Jump to content

Türkiye'nin ilk 'Ateizm Derneği' kuruldu

Recommended Posts

Derneği kuran arkadaşları tebrik ediyorum.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/61793/Artik_ateistlerin_bir_dernegi_var.html

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/turkiyenin-ilk-ateizm-dernegi-kuruldu-haberi-91118

http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/turkiyenin-ilk-ateizm-dernegi-kuruldu

Dün saat 20:30'da +1 kanalında yaptıkları röportaj da çok güzeldi.

Bu akşam saat 19'da CNN-Türk kanalına davetliler.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

açıkçası gözlerini korkutmak istemiyorum.

iyi cesaret bence ateist dernek müslüman ülkede.

malatya saldırganları sokakta geziyor.

ne insanlar yaşıyor bu memlekette. biliyorsunuz alevi, ermeni, yahudi olduğu için yeryüzünün en büyük kabuslarını yaşadı insanlar bu topraklarda doğdukları için.

yakınlarda beklediğim saldırı. camları mı kırarlar, içeridekileri linç mi ederler, palayla mı saldırırlar nasıl olur bilmiyorum.

aynen de haklısın....ufak bi kıvılcıma bakar iş.....BB kalkıp teröristler - atayızlar dese....ahanda al sana direkt hedef..... :( :( :(

.

birahaneye böle saldıran tipler.....ateist derneğe roketatarlarla saldırır sanırım ?

.

tuncelide-birahanelere-molotoflu-saldiri-1804141200_m.jpg

Tunceli'de kadın garson çalıştıran iki birahaneye bir grup gösterici motolof kokteylleri ile saldırdı.

Kutsallarımız ve ahlaki değerlerimizin yozlaşmasına ve sömürgeciliğe izin vermeyeceğiz

http://www.odatv.com...diri-1804141200

iç savaş çok yakın beyler.....kürt-türk -----dinci-laik-------sağcı-solcu-------alevi-sünni

toptan herkesi birbirine giriştirecekler sanırım

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Derneği kuran arkadaşları tebrik ediyorum.

http://www.cumhuriye...ernegi_var.html

http://haber.sol.org...du-haberi-91118

http://www.cnnturk.c...dernegi-kuruldu

Dün saat 20:30'da +1 kanalında yaptıkları röportaj da çok güzeldi.

Bu akşam saat 19'da CNN-Türk kanalına davetliler.

Sevgiler

kurucular arasında sen de varsın hocam

mantik da var

keşke haci da olsaydı :(

biz girişim aşamasındayken elimizden geldiği kadar herkese ulaşmaya çalıştık..

şu ya da bu siyasi ideolojinin arka bahçesi olmamak,

herhangi bir siyasi yaftalamaya maruz kalmamak için de çok çaba sarf ettik

siyasi görüşlerden, ideolojilerden bağımsız olarak salt ateizm ekseninde, ortak hedefler,

ortak amaç ve ilkeler ekseninde birleştik.

derneğin amaç ve ilkeler metnini yazarken en çok buna dikkat etmeye çalıştım.

daha sonra dernekteki arkadaşlar da katkıda bulununca bu metni daha da geliştirdik, zenginleştirdik..

metni şurdan okuyabilirsiniz

ateistler meclisindeki ideolojik ateistlerin yaşadığı türden bölünmeler,

kendilerine benzemeyen ateistleri ötekileştirmeler, dışlamalar gibi şeyleri bizim girişime de bulaştırmak isteyenler oldu tabi bu süreçte.. fakat onlarla yollarımızı ayırmayı da bildik..

Nihayet dün akşam saat 20:30'da

Türkiye'nin resmiyet kazanmış olan ilk ve tek Ateizm Derneği olarak bir TV programına davet edildik

kaçırmış olanlar varsa şurdan izleyebilir

Artık Yalnız Değiliz

Sitelerde Paylaş

Paraya ihtiyaçları var mı acaba? Üyelik aidatları var mı yani? Üyelik bedava mı? Yardım kabul ediyorlar mı?

Umarım üyelikleri bedava değildir.

Selamlar haci kardeşim

ilk kuruluş maliyeti yüklüydü tabi..

sadece ateistforumdan 3 kişiyiz bu girşimde..

biz dahil toplamda 8 kişi, ilk kuruluş maliyetini aramızda bölüştük..

bu 8 kişinin dışında da ama az-ama çok, kendi imkanları dahilinde yardım edenler oldu tabi..

eğer düzenli aidat ödeyen 150-200 üye bulabilirsek, mayıs ayından itibaren bu dernek kendi kendini döndürebilir..

derneğin aylık sabit giderleri 800-1000 TL arası olacak şu aşamada,

fakat ilerde bu rakam da artacak

eğer ilk 1 ay içerisinde 150-200 üye bulamazsak,

işte o zaman yine biz kuruculardan yardım istemeye, kendi çabamızla sürdürmeye çalışacağız..

umarım buna gerek kalmaz..

Çok teşekkürler

Sitelerde Paylaş

170420141829513754026.jpg

Fakirullah

Ateizm derneği açılmış, doğal olarak derneğin bir yöneticisi var. Sormazlar mı adama sizin derneğinizin bile bir yöneticisi varken bu kainatın yöneticisinin olmaması mümkün mü?

https://www.facebook...1&stream_ref=10

Ateistler derneğinin ve yöneticilerin adresi var ama Allah'ın adresi yok. :)

tarihinde mechanical tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

aynen de haklısın....ufak bi kıvılcıma bakar iş.....BB kalkıp teröristler - atayızlar dese....ahanda al sana direkt hedef..... :( :( :(

Bu ülkede öldürülen ateistlerde oldu turan dursunu öldürdüler aziz nesini yakmaya kalktılar.

