Jump to content

Evrimsel çıkmaz

Recommended Posts

Allah nereden geldi o zaman ? Yokluktan var ettin işte. Yoksa yokluktan var olmadı da hala yok mu ?

Bir yerden gelmedi zaten hep var.

Hep sorduğum bir sorudur "beynimizi kendimiz mi kodladık?". Mesela beynindeki tek bir nöron bağlantısından sorumlumusun, payın ne ölçüde, sınırlarını biliyormusun, vs. Peki bunlara cevap veremeyeceğini hepimiz bildiğimize göre Allah'ı neden kalıplara sokmaya çalışıyorsun, geniş düşünsen olmaz mı?

İnkar ediyorsan, inanmıyorsan eyvallah, senin problemin deriz. Peki Allah'a inanmamak sana ne gibi artılar katıyor? Hayatının bizimkiyle farkı ne? Ömrün ne kadar uzuyor, ne kadar verimli geçiyor? Bizden farklı olarak neler yapıyorsun, bir günü nasıl geçiyor?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 950
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bizden farklı olarak neler yapıyorsun, bir günü nasıl geçiyor?

Sahtekar allah tüccarı din baronlarına bir dakikalığına bile olsa kanıp sömürülmüyor, tepe tepe kullanılmıyor, aldatılmıyor ve keklenmiyoruz. Fikrimiz hür, vicdanımız hür, düşüncelerimiz aydınlık. Hayatta tek hakiki yol göstericimiz bilim. Cahil ahlaksız şeyhlerin dervişlerin süzme köleleri hiç olmadık ve olmayacağız. Daha ne olsun?

Sitelerde Paylaş

Bir yerden gelmedi zaten hep var.

Hep sorduğum bir sorudur "beynimizi kendimiz mi kodladık?". Mesela beynindeki tek bir nöron bağlantısından sorumlumusun, payın ne ölçüde, sınırlarını biliyormusun, vs. Peki bunlara cevap veremeyeceğini hepimiz bildiğimize göre Allah'ı neden kalıplara sokmaya çalışıyorsun, geniş düşünsen olmaz mı?

İnkar ediyorsan, inanmıyorsan eyvallah, senin problemin deriz. Peki Allah'a inanmamak sana ne gibi artılar katıyor? Hayatının bizimkiyle farkı ne? Ömrün ne kadar uzuyor, ne kadar verimli geçiyor? Bizden farklı olarak neler yapıyorsun, bir günü nasıl geçiyor?

Hah işte gördün mü ? Biz de yoktan var etmiyoruz kendi kendine. Hep var olan, zamandan bağımsız olan enerji var. İşleyiş basitten karmaşığa doğrudur. En basit enerji şekillenerek bugünkü karmaşık yapısını alır. Ancak siz ısrarla basitin tepesine karmaşığı koyuyorsunuz.

Ne yani bir şeylere inanıyor veya inanmıyor olmak için, verimli ya da farklı bir şey mi olması gerekiyor ? İnanmıyorum çünkü mantıklı gelmiyor. İnanmıyorum çünkü anlamsız. İnanmıyor olmam bana bir şeyler katıyor olabilir, katmıyor da olabilir. Bunun ne önemi var. Bir şeylere inanmak tercih meselesi değildir ki benim için verimli olanı seçip ona inanayım. Aklına yatıyorsa inanırsın, yatmıyorsa inanmazsın. Aklına yatmadıktan sonra inanıyorum desen de kendini kandırırsın. Tanrıya inanmıyorum çünkü bana göre acayip saçma. İhtimal bile vermiyorum. Bana verimli olacağını bilsem, katkı sağlayacağını bilsem bile karar alıp inanmayı seçemem.

Ayrıca iyi ki inanmıyorum. Hala müslüman kalsaydım büyük ihtimalle sorgulayıp doğruları öğrenemeyecektim. Bilimle uğraşmayacaktım. Yalanlarla, masallarla değil doğrularla yaşıyorum. Dinin karanlık cahilliğinden uzak bilimin ışığında geziyorum. Son derece memnunum.

tarihinde nemesis_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya bir de kuranı okuyup cahil yağmacı bedevilerin yazdığını anlamasaydım? Şimdi cahil hiç bir bilimden, insanlık kültüründen, sanattan, etikten anlamaz bir zırcahil din baronunun ağzına bakıyor, ne buyuracak diye bekliyor olsaydım? Ya hâla müslüman olarak kalsaydım?

