Jump to content

Müslümana "Düşünmeyi" Öğretmek...!

Recommended Posts

Bir müslümana hiç bir şey öğretemezsiniz..Eğer gerçekten müslüman kişi,bir şeyler öğrenmek istiyorsa,kendisi zaten öğrenecektir..Bu da çok düşük bir olasılık ama bizler bu olasılığın kanıtlarıyız.. :)

Sitelerde Paylaş

Bir müslümana hiç bir şey öğretemezsiniz..Eğer gerçekten müslüman kişi,bir şeyler öğrenmek istiyorsa,kendisi zaten öğrenecektir..Bu da çok düşük bir olasılık ama bizler bu olasılığın kanıtlarıyız.. :)

istisnalarız sadece....

o da kafamıza vura vura öğretildi ...başka türlü gerçeği göremezdik de......70 milyonla böle tek tek uraşılcak mı peki ? :D

Sitelerde Paylaş

Abartmıyor musunuz biraz? Babam "Nasıl dünyaya geldiğimizi daha mantıklı şekilde açıklayan bir şey çıkarsa ben ona inanmaya hazırım." der bana. Aynı kitaba inanıyorlar diye herkesi aynı kefeye koymayın. Aynı dinlere inanmayanların hiçbirinin aynı olmaması gibi bir şey bu da.

Sitelerde Paylaş

Abartmıyor musunuz biraz? Babam "Nasıl dünyaya geldiğimizi daha mantıklı şekilde açıklayan bir şey çıkarsa ben ona inanmaya hazırım." der bana. Aynı kitaba inanıyorlar diye herkesi aynı kefeye koymayın. Aynı dinlere inanmayanların hiçbirinin aynı olmaması gibi bir şey bu da.

baban DEİST olabilir o zaman en azından ?

Sitelerde Paylaş

Mübalağa etmiyorum ben..

12 senedir bir siyasi partinin iç yüzünü anlayamamış %45'e ''Allah yok,peygamber bir sahtekardır'' deyip,dil dökmek deliliktir..

Geriye kalanlardan,sadece Chp'liler için biraz umutlu olunabilir..

Sitelerde Paylaş

Müslüman öğretmenler var ya onlardan daha iyisini biliyorsunuz ya bu çok dokundurucu nesile eğitim veren onlar burda konuşan sizler burda bir yanlışlık yokmu!

Diğer müslümanları saymaya gerek yok..

Sitelerde Paylaş

baban DEİST olabilir o zaman en azından ?

Babama oturup mantıklı bir şekilde başka inanç sistemlerini anlatsam bu yaşından sonra bile değişmeyi göze alabilir ama bu yaşına kadar çizdiği resmi silip atmak istemiyorum. Ateist bile olabilir yani ama bu ona (bu yaştan sonra) hiçbir şey kazandırmaz.

Mübalağa etmiyorum ben..

12 senedir bir siyasi partinin iç yüzünü anlayamamış %45'e ''Allah yok,peygamber bir sahtekardır'' deyip,dil dökmek deliliktir..

Geriye kalanlardan,sadece Chp'liler için biraz umutlu olunabilir..

Müslüman olanların hepsi AKP'ye oy vermiyor ki. Yine babamdan örnek verecek olursam, AKP'nin en büyük düşmanlarından biri. Benim ateist olma durumum da defalarca kez gündeme gelmiştir ve kabul etmiştir ama sonunda benim acı çekmemden endişe eder sadece.

Sitelerde Paylaş

sanırım haklısın...babana bişi kazandırmaz herhalde bu saatten sonra....

yeni nesilden umutlu olabilirmiyiz acaba bu konuda ? ben pek değilim açıkçası.....hele ki imamhatipler bunca arttıktan sonra. ?

normal okullarda da din eğitimi mecburi zaten.....

kafalar sürekli yıkanacak.....ancak internette denk gelir de okursalar - yahut merak edip araştırırsalar görecekler gerçekleri.....sonrasında da inanıp inanmamak konusu devreye girecek...süreci atlatırsa dinden çıkıcak...

zor biraz.....

Sitelerde Paylaş
Müslüman olanların hepsi AKP'ye oy vermiyor ki. Yine babamdan örnek verecek olursam, AKP'nin en büyük düşmanlarından biri. Benim ateist olma durumum da defalarca kez gündeme gelmiştir ve kabul etmiştir ama sonunda benim acı çekmemden endişe eder sadece.

