alaninda denklemler cozuyormus.

Sitelerde Paylaş

Cumhurbaskanligi adayligi icin arkadasin ismi bazi platformlarda dillendirilince üstüne vazife olmayan konularda ahkam kesmeye baslamis.

Bir tane dogru dürüst soru sorabilen veya yanit verebilen omurgali insan olmaz mi?

Yok iste...

Ateistleri putperset bir ordu icin askere almaya utanmiyormusunuz? Allah, tanri, cumbullu adina birbirlerini girtlaklamak isteyenlerin aralarinda ateistlerin ne isi var?

Sözlerden "Bedevinin putuna inanan askerlerin kuyruklari titrek bir sekilde mevzilerde siper olduklari" anlasilmakta... O zaman mevzide komutanin verecegi emir su olmalidir "düsmana ters dön secde vaziyetini al, popolari havan topu sekline getir.!!!"

Allak putu kendine inananlari korur gözetir onlarin ölmelerine razi olmaz degil mi?

Mustafa Kemal'in zamaninda ki askerler ile simdiki iletisim caginda askerlerik yapanlari da birbirine karistirmis arkadas.

Kaldi ki Mustafa Kemal askerlerine "allah, tanri adina savasacaksiniz" emiri vermemistir... Vatan ve gelecek kusaklar icin savasmalarini istemistir...

Zaten ülkenin basina ne geldiyse omuzlari kalabaliklardan ve Atatürk heykellerine tapan CHP zihniyetinden gelmistir....

...geriye dönüp bakip görebilmek yeterlidir

Sitelerde Paylaş

Dusuncesine saygi duyuyorum, insan ölumle dans ederken hiç bir imkani dislamaz. Benim bir ateist komsum vardi. Hiç tanridan söz dahi etmez, oldugunca bir kimseydi. Sonra kansere yakalandi. Ve son gunlerinde hastenede dua ederken isittim. Benim gördugumu farkedince gözlerime bakti, ben de bir sey söylemeden baska konulara geçtik. Insanlar etten kemikten.

Sitelerde Paylaş

Caaaaart! "Benim bir ateist dostum..." Bu Müslüman ayaklarına alıştık. Artık kabak tadı vermeye başladı!

Geride bıraktığım yarım üzyıl byunca, ben, açık gönüllü tâbir ile, en az 10 kez ölmle burun-buruna geldim. Bir kerecik bile herhangi bir puta yönelmedim.

Şu anda, en az kanser kadar etkili hastalıklarım var. İstatistiklere göre, e fazla 2 yıllık ömrüm var. Ve ben, herhangi bir puta yönelecek kadar âciz değilim!

Sitelerde Paylaş

Dusuncesine saygi duyuyorum, insan ölumle dans ederken hiç bir imkani dislamaz. Benim bir ateist komsum vardi. Hiç tanridan söz dahi etmez, oldugunca bir kimseydi. Sonra kansere yakalandi. Ve son gunlerinde hastenede dua ederken isittim. Benim gördugumu farkedince gözlerime bakti, ben de bir sey söylemeden baska konulara geçtik. Insanlar etten kemikten.

dua etmeye başlayınca ne değişti? Kanserden kurtuldu mu?

Bazı insanlar çaresiz kaldıklarında doğa üstü güçlerden yardım isteyebilir ama sadece isterler gerisi yoktur.

Kararı hep doğa verir,Kanserin evresine göre ölüm istatistikleri vardır. Bilim herhangi bir hastalıkta % 85 ölüm riski var diyorsa,istediğin

kadar dua et yüz kişiden seksenbeşi ,bir iki yanılma payıyla ölecektir. Dualar istatistikleri bozmaz.

Kendini avutma,ateist dua etti diye, çaresizliğinden etmiş olabilir,altyapısı buna müsaittir,ama bir faydası olmaz olamaz,

Sitelerde Paylaş

Adam haklı. Dünyadaki herhangi bir savaşta mevzide ateist göremezsin. Peki neden?

Herkes kapısının önünü süpürürse her yer temiz olur değil mi?