Bu kabusu hayal bile etmek istemiyorum. Hafakanlar basıyor. Kuranı okuyup ne dediğini anlamaya karar verdiğim o büyük gün ne müjdeli ne aydınlık bir günmüş! O güne kadar salak gibi kuranda şu yazar bu yazar diyen sahtekar sömürücü allah tüccarlarına kanmışım!

Sitelerde Paylaş

EVRİM var dersen - ALLAH yaratmamış oluyor....evrimleşerek oluşmuş oluyor :D

Bu yazını ben cevaplamayacağım, ateistler okusun ve cevaplasın . Cevapsınlar kii kendinden olanların nasıl bireyler olduklarını herkes anlasınlar.

Çok şeyler yazılmış lütfen cevap vermemi istediğiniz yazıyı tekrar yazın profesör. Eğer benim alıntıladığım yazıyı kastediyorsanız binlerce hayatını bilime adamış dahiye göre dediklerinizde doğru olan bir cümle bile yok. Tabi ki hayatını bir dogma yaratmaya adamış 1400 yıl önce ki ''bir'' insana göre bu yanlış olabilir, tartışmaya açık mı ona da siz karar verin profesör.

Arkadaş, yokluktan varlık dedik, daha ne diyelim.

Olmayan bir şeyden Allah nasıl var oldu ki o zaman? Yoksa o ezeliyetten beri var mıydı? Eee benim Gök Tanrımda ezeliyetten beri vardı(koskoca kamlar söylüyor bunu yanii binlerce yıldır) şimdi nolacak?

(özür dilerim gene haddimizi aştık profesör)

Sizler ya bilerek anlamak istemiyorsunuz yada inkar benliğinize işlemiş, saçmalık olsa da red etmek için birşeyler yazıyorsunuz.

Arkadaş, yazı gayet açık ve net. Madde, nasıl olur da yokluktan oluşur?

Yaratılış olmadan bunu savunan sizler, mantıklı bir tek cümle neden kuramıyor sunuz?

Allah nereden geldi o zaman ? Yokluktan var ettin işte. Yoksa yokluktan var olmadı da hala yok mu ?

SEN ALLAH'I NE OLARAK GÖRÜYORSUN? öNCE BUNU AÇIKLA, TIKANDIĞIN ZAMAN YANITSIZ KALINCA KONULARI KİTLEYİP ALLAH'A ATIFTA BULUNMA, CEVAP VEREMEYECEKSEN, SAÇMALAMAK ZORUNDA DEĞİLSİN.

Sitelerde Paylaş

Sizler ya bilerek anlamak istemiyorsunuz yada inkar benliğinize işlemiş, saçmalık olsa da red etmek için birşeyler yazıyorsunuz.

Yaratılış olmadan bunu savunan sizler, mantıklı bir tek cümle neden kuramıyor sunuz?

Bak kafanız almadığı için gerçekten zaman kaybetmek istemiyorum. Cidden bu konuda hevesli biriyle tartışmak düşüncelerimi aktarmak isterdim ama sen optimus H.D. gibi üyeler ya burada ki çok basit şeyleri bile anlayamayacak kadar zayıf bir akla sahipsiniz yada forumla alay etmek, eğlenmek(kısaca trollemek) niyetindesiniz. Cidden bu konuda buraya onlarca kez yazılan yazılardan birini yazsam ne değişecek ki? Haa demek böylemiş diyecek misin? İkimizde biliyoruz burada sana bir ansiklopedi yazı yazsam hepsini bilimsel dayanaklara dayandırsam yada kurduğun saçma sapan mantıkların neden yanlış olduğunu anlatsam senin laflarında yine değişen bir şey olmuyacak. Bu yüzden seni her zaman ciddiye almamı bekleme profesör. Anca başka kararsız kişilerinde okuyacağını düşünürsem seni ciddiye alıp bir şeyler yazarım.
Sitelerde Paylaş