Bu ülkede müslüman olupta,dinden çıkma olasılığı olan kesim,sol kesimdir sadece..Akp,Mhp,Bdp,Saadet,Bbp gibi partilerden umudu kesin..Bu partileri destekleyen birine,din eleştirisi yapılmaz..Ancak Chp,Tkp gibi oluşumları destekleyenlere anlatılabilir biraz..Bu insanların da hepsi eleştiriyi kaldırmaz..

Sitelerde Paylaş

Bu ülkede müslüman olupta,dinden çıkma olasılığı olan kesim,sol kesimdir sadece..Akp,Mhp,Bdp,Saadet,Bbp gibi partilerden umudu kesin..Bu partileri destekleyen birine,din eleştirisi yapılmaz..Ancak Chp,Tkp gibi oluşumları destekleyenlere anlatılabilir biraz..Bu insanların da hepsi eleştiriyi kaldırmaz..

Herkes aynı değil! MHP'li olup Gök Tanrı inancını benimseyen ve islamın bir Araplaştırma politikası olduğunu savunanlar var. Hatta bildiğim kadarıyla partinin içinde bile böyleleri var. AKP, SP gibi partiler o şekilde olabilir. CHP zaten en aydınlık parti. Onu kaybettiğimiz an bizim bittiğimiz andır.

Sitelerde Paylaş

Herkes aynı değil! MHP'li olup Gök Tanrı inancını benimseyen ve islamın bir Araplaştırma politikası olduğunu savunanlar var. Hatta bildiğim kadarıyla partinin içinde bile böyleleri var. AKP, SP gibi partiler o şekilde olabilir. CHP zaten en aydınlık parti. Onu kaybettiğimiz an bizim bittiğimiz andır.

chp kaybetsek bile....pkk lılar + bdp özerkllik diyip duruyor.....

eğer dedikleri olur da özerk kürdistan kurulursa...bunun bi tek iyiliği olabilir (o da BEEELKİİİİ) : tr nin batı kesiminin araplarla bağlantısı - yolları kapanmış olur.

yani bi ihtimal diyorum işte...ne dersiniz ?

not : miliyetcilik vs. gelip de saldırmayın hemen...ben verelim kurtulalım demedim...adamlar istiyor sonuçta...istedikleri olacak olursa ne olur gibi bişi dedim. :D

Sitelerde Paylaş

Tabi ki herkesi bir tutmuyorum..İnsanların desteklediği partilerden/ideolojilerden bir anlam çıkarmaya çalışıyorum..

Bu ülkede çoğunluk dindar ve bu insanların çoğunluğu zırcahil..Örnek veriyim size..Akademisyen bir arkadaşıma ideoloji dedim ve yüzüme bön bön baktı..Korkunç bir cehalet bu..Daha ideolojinin ne demek olduğunu bilmeyen üniversite mezunları,bu ülkede çocukları/gençleri eğitiyor..

Bunun gibi gerçekleri bidiğimiz/öğrendiğimiz zaman,müslümanlara bir şey öğretmenin saçmalığın daniskası olduğunu anlıyorsunuz..

Bana hiç kimse bir şey öğretmedi..Ben kendi kendime ateist oldum..Merak ettim ve sonuçta istediğimi elde ettim..Bu merakım da biraz şans eseri doğdu..Yoksa bende bir yobazdım.. :)

Bir insanı desteklediği ideolojiden vazgeçirmek,çok zor bir şeydir..Bir Mhp'liyi,bir Chp'li veya Akp'li yapmak çok zordur..Bu doğrultuda düşünürseniz,bir müslümanı dinsiz yapmanın ne kadar zor olduğu anlaşılabilir..

Sitelerde Paylaş

Tabi ki herkesi bir tutmuyorum..İnsanların desteklediği partilerden/ideolojilerden bir anlam çıkarmaya çalışıyorum..

Bu ülkede çoğunluk dindar ve bu insanların çoğunluğu zırcahil..Örnek veriyim size..Akademisyen bir arkadaşıma ideoloji dedim ve yüzüme bön bön baktı..Korkunç bir cehalet bu..Daha ideolojinin ne demek olduğunu bilmeyen üniversite mezunları,bu ülkede çocukları/gençleri eğitiyor..