Yanı başımız suriyede adamlar allah büyüktür diye birbirini öldürüyor.

Müslüman ülkelerde her zaman dikkatlı olacan

Adamlar kafir öldüren cennete gidecek diyor.

Sitelerde Paylaş
kaçırmış olanlar varsa şurdan izleyebilir

Konu olarak açıyorum bu videoyu..

Dincilerin hüküm sürdüğü bu yıllarda,böyle bir girişim takdire şayan..Cesaretinizden dolayı kutlarım sizleri..

Sitelerde Paylaş

Paranoyak olmuşsunuz siz. Tuzak kuruyor olabilirler, yok derneğe saldırırlar, yakarlar yıkarlar. Anadolu çomarlarının çok olduğu, yobazların kalesi sayılabilecek bir yerde yaşıyorum. Herkes de din karşıtı ve komünist düşüncelerimi bilir, tek başımayım ama ne bir baskı görürüm ne başka bir şey, çünkü kimseye o hakkı vermedim, birinin düşüncelerime karışması söz konusu dahi olamaz, olmaya kalkıştığı zaman da sindirmesini biliyorum zaten. Nasıl bu kadar paranoyaklaşıyorsunuz anlamıyorum. Kadıköy merkezli bir derneğe kimse saldırı falan yapamaz.

tarihinde Tyler Durden tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Selamlar haci kardeşim

ilk kuruluş maliyeti yüklüydü tabi..

sadece ateistforumdan 3 kişiyiz bu girşimde..

biz dahil toplamda 8 kişi, ilk kuruluş maliyetini aramızda bölüştük..

bu 8 kişinin dışında da ama az-ama çok, kendi imkanları dahilinde yardım edenler oldu tabi..

eğer düzenli aidat ödeyen 150-200 üye bulabilirsek, mayıs ayından itibaren bu dernek kendi kendini döndürebilir..

derneğin aylık sabit giderleri 800-1000 TL arası olacak şu aşamada,

fakat ilerde bu rakam da artacak

eğer ilk 1 ay içerisinde 150-200 üye bulamazsak,

işte o zaman yine biz kuruculardan yardım istemeye, kendi çabamızla sürdürmeye çalışacağız..

umarım buna gerek kalmaz..

Çok teşekkürler

Aidatımızı nasıl ödeyeceğimizi ve nasıl bağış yapabileceğimizi forumda yayınlarsanız çok memnun oluruz..

Masraflar sizin için oldukça yüklü.. Onların paylaşılması şart. PayPal ile ödeyebilir miyiz?

Ateistforum'un bir PayPal hesabı var. Onu kullanırız.

Başarılar..

Sitelerde Paylaş

Aidatımızı nasıl ödeyeceğimizi ve nasıl bağış yapabileceğimizi forumda yayınlarsanız çok memnun oluruz..

Masraflar sizin için oldukça yüklü.. Onların paylaşılması şart. PayPal ile ödeyebilir miyiz?

Ateistforum'un bir PayPal hesabı var. Onu kullanırız.

Başarılar..

bizlerinde kendimizi gizleyerek yardım etme şansı var mı acep ?

Sitelerde Paylaş

Paranoyak olmuşsunuz siz. Tuzak kuruyor olabilirler, yok derneğe saldırırlar, yakarlar yıkarlar. Anadolu çomarlarının çok olduğu, yobazların kalesi sayılabilecek bir yerde yaşıyorum. Herkes de din karşıtı ve komünist düşüncelerimi bilir, tek başımayım ama ne bir baskı görürüm ne başka bir şey, çünkü kimseye o hakkı vermedim, birinin düşüncelerime karışması söz konusu dahi olamaz, olmaya kalkıştığı zaman da sindirmesini biliyorum zaten. Nasıl bu kadar paranoyaklaşıyorsunuz anlamıyorum. Kadıköy merkezli bir derneğe kimse saldırı falan yapamaz.

Sen kimsin ki? Kim takar seni. İçinde yaşadığın toplumu değiştirmeye çalıştın mı hiç?

Dindarlara hitabederen onlardan dinlerini sorgulamalarını istedin mi hiç?Halkını ateizm hakkında aydınlatmaya çalıştın mı hiç?

Bu zırvaları yazarken bunları da düşünmelisin.

Önemli olan bir ateist derneği kurmak da değil. Kurduktan sonra onunla ne yapılacağına doğru kararlar vermek. Halka hizmet etmek.. Halkı aydınlatmak.

Bunları yapamazsan kuracağın ateist dernek ego tatmin ettiğin bir yer olacak. Ve ateizme zarar verecektir.

Sitelerde Paylaş

nerede yaşıyon ?

merak ettim doğrusu :)

Sitelerde Paylaş

Dernek üyelere bence hayat sigartası yaptırsın burası Türkiye.3 gün sonra ne olacağı belli olmaz.Ramaz ve kurban bayramı yaklaşıyor. İnsanların dini duygularında patlama olabilir.

Sokakta yürürken niye yan bakıyın diye insanlar birbirine saldırıyor bu ülkede.

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bu akşam (18 Nisan) saat 19 - 19:30 saatleri arasında

İMC TV ANA HABER BÜLTENİnine telefonla bağlanacağım...

eğer evinizdeki TV'de izleyemiyorsanız, aşağıdaki linkten canlı olarak izleyebilirsiniz

sanırm 3-5 dakikalık kısa bir telefon bağlantısı olacak..

ben yine de o kısa sürede elimden geldiği kadar derneği, amacımızı ve ilkelerimizi anlatmaya çalışacağım

http://www.imctv.com.tr/canli-yayin/

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...