Bak kafanız almadığı için gerçekten zaman kaybetmek istemiyorum. Cidden bu konuda hevesli biriyle tartışmak düşüncelerimi aktarmak isterdim ama sen optimus H.D. gibi üyeler ya burada ki çok basit şeyleri bile anlayamayacak kadar zayıf bir akla sahipsiniz yada forumla alay etmek, eğlenmek(kısaca trollemek) niyetindesiniz. Cidden bu konuda buraya onlarca kez yazılan yazılardan birini yazsam ne değişecek ki? Haa demek böylemiş diyecek misin? İkimizde biliyoruz burada sana bir ansiklopedi yazı yazsam hepsini bilimsel dayanaklara dayandırsam yada kurduğun saçma sapan mantıkların neden yanlış olduğunu anlatsam senin laflarında yine değişen bir şey olmuyacak. Bu yüzden seni her zaman ciddiye almamı bekleme profesör. Anca başka kararsız kişilerinde okuyacağını düşünürsem seni ciddiye alıp bir şeyler yazarım.

Kısaca, yazacak hiçbir halt yok, ben bilmiyorum diyebilirsin.

Efsaneniz zaten bilinmezlik üzerine kurulu, animasyon ve hayal ürünü çizimlerle size kakalanan bir tabuyu ilah kabul etmiş, ilahsız kitle olarak dolanıyorsunuz. Güneşi red edip, ışığından ve ısısından faydalanmayı ihmal etmiyorsunuz. Tek fark, güneş var diyemiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Her şeyi genlere bağlayarak işin içinden sıyrıldığınızı sanıyorsunuz. Gen denilen şey nükleotidlerden oluşmuş gayet kompleks şifreler ve şifre yazmak için doğa ana nasıl bir teknik geliştirmiş çok merak ediyorum? Kullandığımız bilgisayarlar bile programlama diliyle çalışıyor ve hepsi kodlardan oluşuyor tıpkı genetik kodlar gibi. Bilgisayar mühendisleri ve programcıların kod yazdığına inanıyorsun ama canlılardaki oldukça kompleks genetik şifrelerin "doğa ananın" işi olduğunu iddia ediyorsun. Bu iş ne kadar mantıklı hiç düşündün mü? Genler çevreye uyum konusunda tesadüfi veya rastgele kodlamalarla mı çalışıyorlar, buna bir çocuk bile inanmaz.

Bilim dünyası çok güzel işlere imza atıyorlar ve tıpta başarılı çözümlere ulaşıyorlar. Ama bunun evrimle ne alakası var?

Özel olarak evrimin deneylenmesi imkansızdır ve bunu siz de biliyorsunuz. Bilimde kontrollü deneylerle ispatlanmayan her şey çöpe gitmeye mahkumdur. Bunu da biliyorsunuz..

Ayrıca en başlarda inançlı olduğunu söylemiştin, şimdi buna inanmadığımı tekrar belirtmeliyim. Evrimi kabul eden biri Hz.Adem'i asla kabul edemez.

Bu kadar yazı yazdınız da hiç söylediğimi yaptınız mı, yok. Açıp bir biyoloji kitabı okudunuz mu, sanmam. Tabii sadece okumak yetmez, anlamak da lazım.

Ben size evrimin deneylerle de kanıtlandığını açıklamıştım. 22 sene süren Lenski deneyini okuyunuz tekrar. Bakterilerin dandik bir laboratuar ortamında bile evrim geçirdiğinin ispatıdır.

Ki doğada laboratuarda oluşandan daha fazla değişken çevre şartı vardır. Evrim olgusu olmadan artık biyoloji diye bir bilim dalı olmayacağını söylemiştik. Biyolojinin 4 temel taşından biridir evrim. Tabii biyolojinin ne olduğunu bildiğinizi varsayarak söyledim bunu.

Hem laboratuarda hem fosillerde hem de şimdiki canlıların yapısında ispatlanmıştır evrim. Bir domuzun kalp zarından insana kalp kapakçığı üretilebildiğine göre canlıların yapıtaşının çok benzer olduğu, birçok canlının iç organlarının tamamen farklı türden canlıların organlarıyla aynı veya çok benzer olduğu da biliniyor.

Yani kısacası evrimin size karşı ispatlanma yükümlülüğü yoktur. Siz evrimi anlamaya çalışırsınız ya da çalışmazsınız. Kimse sizi ölümle tehdit etmiyor sonuçta. Ama sözde imanlılar öyle değildir, herkesi etiketlemek ve fişlemek daha çok cahil imanlıların işidir. İnanmadıkları için öldürmek gibi...

