Jump to content

Evrimsel çıkmaz

Recommended Posts

Democrossian

Burası ağlama duvarımı! Epey içini döktün farkındamısın ! Değilsin. Sıcayım,embesil,ulan vs vs bu ne özgüven böyle. iyiki dünyayı sen yaratmadın :)

Şurası çok ilginç, "müslümanlar aptal vs maymunlar insana dönüştü ise neden hala maymun var. Böyle aptalca soru muslulere yakışır" komik olan bu ise buda kamik "adam tahtanın kendi başına üstün güç ile bile yılana dönmeye cegine inaniyor fakat toz dan canlı olacağına inanıyor bunu geçtim evrenin oluşacağına inanıyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 950
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen anlat da biz dehşete düşelim.

Yahu dostum, niye balataları sıyıran bu foruma dalıyor sence? Keçileri kaçıran niye forumda arıyor? Birinden yeni kurtuluyoruz, yenisi balataları sıyırıp haydaaaa, foruma dalmış. Lan gitsin bunlar kaçırdıkları keçileri bir psikiyatri kliniğinde toplatsınlar yahu! Psikiyatri kliniğine yatmak yerine foruma dalıyorlar.

Eskiden böyle olmazdı. Biraz akıllı gibi tartışmalara girebilen ve epey sürdürebilen müslümler görebilirdik. Yani epey bir direnirle, saçmalamamak için kendilerini epey bir tutmayı başarırlardı. Yav şimdi daha söze başlarken saçmalayarak giriyorlar. Zaten söze girişlerinden ilerisi için hiç bir umut yok!

Bence çıkmazda bocalayan bu müslümlerin toptan hepsi balataları sıyırdı. Artık müslümüz bile diyemiyorlar. Biri deistim der, biri agnostiğim der, biri bilmem uyduruk bir şeyim der...

Beter olsunlar. Öyle bir hakettiler ki, daha beter olsunlar. Bunlara zerre acıyanda akıl yoktur. Bunlara kesinlikle acınmaz. Nerde gördün bir müslüm, vur kafasına güm güm. Bunlar acınma kotasını çok aştılar. Lan dünyayı yediler, karun oldular, zalim oldular, diktatör oldular, katil oldular, hırsız oldular, her ahlaksız oldular, hâla mazlumuz da mazlumuz. Hay bunların mazlumluğunu ittirsinler be!

Sitelerde Paylaş

Yönetici de zırvalamaya başladı!

Soru sorduğum, araştırdığım ve öğrendiğim için evrimi reddediyorum. Akıllı tasarımcı olmadan evrim masaldır.

Bundan yıllar yıllar önce de ateistler vardı. Hatta evrim argümanı bile yokken. Hoş... 1000 yıl öncesinde kafir olarak nitelendirilirdi.

Siz de zırvalıyorsunuz. Yok araştırmamışım bilmiyormuşum da hede de hödö.

En acı olan ne biliyormusun? Masallar da kahramanlar olur cengaverler yiğitler. Evrim masalında insan bir primat!

Aahahahahhaaa aahahhah...

Bak yine kirlilik yaratıyorsun. Şu yazdıklarını ilkokul çocukları yazmaz. Yazı cümle düşüklükleri, dilbilgisi hatalarıyla dolu. Sen Türkçe okuma yazma bilmiyorsun ki evrimi araştırasın. Önce okuma yazma öğreneceksin, esas olan bu...

Şimdi bana bir kere daha cevap ver ki seni kapının önüne koyayım...

Sitelerde Paylaş

Bak yine kirlilik yaratıyorsun. Şu yazdıklarını ilkokul çocukları yazmaz. Yazı cümle düşüklükleri, dilbilgisi hatalarıyla dolu. Sen Türkçe okuma yazma bilmiyorsun ki evrimi araştırasın. Önce okuma yazma öğreneceksin, esas olan bu...

Şimdi bana bir kere daha cevap ver ki seni kapının önüne koyayım...

