Jump to content

Türkiye'nin ilk 'Ateizm Derneği' kuruldu

Recommended Posts

• İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

valla haksiz sayilmazsiniz. Bu adamlar gazeteci hayretler icinde kaldim. Daha programin basinda gunes on metre yakin olsa kavruluruz dedi. Demekki entellektuel diye bildigimiz bir cok gazeteci gercekten malin teki. Ve daha vahimi insanlarin bircogunun astronomi hakkinda kaba taslakta olsa hic bilgisi yok.

Sitelerde Paylaş

valla haksiz sayilmazsiniz. Bu adamlar gazeteci hayretler icinde kaldim. Daha programin basinda gunes on metre yakin olsa kavruluruz dedi. Demekki entellektuel diye bildigimiz bir cok gazeteci gercekten malin teki. Ve daha vahimi insanlarin bircogunun astronomi hakkinda kaba taslakta olsa hic bilgisi yok.

Güneşe 10 metre yakın olsak kavrulacaksak neden residence ta 30. katta oturanlar kuzu çevirmeye dönüşmüyorlar?

Mecaz var mecaz 10 metre dediyse yani hassas ayardan bahsetti

Sitelerde Paylaş

siz de benim gibi en çok şu "yokluğa kanıt" zırvasına ayar olmuşsunuz o programda :)

malesef ben yayından çıktıktan sonra konuşuldu bu

ama yine de "suda varolmayan nitrojen" argümanıyla Selin gerekli cevabı verdi orda aslında

X'in varolduğunu iddia etmek için, X'i tanımlamak gerekecektir

bugün için teistler/deistler; varolduğunu iddia ettikleri tanrıya dair birer tanıma sahipler

tanımı yapılan X, varlığına dair bir iddia olmuş oluyor böylece..

bizimkisi bir anti-tez

biz iddiaya bakıyoruz, tanıma bakıyoruz, bunun bilimsel yöntemlerle ölçülemediğini,

test edilip gözlemlenemediğini tespit ediyoruz

ve nihayetinde "yoktur" diyoruz.. ya da "varolması mümkün değil" diyoruz

ya da negatif ateist bir tavır alarak "varolmasına gerek yok, varolmasını gerektirmez" diyoruz

suda varolmayan nitrojen örneği o açıdan güzeldi yani

çünkü nitrojene dair bir tanımımız var.. varolup olmadığını gözlemleyebiliyor, test edebiliyoruz

tanımı yapılan tanrı için ise böyle birşey sözkonusu bile değil (:

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamışlar. Buraya kadar güzel ama.

Bu bayramı kutlamaya gitmeyin diye bunlara çıkışan, eleştiren çakma solculara adam gibi bir cevap bile veremediler.

Biliyorsunuz kendini solcu zanneden Türkiye düşmanı, terörist sempatizanı ucube ateistler var.

Bu heriflere düzgün bir cevap vereceklerine, saçma bir açıklama yapmışlar;

sanki gönül alıyorlar aman üzülmeyin biz ''nevruzuda'' kutlayacaz, bayrama ateistleri tanıtmak için gittik falan...

Ne diye bu insanlara bahane yazıyorlar, bunlara ihtiyacı mı var bu derneğin?

Boş işler.

Tavrınızı belli edin.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 2 years later...
1 hour ago, inanır said:

Derneğe kayıtlı üye sayısı kaç?

Topladıkları aidatları nereye harcıyorlar?

Sitelerinde bir  bilgi bulamadım.

Şeffaf  bir dernek değil.

https://www.ateizmdernegi.org.tr/

Boynuzlu maske takıp, pentagram ortasında birbirlerini zikiyorlar. O yüzden şeffaf değil. Te allaam ya...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...