Ayrıca ben inanır olduğumu söyledim. Ve ben inancımı diğer inanırlarla tartışmam. Bunu da söylemiştim.

Sizin kendi kafanızda kurduğunuz imanlı profiline uymuyor olabilirim. Zaten şeriatta yaşamıyoruz. İnancımı kimseye ispat etme yükümlülüğüm olduğunu sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu yazını ben cevaplamayacağım, ateistler okusun ve cevaplasın . Cevapsınlar kii kendinden olanların nasıl bireyler olduklarını herkes anlasınlar.

Arkadaş, yokluktan varlık dedik, daha ne diyelim.

SEN ALLAH'I NE OLARAK GÖRÜYORSUN? öNCE BUNU AÇIKLA, TIKANDIĞIN ZAMAN YANITSIZ KALINCA KONULARI KİTLEYİP ALLAH'A ATIFTA BULUNMA, CEVAP VEREMEYECEKSEN, SAÇMALAMAK ZORUNDA DEĞİLSİN.

hahahah nasılmış böyle saçma cevaplar almak ? Ezeli olan maddedir diyorum ben, buyur aksini ispat et.

Sitelerde Paylaş

Kısaca, yazacak hiçbir halt yok, ben bilmiyorum diyebilirsin.

Efsaneniz zaten bilinmezlik üzerine kurulu, animasyon ve hayal ürünü çizimlerle size kakalanan bir tabuyu ilah kabul etmiş, ilahsız kitle olarak dolanıyorsunuz. Güneşi red edip, ışığından ve ısısından faydalanmayı ihmal etmiyorsunuz. Tek fark, güneş var diyemiyorsunuz.

İyi tamam çökerttin ateizmi de modern bilimi de, artık bendedoğru yolu buldum. Yokluktan nasıl varlığın geldiğini açıklıyorum o zaman.

Gök Tanrı, gök tahtında uçsuz bucaksız boşluklara baktı. Bu boşluk onun canını sıkmaktaydı. Sonra aşağı döndü(aşağı diğer taraf anlamına da gelir eski Türkçe'de ) Yaratılsın yedi kat yer dedi ve yedi kat yer yaratıldı. Yaratılsın altı kat gök dedi ve yıldızlar galaksiler bulutlar yaratıldı. Tabii ki kendisi en üst yedinci katta duruyor. Böyle çıktı yoktan var yani. Daha mantıklı cevabın varsa buyur konuş bakalım yoksa efsaneni boşuna anlatma. Ben gerçek tanrıyı buldum.

Sitelerde Paylaş

Bu yokluktan varlık muhabbeti ne yahu? Öyle bir iddia var da ben mi görmedim? Mutlak yokluk olamayacağı için olmaz. Öyle bir şey olsa şimdi biz bu soruları soruyor olamazdık. Her zaman bir şeyler var. Yokluk yok demek bile abes olur. Böyle bir konu bile açılamaz. Mutlak yokluk diye bir mevzu olamaz. Yokluk göreli bir kavram. Elma sepetinde hiç armut yok gibi. Bunun dışında mutlak yokluktan söz edilemez. Çünkü varız. Varlık varsa hep vardır. Sonsuzdan beri ve sonsuza kadar. Böyle bir ayrım da vurgu amaçlı. Sonsuzun eksisi artısı olmaz. Bu belirtme de göreli. Açıklayıcı olsun diye böyle dedim. Yoksa sonsuz sonsuzdur. Sonsuz geçmişten beri var, bundan sonra sonsuza kadar var olacak diye iki ayrı sonsuz kavramı olamaz.

Bu kavramların hiç birinin içinde tanrı diye bir şey yoktur. Tanrı olanaksız bir iddiadır.

Sitelerde Paylaş

hahahah nasılmış böyle saçma cevaplar almak ? Ezeli olan maddedir diyorum ben, buyur aksini ispat et.