Herkes kendi işini iyi yaparsa dünya daha iyi bir yer olur değil mi?

Tüm insanlar ateistler gibi yapıp savaşa gitmezse savaşlar olmaz değil mi?

Ateistler üzerlerine düşeni yapıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Adam haklı. Dünyadaki herhangi bir savaşta mevzide ateist göremezsin. Peki neden?

haklı olabilirsin, dünyadaki savaşların çoğu din ve para temelinde yapılmıştır,akıllı bir ateist bunlar için tabiki mevzi almaz,
Sitelerde Paylaş

Benzer yalanlardan bir yalan daha... Bıkmadan üretirler bu yalanları... Hep aynı tarz; "azılı Ateist'ti, başına bilmem ne gelince duaya başladı"... Gerçek Ateist hiç bir koşulda dua etmez. Edenler varsa (ki vardır) onlar zaten Ateist değildir...

Sitelerde Paylaş

Dua etmekle ancak kendi kendine konuşursun,boşluğa konuşursun.Yazı tura atmadan önce her seferinde tura gelmesi için dua et bakalım,dua etmek işe yarıyor mu yaramıyor mu?

Sitelerde Paylaş

Kısmen haklıdır. Kişinin karakterine bağlı bir durumdur. Levia'nın bahsettiği gibi durumlarla bazen karşılaşılıyor. İnsan düşünürken her zaman en kolay düşünceye daha yatkındır, bazende kendini bir düşünceye inandırır. Gerçek olup olmaması o an için umurunda değildir. Mesela tuttuğunuz Türkiye'den bir takımın B.Münih ile karşılaştığını düşünün. Bazı taraftarların maçtan önce B.Münih'i ciddi ciddi yeneceğine inandığını görebilirsiniz. Bunlardan çoğunun ''kim yener'' sorusu başka zaman sorulsa ''B.Münih yener'' diyeceği de gerçektir. Yada savaş örneği gibi kendinizin 10 misli bir düşmana karşı savaştığınızda onları yenemeyeceğinizi bilirsiniz ama yeneceğinize inanabilirsiniz o an için daha kolay gelebilir.

Ayrıca ''Ateizmi yanlış anlıyorlar gerçek Ateizm bu değil'' gibi bir şey olmaz. Bir insan en malı da olsa, en karaktersizi de olsa, en mükemmel insanda olsa bir tanrıya inanmıyorsa Ateisttir. Çünkü Ateizm bir din değildir veya ideoloji değildir, inanıştır(daha doğrusu inançların dışında kalmadır) ve Ateist olmak için tanrıya inanmama dışında bir gerekçe yoktur. bir insanın teist olması için tanrıya inanması dışında bir gerekçe var mıdır? Panik halinde dua edebilecek kişide Ateisttir, Zeus'u görse inanmayacak kişi bile. Lütfen Ateizmi bir dine çevirmeyin.

Sitelerde Paylaş

Ateistler isteyerek değil ama bir zorlama ile istemeseler de bir savaşa katılabilirler. Önemli olan konunun felsefi yönü değil. Bu moronun ateistlere apaçık hakaret etmesidir. Tabiiki biz aptalca dini milli ruhani bilmem ne gibi uydurmalar ile gayri insani hiç bir savaş istemeyiz. ama bunun toplumun tamamı tarafından benimsenmeden hayata geçmeyeceğini de biliriz. Sizin ,Başbuğ'un sözlerine bakış açınız yüzüne tükürülen birinin yarabbi şükür demesine benziyor..

Bu arada @Safari124 şöyle bir laf etmiş ''Noldu lan iki yüzlü ateistler YAHUDİ DÖNME paşanız sizi sattı mı ?''

Benim aylar yıllar önce yazılmış mesajllarıma bakın böyle bir durum olmadığını görürsünüz. Fakat şu anda Başbuğ ve ona benzer kişilerin gerçek yüzlerinin daha çok kişi tarafından farkedilmesinden oldukça memnunum. Ne demişler , geç olsun güç olmasın.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...