Ahhahahahahahaaaaaaaa.......

Yürü banla da egonu pöh pöhle!

Sitelerde Paylaş

Şurası çok ilginç, "müslümanlar aptal vs maymunlar insana dönüştü ise neden hala maymun var. Böyle aptalca soru muslulere yakışır" komik olan bu ise buda kamik "adam tahtanın kendi başına üstün güç ile bile yılana dönmeye cegine inaniyor fakat toz dan canlı olacağına inanıyor bunu geçtim evrenin oluşacağına inanıyor.

Şu paragrafı deminden beri okuyorum, ne demek istediğini anlamaya çalışıyorum, ama nafile... Adam ifade özürlü.. Bir şey diyecek, ama kifayetsiz olduğundan diyemiyor.. Ve sizler de bu tenekelere laf anlatmaya uğraşıyorsunuz... Temel dinamikleri yazın çıkın, bunlar da kendi kendilerine anırıp dursun. Ne gereği var bu kerestelere 40 sayfa laf yetiştirmenin?

Sitelerde Paylaş

Şu paragrafı deminden beri okuyorum, ne demek istediğini anlamaya çalışıyorum, ama nafile... Adam ifade özürlü.. Bir şey diyecek, ama kifayetsiz olduğundan diyemiyor.. Ve sizler de bu tenekelere laf anlatmaya uğraşıyorsunuz... Temel dinamikleri yazın çıkın, bunlar da kendi kendilerine anırıp dursun. Ne gereği var bu kerestelere 40 sayfa laf yetiştirmenin?

Bende sizin kini anlayamadım. Burada kereste kim oluyor yada ifade özürlü?

Sitelerde Paylaş

Hiç hoşgörü diye bir şey yok.

Ukalalık, kibir hak getire...

Adamı forumdan atmakla tehdit ediyor Admin.

Seninle aynı şeye inanmak, kabul etmek zorunda sanki...

Bu yüzden sizden bir halt olmuyor...

Buna derlerki din yanlızca allahın olunca ya kadar kafirleri öldürün. Ellerini, ayaklarını kesin. Taki tövbe edip namz kılıp, zekat verinceye dek.

Sitelerde Paylaş

Ne saçmalıyorsun şimdi?

Ne alaka?

Ben saçmalıyorsam nasıl alakayı anlatabilirim !

Önce ön yargıdan vazgeç aradaki baglatıyı doğru manaları vererek kur.

Mesela atılan arkadaş admine boyun eyseydi (ilah edinip kuralları kabul etseydi) atılmiyacaktı. Evrimi kabul edip bütün gün onu Savunsaydı (namaz kılıp,zekât verseydi) öldürülmeyecekti'eli ayağı kesilmeyecekti (atılmayacaktı)

Sitelerde Paylaş

Sizin son mesajınızı görmemişim. Sen o kanaldaki kanal sembolünün neden dikdörtgen şeklinde bile olduğunu bilmiyorsun.

Cahilliğinde boğul.

Bana cahil diyene bak. Komiksin sadece. Banane kanalın ideolojisinden, sembolünden. ben sana evrimi anlaman için basit bir yol sunuyorum. Millete rezil rüsva oluyorsun, haberin yok.

Sitelerde Paylaş

Hiç hoşgörü diye bir şey yok.

Ukalalık, kibir hak getire...

Adamı forumdan atmakla tehdit ediyor Admin.

Seninle aynı şeye inanmak, kabul etmek zorunda sanki...

Bu yüzden sizden bir halt olmuyor...

Normalde söylediğiniz bir görüş olsaydı size katılırdım. Yalnız evrim bir bilim dalıdır. Dünyada bütün bilim adamlarının hem fikir olduğu bir bilimdir. Bunun inanmakla falan bir alakası yok. İman ile bilim ayrı şeydir. Bilimde genelde gözleme dayalı sonuç çıkarılır, fikirler test edilir, doğru sonuç vermeyen fikirler red edilir. Doğruların üzerine gidilir. İmanda ise bir teste, bilgiye birikime ihtiyaç yoktur.

