Jump to content

'Sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım' sözü Kur'an'dan mıdır?

Recommended Posts

İslam'da Allah'ın hiçbir sözü Muhammed veya bir peygamber tarafından insanlığa hitabedecek şekilde ifade edilmez.

Allah'ın bütün emirleri Kur'an'dadır. Allah'ın başka emri yoktur.

İslam Yahudilik ve Hristiyanlığın peygamberlerini de kabul eder ama, onların kitabını kabul etmez.

İslam'a göre o kitaplar değiştirilmiş ve yozlaştırılmıştır.

Dolayısıyla İslam'a göre Kur'an dışında Allah'ın sözlerinin olduğu bir kitap ve bir hadis yoktur.

Peygamberin Allah'ın emirlerini kendi kelimeleri ile halka bildirmesi şirktir.

Allah'ın ne dediğini yalnız Allah der. Başkası onları değiştirip söyleyemez. O Allah adına konuşma olur. Allah'a eş koşma olur. Şirk olur.

Dolayısıyla hadis-i kutsi diye bir zırvalık yoktur.

katılıyorum

Sitelerde Paylaş
  • İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aslında hadis-i kudsi yalanı ilginç bir sahtekarlık.

Bu hadis kategorisi altında Allah'ı konuşturmak mümkün.

Allah'ın Kur'an'da olmayan emirlerini bu hadislerle Müslümanlara kakalamak mümkün.

Şimdiye kadar milyonlarca hadsi uydurulmuştur. Hepsinden Muhammed sorumludur.

Bazılarının Allah'ın sözü olduğuna Müslümanlar inandırılırlarsa, onları manüple etmek daha kolay olacaktır.

Müslümanların da çoğu salak olduğuna göre, bu manüplasyon hiç de zor olmayacaktır.

Tek bir kutsal hadisin olması bile bu hadis türünün çoğalması için yeterlidir.

Kutsal hadislerle Allah Kur'an'da olmayan emirlerini Müslümanlara iletebilecek ve onlarla temasa geçecektir.

Bakalım bu hadis türü tutacak mı? Allah belki yeni bir Kur'an gönderecektir.. Kutsal hadisler bunun müjdesi olabilirler.

Bekleyip görelim. Bakalım kaç kutsal hadis ortaya çıkacak.

Sitelerde Paylaş

Dini ateistlerden öğrenecek değiliz.

Dini Müslümanlardan öğrenirsen, işte böyle zırvalar, Allah'ı konuşturursun.

Yaptığın saçmalığın ne olduğunu bile idrak edemezsin.

İslam denen ilkelliği kimse ateistlerden daha iyi bilemez.

Sitelerde Paylaş

Dini Müslümanlardan öğrenirsen, işte böyle zırvalar, Allah'ı konuşturursun.

Yaptığın saçmalığın ne olduğunu bile idrak edemezsin.

İslam denen ilkelliği kimse ateistlerden daha iyi bilemez.

Ehli sünnet alimleri, hadisi kudsi var diyor. Ona buna şirk diyen Vehhabiler bile kabul ediyor.

Bence sen git sadece Kur'ancılardan ol.

Sitelerde Paylaş

Ehli sünnet alimleri, hadisi kudsi var diyor. Ona buna şirk diyen Vehhabiler bile kabul ediyor.

Bence sen git sadece Kur'ancılardan ol.

Bizim umurumuzda bile değil bu durum.

Biz Allah'a inanmayan dinsiz, imansız, kitapsız ateistleriz.

Ve İslam'ı ve diğer dinleri tarafsız olarak yorumlamak yeteneğine sahibiz.

Hadislerin yalan ve uydurma olduklarını çok iyi biliyoruz.

Kutsal hadislerin olması İslam'ın manüple edilmesini kolaylaştırır.

Ama şimdiye kadar böyle bir hadis türünün varlığı ile karşılaşılmamıştır. Nerede bu hadisler?

Allah peygamberle ne zaman konuşmuş?Nasıl konuşmuş?

İslam'da Cebrail araya girer. Cebrail araya girmiş mi?

İlerde kutsal hadislere daha geniş yer verilebilir. Çünkü İslam yalanlar üzerine kurulmuş bir dindir.

Ben aslında kutsal hadisler yoktur derken, daha çok kutsal hadisler olmamalıdır, kutsal hadisler İslam'la bağdaşmaz demek istiyorum.

