Jump to content

Evrimsel çıkmaz

Recommended Posts

zavallı benim çapımda değilsin.. ilkokul çocukları gibi konuşuyorsun.. :) sonra bende ilkokul çocuklarına yaptığım izahatları sana yapmak zorunda kalıyorum.. al senin seviyene göre (ilkokul düzeyi) bir cevap daha :

1-tesadüfen oluşuyor şıkkını ele alırsak..

bilirsinki bir eczehaneye girdiğinde raflarda bir sürü ilaç bulunur.. bunların hepsi belirli oranlarda çok hassas ölçülerde bir araya getirilerek eğitimli kimyagerler tarafından yapılır.. eğer bu ölçülerde miligram oranında oynamalar olursa o ilaç ilaç olmaktan çıkar belki zehir olur.. bunun gibi kainat eczesinde Allahın gözle gördüğümüz yüzbinlerce canlı elementlerin belirli oranlarda ve çok hassas ölçülerde bir araya getirilmesiyle oluşuyor..

Allahın bu çok hassas ölçülerle ve oranlarla ve ilimle yarattığı canlıları tesadüfe vermek, eczanedeki o birbirinden farklı birsürü ilacı; birsürü şişe yukarda duruyordu tesadüfen bir fırtına esti tesadüfen bu şişeler yere döküldü şişelerin içindeki elementler dökülüp birbirine belirli ölçülerde karıştılar demek gibi bir ahmaklık olur.. nasılki sen o ilaçları tesadüfe veremezsin bir kimyagere vermek zorundasın bunun gibi yaratılan bu muntazam canlıları da Allaha vermek zorundasın..

ilkokul çocuğu gibi soru soran sensin....

dediğim gibi en başta mantığın yanlış....

ilk canlı nasıl oluştu diyip de sonra maddeleri sıralasan olacak belki ....ama sen zaten var olan canlıların kışınki uykularından tekrar uyanışını "YARATILIŞ" diye ele alıp bizlere sunduğun için sana bu konuda verilebilecek bir cevap yoktur....

senin yaptığın aynen şuna benziyor ......PB - kurşun fabrikalarda neyle neyin karıştırılması ile yapılıyor ? cevap ????? pb - kurşun bir elementtir.....karışımla bilmem neyle elde edilen bişi değildir.....ne karışımı ????

baharda yeşeren ağaçlar uykudan uyanırlar.....ne yeniden YARADILMASI ????

Sitelerde Paylaş
  • İleti 950
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

tesadüf oluşturuyor fikrine hadi kabul edelim.. Tesadüf bir kere oluşturur bırakır sen ise her an yenilenmekte ve değişmektesin.. tıp ilmine dayanarak sana diyebilirimki bir Dakka sonraki sen vücut olarak sen değilsin hücrelerin ölmüş yerine yenileri gelmiş aynı görevi üstlenmişler sen bu memurlara(hücrelere) baktığın zaman onlara bu memuriyeti vereni görmelisin çünkü basitliklerine, cansızlıklarına ve şuursuzluklarına oranla çok büyük işler görüyorlar.. çok güzel bir saray düşünki sanatla ve ilimle ve kudretle yapılmış ve her an değişiyor ne kadar muhteşem değil mli.. senin vücudunun kainatla başta rızık olmak üzere bir sürü münasebeti var.. senin vücudundaki zerreler bu alakadarlığı bozmamak için gayret gösteriyorlar.. yani bir dili düşün dil hücresi sanki doğadaki rızıkları biliyor onlara göre vaziyet alıyor sayısız şuursuz hücreler bir araya gelerek dili oluşturuyor sanki daha önceden kainattaki yiyecekleri tanıyormuş gibi bir vaziyet alıyor.. buna tesadüf denilebilinirmi.. elbette o hücreler bir kumandanın askerleridir onlara verilen emirlere itaat ediyorlar. Bunları tesadüfle açıklamanın imkansızlığını sende görüyorsun.. eğer tesadüf dersen senin şu cümlenin manası şöyle olur ki..

o zerrelerin öyle gözleri varki senin vücudunun her tarafını bilecek çünkü göz hücresi gözü oluştururken başka bir hücreninde başka bir uzvu oluşturduğunu hem görecek hem bilecek ve o zerreler seninle kainat arasındaki ilişkiyide biliyor olacak ve senin geçmişini ve geleceğini de bilecek çünkü daha önceki insan nesli gibi bir vaziyete girmeliyim demesi lazım ve sonrakileri nesillerinde devamını getirebilecek bir vaziyet alması lazım gelirki.. bunca mantıklı ve ilim şuur ve kudret gerektiren işleri tesadüfle zavallı hücrelerin beline yüklemek ne kadar şuursuzluktur sen anla..