Şöyle düşünmeye çalışın: Ben dünyanın yuvarlak olduğuna inanmıyorum ve size karşıt görüş diye bilimle ilgisi olmayan abuk sabuk makaleler ve salakça cümleler sunuyorum, bazı kutsal kitaplardan kanıtlar sunuyorum. Sizi cahilliğimle böyle kesin bir konuda aldatmaya çalışıyorum ve sürekli forumu kirletip milletin kafasını bulandırıyorum. Siz ne derdiniz bu işe?

Evrim bizler için dünyanın yuvarlak olması ve yerçekimi(kütleçekimi) kadar gerçek bir olgudur, bilim dalıdır. Artık evrim var mı yok mu tartışması kalmadı batıda, nasıl oldu? Hangi hayvan ilk kuş oldu? Sürüngenler nasıl evrildi gibi konular tartışılıyor. Biz hala burada böyle var mı yok mu tartışması yaparak yol katedemeyiz. Böyle abuk tartışmalar aslında daha başlangıcında engellenmelidir.

Sitelerde Paylaş

Şöyle bir bakıyorum da evrim karşıtları laf üretmekten başka bir şey yapmıyorlar. Evrimi yanlışlamak mı istiyorsunuz? O zaman başlayın kazmaya ve fosil aramaya. Mesela günümüz insanına veya başka bir hayvana tıpatıp benzeyen 100.000 yıllık, 400.000 yılık, 1.000.000 yıllık, 3.000.000 ... yıllık fosiller falan bulun. Millet harıl harıl çalışıyor, evrim karşıtlarının ömrü laklakla geçiyor.

Sitelerde Paylaş

Beter olsunlar. Öyle bir hakettiler ki, daha beter olsunlar. Bunlara zerre acıyanda akıl yoktur. Bunlara kesinlikle acınmaz. Nerde gördün bir müslüm, vur kafasına güm güm.

kuranın en çok eleştirdiğiniz özelliklerinden biri kafirleri tehdit etmesi onlara yaşam hakkı vermemesi. Allah kendini inkar edenleri tehdit ediyor. sen şimdi bu kadar tepki verdin Allahın olmadığını düşünüyorsun ve bu sence kesin. ve biz Müslümanlar bunu göremiyoruz o yüzden bize sinirlisin ve nerede görürsen kafamıza vurmak istiyorsun. Peki Allahın kendine inanmayanları aynı şekilde korkutması neden abes geliyor sana?
Sitelerde Paylaş

Normalde söylediğiniz bir görüş olsaydı size katılırdım. Yalnız evrim bir bilim dalıdır. Dünyada bütün bilim adamlarının hem fikir olduğu bir bilimdir. Bunun inanmakla falan bir alakası yok. İman ile bilim ayrı şeydir. Bilimde genelde gözleme dayalı sonuç çıkarılır, fikirler test edilir, doğru sonuç vermeyen fikirler red edilir. Doğruların üzerine gidilir. İmanda ise bir teste, bilgiye birikime ihtiyaç yoktur.

Şöyle düşünmeye çalışın: Ben dünyanın yuvarlak olduğuna inanmıyorum ve size karşıt görüş diye bilimle ilgisi olmayan abuk sabuk makaleler ve salakça cümleler sunuyorum, bazı kutsal kitaplardan kanıtlar sunuyorum. Sizi cahilliğimle böyle kesin bir konuda aldatmaya çalışıyorum ve sürekli forumu kirletip milletin kafasını bulandırıyorum. Siz ne derdiniz bu işe?