Ama sapık bir ehli sünnet alimi kutsal hadisler vardır ve şunlar şunlar kutsal hadisdlr derse hiç şaşırmayacağım.

Yalanlar üzerine kurulan İslam denen sapıklıkta herşey mümkündür.

İlerde Allah'ı da konuşturabilirler ehli sünnet alimleri dediğin ahlaksızlar..

Sitelerde Paylaş

Dolayısıyla hadis-i kutsi diye bir zırvalık yoktur.

Haci sünnilere göre hadisi kutsi Allah'ın Muhammed'e vahyettiği sözlerin Kur'an'a konulmamış olanlarıdır.Her nedense Allah onları Kur'an'a dahil etmemiş.

Tabi bunların aslında uydurulmuş sözler olduğunu söylememe gerek yok,biliyorsun.Normal hadisten daha etkili olsun diye hadisi kutsi uydurulmuş olmalı büyük ihtimalle.

Sitelerde Paylaş

Bizim umurumuzda bile değil bu durum.

Biz Allah'a inanmayan dinsiz, imansız, kitapsız ateistleriz.

Ve İslam'ı ve diğer dinleri tarafsız olarak yorumlamak yeteneğine sahibiz.

Hadislerin yalan ve uydurma olduklarını çok iyi biliyoruz.

Kutsal hadislerin olması İslam'ın manüple edilmesini kolaylaştırır.

Ama şimdiye kadar böyle bir hadis türünün varlığı ile karşılaşılmamıştır. Nerede bu hadisler?

Allah peygamberle ne zaman konuşmuş?Nasıl konuşmuş?

İslam'da Cebrail araya girer. Cebrail araya girmiş mi?

İlerde kutsal hadislere daha geniş yer verilebilir. Çünkü İslam yalanlar üzerine kurulmuş bir dindir.

Ben aslında kutsal hadisler yoktur derken, daha çok kutsal hadisler olmamalıdır, kutsal hadisler İslam'la bağdaşmaz demek istiyorum.

Ama sapık bir ehli sünnet alimi kutsal hadisler vardır ve şunlar şunlar kutsal hadisdlr derse hiç şaşırmayacağım.

Yalanlar üzerine kurulan İslam denen sapıklıkta herşey mümkündür.

İlerde Allah'ı da konuşturabilirler ehli sünnet alimleri dediğin ahlaksızlar..

Sapık olan senin Amerikan. Biz ahlakı, hakkı, hukuku hepinizden iyi biliriz. Osmanlıya kurban olun siz.

Sitelerde Paylaş

Haci sünnilere göre hadisi kutsi Allah'ın Muhammed'e vahyettiği sözlerin Kur'an'a konulmamış olanlarıdır.Her nedense Allah onları Kur'an'a dahil etmemiş.

Tabi bunların aslında uydurulmuş sözler olduğunu söylememe gerek yok,biliyorsun.Normal hadisten daha etkili olsun diye hadisi kutsi uydurulmuş olmalı büyük ihtimalle.

Ahmak, haciye göre Kur'anda uydurma, herkes uydurma. Ulan siz de hiç akıl yok ha sadece Kur'ancılar. Hadisler olmasa Peygamberin doğum ölüm tarihini, sahabelerin adlarını hiçbirşeyi tarih adına hiçbir şey bilemeyeceksiniz. Kur'an da kısıtlı sayıda olan ahkam ayetlerini kafanıza göre yorumlayıp kaotik çakma şeriat oluşturacaksınız.

Komedi olur şu Kur'anist denilen türedilerin şeriat getirmesi. Yarı laik yarı şeriat olur herhalde :lol:

Sitelerde Paylaş

Yani ilerde yeni bir Kur'an yazılabilir mi demek istiyorsun Bizon kardeşim.

Bu durumda yazılabilmeli. Allah'ın Muhammed'e vahyettiği sözleri Muhammed bir yere kaydetmiş olabilir mi?

İlerde onları birisi bulup çıkarırsa yeni ve zamana uygun bir Kur'an yazılabilir.

Bunu daha önce neden düşünmedi Müslümanlar acaba? Bu düşüncenin zamanı geldi. Yeni bir hadis türü ortaya çıktı.