Sitelerde Paylaş

sizlerin mantığı zaten bukadar....herşeyi allah yarattı - ol dedi ve oldu herşey....bi anda....ama orda bile saçmalıklar silsilesi var.....ol diyince o anda oluveren şeyler nedense kurana göre 6 günde oluveriyor...zaman alıyor olması....üzstelik de evren var olmadan önce zaman mekan yokken zaman nasıl oluyorsa oluyor allah katında...demekki allah zamandan münezzeh değilmiş......

ol diyince oluyor da neden evrenin olması 6 gün sürüyor...hadi olsun 6000 yıl -- hadi olsun 300 bin yıl.......evrenin yaşı kuranda budur....ama bilimde 15,5 milyar yıldır yaklaşık...nasıl oluyor da oluyor ?

hepsini geçtik ---sizlere - teistlere kalsa zaten herşeyin cevabı kuranda var.....bu yüzden araştırmaya da gerek yok.....bu yüzden 7. yy da gelmiş kitaba takılıp kalmış müslümanlar.....bu yüzden halen daha yerinde sayıyor - 7. yy da duruyor müslümanlar...

bu nasıl bi allah ise...müslümanların ilerlemesini istememiş - soru bile sormalarını yasaklamış---karışmayın benim işime demiş...

allah müslümanları CAHİL olarak seviyor anlaşılan.....çünkü kuranda sadece ademin yaradılmasında azcık ayrıntıya girmiş.....bitkiler ve hayvanların yaradılışından eser yok kuranda....

sizlere sorsak GENETİK - mitokondrial DNA - RNA - her boku bilirsiniz maşşallah sübhanallah........ama bu biliyoruz dediğiniz şeyleri bile GAVUR dedikleriniz teistlerin kitapları haricinde araştırarak bulmuş ve ortaya koymuşlardır....

onları bile yarım yamalak bilmektesiniz...kurana uyarlayamadığınız için de - kuran ayetlerini eğip - bükerek sündürüp bilime adapte etmeye çalışırsınız....ama o da olmaz...YEMEZ.....çünkü ayetler ile bilimsel gerçekler birbirini TUTMAZ.....iddialarınız da hep birer masal olarak kalır bu yüzden...

herzamanki klasik sorudur...kuranda vardı da madem - 1400 yıldır sizler neden bulamadınız ?....bu durumda 2 seçenek ortaya çıkıyor....

1 - ya müslümanlar cahil cüheladır - kafaları basmıyor - anlamıyorlar kuranda yazılanları...1400 yıldır bir bakteriyi bile ortaya koyamamışsa müslümanlar - hatta dünyaya YUVARLAK bile diyememişlerse .. durum budur.

2 - yahut kurandaki bilgileri külliyen atmasyon yalan masallardan ibarettir....bu gerçeğin ta kendisidir.

evrime karşı çıkan teistler gene evrimsel verilerin ışığında evrimi çürütmeye çabalıyorlar.....ama olmuyor...olmaz da.....çünkü o veriler evrimin verileridir....çürütebilecekseniz sizin kendi orata koyabildiğiniz bişiler de olmalı ki - kıyaslayarak çürütebilesiniz...mantığını işin çürütmelisiniz...

ama yok öle olmuyor...yapmıyorsunuz...daha doğrusu yapamıyorsunuz....çünkü :

bilim İNSANIN kökeninin primatlar olduğunu - maymunlarla ortak ataya sahip olduğunu sölerken ve ortaya bir takım deliller sunarken....

kuran ÇAMURDAN - sudan - nufteden zırttan - pırttan yarattık allah ol dedi oldu diyor.....bilimsel veri ??? YOK SIFIR-----bilimsel bir izah ?? YOK o da SIFIR....

hadi gel de tartış.....olmuyor işte....tartışılmıyor....çünkü kuranda herhangi bir bilimsel veri - done mevcut değil.....neyini tartışayım ben seninle evrimin?

tartışacaksan madem öle git bi önce EVRİMİ oku - verilerini - donelerini öğren iyice ----sonra gel tartışalım....

sizler öle bir giriyorsunuz ki konuya....sanki kuranda anlatılan gibiymiş gibi EVRİM.....zırt diye 1 günde ilk canlı oldu 2. günde bitki oldu - balık oldu - 3. günde balık karaya çıktı - kavağa tırmandı-----4. günde dinazorlar - 5. günde insan oldu - günümüzde de 6. günü yaşıyoruz....

tıpkı kuranda anlatıldığı gibi EVRİM anlatıyor ve SAÇMALIK diyorsunuz.......