Senin ataların binlerce yıldır ezeli olan kainat diyorlardı, bigbang ile bu teorileri çöpe gitti, ezeliyeti sıkıştıracak başka kavramlar arayıp durdular, şimdilerde ise saçmalıkları sonsuzluk teorileriyle bir arada kullanmaya ve koskocaman fizikçiler utanmadan, sonsuzluk teorilerini deneysel diyerek, programlarda propoganda yapıyorlar

Sitelerde Paylaş

İyi tamam çökerttin ateizmi de modern bilimi de, artık bendedoğru yolu buldum. Yokluktan nasıl varlığın geldiğini açıklıyorum o zaman.

Gök Tanrı, gök tahtında uçsuz bucaksız boşluklara baktı. Bu boşluk onun canını sıkmaktaydı. Sonra aşağı döndü(aşağı diğer taraf anlamına da gelir eski Türkçe'de ) Yaratılsın yedi kat yer dedi ve yedi kat yer yaratıldı. Yaratılsın altı kat gök dedi ve yıldızlar galaksiler bulutlar yaratıldı. Tabii ki kendisi en üst yedinci katta duruyor. Böyle çıktı yoktan var yani. Daha mantıklı cevabın varsa buyur konuş bakalım yoksa efsaneni boşuna anlatma. Ben gerçek tanrıyı buldum.

Saçmalamak yerine adam gibi iki satır yazmayı deneyebilirsin.

Yokluktan varlık, varlıktan varlık... Bu ikilemi bir yerlere bağlamak için kainatın diğer ucuna gitmeye gerek var mı? Ebedi bir madde mi var yoksa ebedi bir yaratıcı mı, bütün sorun işte bunda...

Sitelerde Paylaş

Ben maddeyi inkar etmiyorum ki, madde var ise maddeyi var eden de var, yokluk ise birşey üretmez, adı üzerinde yok, olmayan, hiçbirşey....

Sitelerde Paylaş

Ben maddeyi inkar etmiyorum ki, madde var ise maddeyi var eden de var, yokluk ise birşey üretmez, adı üzerinde yok, olmayan, hiçbirşey....

Var olan her şeyin var edeni varsa, var edenin de var edeni olmalı. Bu kısır bir düşünce. Bir var eden olmaksızın var oluş mümkündür. Yaratılma yanılgısı zaman kavramından kaynaklanır. Bizim 4 boyutlu evrenimizin bir başlangıcı vardır. Çünkü 4. boyutta zaman tek yönlü vektördür. Bundan öncesinde zaman tek vektörle sınırlı değildir. Başlangıç yoktur her şey zaten vardır. ( Sayı doğrusunu tek yönlü kabul ederseniz başlangıç 0 olur, ancak iki yönü de hesaba kattığınızda başlangıç eksi sonsuzdur. ) Enerji de eksi sonsuzdan beri vardır.

Peki enerjinin hep var olduğunu kabul ediyorum ancak tanrıyı kabul etmiyorum, neden ? Çünkü mantıklı olan gelişimin basitten, karmaşığa doğru olmasıdır. En basit saf enerjidir. Karmaşıklaşarak maddeyi ve elementleri oluşturur. Tanrı kavramı karmaşıktır, bir bilinçtir. Bilinç kaostan, karmaşadan var olur. Basitin öncesine karmaşık olan koyulamaz.

tarihinde nemesis_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Saçmalamak yerine adam gibi iki satır yazmayı deneyebilirsin.

Yokluktan varlık, varlıktan varlık... Bu ikilemi bir yerlere bağlamak için kainatın diğer ucuna gitmeye gerek var mı? Ebedi bir madde mi var yoksa ebedi bir yaratıcı mı, bütün sorun işte bunda...

Ebedi yaratıcı var diyorsun bunun Allah(İslam Tanrısı) olduğunu nerden biliyorsun? Benim önermem ile senin önermen bilim nezlinde aynı derecede mantıklı.

Ayrıca bilim dogmalar gibi hazır bilgi üzerine kurulu olmadığı için şuan da kainatta ki her şeyi bilmiyoruz-bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Var olan her şeyin var edeni varsa, var edenin de var edeni olmalı. Bu kısır bir düşünce. Bir var eden olmaksızın var oluş mümkündür. Yaratılma yanılgısı zaman kavramından kaynaklanır. Bizim 4 boyutlu evrenimizin bir başlangıcı vardır. Çünkü 4. boyutta zaman tek yönlü vektördür. Bundan öncesinde zaman tek vektörle sınırlı değildir. Başlangıç yoktur her şey zaten vardır. ( Sayı doğrusunu tek yönlü kabul ederseniz başlangıç 0 olur, ancak iki yönü de hesaba kattığınızda başlangıç eksi sonsuzdur. ) Enerji de eksi sonsuzdan beri vardır.

