Jump to content

Erotik şiirler ve Tevrat?


Recommended Posts

6 Ne güzel, ne çekicidir aşk! Zevkten zevke sürükler. 7 Hurma ağacına benziyor boyun, Salkım salkım memelerin. 8 ‹‹Çıkayım hurma ağacına›› dedim, ‹‹Tutayım meyveli dallarını.›› Üzüm salkımları gibi olsun memelerin, Elma gibi koksun soluğun, 9 En iyi şarap gibi ağzın. Sevgilimin dudaklarına, dişlerine doğru kaysın. metin ‹‹Uyuyanların dudaklarına››.

http://www.bibleserv...Ezgiler Ezgisi7

Şaşırdınız mı?Bunlar Yahudilerin kutsal kitabının bir bölümünden alıntı.Sizce kutsal kitapta ne işi var bunun?

Link to post
Sitelerde Paylaş

tevratın modası yıllar önce geçmişti zaten yerine kuran geldi. tevrat daha çok bir masal kitabı gibidir. Çok sayıda mitoloji vardır.

bügün israilde yaşıyan insanların yarısından fazlası ateisttir. Musevilik game over oldu...

İslam dini 21 yy da en dayanıklı din oldu her nedense.

tevratın durumu kurandanda kötüdür.

Link to post
Sitelerde Paylaş

Peki on emir sizce medeni mi ilkel mi?

yalan söylemeyeceksin, hırsızlık yapmayacaksın, anaya babaya itaat edeceksin, küçükleri sevecek, büyükleri sayacaksın, dişlerini düzenli fırçalayacaksın!!. gibi emirler hukuk'a ilişkin değil, vicdana ilişkin hükümlerdir. evrenseldir ve her insanda vardır. temel hak ve hakikat duygusu. iyi-kötüyü, doğruyu-yanlışı ayırt etmek duygusu. her insan istisnasız bununla doğar ve insan hariç diğer hayvanların hiçbirinde yoktur. sadece insan türünün sahip olduğu bir ayrıcalıktır.

ve her aklı başında insana göre de yok yere insan öldürmek, katliam yapmak yanlıştır. bakın suçtur demiyorum, her insan bunu yanlış görür. yeryüzünde kime sorsan evet hırsızlık kötüdür, yalan söylemek yanlıştır, der. 1000 yıl önce de bu yanlıştı, şu anda da öyle ve her zaman öyle olacak. bu tabii hukuktur ve insan olmanın tezahürüdür, müthiş bir ''vergi''dir. maymunlar da hak ve hakikat duygusu olmaz. hırsızlık yapınca herhangi bir ahlaki kaygı problemleri yoktur.

ilkel/medeni ayrımını modern hukuk yönünden değerlendirilir. tabii ki modern hukuk daha medenidir.

Link to post
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×
×
  • Yeni Oluştur...