Jump to content

AİŞE

Recommended Posts

Bir çok kimsenin köyde ninesi, dedesi, XXI ci asirda bile dogum tarihlerini kesin bilmeyebilmekteler. Aise bu hadisi olaylardan onyillar sonra, 60 yaslarindayken söz ediyor... Turkiyede doguya git, bu gun bile dogum kayidi olmayip yasi kesin bilinmeyen kimselerle karsilasirsin. Bunu çok abartiyorsunuz. Benim tavsiyem, Roqayya Maqsood'un eserini bastan sona oku. Anlayacaksindir bu 9 yasinin ne kadar imkansiz oldugunu. Sonra, saldirmana gerek yok. Bazen iyi ki internetteyiz diyorum kendi kendime, herhalde kimi katmanlarla karsi karsiya konsuyor olsak dayaga kadar gidebilecek gibi bir görunum var ortada !

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 106
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir çok kimsenin köyde ninesi, dedesi, XX ci asirda bile dogum tarihlerini kesin bilmeyebilmekteler. Aise bu hadisi olaylardan 60 yaslarindayken söz ediyor... Turkiyede doguya git, bu gun bile dogum kayidi olmayip yasi kesin bilinmeyen kimselerle karsilasirsin. Bunu çok abartiyorsunuz. Benim tavsiyem, Roqayya Maqsood'un eserini bastan sona oku. Anlayacaksindir bu 9 yasinin ne kadar imkansiz oldugunu. Sonra, saldirmana gerek yok. Bazen iyi ki internetteyiz diyorum kendi kendime, herhalde kimi katmanlarla karsi karsiya konsuyor olsak dayaga kadar gidebilecek gibi bir görunum var ortada !

evet muhtemelen atlardın üstümüze

İSLAM İYİDİR LAAAANNNN SİZ YALANCISINIZZZZZ diye.....kafa göz giderdiniz....

9 yaşı şimdi ÇEVİRMEYE başladık yani....demek 9 yaşda GERDEĞE 54 yaş adamla GİRMEK sana da ANORMAL gelmeye başladı he ? ne dersin ?

ayşe 9 yaşında idi. bunun lamı cimi yok...HADİSLER ORTADA........reddedeceksen et...ama İBADETLERİNİ de ÇÖPE atmış olacaksın haberin olsun

Sitelerde Paylaş

türk müslümanlar neden bu konuda dürüst davranmıyor.

dünyadaki müslümanların hepsi kabul eder ayşenin 6 yaşındaki evliliğini

türk din adamları bildiği halde hep yalan dolan

ilahiyat prof. ları hep yalan atıyorlar.

Sitelerde Paylaş

mecburlar....yoksa ekmek tekneleri elden gider.

Sitelerde Paylaş

Bunların hepsi efsane. Greek efsanelerinden farklı değil.

Bu olayların hiç biri gerçekten vuku bulmamıştır.

Ne Muhammed yaşamıştır ne de Ayşe ve diğerleri..

Kerbela vuku bulmamıştır.

İslam dini efsaneler üzerine kurulmuştur.

Insanlar ne zamandan beri yaşamaya başlamışlardır? 4 halife yok onun cocukları yok kerbela yok peki Abbasi var mı? Yoksa bir gün 900 Lee'de uyanmışlar yataklarından kalkmışlar bir de ne görsünler? Buhari Müslim Kur'an diye kitaplar var.. Gel var şunlara efsane ki yazalım demişler?

Sitelerde Paylaş

Sen kaç dilde konusuyorsun ? Interentte butun dillerde binlerce bu konuyu vurgulamakta.

http://www.youtube.com/watch?v=v8Nz2LpiYVs

Yukardaki iletileri okusaydin, Ruayya Wahid Maqsood'un bu konuda çeyrek asir önce degindigini ögrenecektin. Bu Maqsood'un yaklasimi, tarih tenkit metodunun ancak o aralarda islami kaynaklarda uygulanmakda yogunlastigini ve daha önce sahih kabul edilen bu noktada daha keskin kronolojik kesistirmelerde denetlenmedigini anlayacaktin.

http://en.wikipedia....storical_method

Burada hala tarih tenkidinin tarihçesini bilmeyen varsa güzel bir özet var.

Sitelerde Paylaş
.......