İslam'ı belki bu hadisler kurtarır.Kur'an'ın modası geçer ve rafa kaldırılır. Yeni Kur'an yazılır ve İslam zamana uydurulur.

Sitelerde Paylaş

Sapık olan senin Amerikan. Biz ahlakı, hakkı, hukuku hepinizden iyi biliriz. Osmanlıya kurban olun siz.

Amerika'nın ne alakası var şimdi?

Cevap veremeyince Amerika'ya saldırıyorsun. Konu Amerika değil. Konu sapık İslam ve onun ahlaksız Müslüman müritleri..

Sitelerde Paylaş

Yalan bir yerden başladı mı zincirleme gider. Allahla konuşan kişiler, araya giren kişiler, şefaatçi olan kişiler peygamber oldukları öne sürülmeye bile ihtiyaç olmaksızın, hiç bitmez. Dogmalar üretkendir. Nasıl olsa bu kafadan uydur uydur yarat işi değil mi? Öyle... O zaman nerede durabilir ki? Evliyalar da mezarından hortlar, savaşa gider, allahtan haber de getirirler, rüyaya da girerler. Bu işin pratik olarak bir sınırı ve sonu yoktur.

İlk yalan elbette allahın Kuran diye bir şey gönderdiği. Bunda İslamın diğer yığınla yalanı tabii ki yer almaz. Ama bu, işi başlatır. Devamı da kendiliğinden gelir. Kuran saat yaklaştı, Ay yarıldı der geçer. Kıyametin yaklaştığı ve Ay'ı Muhammedin parmağıyla yardığı uydurmasını yaratmak arkadan gelenlere düşen bir iştir. Ama bunu başlatan Kurana bu ifadenin yazılmasıdır. Kuran'a attığında sen atmadın allah attı yazılması uydurmasyonun başlangıcıdır. İnsanlar devamını getirir, Muhammed bir avuç kumu atıp bir ordunun gözlerine girdi uydurmasını yaratırlar.

Kurana Musa taştan su çıkardı mı yazılmış? "Bizim peygamberimiz efendimiz daha böyyük bir peygamber olduğuna göre bundan daha böyyük bir mucize gödterse gerektir. Ne yapmış diyelim? Hah bak aptes aldım parmaklarımdan su damlıyor. Muhammedin parmaklarından pınar gibi su aktı diyelim!"

Bu uydurmasyonların bir sonu ve sınırı olamaz. Kuran yazılmakla temel atılmış ve yalan rüzgarı bir kez estirilmiş. Devam etmemesi için hiç bir neden yok. Yeter ki kafalar iyi, yani dogma uyuşturucusu ile sarhoş olsun. Afyon çekmekle görülemeyecek en uçuk halisünasyonlar görülür. Dogma böyle bir şeydir. İnsanların keşfettiği en etkili uyuşturucu ve halisünajendir.

"Bu Muhammed en böyyük son peygamber değil mi? O zaman tüm kainat onun yüzü suyu hürmetine yaratılmış diyelim!" Yüzü suyu da ne demekse onu da bilen yok! :D Al sana bir uydurma dogma daha türedi. Bir de şiirsel hava kattın mı allah sözü olduğu inandırıcı olur. "Ne diyelim? Hah şöyle diyelim: Levlake levlak! Ve ma halaktül eflak! İyi oldu. Tam allah sözü gibi durdu vallahi!" :D

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslında hadis-i kudsi yalanı ilginç bir sahtekarlık.

Bu hadis kategorisi altında Allah'ı konuşturmak mümkün.

Allah'ın Kur'an'da olmayan emirlerini bu hadislerle Müslümanlara kakalamak mümkün.

Şimdiye kadar milyonlarca hadsi uydurulmuştur. Hepsinden Muhammed sorumludur...

Neden Muhammed soeumlu olsun ki?

Sitelerde Paylaş

Ahmak, haciye göre Kur'anda uydurma, herkes uydurma. Ulan siz de hiç akıl yok ha sadece Kur'ancılar. Hadisler olmasa Peygamberin doğum ölüm tarihini, sahabelerin adlarını hiçbirşeyi tarih adına hiçbir şey bilemeyeceksiniz. Kur'an da kısıtlı sayıda olan ahkam ayetlerini kafanıza göre yorumlayıp kaotik çakma şeriat oluşturacaksınız.

