Jump to content

MİT Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı

Recommended Posts

Haberi uzun uzun yazmayacağım. Okumak isteyenler buyursun: http://www.memurlar.net/haber/464598/

Benim kısaca söyleyeceğim şudur: Artık devlet eliyle gerçekleştirilen "faili meçhul" cinayetlerin önü açılmış oldu. Karşı görüşte olanlar bir bir sokaktan toplanıp öldürülecektir. Demedi demeyin. George Orwell ve 1984 romanına selamlar olsun.

Sitelerde Paylaş

Haberi uzun uzun yazmayacağım. Okumak isteyenler buyursun: http://www.memurlar.net/haber/464598/

Benim kısaca söyleyeceğim şudur: Artık devlet eliyle gerçekleştirilen "faili meçhul" cinayetlerin önü açılmış oldu. Karşı görüşte olanlar bir bir sokaktan toplanıp öldürülecektir. Demedi demeyin. George Orwell ve 1984 romanına selamlar olsun.

Olaya iyi yönünden bakmak lazım. En azından faili meçhuller tarihe karışacak. Birisi suikasta kurban gittiğinde hangi it yaptı diye artık boşa kafa yormayacağız Bileceğiz ki bizim mit yaptı. Olayın üzerinden 10 sene geçtikten sonra kurbanın yakınlarına üç beş kuruş verilip özür dilendi mi de yemede yanında yat.Tayyip baba her şeyi düşünür Aptal halk sürüsünede padişahım çok yaşa demek düşer.

APTALLARI

KULLANAN

PARTİ

tarihinde b213hs5fn2skx-m3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

: Artık devlet eliyle gerçekleştirilen "faili meçhul" cinayetlerin önü açılmış oldu. Karşı görüşte olanlar bir bir sokaktan toplanıp öldürülecektir. Demedi demeyin. George Orwell ve 1984 romanına selamlar olsun.

Nasıl bir MİT olmalıydı mesela ?

İsraile bağlımı ?

Sitelerde Paylaş

Nasıl bir MİT olmalıydı mesela ?

İsraile bağlımı ?

Bu zamana kadar nasıl bir MİT olmuşsa öyle kalmalıydı. Hükumete hizmet eden bir MİT'e dönüşmemeliydi. Sen ve senin gibilerin düşüncesine göre bu hükumetin bizlerce tasvip edilmeyen hareketleri ya İsrail'e ya da Amerika'ya hizmet için yapılıyor zaten. Ama unutulmasın ki bize göre de bu hükumetin yaptığı her şey Arap'lara hizmet için yapılıyor. Bu işten maaş aldığını bu kadar aşırı uçlarda sempatizanlık yaparak gözümüze sokma istersen? Biraz özgür fikirlerin olsun.

Sitelerde Paylaş

Bu zamana kadar nasıl bir MİT olmuşsa öyle kalmalıydı. Hükumete hizmet eden bir MİT'e dönüşmemeliydi. Sen ve senin gibilerin düşüncesine göre bu hükumetin bizlerce tasvip edilmeyen hareketleri ya İsrail'e ya da Amerika'ya hizmet için yapılıyor zaten. Ama unutulmasın ki bize göre de bu hükumetin yaptığı her şey Arap'lara hizmet için yapılıyor. Bu işten maaş aldığını bu kadar aşırı uçlarda sempatizanlık yaparak gözümüze sokma istersen? Biraz özgür fikirlerin olsun.

Cevap yok yani, klasik CeHaPe mantığı eleştir ama çözüm üretme :)

Sitelerde Paylaş

Ayak takımına ne çözüm üreteceğiz sek armut ? Akp seçmeni orjinalinden ayak takımıdır. Konuşmasını,yemek yemesini ,oturup kalkmasını bilmez. En iyi puanla en iyi öğrencileri alan okullarda akp li öğrenci olsa olsa alay konusu olur. Doğru dürüst teknoloji üreten ciddi firmaların ancak ayak işlerini yapanlar arasında tutulur senin sızma hanzo kollektifinde. Bir ülkeyi söz sahibi yapan eğitim kurumlarıdır,ayak takımları değil. İster 50 ister 150 al. Haddiniz ve yeriniz belli bazı kapılardan geçebiliyorsunuz diye değişmedi. ,adam olduk sanmayın. Takım elbise giydiği halde damgalı eşekten karanlıkta ayırt edilemeyen bir tek siz varsınız.

Siz busunuz işte ; ayak takımları . Ne çözümü,siz insan mısınız? Pendik veterinerlik size çözüm bulsun,şayet baytarlık bu kadar ileriyse.

Sitelerde Paylaş

İyi misin sen? Kör mü oldun? Koskoca paragraf yazmışız. Bu yobaz A-KA-PE'liler iyice zıvanadan çıktı. Maaşınız mı arttı nedir? :)

Yavrucuğum ,

Ey CeHaPe zihniyeti ;

Sana dünya istihbarat örgütleriyle karşılaştır dedik

hezeyanlarını ben ne yapayım , değil mi ama :)

Sitelerde Paylaş

Bozuk olmayan şey nedir ?

Pkk'yı kuran MIT bozuk değilmidir :)

Varsayalım ki PKK'yı MİT kurdu (öyle bir şey yok da). Bu kanun, PKK'nın kapatılmasına/güçsüzleştirilmesine yönelik bir yasa mı? Ben diyorum elma eksik, sen diyorsun armut getireyim.

