Jump to content

Evrimsel çıkmaz

Recommended Posts

Benim işime yarıyor

sen istisnasın demekki bu biiir

ayrıca sende de muhtemelen sorunlar yaratmış ki - KANAL tedavisi oldum vs. diyorsun......eğer bilim olmasaydı kanal tedavisi olamazdın....acılar çekerdin....muhtemelen diğer dişlerini de çürütürdü o dişler....ve sonunda SS kuralı ile o dişlerinden bir an önce kurtulmaya bakardın...

şimdi....

sorumu cevaplayacakmısın ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 950
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sadece o dişten değil diğer dişlerden de kanal tedavisi oldum. İstisna neden olayım. Diş diştir. Hatta diğerini sapasağlam kullanıyorum

ille de diyorsun ki ODUNUMUN PARASI....

al sana odununun parası ozaman:

.

20'lik dişler çenenizi bozmasın!

Beslenme alışkanlıklarının değişmesi sonucu çene yapısı giderek küçüldüğünden, 20’lik dişler çıkarken ağızda kendilerine yer bulmakta zorlanıyor.

http://www.milliyet....agligi-1757994/

.

20 yaş dişlerinin neden olduğu sağlık sorunları yeterince önemsenmiyor

http://www.haberturk...meye-calismayin

.

20 yaş dişleri kontrol altında tutulmalı

http://www.zaman.com...li_2171676.html

gördüğün üzere sen istisnasın ve de aslında İSTİSNA bile değilsin...

çürümüş 20 lik dişin ve kanal tedavisi olmuşsun - yoksa elden gidicekmiş o dişlerin...giderken de muhtemelen yanında 1 - 2 de sağlam dişini götürücekmiş ...-BİLİM OLMASAYMIŞ...

yani sonuç :

allah o dişleri BOŞA yaratmış....gene bilememiş allah.....

yahut da insanın başına BELA olsun diye yaratmış o dişleri ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen ille de 20 lik dişler sorundur diyorsan bende sana derim ki http://www.dishekimi...lik-disler.html oku

orada yazılanlar TIBBİ GELİŞMELER ışığında gerçekliğini koruyor.....

yani günümüz için geçerli...

1400 yıl önce bu teknikler ve tıp yokken.....acep ne halt ediyordu insanlar ?

sizler bilimi kullanan - ama işinize geldiğinde kullanan - gelmediğinde ise reddeden iki yüzlülersiniz.

şimdi tekrar sorayım ...tıp gelişmemiş olsaydı bu 20 lik dişler BELA haricinde ne boka yarayacaklardı ?

allah neden yaratmış ?

Sitelerde Paylaş

Haydi zavallı verdiğim yazının sonunu oku ve otur aşağı

okuduk evladım okuduk....TIP sayesinde yani bilimin gelişmesi ve buna paralel tıp ın da gelişmesi ile sağlanabilen durumlardır....

bak ne diyor sonunda yazının :

"Halk arasında 20 lik dişlerin herhangi bir işe yaramadığı ve çekilmesi gereken dişler olarak ele alındığı bilinen bir yanlıştır. 20 lik dişler eğer düzgün bir biçimde çıkıyor, diğer dişlerle uyumu gayet iyi ise ve fırçaların uzanabildiği bölgelerde ise kesinlikle ve kesinlikle korunması gereken dişlerdir."

20 lik dişler genellikle düzgün şekilde ÇIMIYORLAR.....

20 lik dişler genellikle diğer dişlerle mükemmel uyum içinde olmuyorlar

20 lik dişleri ancak GÜNÜMÜZDE teknolojik gelişmeler ile yapılmış olan diş fırçaları ve macunlarla sağlıklı bir şekilde fırçalayabilirsin.....geçmişte böle bir şansın YOKTU....

yani kısacası dediğim gibi....

orada yazılanlar TIBBİ GELİŞMELER ışığında gerçekliğini koruyor.....

yani günümüz için geçerli...

1400 yıl önce bu teknikler ve tıp yokken.....acep ne halt ediyordu insanlar ?

sizler bilimi kullanan - ama işinize geldiğinde kullanan - gelmediğinde ise reddeden iki yüzlülersiniz.

şimdi tekrar sorayım ...tıp gelişmemiş olsaydı bu 20 lik dişler BELA haricinde ne boka yarayacaklardı ?

allah neden yaratmış ?

Sitelerde Paylaş

dişi neden yaratmış? "Dişler sindirim sisteminin başında besinlerin ufalanıp parçalanmasına, koparılmasına yardım eder. kendini çevreleyen destek dokuları korur ve gelişmelerini sağlar. konuşmayı ve seslerin doğru bir şekilde çıkmasını sağlarlar. estetik olarak yüzle bir bütünlük içindedir."

