Jump to content

Satanizm ve Ateizm

Recommended Posts

her iki grubta dinleri reddedebilir fakat psikolojik ve karakteristik özellikleri faklıdır.ateistler her nekadar islamdan çıksalarda islamın izlerini taşırlar yani benim gördüğüm izlenim bu.satanistlerde ise bu durum söz konusu değildir hepsi adeta kan emici canavarlara dönmektedirler

Sitelerde Paylaş

Şeytana tapanların dinine örnek; Yezidilik

Bunlara Allah'a inanır ama şeytana ibdet etmeyi uygun görür. nedenine gelince Allah her zaman iyidir, bir kötülük gelmez. Önemli olan kötünün şerrinden kaçınmak. Şeytan kötüdür. Ama öfkesini almassan iyidir. Bu nedenle şeytanın öfkesini almamak için şeytana ibadet ederler.

Sitelerde Paylaş
bir ateist adam kesmez<öldürmez> oysa hesap vereceği bi yaratıcıya inanmamaktadır.bunun nedeni nedir sizce? cevaplarınızı bekliyorum.

Çünkü ahlak evrensel ve sosyo-kültürel bir olaydır... Dinlerle bağlantısı sadece bu bağlamda olabilir... Yani ahlağın varlığı aslında pekala dinden bağımsızdır... Yani bir insan ateist oldu diye kötü bir insan olmaz veya dinci olması onu daha iyi bir insan yapmaz... Dinci kanal dizilerini izlemek her ne kadar insanda sanki "din insanı daha ahlaklı yapar" gibi bir izlenim oluşturmaya çalışsa da gerçek bunun tam aksidir... Bulduğu her fırsatta malı götüren, rantiyeci, küçük kızlara taciz-tecavüz eden islamofaşist dinciler artık her yerde görüyorsunuz... Yani ahlak dinden bağımsız olduğu gibi din aslında insanı daha ahlaksız yapma potansiyelini içinde barındırır... Çünkü sizce makul olmayan birçok şeye pekala izin ve fetva bulabilirsiniz dinde...

Sitelerde Paylaş

Bahsi geçen satanizm özenti gençlerin savsaklamaları değilde, Amerika'da ismini hatırlamadığım bir çingenenin başlattığı şeyse; Evet ateist bir akımdır, amacı dinler ve ritüelleriyle dalga geçmektir. Günümüz parodi dinlerinin biraz daha agresifi. Ama bu akıma katılanların büyük bir kısmı "kız kapma" sevdasında ki özenti metalciler(ben "metalikacı" derim onlara) olduğu için, cidden şeytana tapılması gerektiğini falan zannederler :)

Sitelerde Paylaş

Bu çok doğru. Satanik incil, dinlerle dalga geçme/dinlere saldırı amacıyla yazılmış. Bu konuda Discovery Channel'ın arşıvinde bir belgesel bile var(izlemiştim). Ünlü satanistler programda bunu açıkca söylüyorlar. Zira kurullarına bakarsanız pek öyle kötü(satanik) bir şey yok. Özetle bu dünyada keyfince yaşa, hakkını sonuna kadar ara, babana bile güvenme şeklinde kurallar.

Fakat yeni yetme gençler, aynen satanizmi hiç bilmeyenler gibi, olayı "gerçekten şeytana tapma" algılıyorlar. :)

Bir türkçe forumlarda ayrıca şeytanın ikinci bir tanrı olduğuna inananlarıda gördüm. Adam "Allah kötü bir tanrıdır, gönderdiği kitaplarla şeytanı karalamaya çalışmaktadır" diyor. Şeytan ise insanların bir birey olarak iyiliği ile ilgilenmesede, insanlık olarak bizi geliştirmeye, güçlendirmeye çalışan bir tanrıymış, cinler onun bu isteklerini yerine getiren hizmetkarlarıymış, ve falan filan... Ne diyeyim bu adama, müslümandan kat ve kat daha mantıklı, müslümana bile durumu anlatamazken bu adama nasıl anlatacaksınız...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...