Komedi olur şu Kur'anist denilen türedilerin şeriat getirmesi. Yarı laik yarı şeriat olur herhalde :lol:

Sen Nuh'un,Lut'un,Salih'in ölüm-doğum tarihlerini biliyor musun?Veya saç renklerini,ayak şekillerini biliyor musun?Bu elçiler ayakta mı işiyordu yoksa oturarak mı?Bunları bilmeden nasıl müslüman olunur?

haci gibi ateistlerden oluşmuş bir toplumda yaşamayı %100 senin gibi sünnilerden oluşmuş toplulukta yyaşamaya tercih ederim.Çünkü ateistler ben sadece Kur'an'a inanıyorum diye bana bir zarar vermez ama siz beni sırf bu zararsız fikrimden dolayı öldürürsünüz.Mürtedi öldürmek farz ya hani o mesele.

Müslümanlar bokun içinde yüzüyor bugün ortadoğuda,afrikada,asya da.Ama şikayetçi de değiller.Boku seviyorsunuz anlaşılan.Bu bokun sebebi de pek tabiki bu ülkerlerin tek ortak noktası olan sünnilik ve şiiliktir.

Sitelerde Paylaş

Hem Kur'an'ı bilmiyorsun, hemde kuru sıkı atıyorsun

Kur'an'ı senden ve çoğu Müslüman'dan çok daha iyi biliyorum.

Sen balgam atar gibi bir laf atıyor onu savunmuyorsun.

Neden Kur'an'ı bilmiyorum? Nedenini söyleyemezsen sen yalancı bir ahlaksızsın.

Sitelerde Paylaş

Sen Nuh'un,Lut'un,Salih'in ölüm-doğum tarihlerini biliyor musun?Veya saç renklerini,ayak şekillerini biliyor musun?Bu elçiler ayakta mı işiyordu yoksa oturarak mı?Bunları bilmeden nasıl müslüman olunur?

haci gibi ateistlerden oluşmuş bir toplumda yaşamayı %100 senin gibi sünnilerden oluşmuş toplulukta yyaşamaya tercih ederim.Çünkü ateistler ben sadece Kur'an'a inanıyorum diye bana bir zarar vermez ama siz beni sırf bu zararsız fikrimden dolayı öldürürsünüz.Mürtedi öldürmek farz ya hani o mesele.

Müslümanlar bokun içinde yüzüyor bugün ortadoğuda,afrikada,asya da.Ama şikayetçi de değiller.Boku seviyorsunuz anlaşılan.Bu bokun sebebi de pek tabiki bu ülkerlerin tek ortak noktası olan sünnilik ve şiiliktir.

Gören de Kur'anı, insan hakları, demokrasi kitabı sanacak. Sanki Kur'an .ok yumuşak bir kitap da, hadisler sert. Kur'an ne ise hadisler bir iki derece koyusu. Kur'anda da diyor öldür, kırbaçla, cizye al, sadece müslümanları kardeş bil diye.

Bu arada mürtedi öldürmekle de ilgiii ayet de var. Yüz çevirirlerse diyor ayette.

Demese bile, sırf hadisde geçse bile şaşırılmaz böyle bir duruma. Zaten Kur'an sert bir kitap, savaşı, cihadı öğütlüyor, dinden döneni de öldürüyorsun bunda bir şey yok çelişki yok der.

Sitelerde Paylaş

Amerika'nın ne alakası var şimdi?

Cevap veremeyince Amerika'ya saldırıyorsun. Konu Amerika değil. Konu sapık İslam ve onun ahlaksız Müslüman müritleri..

Çünkü sen kıyası Amerika ile yapıyorsun. İslama ahlaksız diyorsun, neye göre ahlaksız?

El Kaide, El nusra, nın ne yaptığı beni ilgilendirmiyor.

Ama siz ahlaksızlar olarak, Amerikanın ve Komunist Rusyanın yaptıklarına sırf dinsizler diye göz yumuyorsunuz

Sitelerde Paylaş

Kur'an'ı senden ve çoğu Müslüman'dan çok daha iyi biliyorum.

Sen balgam atar gibi bir laf atıyor onu savunmuyorsun.

Neden Kur'an'ı bilmiyorum? Nedenini söyleyemezsen sen yalancı bir ahlaksızsın.

Yalancı diyemeyiz ama delilsiz sav diyebiliriz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...