Sitelerde Paylaş

dişi neden yaratmış? "Dişler sindirim sisteminin başında besinlerin ufalanıp parçalanmasına, koparılmasına yardım eder. kendini çevreleyen destek dokuları korur ve gelişmelerini sağlar. konuşmayı ve seslerin doğru bir şekilde çıkmasını sağlarlar. estetik olarak yüzle bir bütünlük içindedir."

evrimsel süreç içinde gelişmiş dişler.....ama zamanında işe yarayan 20 lik dişler sonradan beslenme alışkanlıklarının değişmesi ile beraber ufalan çeneye sığmaz olmuşlar ve düzeni altüst etmeye başlamışlar...

yok aksini iddia ediyorsan

allah neden işe yaramaz 20 likleri yaratmış ?

Sitelerde Paylaş

Sizin iddialarınıza inanmamız için doğal seçilimi değil de Allah'ı kabul etmelisiniz

olmayan şey kabul edilmez - olmayan şeye İMAN edilir tıpkı sizin imanınız gibi......

bilime inanılır.....bilime güvenilir.......

olmayana güvenilmez inanılmaz da...

sen 20 lik dişi açıklayamadın da geri döndük allaha iman konusuna öle mi ? her açıklayamadığınız - her içinden çıkılmaz gördüğünüz durumu allaha bağlamak siz imanlıların işi zaten.....araştırmak ve sorulara cevap bulmak yerine ALLAH yapmış demek çok kolay çünkü...ve sizler de DİN dogmasının çürümüşlüğü içinde TEMBELLEŞMİŞSİNİZ......

o yüzden burda da sorularımıza cevap olarak ALLAH diyosunuz....

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@ecel_63

Kimse .... midir nedir bazı noktalara pek parmak basmamış

1. Evrim bir şeyi yaratmaz, kaşlar uzamayı tercih edemez, yada çok çabaladın diye vücudunda oluşan değişimler çocuklarına da geçemez. Muhtemelen bildiğin gibi(gerçi bilsen bu lafları etmezsin) evrim seçilimden ibarettir. Annenin DNA'sının %50 si ve babanın DNA'sının %50 si ile oluşmuyorsun. Küçücük sadece sana ait bilgilerle meydana geliyorsun. DNA da ki hatalar sayesinde.

Bu oluşan farklılıklar tamamen rastgeledir, ve bu farklılıklar üreme ile yeni bireylere aktarılabilir. Ancak bunun için canlının üreyebilmesi lazımdır. Canlı üreyebilmesi içinde hayatta kalabilmesi gerekir. Hayatta kalabilmesi için ortama uyum sağlamalıdır. Bu yeni farklılıklar genelde çok küçük şeylerdir. Pek biyoloji bilmediğinden olsa gerek kafadan el çıkması için çoooook büyük bir farklılık gerekir ve bu olağünüstü durumlar dışında tek nesilde zordur. Bu yüzden kaşların uzamaması ve gözü kapamaması daha olasıdır. Sence evcilleştirilmeden önce ki tavuklar, kediler, köpekler bu haldeler miydi? Az biraz belgesel izliyorsan evcil hayvanların doğada haytta kalabilmelerinin çok zor olduğunu görürsün. Onlar insan elinde yapay seçilime uğrayarak bu hale geldiler.

Muhtemelen dünya genelinde sanayi devriminden evvel doğan çocukların sadece %50 si soyunu devam ettirebilme şansını buluyordu belki de daha azı. Bebek ölümleri çok sık görülüyordu. Diğer canlılarda zaten durum budur bir balık milyonlarca yumurta bırakır ama sadece bir kaçı üreyebilecek kadar erginleşebilir.

Sen anlamamakta dirensen bile bu konuyu bilmeyen belki birileri olabilir diye yazdım. Az biraz evrime merak salan bunları bilir.

Sitelerde Paylaş

Depresyon, Zavallı rumuzlu kişinin evrim anlayışıyla ilgili sorular sordum. Mesela görmeleri için kaşlar uzamıyor yanıtı aldım. Sana soralım kaşlar neden saçlar gibi uzamayacak şekilde evrimleşti?

tarihinde ecel_63 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eğer üreyecek kadar büyüyemezsen vücudunda ki bilgileri aktaramazsın yeni nesil canlılara. Eğer kaşların saçlar gibi uzaması bir dezavantaj yaratıyorsa kaşları uzun olanların kısa olanlara göre üreme şansları azalır. Mesela avlanırken dezavantaj oluşturur, kavgalarda savaşlarda dezavantaj oluşturur ayrıca genelde kadınlar daha üstün erkeklere ilgi duyarlar, özellikle ilkel zamanlarda. Üreme şansını azaltıyor yani böyle böyle.