Sitelerde Paylaş

Bütün nete Cumhuriyet gazetesi tarafından servis edilen bir haber, her nedense tüm pkk'lıları vekil yaptıkları günleri çıkarlarına ters düşünce unutuvermişler .

Öcalan'ın Kayınpederini de, Cumhuriyet gazetesi yazarı Uğur Mumcu servis etmişti. referanslarına dikkat etmelisin.

Sitelerde Paylaş

Cevap yok yani, klasik CeHaPe mantığı eleştir ama çözüm üretme :)

Güç bir noktada toplandıktan sonra ister İsrail'e hizmet etsin ister Tayyibe arada bir fark yok.

Eğer bir güç çok sayıda denetim mekanizmasına cevap vermiyorsa, zaten yoldan çıkmış demektir. Düzenleme öncesi en azından operasyon için meclisten izin istiyordu. Birşekilde halkın iradesi denetimi altındaydı. İsrail'in yada Tayyib'in değil. Şimdi artık bu da kalktı. Demek ki İsrail yada Tayyip bundan sonra halka bile sormadan istediğini yapabilecek. Bu mu sizin "daha iyi" anlayışınız? Batsın böyle anlayışınız.

Sitelerde Paylaş

Öcalan'ın Kayınpederini de, Cumhuriyet gazetesi yazarı Uğur Mumcu servis etmişti. referanslarına dikkat etmelisin.

Uğur Mumcu'nun ardından çok sular aktı bu dereden. O gün bugün değil , zaten cumhuryet gazetesinin sahipliğinden belli durum.

Kapitalizm bu, herşeyi satın alır . Önemli olan zamanlama .

Aynı mantığı kullanırsak Chp'yede Kemalist dememiz lazım .

Güç bir noktada toplandıktan sonra ister İsrail'e hizmet etsin ister Tayyibe arada bir fark yok.

Eğer bir güç çok sayıda denetim mekanizmasına cevap vermiyorsa, zaten yoldan çıkmış demektir. Düzenleme öncesi en azından operasyon için meclisten izin istiyordu. Birşekilde halkın iradesi denetimi altındaydı. İsrail'in yada Tayyib'in değil. Şimdi artık bu da kalktı. Demek ki İsrail yada Tayyip bundan sonra halka bile sormadan istediğini yapabilecek. Bu mu sizin "daha iyi" anlayışınız? Batsın böyle anlayışınız.

Güç tabi ki bir noktada toplanacak, bu devletin ileri gidememesinin sebebi de bu değil mi ?

Önemli olan kuvvetler ayrılığı prensibinde ayrılmış kuvvetlerin kendi görevleri dışında ülkeyi yönetme sevdasına kapılmamalarıdır,

Ülkede ki her önüne gelen kuvvet diğerini bastırıp ülke yönetecekse niye Meclis var ?

Keza ülkeyi yöneten bir Başkana bağlı olmayan bir İstihbarat Kuruluşu dünya üzerin de varmıdır yokmudur siz bundan haber verin , RTE bugün var yarın yok, konu bu değil.

Konu MİT Türk devletine mi bağlı kalacak İsraile mi. ?

Soru bu. :)

Bana ne RTE'den .

Sitelerde Paylaş

Güç tabi ki bir noktada toplanacak, bu devletin ileri gidememesinin sebebi de bu değil mi ?

Önemli olan kuvvetler ayrılığı prensibinde ayrılmış kuvvetlerin kendi görevleri dışında ülkeyi yönetme sevdasına kapılmamalarıdır,

Ülkede ki her önüne gelen kuvvet diğerini bastırıp ülke yönetecekse niye Meclis var ?

Keza ülkeyi yöneten bir Başkana bağlı olmayan bir İstihbarat Kuruluşu dünya üzerin de varmıdır yokmudur siz bundan haber verin , RTE bugün var yarın yok, konu bu değil.

Konu MİT Türk devletine mi bağlı kalacak İsraile mi. ?

Soru bu. :)

Bana ne RTE'den .

Meclisin elinden operasyon yaptırma yetkisi alınınca nasıl israile hizmet etme yetkisi kısıtlanmış oluyor? Madem kuvvetler ayrılığı var, o zaman bu ilke gereği başbakana tam yetki vermemek iyi fikir demek. Başbakanın hareketleri meclis tarafından denetlenmiş oluyor. Demek ki başbakan kuvvtler ayrılığını hiçe sayıp bütün yetkileri üstüne alıyor. Burada iyi bir şey yok. Eğer İsrail mit'e müdahale etmişse bunu meclis kararıyla elde etmiş değil herhalde. Bu kanun değişikliğinden sonra da nasıl müdahale ettiği hiç belli olmayacak. Meclis denetiminden çıkar, başbakan da işe yarasaydı zate israil müdahalesini ortaya çıkartırdı...onda da iş yok. Asıl sen bana şunu söyle. Tayyinin israil için çalışıp meclisi devre dışı çıkartmaya çalışmadığı ne malum. Bu durumda sen kimsin? Nesin?

MIT zaten başbakanlığa bağlı bir kuruluş. Yazılarımdan zaten bunu söylediğim ortaya çıkıyor. Yazılarımdan bunu çözemiyor musun? Anlamıyor musun?

tarihinde MaskedVigilante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...