Jump to content

Evrimsel çıkmaz

Recommended Posts

harun yahyayı ciddiye almam, alınacak insan değil. Ne olduğu bile belli değil.

Evrimi durup dururken reddetmiyorum. İyice analiz edince evrimin masal olduğunu anlıyorum. Müslüman olmasaydım bile evrim saçmalığına inanmazdım.

Aydınlanma çağında bilimadamı denilen "hidden hand" , dine karşı kullanabileceği bir argümana ihtiyaç duydu. Dindarların "biz neden varız, ne işimiz var dünyada, nasıl varolduk" gibi sorularına muhatap olmamak için karşı atağa geçerek evrim masalını uydurdular. Bu sayede bu sorulardan kurtulmuş oluyorlardı ve insanlara karşı "onların anlamadığı dilde, yani bilim dilinde" bunu yutturdular. Darwin sadece bahane oldu.

Sana bir soru; homo habilis, homo erectus ya da cro-magnon denen fosilleri hiç kendi gözünle gördün mü? Evrime kanıt olarak sunulan tüm argümanları kendin bizzat analiz ettin mi? Bilimsel terimlere hakim misin? Evrimi kabul ederken neye göre kabul ettin? Neden bilimadamlarına ve kapitalist bilim camiasına biat ediyorsun sorgusuz sualsiz?

O zaman senin sorunun paranoya. O şekilde bakarsan kulağının arkasında zehirli sessiz bir hayvanın uçmadığından da konrtol etmeden inanamazsın.
Sitelerde Paylaş
  • İleti 950
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

harun yahyayı ciddiye almam, alınacak insan değil. Ne olduğu bile belli değil.

Evrimi durup dururken reddetmiyorum. İyice analiz edince evrimin masal olduğunu anlıyorum. Müslüman olmasaydım bile evrim saçmalığına inanmazdım.

Aydınlanma çağında bilimadamı denilen "hidden hand" , dine karşı kullanabileceği bir argümana ihtiyaç duydu. Dindarların "biz neden varız, ne işimiz var dünyada, nasıl varolduk" gibi sorularına muhatap olmamak için karşı atağa geçerek evrim masalını uydurdular. Bu sayede bu sorulardan kurtulmuş oluyorlardı ve insanlara karşı "onların anlamadığı dilde, yani bilim dilinde" bunu yutturdular. Darwin sadece bahane oldu.

Bunun Harun Yahya'dan ne farkı var ki? O da evrim teorisinin insanları ateistleştirmek için icat edilmiş masonik bir komplo olduğunu söylüyor.

Sitelerde Paylaş

O zaman senin sorunun paranoya. O şekilde bakarsan kulağının arkasında zehirli sessiz bir hayvanın uçmadığından da konrtol etmeden inanamazsın.

Paranoya değil, sadece lego gibi parçaları birleştirdiğimiz zaman işler netleşmeye başlıyor. Komplo teorilerini sevmem, realiteden yanayım.

Sitelerde Paylaş

Bunun Harun Yahya'dan ne farkı var ki? O da evrim teorisinin insanları ateistleştirmek için icat edilmiş masonik bir komplo olduğunu söylüyor.

kedi canını seni..!

yahu böyle kuklaların ne dediği hiç umurumda değil. Ben araştırmalarımı bağımsız kaynaklardan yapmaya çalışırım her zaman. İnternet derya, beyin de bedava..

Sitelerde Paylaş

Evrimin anlaşılacak bir tarafı yok ki. Çooook araştırdım..

Keloğlan masalları daha inandırıcı gerçekten.

Evrim sana mantıklı gelmedi demi? Ayın yarılması, Güneşin çamura batması, denizin ikiye ayrılması, yerin dümdüz olması, Nuhun gemiye her canlıdan 1 çift alması çok mantıklı ama. Bir insan bu kadarmı cahil olur ya?

Sitelerde Paylaş

Evrim sana mantıklı gelmedi demi? Ayın yarılması, Güneşin çamura batması, denizin ikiye ayrılması, yerin dümdüz olması, Nuhun gemiye her canlıdan 1 çift alması çok mantıklı ama. Bir insan bu kadarmı cahil olur ya?

Mirac'ı unutmuşsun ben ekleyeyim.

Cahillik neye göre kime göre?

Sitelerde Paylaş

Evrimi araştırdım, anladım der, gider en basit soruları sorar. Neymiş inek neden ot yeyip süt veriyormuş. Bunu sorabilen biri evrimin temel mantığını anlamamış demektir. Anlayana çok basit cevapları var.

Bütün fosiller yalanmış. Bu adamlar sırf islamı çürütmek için maket yapıyorlarmış. Al homo erectus:

390px-Homme_de_Tautavel.jpg

Australopithecus afarensis:

675px-Lucy_%28Frankfurt_am_Main%29.jpg

Kafatası ve çene kemiğine bakarak bunun modern insan olmadığını rahatlıkla söyleyebilirsin.

Bütün bilim dünyasını, islama karşı örgütlenmiş komplo teorisyenleri olarak gören birine ne anlatsanız boş.

Sitelerde Paylaş

Evrimi araştırdım, anladım der, gider en basit soruları sorar. Neymiş inek neden ot yeyip süt veriyormuş. Bunu sorabilen biri evrimin temel mantığını anlamamış demektir. Anlayana çok basit cevapları var.