Bunun gibi gerçekleri bidiğimiz/öğrendiğimiz zaman,müslümanlara bir şey öğretmenin saçmalığın daniskası olduğunu anlıyorsunuz..

Bana hiç kimse bir şey öğretmedi..Ben kendi kendime ateist oldum..Merak ettim ve sonuçta istediğimi elde ettim..Bu merakım da biraz şans eseri doğdu..Yoksa bende bir yobazdım.. :)

Bir insanı desteklediği ideolojiden vazgeçirmek,çok zor bir şeydir..Bir Mhp'liyi,bir Chp'li veya Akp'li yapmak çok zordur..Bu doğrultuda düşünürseniz,bir müslümanı dinsiz yapmanın ne kadar zor olduğu anlaşılabilir..

bir müslümanı dinsiz yapamayız. Kendinde bazı özelliklerin olması lazım o zaten zamanla doğruyu bulacaktır.

Sitelerde Paylaş

chp kaybetsek bile....pkk lılar + bdp özerkllik diyip duruyor.....

eğer dedikleri olur da özerk kürdistan kurulursa...bunun bi tek iyiliği olabilir (o da BEEELKİİİİ) : tr nin batı kesiminin araplarla bağlantısı - yolları kapanmış olur.

yani bi ihtimal diyorum işte...ne dersiniz ?

not : miliyetcilik vs. gelip de saldırmayın hemen...ben verelim kurtulalım demedim...adamlar istiyor sonuçta...istedikleri olacak olursa ne olur gibi bişi dedim. :D

İkinize de uzunca ve çok güzel bir cevap yazıyordum ama yanlışlıkla "geri" tuşuna bastım. :( O yüzden kısaca şöyle diyeyim:

Özerklik konusunda ben de bunlara oy verenlerin uyanması anlamında umutluyum. Yani özerklik verilirse, aslında neye hizmet ettiklerini anlayan insanlar geç de olsa uyanacak bir ihtimal. Bunun şöyle korkutucu bir yanı var: Ben gibi "özerklik" lafını bile tabu olarak kabul eden ve reddeden birine bile olumlu olabilecek yönlerinin var olabileceğini düşündürtmeye başlamışlarsa, AKP'nin sinsi politikaları işe yarıyor demektir. Yani, özerklik vermeye gelindiği sırada zaten öyle bir noktada olabiliriz ki "İyi oldu ya, biz de kurtulduk, onlar da kurtuldu!" tarzı yorumlar yapıyor olabiliriz. Bu çok korkunç bir şey...

Zihniyet değiştirme konusunda da şöyle düşünüyorum: Yavaş yavaş (aynı yukarıda bahsettiğim AKP politikaları gibi) ve mantıklı bir şekilde karşı tarafın düşüncelerini değiştirmeye kalkarsak başarılı olunabilir. Ama burada şöyle bir sorun çıkıyor: Karşı tarafın elinden aldığımız şeyin yerine aynı güçte bir şey bırakmalıyız. Ellerinden aldığımız din (yalan da olsa) sadece nasıl yaratıldıklarını değil, aynı zamanda nasıl yaşamaları gerektiğini ve öldükte sonra neler olacağını da anlatıyor onlara. Bunun yerine sadece bilimi ya da materyalizmi koymak eksiklik yaratacaktır ve sonuç itibariyle zihin yapısını değiştirme konusunda başarılı olunamayacaktır. Onun yerine daha hümanist başka inanç sistemlerinden faydalanılabilir. Benim kişisel tercihim Taoizm ve Çekim Yasası şu an için. Örneğin, Taoizm yanıldığı yerlerde değiştirilmeye hazır bir inanç sistemidir, sayfalarca yaratılıştan falan bahsetmez ama hepimizin tek bir kaynaktan geldiğini ve yeryüzünde çıkan sorunların bu "teklikten" uzaklaşılıp bir tür "ikiliğe" doğru gidilmesinden kaynaklandığını söyler vs. Bana da müslümanlık dışında bir inanç gösteren olmadı ama yaşam koşullarım beni o inançları aramaya itti. Biraz da içeriden gelmesi lazım yani, doğru.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Müslümene düşünmeyi öğretmek mümkün degildir,müslümen kaldıkları müddetce.