Peki enerjinin hep var olduğunu kabul ediyorum ancak tanrıyı kabul etmiyorum, neden ? Çünkü mantıklı olan gelişimin basitten, karmaşığa doğru olmasıdır. En basit saf enerjidir. Karmaşıklaşarak maddeyi ve elementleri oluşturur. Tanrı kavramı karmaşıktır, bir bilinçtir. Bilinç kaostan, karmaşadan var olur. Basitin öncesine karmaşık olan koyulamaz.

Enerji nasıl olur da hep var olur? Bunu derin düşündüğün zaman anlamsızlaştığını farkedeceksin. Sonsuz bir enerji herşeyi biçimlendiriyor ama o yaratıcı değil, akıllı, değil, bilinç sahibi değil. Sadece fabrika gibi üretiyor, hammaddeleri işliyor, şekillendiriyor, var ediyor. Bu mantıklı mı?

Sitelerde Paylaş

Ebedi yaratıcı var diyorsun bunun Allah(İslam Tanrısı) olduğunu nerden biliyorsun? Benim önermem ile senin önermen bilim nezlinde aynı derecede mantıklı.

Ayrıca bilim dogmalar gibi hazır bilgi üzerine kurulu olmadığı için şuan da kainatta ki her şeyi bilmiyoruz-bilmiyorum.

Allah'ı sen İslam Tarısı olarak görüp, derecelendirdiğin için, baktığın devasada, dar bir pencereden yorum yapıyorsun. Allah var edendir, herşeyin sahibidir, bütün insanların, ırkların ve bütün dillerin sahibidir. Var olan ne varsa onundur. Bizler müslümanız, dinimiz İslam, İslam'i ölçülerde yaradana bağlı kalıp, onun emir ve yasaklarına uyarız. Bizden öncekilerde başka dinlerde, başka dillerde bunu uygularlardı.

Varlık, sebepsiz asla olmaz, yoktan var olunmaz, akılsız, şuursuz, bilinçsiz atomlar bir araya gelip madde oluşturamaz. Kainatın her yeri, kanun ve kurallarla kaplı, bu doğrultuda oluşum devam etmekte, bunu sağlayan, madde değildir, maddeyi var eden Allah'tır.

Sitelerde Paylaş

Enerji nasıl olur da hep var olur? Bunu derin düşündüğün zaman anlamsızlaştığını farkedeceksin. Sonsuz bir enerji herşeyi biçimlendiriyor ama o yaratıcı değil, akıllı, değil, bilinç sahibi değil. Sadece fabrika gibi üretiyor, hammaddeleri işliyor, şekillendiriyor, var ediyor. Bu mantıklı mı?

Enerjinin hiçbir şeyi işleyip şekillendirdiği yok. Şekillenen şey enerjinin kendisi zaten. Ve bunu bilinçli bir şekilde yapmıyor. Enerjinin belirli davranışları var. Bu davranışlar sonucu bir kaos durumu oluyor.

Mikro kaostan, makro düzen doğar. Bugün düzenli dediğiniz her yapı, derinlerine indiğinizde kaostan başka bir şey değil.

Allah hep var olabiliyor da, enerji neden hep var olamıyor ? Neden birinin varlığının ezeliyeti mümkün de diğerinin değil ? Bunu açıklayamıyorsunuz, sadece nasıl olur da hep var olur deyip duruyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Xerşan dar pencereden bakan sensin farklı tanrısı olan bir sürü din var sen kendi dininden dolayı tek görüyon zaten.Asıl anlatılmak istenen tanrı olsa bile bunun islamı yollayıp yollamıycağını nerden anlarsın? En mantıklı olması ve hatasız olması gerekmez mi Allah ın dininin.Matematik hatası yapan tanrı mı olur ya ? Evreni kusursuz bir matematikle yaratıyor bakkal hesabına gelince tıkanıp kalıyor.Allah var olsa bile niye din yollasın?Bu sizin biz boşuna var olamayız çabanızdan başka bir şey değil

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...