Bütün fosiller yalanmış. Bu adamlar sırf islamı çürütmek için maket yapıyorlarmış. Al homo erectus:

Kafatası ve çene kemiğine bakarak bunun modern insan olmadığını rahatlıkla söyleyebilirsin.

Bütün bilim dünyasını, islama karşı örgütlenmiş komplo teorisyenleri olarak gören birine ne anlatsanız boş.

Amacınız bana birşey anlatmak değil, düşüncenizi yani ateizmi savunmak.

Yolumdan dönmeyeceğim için benden sonrakilere kalsın yazdıklarınız. Siz görüşünüzü savunun sadece.

Bana evrimi öğretmek veya inandırmak değil sizin vazifeniz, buralara gelenlere fikrinizi nasıl savunduğunuzu gösterin..

Sitelerde Paylaş

Kainata bakıp tesadüf diyenler, kemiklere bakıp nasıl da net fikirler sunuyorlar.

Sitelerde Paylaş

Kainata bakıp tesadüf diyenler, kemiklere bakıp nasıl da net fikirler sunuyorlar.

Evrenden gelen bir iki damla ışığa bakarak big bangı bulduğumuza inanıyorsunda yüzbinlerce kemikten(belki de daha fazla) evrim teorisine mi inanmıyorsun? Yada şöyle diyelim, somut bir kemikten oluşan düşüncelere inanamıyorsunda nerden geldiğini bilmediğin bir kitaba inanmakta mı güçlük çekmiyorsun?
Sitelerde Paylaş

Ben bu arkadaşların evrimle ilgili boş boş konuşmalarına artık sadece gülüyorum.

Onlara şunu yazmak lazım; evrimi siz okumakla anlayamazsınız, onu sadece alimler ve ilim sahipleri anlayabilir. Bak orada öyle yazmıyor, orada müteşabih anlatım var.

Yıllarca hacı, hocalarından duydukları İslam ile yaşıyorlar. Düşünmeden biat etmek için öğretilmiş toplum, Tam da hükümetin arzuladığı gibi. Konu din olunca düşünmeden biat ederler işte.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee, Hiçbirşey YOKTAN var olamazsa,sizin Allah nasıl var oldu o zaman? Şunu lütfen açıklayın.200 yıl önceki adamı diriltip getirseniz,her modern alat edevete Allah budur der çıkar.Allaha ınanıyoruz deyenlerde,bir yerde Allah ne sağdadır,ne soldadır,ne aşaıda ,nede yukardadır dersiniz.Dönerde Allah arşda Mehemmedle buluştu,yok bilmem ne dağında Musayla takıştı.Yok Allah yeryüzüne indi nerdeyse deveyede bindi deyceniz.Ateistler sizden onkellim daha Allah tanır sayılırlar.Şimdi,evrenler nasıl oluştu canlı ve cansızlar nerden ortaya çıktı?Bilim adamları bilebildikleri kadar açıklamasını yaptılar.Bir bisikleti bile ımal etmesini hala beceremeyen ÇOK bülmüş müslümenlerin Tanrı üzerine AHKAM kesmeleri KAĞNI arabasını bile süremeyenlerin pilotluk yapabileceklerinin iddiesine benzer.Insanlık araştırabildikleri kadar bilmişler ve bir duvara dayanmışlar.Şimdi ınsanlar bu duvarı aşmaya arkasındaki olanları görmeye çalışmaktadır.Alim fellehin dediğine göre Allahla peygemberin biri güreşe tutuşmuş.Peygember öyle oyunlar yapmışkı kıl galdı Allahı yenecekti demişti.Bunların Allah anlayışıda böyle.Tolon

Sitelerde Paylaş

Sorum kısa olacak;

Dünya'nın oluşumundan milyarlarca yıl sonra canlılık ortaya çıktı deniyor evrimciler tarafından. Peki canlıları bir kenara bırakırsak onlardan önceki süreci neyle açıklıyorsunuz? Evrim sadece canlıları ilgilendiren kısmı peki onların ortaya çıkışının gerçekleştiği hassas ortam nasıl oluştu?

sadece samanyolunda yaklaşık 400 milyar yıldız var. Bu yıldızlar içinde güneş benzeri olanlar ise yaklaşık 20 milyar.

yaşam koşullarının rastlantısal oluşması için milyarca gezegen ve milyarlarca zaman var.

Sadece canlıların evrimi yok yıldızların gezegenlerinde evrimi var.

tarihinde mechanical tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir çeşit kaygı bozukluğunun belirtisi sanırım bu "ya varsa" korkusu. Umarım tedavisi vardır. Bir psikiyatra soralım.

Bu "ya varsa" durumu bize bir anlam ifade etmiyor. Senin düşünmen gerek. Bilimde kesinlik yok ama sizde var ne hikmetse..

Sitelerde Paylaş

sadece samanyolunda yaklaşık 400 milyar yıldız var. Bu yıldızlar içinde güneş benzeri olanlar ise yaklaşık 20 milyar.

yaşam koşullarının rastlantısal oluşması için milyarca gezegen ve milyarlarca zaman var.

Sadece canlıların evrimi yok yıldızların gezegenlerinde evrimi var.

Yani her şey "tesadüflere bağlı" diyorsun..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...