İşte herzaman yazdığım çok önemli ıslamı bir terim.

DİN AKIL İŞİ DEGİL , NAKIL İŞİDİR.

Türkçeye çevirisini yaparsak.

Dinde AKIL kullanılmaz.

Din bütün YAŞAMI ayarlıyan bir siyesi sistemdir.

Anlayacağınız müslümenler USU ,aklı , çöp tenekesine atmış,

yerine nakıl KASETİNİ koymuşlardır.

Doğuşdan ölüme geddin

Tuvaletten hamama degin

Sabbahdan ahşama

Ahşamdan sabaha geddin herşey bu nakıllarda yazılmış dolayısıyla USA gerek galmamıştır.

Yüce güç ınsanın dışındakı tüm canlıların kellesine KASET koymuştur.

Insanlaraysa US denen muazzam bir beyin(bilgisayar )koymuşturku ınsanlar bu beyinle çok çeşitli yönlerde çoh çeşitli şeyler üzerinde

düşünsün

araştırma yapsın

eşelesin

gurcalasın

idiklesin

didiklesin

kim

ne

nezaman

nasıl

niçin

nerede sorulara yanıt arayıp bulsunlar.

Müslümenler bunu yapamazlar.

Çünkü kellelerinde bilgi sayar KAFIR ilen edilip atılmış çöpe.

onun yerine kelleye konan bir Arap KASETİDİR.

Bu KASETE herkes uymak zorundadir.

Aksı halde dinden çıkar kafır olur.

Sonramı ne olur?

Ya ASILIR

Yada KESİLİR.(istanbul gaziosmanpaşa müftüsü HÜSEYİN AŞIK ve istanbul müftüsü KEMELETTİN kayaya göre,Kıtabın adı Elfaz-ı küfür)

Anlayacağınız Islam KASETİ müslümenlere AKLI kullanmalarını serbest bıraksa başına gelecegini çok iyi bilmektedir.

Bu nedenle müslümene USUNU kullanmak YASSAhlamıştır.

Bu nedenledirki hala eski diyenet başkanı Sülümen Ataş derki İBEDET usa uyduğu için degil Allah buyruğu olduğu için yapılır.

Bu Ataşın Allahı negeder cahalkı bir ayatta diyürki

1 müslümen 20 gavıra bedeldir.

Başka bir ayatta bakıyorsunku

1 müslümen 2 gavıra bedeldir.

Gardaşım bu nasıl bir Allahkı bir müslümen kesin olarah kaç kişiye bedel olduğunu bilemiyür.

Şimdi bu Arabın Allalahının bu verdigi rakamları usumuzda tutalımda bu güne bir bakalım.

340 mılyon arap müslümen

80 mılyonde Türk müslümen

460 mılyon eder.

Bu 460 milyona karşı İsreiloğullarıysa yalnızca 7 milyondur.

Ammaaaaaaaaa bu 460 milyonla kedinin SIÇANLA oynadığı gibi oynuyormu oynamıyormu.Hatta bizim marmara gemisinin açık denizlerde yolunu kesip vurdular.9 kişiyide öldürdüler.

Uzun müddet gemiyi bile vermediler.

Bu durumda Arabın Allahı bilemiyür bir müslümen kaç gavıra

Yahutta bir GAVIR kaçmüslümene bedeldir.

Şu durumda

Yeddi milyonluh İsreilliler 460 milyün müslümene bedel.

Üstelükte Iranada HOROZLANIYOR.

Rusya

Çin olmazsa Irana saldırması AN meselesi.

Neden bukadar güçlü Isreil.

Dünyede ençok BİLİM ADAMI ONLARDAN ÇIKIYORDA ONDAN.

Bizse TURBAN için birbirimizi yeyecez

Tanklarımızı İsreil modernize ediyür

Insansız uçaklarıda isreilden alıyoruz.

Türklük 1500 yıldır müslümen bir devletler olmuşturlar.

İsreil kurulalıysa 50 yıldır.

Burda USU başında olanlar kimlerdir.

Sayın müslümen gardaşlarım.

Sizin Allahınız için söyleyin.

Kimlerin USU başında?

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...