Saçmaliklar mi eksik internette. Sana istersen hortlaklar oldugunu veya uçan esyalar oldugunu ciddi ciddi savunan linkler verebilirim. Senin bu yaptigin, isine göre video seçmek. Eger yukardaki sunulan kaynaklara nokta nokta terslenebilinir itiraz varsa burada onlari paylas. "Onlar sapik, alti yasinda araplarda evlenmek normaldi" savi, evela araplarin bunu yapmasi durumunda bu Muhammed'in Aiseyle bu yasda evlenmis oldugunu ispat etmis olmamakda, sadece bunun mumkun olabilecegini ifade etmektedir. Bunun yanlis oldugunu ispat eden denetlenebilir kronolojik delilleri çurutmeden, sorgulayanlara "sapik" damgasini takmasi ayri bir garabet. Simdi senin ne tip kaynaklarla bilgilendigini anlamis oldum. tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Saçmaliklar mi eksik internette. Sana istersen hortlaklar oldugunu veya uçan esyalar oldugunu ciddi ciddi savunan linkler verebilirim. Senin bu yaptigin, isine göre video seçmek. Eger yukardaki sunulan kaynaklara nokta nokta terslenebilinir itiraz varsa burada onlari paylas. "Onlar sapik, alti yasinda araplarda evlenmek normaldi" savi, evela araplarin bunu yapmasi durumunda bu Muhammed'in Aiseyle bu yasda evlenmis oldugunu ispat etmis olmamakda, sadece bunun mumkun olabilecegini ifade etmektedir. Bunun yanlis oldugunu ispat eden denetlenebilir kronolojik delilleri çurutmeden, sorgulayanlara "sapik" damgasini takmasi ayri bir garabet. Simdi senin ne tip kaynaklarla bilgilendigini anlamis oldum.

sen daha önce 6 yaşında evlenen muhammedi savunuyordun.... O DÖNEMLERDE NORMAL diyordun

ne zaman vaz geçtin 6 yaşında evlenmesini savunmaktan ? sana da ANORMAL mi gelmeye başladı sonunda 6 yaşında evlenip de 9 yaşındaki kızı becermek ?

o yüzden mi o iddialarını çöpe attın ?

eh gelişme var desene ? yavaş yavaş ...beynine oksijen gitmeye başlamış ??

Sitelerde Paylaş

Aise Taberiye göre islamdan önce dogdu. Hicri II de (islamdan 12 sene sonra) gerdek olduguna göre, ve bundan uç sene önce istendigine göre, istenirken en az 9 yasinda olmasi gerekiyor.

Kaldi ki ben Aisenin alti yasinda evlendigini yazdigimi hatirlamiyorum. Nerede bunu yazmissim ? Ama, evet, bu o dönemde olabilmekteydi. Hatta, sizde "besik kertmesi" ile bazen daha dogmamis çocuklar sözlenebiliyorlardi yakin zamana kadar. Sen hem okumasini bilmiyorsun, hem de kalkip kendince insanlara saldiriyorsun.

http://tr.m.wikipedia.org/wiki/Beşik_kertmesi

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aise Taberiye göre islamdan önce dogdu. Hicri II de (islamdan 12 sene sonra) gerdek olduguna göre, ve bundan uç sene önce istendigine göre, istenirken en az 9 yasinda olmasi gerekiyor.

Kaldi ki ben Aisenin alti yasinda evlendigini yazdigimi hatirlamiyorum. Nerede bunu yazmissim ? Ama, evet, bu o dönemde olabilmekteydi. Hatta, sizde "besik kertmesi" ile bazen daha dogmamis çocuklar sözlenebiliyorlardi yakin zamana kadar. Sen hem okumasini bilmiyorsun, hem de kalkip kendince insanlara saldiriyorsun.

http://tr.m.wikipedi.../Beşik_kertmesi

sen kendin ne dediğini bilmeyen - daha önce ne yazdığından haberi olmayan birisisin....

daha önceleri bu normal . şöle - böle...diye saçmalayıp durdun..

bu gün de kalkmış nelerden bahsediyorsun....

Sitelerde Paylaş

[/size]

kaldı ki isterse 15 yaşında evlenmiş olsun

ayşe kimin kızı ? ebubekirin kızı.....ebubekir kim? muhammedin en yakın DAVA ARKADAŞI ......muhammed kaç yaşında ? 56 idi sanırım........

ayşe 15 muhammed 54 yaşında.....farka bak .?

en yakın arkadaşının çocuğu ile evlenir mi bi adam ? hadi o düşünür----arkadaşı nasıl olurda razı gelir böle bi evliliğe ?

sen verirmisin kızını 14 yaşında iken 54 yaşında bir adama ?

bunu anlatıp duruyor - NORMALMİŞ göstermeye çalışıyorsun sayfalardır...

derdin ne gerçekten merak ettim? İSLAMI KURTARMAK MI ??=?

İyi göreceli kavramdır. Yani o aradaki yaş farkına kötü diyemezsiniz.

Sitelerde Paylaş

Bir çok kimsenin köyde ninesi, dedesi, XXI ci asirda bile dogum tarihlerini kesin bilmeyebilmekteler. Aise bu hadisi olaylardan onyillar sonra, 60 yaslarindayken söz ediyor... Turkiyede doguya git, bu gun bile dogum kayidi olmayip yasi kesin bilinmeyen kimselerle karsilasirsin. Bunu çok abartiyorsunuz. Benim tavsiyem, Roqayya Maqsood'un eserini bastan sona oku. Anlayacaksindir bu 9 yasinin ne kadar imkansiz oldugunu. Sonra, saldirmana gerek yok. Bazen iyi ki internetteyiz diyorum kendi kendime, herhalde kimi katmanlarla karsi karsiya konsuyor olsak dayaga kadar gidebilecek gibi bir görunum var ortada !