SAÇMALIK dediğiniz aslında gene kendi kuran anlatışınız oluyor bu durumda...ama farkında değilsiniz.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kainatta ha bire bir oluşum var, her baharda yüzbinlerce canlı oluşuyor, (bitkiler, insanlar, hayvanlar) bu oluşumun aklen üç sebebi olabilir,

1-tesadüfen oluşuyor

2-tabiat yaratıyor

3-Allah yaratıyor

aklen bu üç yoldan başka yol yok.. şimdi bunları beraber aklen tedkik edelim..

Her baharda yüzbinlerce insan, yüzbinlerce bitki, yüzbinlerce hayvan oluşuyor diyorsun ve bu oluşumların aklen 3 sebebi olabilir diyorsun. Geçmiş olsun.

Sitelerde Paylaş

Her baharda yüzbinlerce insan, yüzbinlerce bitki, yüzbinlerce hayvan oluşuyor diyorsun ve bu oluşumların aklen 3 sebebi olabilir diyorsun. Geçmiş olsun.

sana dedim ya ya varsa sendromu yaşıyorum diye.. bana geçmiş olsun yerine tatmin edici bir cevap, hastalığıma bir çare sun.. yukarda tesadüflerin oluşturamayacağı ile ilgili öne sürdüğüm iddaları çürüt.. beni bu dertten kurtar:):)

Sitelerde Paylaş

Ya varsa hastalığı olanları şöyle alalım :Dhttp://www.ateistfor...=57770&hl=varsa

hacı valla safsın ya:) ben ya varsa derken konuya espiri katmak maksadıyla ya varsa diyorum,, edebiyatta buna tariz derler.. konu da cümlenin etkileyiciliğini arttırmak için konuyla biraz alay etme, tam ters ifadeler kullanma sanatı..

ben zaten Allahın varlığını 2*2=4 derecesinde aklen ispat ediyorum.. kimsede kalkıpta benim ıspatlarımı çürütemiyor.. madem ıspat ediyorum o zaman olasılık değil katiyet var.. benim ıspatlı cümlelerimi çürütebiliyorsan çürüt görelim..

Sitelerde Paylaş

hacı valla safsın ya:) ben ya varsa derken konuya espiri katmak maksadıyla ya varsa diyorum,, edebiyatta buna tariz derler.. konu da cümlenin etkileyiciliğini arttırmak için konuyla biraz alay etme, tam ters ifadeler kullanma sanatı..

ben zaten Allahın varlığını 2*2=4 derecesinde aklen ispat ediyorum.. kimsede kalkıpta benim ıspatlarımı çürütemiyor.. madem ıspat ediyorum o zaman olasılık değil katiyet var.. benim ıspatlı cümlelerimi çürütebiliyorsan çürüt görelim..

nasıl ispat ediyorsun ? neden biz hiç görmedik o ispatını ?

Sitelerde Paylaş

Akıl akıldan üstündür. Sen ispatladığını sanıyorsun sadece. Geçmiş olsun demiştim.

Sitelerde Paylaş

Öyle olsun bıcırık:)
Sitelerde Paylaş

nasıl ispat ediyorsun ? neden biz hiç görmedik o ispatını ?

gözlerini deve kuşu gibi kuma gömmüşsün.. onun için göremiyorsun.. yukarda tesadüflerin oluşturamayacağı ile ilgili "tesadüf oluşturuyor fikrine hadi kabul edelim.. Tesadüf bir kere oluşturur bırakır sen ise her an yenilenmekte ve değişmektesin..diye başlayan yazıda hem tesadüfü çürütüyor Hem Allahın varlığını istap ediyorum.. yanlış bir cümle varsa yanlış de sebebini açıkla.. senin işin gücün mevzuyu karıştırmak.. mevzuyla alakalı bir cümle kurduğunu görmedim.. papağan gibi bazı cümleler ezberlemişsin.. konu ne olursa olsun fark etmez.. tekrarlayıp duruyorsun.. yav arkadaş hiç düşünmezmisin bu cümlelerin konuyla ne alakası var diye..