Evrim bizler için dünyanın yuvarlak olması ve yerçekimi(kütleçekimi) kadar gerçek bir olgudur, bilim dalıdır. Artık evrim var mı yok mu tartışması kalmadı batıda, nasıl oldu? Hangi hayvan ilk kuş oldu? Sürüngenler nasıl evrildi gibi konular tartışılıyor. Biz hala burada böyle var mı yok mu tartışması yaparak yol katedemeyiz. Böyle abuk tartışmalar aslında daha başlangıcında engellenmelidir.

Evrim konusunda kabataslak bilgi sahibi biriyim.

Bilmediğim bir konuda da ahkam kesemem. Vardır, yoktur diyemem.

Ailemde de biyolog da var; ama evrimi kabul etmiyor.

Biyolog, doktor olup da, yani işin içerisinde olduğu halde evrimi kabul etmeyen başka insanları da tanıyorum.

Evrim, çok kati bir bilimsel gerçek de olabilir, - ki bu kuvvetli gibi görünüyor - ama bunu kabul etmiyor diye bir

üyenin üyeliğinin sonlandırılmasını doğru bulmam mümkün değil. Söylediğim budur.

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrim, çok kati bir bilimsel gerçek de olabilir, - ki bu kuvvetli gibi görünüyor - ama bunu kabul etmiyor diye bir

üyenin üyeliğinin sonlandırılmasını doğru bulmam mümkün değil. Söylediğim budur.

Atılan üyenin adminle mesajlarına baktım şimdi..Atılan üye,atılmak için çabalamış..

Bu forumda evrimi kabul etmeyen üyeleri adminler banlamazlar..Adam ''cıvıklık yapma,düzgün mesaj yaz'' diye uyarmış ama üye aynı çizgisinde devam etmiş..Admini dinlemezseniz,admin de gerekeni yapacaktır..Sonuçta admin de bir insan..

Ayrıca evrimi kabul etmeyen insanlara ne anlatacaksınız?!

''Ben evrimi kabul etmiyorum'' diyen biri ile ''ben yerçekimini kabul etmiyorum'' diyen biri arasında zerre fark yoktur..Bu kadar yalın bir gerçeği kabul etmeyenlerin,bu tarz forumlarda ne işi var?!

Forumlarda fikirler belirtilir sadece..Evrim veya yerçekimi izah edilemez..

Ya da şöyle söyleyeyim..''Dünya düzdür'' diyenle muhatap olunabilir mi?!

Bazı müslümanlar evrim karşıtlığı yapmak için foruma giriyorlar..Üstelik bunu ukalaca yapıyorlar..Yönetim de ''yapma bunu'' diyor ve sonuçta banlanıyorlar..

Sitelerde Paylaş

bu kadar tepki verdin Allahın olmadığını düşünüyorsun ve bu sence kesin. ve biz Müslümanlar bunu göremiyoruz o yüzden bize sinirlisin

Saçmalama bilader! Bana ne senin allahından? Allahının bence bit yavşağı kadar değeri yok.

Sen iietimi okudun mu? Okuduysan nerenle okudun? Niye kafanıza güm güm vurmak gerektiği orada çok açık anlatılıyor. Bu niyenin içinde sizin allah diye uyduruktan bir saçmalığa inanmanız ise yok! Dön bir daha oku!

Sitelerde Paylaş

Ailemde de biyolog da var; ama evrimi kabul etmiyor.

Biyolog, doktor olup da, yani işin içerisinde olduğu halde evrimi kabul etmeyen başka insanları da tanıyorum.

Sakın yanlış anlamayın da biyolog olup da evrimi kabul etmeyen birinin biyologluğundan şüphe ederim. Zira evrim modern biyoloji dersinin 4 ana konusundan biridir. Hücre teorisi, Genetik gibi... Evrimsel biyoloji diye ayrı dersler ve bölümler var üniversitelerde.

Bu matematikçi olup türev ve integrale inanmamak gibi bir şey veya fizik okuyup enerjinin korunumu yasasına inanmamak gibi... Ki enerjinin korunumunu sallamadan sonsuz enerjili devri daim makinesi yapmaya çalışan ve alay konusu olan çok insan var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...