Diyelim ki düşük görüşe sahip olmak bir avantaj ışığın çok yüksek olması gibi bir sebepten o zaman noluyor? Görüşün ne kadar düşerse o kadar avantajlı hale geliyorsun. O zaman kaşların uzaması avantaj oluyor. Ha görüşün başka şekillerde de düşebilir, mesela kipriklerin kalınlaşır veya sıklaşır yada gözünün görüşü düşebilir. Yada göz kapakların inebilir. Tabi bunlar yavaş yavaş gerçekleşebilir. Hangisinin gerçekleşeceği tamamen şans.

Ama görüşünün iyi olması avantajsa kaşların uzamamalı, kipriklerin çok kalın olmamalı, göz kapakların, çok fazla inik olmamalı. Ama kaşların olması avantaj mı? Evet, gerek anlından dökülen terlerin gözlerine düşmemesi gerek yağmur gerekse çok azda olsa vücut ısısının korunmasına etkisi. İşte buna göre evriliyorsun. Tabi kaşların bu boyutlarda olmasının sebepleri başkada olabilir ben çok fazla hakim değilim konuya. Anlatabildim mi?

tarihinde depresyon_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili Optimum,

Evrimi size açıkladım ama bize hâlâ Harun Yahya sitelerinden veya o tarzda sitelerden edindiğiniz kulaktan duyma bilgileri iletmekte ısrar ediyorsunuz.

Canlılığın ilk yapıtaşı olan aminoasitler laboratuar ortamında 1953'te yapılan Miller-Urey deneyiyle canlılığın olmadığı dünyaya benzer bir sisteme enerji verilerek oluşturuldu. Deney biraz komplike İngilizce biliyorsanız buradan okuyabilirsiniz: http://en.wikipedia....Urey_experiment

Bu da Türkçesi: http://tr.wikipedia....ler-Urey_Deneyi

Bu da evrimin tartışılmaz gerçeğini ortaya koyan, 22 yıl süren Lenski Deneyi:

http://tr.wikipedia....li_evrim_deneyi

http://www.npr.org/b...ion-never-stops

Eminim bir Harun Yahya sitesinde veya bir evangalist sitesinde de bu deneylere bir laf atmışlardır. Cahillik ekibi iş başındadır eminim.

Bu h.yahya'ya falan göre Evrim olamazmış zira Termodinamiğin 2. yasasına aykırıymış. Sırf para ve insanları kandırmak neler diyorlar? Gören de bunları bilim insanı sanacak. Bu adamları dünyada hiçbir üniversite bırak kabul etmeyi, kapıdan sokmaz.

Ben makine mühendisiyim, kaç sene termodinamik okudum. Termodinamiğin 2. yasasındaki entropi artışı dışarıya kapalı sistemler için geçerlidir, dışarıdan enerji girişi olmayan sistemlerin entropisi artar. Dünyaya ise dışarıdan bir çok enerji girişi olur. Güneş ışınları dünyaya bir saniyede bile astronomik rakamlarda enerji verir, ayın oluşturduğu gelgit etkisi, düşen meteorlar ve nicelerini saymıyorum bile. Kapalı sistem dediğiniz, dışarıyla tamamen bağı kesiktir.

Benim inancımın nasıl olduğunu burada size anlatmaya kalksam başlığın konusundan sapmış oluruz. Bunu başka bir zaman konuşuruz. Başka bir başlıkta konuşuruz.

Sayın Sertan,

Harun yahya veya benzeri bir siteden alıntı yapmadım, kendi bilgim ölçüsünde ve çok kısaca yazdım. Uzunca da yazabilirim. Konuya uzak biri değilim.

M-U deneyini de biliyordum. Çok önceki yorumlarımı bulamam ama tekrar edeyim;

- Deney demek yapay koşullar demektir.

- Laboratuvar ortamında hazırlanan deney düzenekleri ile milyarlarca yıl önceki ortam nasıl canlandırılabilir sizce?

- Evrim deneysel olarak kanıtlanamaz çünkü milyonlarca yıl önceki şartları hiç bir evrimci bilemez, dolayısıyla deneyleyemez.

- Yapay koşullarda istediğiniz her şeyi kısmen üretebilirsiniz. Un, tuz, su koyup karıştırırsanız hamur olacaktır. Malzemelerin gerekli miktarda gerekli yerde gerekli konumda olması gerekir. Bunu kim nasıl kontrol edecek doğal ortamında?