Sitelerde Paylaş

Eğer beni (kendi nezdinde tüm varlıkları düşünebilirsin) Allah yarattı demezsen o zaman vücudundaki bir hücreden tut birbiri içinde daireler şeklinde binler tabiat kalıplarının bulunması lazım.. yani bir hücrenin yapılması için bir kalıp diğer hücrenin yapılması için bir kalıp çünkü hücrelerin hepsi birbirine benziyor demek aynı kalıpları kullanmak lazım.. ondan sonra hadi tabiat bu kalıpları yaptı hücreden sonra hücreleri kullanıp dokuları yapacaklar hadi bunlar için de kalıplar çünkü bütün insan dokuları ya birbirinin aynı veya benzeri.. hadi dokuları oluşturduk şimdi organları oluşturacaz bu sefer her organın kendine has belli bir kalıbının tabiatta olması lazım çünkü uzuvlar ve organlara belli bir ölçü verilmiş.. ve bunun gibi daireler şeklinde gidebileceği yere kadar tabiat kalıpları…

Bunu bir örnekle basitleştirirsek, bir kitabı bir yazar oturup kalemiyle ilmine dayanarak yazabilir.. eğer o kitap onun kalemine verilmezse kendi kendine olmuş denilse o zaman her bir har için bir demir kalıp lazım olurki (mesela matbaa) basılsın..

Şimdi biz bir kalemi kabul etmediğimizde harfler adedince demir kalıpları kabul etmemiz lazım olur ki bir kitap yazılsın.. görüyoruz ki bazen aynı kitabın Büyük bir harfinde de küçük kalemle bir kitap yazılıyor mesela gözü bir kitap olarak kabul edersek göz kitabının yazılması var gözün içinde gözün kısımları (ağ tabaka, damar tabaka, sert tabaka) var bu kitapları yazmak var ve bu kitaplar(ağ, damar, sert tabaka) kendi içinde kısımlara ayrılıyor onun içindede bir kitap ince bir hat ile yazılacak..( bir kitabın içindeki bir harfte ince hat ile bazen bir sayfa bazen bir kitap yazmak ne kadar muhteşem bir mana değimli..) bir biri içinde silsile halinde matbaaları bir kalemi reddetmek için kabul etmiş oluyoruz.. meğer biz ne kadar zor bir yolu kabul etmiş sayılıyoruz..

Sitelerde Paylaş

gözlerini deve kuşu gibi kuma gömmüşsün.. onun için göremiyorsun.. yukarda tesadüflerin oluşturamayacağı ile ilgili "tesadüf oluşturuyor fikrine hadi kabul edelim.. Tesadüf bir kere oluşturur bırakır sen ise her an yenilenmekte ve değişmektesin..diye başlayan yazıda hem tesadüfü çürütüyor Hem Allahın varlığını istap ediyorum.. yanlış bir cümle varsa yanlış de sebebini açıkla.. senin işin gücün mevzuyu karıştırmak.. mevzuyla alakalı bir cümle kurduğunu görmedim.. papağan gibi bazı cümleler ezberlemişsin.. konu ne olursa olsun fark etmez.. tekrarlayıp duruyorsun.. yav arkadaş hiç düşünmezmisin bu cümlelerin konuyla ne alakası var diye..

arkadaşım - ruh hastasımısın nesin....hücrelerimiz bölünerek çoğalıyor yenileniyor diye bu allahın yaratması mı oluyor ? la hiç mi biyoloji bilginiz yok ? imamhatip mezunumusun nesin? orda da yoktu sanırım biyoloji fen bilgisi vb. dersler...sonradan konduysa bilmem....ama senin biyoloji - fen bilgisi hiç görmediğin kesin....

insanlar da - bitkiler de - hayvanlar da - tüm canlılar hücrelerden oluşur ve bu hücrelerin gelişmesi büyümesi - bölünmesi ve kendilerini yenilemesi ile yenilenirler...tırnakların uzar - saçın uzar - kanın yenilenir durur....vs.vs ağaçların yaprakları yeşerir - kuşlar yumurtlar - koyunlar, keçiler doğurur....

bunların zaten tesadüfle bir alakası yoktur evladım.....bunlar ALLAH varlığını ise açıklamaktan oldukça da UZAKTIR....kenarından kıyısından geçmez......gitsen kara cahil çobana da sorsan - koçla koyun çiftleşir - kuzu doğar der sana....allah yaratıyor demez....

saçmalığın daniskasını getirip "allahı kanıtlıyorum" diye sunman tam bir gerzeklik örneğidir.

