Jump to content

Türkiye'nin ilk 'Ateizm Derneği' kuruldu

Recommended Posts

170420141838138259345.jpg

Türkiye'nin ilk 'Ateizm Derneği' kuruldu

İnançsızlıklarını dile getirmeleri bile dine hakaret olarak algılanan, mahkemelerde mahkum edilen, başta siyasilerin, "ateistler bile..." diyerek kullandıkları dilde de ayrımcılığa maruz bıraktıkları ateistler dernek kurdu. Ateizm Derneği, ateistlerin Türkiye'de kurduğu ilk dernek.

http://haber.rotahab...ldu_452668.html

Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kendisini tanimiyorum ama dernek baskani Tolga Inci televizyonda cok guzel konustu. Bu foruma uye Turkiye'de yasayan butun arkadaslari imkanlari kadariyla destege davet ediyorum. Ben yurtdisinda yasiyorum ama en azindan sosyal medyadan destegi surdurecegim. Facebook sayfalarinda bir kac saatte 6,000 uyeye ulasti. Ateistforum 75,000, Karikateist 400,000 kisi iken daha bir cok inanmayan insanimizi bu dernege yonlendirebiliriz. Ama maalesef online sitelerde, forumlarda, facebook, twitter'da atip tutmakla bu islerin yurumeyeceginin farkindayim, Istanbul'da o arkadaslarin yaninda olabilecek daha cok insan lazim.

Sitelerde Paylaş

Paraya ihtiyaçları var mı acaba? Üyelik aidatları var mı yani? Üyelik bedava mı? Yardım kabul ediyorlar mı?

Umarım üyelikleri bedava değildir.

Dernek bana yakın

Yerini de biliyorum,en kısa zamanda ziyaret edeceğim.

Bilgileri (sadece ateistler) bölümünden veririm.

Sitelerde Paylaş

Haci,

Bu bizim murat-tlv ve çevresinin girişimi. Daha önce anlatmıştım hatırlarsan. Kendilerine benim de ufak tefek desteklerim oldu. Seni aralarında görmek çok istiyorlardı. Eğer istersen murat-tlv ile veya dernek başkanı Tolga ile falan iletişime geçiririm.

Sitelerde Paylaş

sana tuzak olmasın haci amca aman dikkat ???

Orada yaşayor olsaydım, tuzak kurabilirledi. Ama bu derneği kuranları biliyoruz. Onlar bizden. Sapına kadar ateist..

Türk ateistlerini fişlemek için ateist bir derneğin kurulmasına izin vermiş olabilirler. Ateizmin yasalarla kanun dışı olduğu bir ülkede böyle bir derneğin kurulmasına izin verilmesini başka türlü açıklamak mümkün değil. Bu üyelikten en az zarar görecek olan benim. Bana ulaşamazlar ve bana zarar veremezler ama diğerleri için tehlike ciddi olarak var.

Sitelerde Paylaş

Orada yaşayor olsaydım, tuzak kurabilirledi. Ama bu derneği kuranları biliyoruz. Onlar bizden. Sapına kadar ateist..

Türk ateistlerini fişlemek için ateist bir derneğin kurulmasına izin vermiş olabilirler. Ateizmin yasalarla kanun dışı olduğu bir ülkede böyle bir derneğin kurulmasına izin verilmesini başka türlü açıklamak mümkün değil. Bu üyelikten en az zarar görecek olan benim. Bana ulaşamazlar ve bana zarar veremezler ama diğerleri için tehlike ciddi olarak var.

ben araştırmadım....ateizm yasa dışımı gerçekten TR de ?

Sitelerde Paylaş

Ben de emin değilim ama öyle olduğu hakkında yorumlar var.

şöle bişi var ama....yasallaştımı acaba ? resmi gazetede yayınlandı mı ? bişi bulamadım henüz.

.

Ateizme anayasal güvence geliyor

Meclis'teki 4 parti din ve vicdan özgürlüğü maddesine kişilerin inanmama veya dinini değiştirme serbestisinin eklenmesinde uzlaştı. Hazırlanan yeni anayasa yürürlüğe girerse, ateizm anayasal güvenceye alınmış olacak.

http://www.radikal.c...geliyor-1146156

Sitelerde Paylaş

Dünyanın başka ülkelrinde böyle ateist dernekleri var mı ?

Varsa onların üye sayıları çok mu ?

Merak ettim doğrusu.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde milyonlarca üyesi olan yüzlerce ateist dernek var. Ben üçüne üyeyim burada.
Sitelerde Paylaş

açıkçası gözlerini korkutmak istemiyorum.

iyi cesaret bence ateist dernek müslüman ülkede.

malatya saldırganları sokakta geziyor.

ne insanlar yaşıyor bu memlekette. biliyorsunuz alevi, ermeni, yahudi olduğu için yeryüzünün en büyük kabuslarını yaşadı insanlar bu topraklarda doğdukları için.

yakınlarda beklediğim saldırı. camları mı kırarlar, içeridekileri linç mi ederler, palayla mı saldırırlar nasıl olur bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...