Niye tüm İslam alemi, tüm ehli sünnet, şia, 6 kabul ediyor?

Sitelerde Paylaş

o dönemlerde küçük yaş evlilikler normaldi diye yırtınan sen değilmiydin ?

rüşt olmasa bile benim kızım 9 yaşında ilişki yaşasa buna mani olmam - benim için sorun olmaz diyen senin DEDEN miydi be evladım ?

Oha, cidden bunu demiş mi Levia? O zaman harbi sapık. Bir de regl olmadan evvel cinsel ilişki olmaz. Evlilik dışı cinselliğe hem de bulug olmadan cinselliğe 'evet' diyen bir Levia mı var karşımızda?

Sitelerde Paylaş

İyi göreceli kavramdır. Yani o aradaki yaş farkına kötü diyemezsiniz.

yaş farkı eğer kız - erkek REŞİT ise farketmez....sonuçta kendi akılları - fikirleri ile yola çıkıyorlar...

ama kız reşit değilse sorun vardır.....

aslında karşı çıktığımız yaş farkı değil....

REŞİTLİK meselesi karşı olduğumuz şey.

.

.

Oha, cidden bunu demiş mi Levia? O zaman harbi sapık. Bir de regl olmadan evvel cinsel ilişki olmaz. Evlilik dışı cinselliğe hem de bulug olmadan cinselliğe 'evet' diyen bir Levia mı var karşımızda?

evet aynen dedi.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Niye tüm İslam alemi, tüm ehli sünnet, şia, 6 kabul ediyor?

Bunu yukarda izah ettim. Alti yasindaki bir kizi istemek o dönemde olagan, dokuz yasindaki bir kizla evlenmek normlarina göre olagan idi. Aise'den nakledilen bu rivayet bu nedenle öylece kabul edilip, sorgulanma ihtiyaci yoktu.

Adetlerin degismesi, ve sartlarin degismesi ile bu hadis rahatiz edici olmustur ancak.

Tarih tenkit metodolojisinin ilerlemesi ve bilenmesiyle, tarihin denetlenerek bilimsellesme sureciyle islam da geçen asrin sonlarinda islama da uygulanmaya baslanmistir. Iste bu çerçevede, Aise'nin bu rivayeti de dolayli verilerle kesistirilerek, bunun bir hata olmasi anlasilmistir... Eski hadis elestirme mekanizmalarinda israrla kalan islam bilginlerinin çogu bu yanlislanabilinir denetlemeyi kabul etmekte zorlanmaktalar. Ama bir çok alim de bunu desteklemeye baslamistir. Hepsi bu.

Sitelerde Paylaş

Bunu yukarda izah ettim. Alti yasindaki bir kizi istemek o dönemde olagan, dokuz yasindaki bir kizla evlenmek normlarina göre olagan idi. Aise'den nakledilen bu rivayet bu nedenle öylece kabul edilip, sorgulanma ihtiyaci yoktu.

Adetlerin degismesi, ve sartlarin degismesi ile bu hadis rahatiz edici olmustur ancak.

Tarih tenkit metodolojisinin ilerlemesi ve bilenmesiyle, tarihin denetlenerek bilimsellesme sureciyle islam da geçen asrin sonlarinda islama da uygulanmaya baslanmistir. Iste bu çerçevede, Aise'nin bu rivayeti de dolayli verilerle kesistirilerek, bunun bir hata olmasi anlasilmistir... Eski hadis elestirme mekanizmalarinda israrla kalan islam bilginlerinin çogu bu yanlislanabilinir denetlemeyi kabul etmekte zorlanmaktalar. Ama bir çok alim de bunu desteklemeye baslamistir. Hepsi bu.

siz böle bilimi takip ederseniz yakın gelecekte İSLAM MİSLAM kalmayacak...

bilim her yeni bişey ortaya koyduğunda alel acele islami inanışları gözden geçiriyor - uymayanları reddediyorsunuz....bu durum nereye kadar sürecek ? elbette reddedilecek bişi kalmayana yani DOGMALAR ortadan kalkana kadar devam edecek...

dün yaşenin 6 yaşında olması OLAĞANDI - ama bugün ANORMAL olduğundan islam REDDEDİYOR....

DÜN islam DÜNYA düzdür diyordu (gerçi halen öle diyor ve arapların çoğu kabul ediyorlar) ama TR deki tatlısumüslamanı sizler REDDEDİYORSUNUZ artık

yarın ise orucun ZARARLARI kesin olarak ortaya konursa . - onu da REDDEDERSİNİZ - oruç yoktur aslında İSLAMDA - bilimin ışığında İSLAM ilerlemiştir der çıkarsınız...

sizde ne İKİYÜZLÜLÜK biter

ne de RİYAKARLIK - yalan dolan SAHTEKARLIK bitmez.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...