Sitelerde Paylaş

Eğer beni (kendi nezdinde tüm varlıkları düşünebilirsin) Allah yarattı demezsen o zaman vücudundaki bir hücreden tut birbiri içinde daireler şeklinde binler tabiat kalıplarının bulunması lazım.. yani bir hücrenin yapılması için bir kalıp diğer hücrenin yapılması için bir kalıp çünkü hücrelerin hepsi birbirine benziyor demek aynı kalıpları kullanmak lazım.. ondan sonra hadi tabiat bu kalıpları yaptı hücreden sonra hücreleri kullanıp dokuları yapacaklar hadi bunlar için de kalıplar çünkü bütün insan dokuları ya birbirinin aynı veya benzeri.. hadi dokuları oluşturduk şimdi organları oluşturacaz bu sefer her organın kendine has belli bir kalıbının tabiatta olması lazım çünkü uzuvlar ve organlara belli bir ölçü verilmiş.. ve bunun gibi daireler şeklinde gidebileceği yere kadar tabiat kalıpları…

Bunu bir örnekle basitleştirirsek, bir kitabı bir yazar oturup kalemiyle ilmine dayanarak yazabilir.. eğer o kitap onun kalemine verilmezse kendi kendine olmuş denilse o zaman her bir har için bir demir kalıp lazım olurki (mesela matbaa) basılsın..

Şimdi biz bir kalemi kabul etmediğimizde harfler adedince demir kalıpları kabul etmemiz lazım olur ki bir kitap yazılsın.. görüyoruz ki bazen aynı kitabın Büyük bir harfinde de küçük kalemle bir kitap yazılıyor mesela gözü bir kitap olarak kabul edersek göz kitabının yazılması var gözün içinde gözün kısımları (ağ tabaka, damar tabaka, sert tabaka) var bu kitapları yazmak var ve bu kitaplar(ağ, damar, sert tabaka) kendi içinde kısımlara ayrılıyor onun içindede bir kitap ince bir hat ile yazılacak..( bir kitabın içindeki bir harfte ince hat ile bazen bir sayfa bazen bir kitap yazmak ne kadar muhteşem bir mana değimli..) bir biri içinde silsile halinde matbaaları bir kalemi reddetmek için kabul etmiş oluyoruz.. meğer biz ne kadar zor bir yolu kabul etmiş sayılıyoruz..

Ohoo sen daha oralarda mısın? Binlerce kez yazıldı çizildi bu forumda. Tekrar etmeye gerek yok. Biraz forumu karıştır en azından.

Sitelerde Paylaş

bunların zaten tesadüfle bir alakası yoktur evladım.....bunlar ALLAH varlığını ise açıklamaktan oldukça da UZAKTIR....kenarından kıyısından geçmez......gitsen kara cahil çobana da sorsan - koçla koyun çiftleşir - kuzu doğar der sana....allah yaratıyor demez....

tesadüfle alakası yoksa neyle alakası var açıkla öğrenelim.. ya tesadüftür ya Allah yaratıyordur.. sizin görüşünüze göre tesadüftür.. şimdi kendi mesleğinimi inkara gidiyorsun.. yakında kendini de inkar edersin kurtulursun:):)

Sitelerde Paylaş

dogfather benim yazdığım mevzuları, daha önce bu forumda yazıldı çizildi diyorsun.. daha önce bu mevzulara yazıp çizen de bendim.. ve o zaman da kimse gıkkını çıkaramıyordu şimdide kimse gıkkını çıkaramıyor..

Sitelerde Paylaş

tesadüfle alakası yoksa neyle alakası var açıkla öğrenelim.. ya tesadüftür ya Allah yaratıyordur.. sizin görüşünüze göre tesadüftür.. şimdi kendi mesleğinimi inkara gidiyorsun.. yakında kendini de inkar edersin kurtulursun:) :)

arkadaşım canlılığın ilk varoluşu ile - ÜREME ve hayatta kalma mekanizmalarını birbirinin içine sokuyor anasını belliyorsun BİYOLOJİ biliminin....

Sitelerde Paylaş

arkadaşım canlılığın ilk varoluşu ile - ÜREME ve hayatta kalma mekanizmalarını birbirinin içine sokuyor anasını belliyorsun BİYOLOJİ biliminin....

arkadaş mevzunun başlığı evrim değilmidir.. ( evirim= tesadüf) bütün cümlelerimi evrime karşı söylenmiş kabul et tesadüf diye kullandığım cümleleri evrim olarak algıla öyle cevap ver..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...