Sözün özü çok ince düşündüğümüz zaman imkansızlıklar ve imkansızlıklar görürüz. Evrim imkansızdır..

Sitelerde Paylaş

Sayın Sertan,

Harun yahya veya benzeri bir siteden alıntı yapmadım, kendi bilgim ölçüsünde ve çok kısaca yazdım. Uzunca da yazabilirim. Konuya uzak biri değilim.

M-U deneyini de biliyordum. Çok önceki yorumlarımı bulamam ama tekrar edeyim;

- Deney demek yapay koşullar demektir.

- Laboratuvar ortamında hazırlanan deney düzenekleri ile milyarlarca yıl önceki ortam nasıl canlandırılabilir sizce?

- Evrim deneysel olarak kanıtlanamaz çünkü milyonlarca yıl önceki şartları hiç bir evrimci bilemez, dolayısıyla deneyleyemez.

- Yapay koşullarda istediğiniz her şeyi kısmen üretebilirsiniz. Un, tuz, su koyup karıştırırsanız hamur olacaktır. Malzemelerin gerekli miktarda gerekli yerde gerekli konumda olması gerekir. Bunu kim nasıl kontrol edecek doğal ortamında?

Sözün özü çok ince düşündüğümüz zaman imkansızlıklar ve imkansızlıklar görürüz. Evrim imkansızdır..

Lenski deneyi evrimi kanıtlamıştır. Siz istediğiniz kadar kendinizi yırtın, evrim yok diye. Adamlar olmayacak şey için milyon dolarlar bayılıyor. Keşke gelip size sorsalarmış, o kadar masraftan kurtulurlardı.

Ayrıca Miller Deneyi'ni basitçe anlatmak gerekirse cam tencerede su kaynatarak canlılığın yapıtaşını okuşturmuş. Tabii ya adam isteseydi laboratuar koşullarında sıfırdan yeni tür canlı bile üretirdi değil mi?

Un su koyarak hamur oluyormuş. Bu seviyeyle bilim mi tartışılır zaten. Bir de bilgim var diyorsunuz. Harun Yahya tarzında sitelerde takılacağınıza biraz gidip biyoloji kitabı okuyun.

Bir de diyorsunuz ki "Ateistler bizimle alay ediyor." Sizin yüzünüzden ateistler tüm inançlıları böyle sanıyor.

Eğer canlılığın yapıtaşı aynı değilse nasıl insana domuz kalbinden üretilen kalp kapakçığını takıyorlar:http://www.ntvmsnbc.com/id/25244500/

Üstelik yasaksa vardır bir hikmeti dediğimiz domuzdan yapılmış bir kalp kapakçığı.

Sitelerde Paylaş

Eviren birinin olması şart. Yeterli koşullar oluşursa nenemde evrilir. Ama o koşulları ve çıkan sonuçları tesadüfe bağlamak şartları zorluyor

Koşul falan değil, hayat bir yarıştır ve bu yarışta devamlı birileri elenir birileri dahil olur... İnsanlar olarak doğadan epey koptuk biz artık bizim için pek yarış değil zaten evrimimizde yüksek ölçüde durdu.

Çevre şartları değşiyor devamlı, koşullarla ilgisi yok yani. İklimin değişip otlar tükenirse yaprakları yemesi gerekiyor bir otçul hayvanın yiyemeyen ölüyor ve yarışı kaybediyor. Sonra o dallar giderek yükseliyor ve yetişebilen haytta kalıyor yetişemeyen ölüyor. Nasıl yetişeceği dediğim gibi tamamen şans. Tırmanıcan mı zıplıyacan mı boyun mu uzuyacak şans sadece.

Ki zaten doğada öyle hassas bir denge yok. http://www.youtube.com/watch?v=hKwNTYdwMbI

Sitelerde Paylaş

Zaten şöyle diyeyim: Sizinle evrim konusunda tartışmamızın bir anlamı yok. Size evrimi öğretmemizin de bir anlamı yok. Sonuçta bundan sonra gidip evrim üzerinde ihtisas yapmayacaksınız. Evrim yoktur deseniz de bilim adamları siz ve sizin gibileri umursamayacaklar. Zaten bir süre sonra Arap medeniyeti petrolü bittiği zaman çökeceğinden İslam Dünyası da bilime yönelmek zorunda kalacak. Bilime yönelince de evrimi inançlarına entegre etmek zorunda kalacaklar. Bunun sembolizme kadar yolu var. Bilim olduğu için bunun sembolizme kadar yolu var.

Ayrıca bize link olarak verdiğiniz protein davranışının bilgisini çözüp insanlığa anlatan aynı bilim insanları aynı zamanda evrimin de gerçek bir olgu olduğunu her gün ispatlıyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...