Jump to content

İncil ve Tevrat'ın değiştirilip Kur'an ın aynı kalmasıyla ilgili...

Recommended Posts

İşte böyleee, Ülen Zavallı,len bunlara doğruları değil yalanları göster ve öv.Bunların doğrulara karşı büyük tepki duyarlar.Yalanlarıysa MERESİMLE garşılarlar.Düşünsene bir kere Allahın bayıldığı Mehemmet ölmek üzereyken vasıyayazmak ister, ulu ve sulu Ümer bunu engellerve dünürü ölüncede ortada bırahıp ıktıdar mücedelesine girerler ,çölün yakıcı sıcağında Mehemmedin vücüdü kokar ve şişer ulu Ümerle vede ulu Ebbubakr Mehemmedi düşünecek vakitleri yohdur.Dava koltuk davası.Bu iki Fellah cennetle müjdelenmişmiş miş miş.Bizde cennetlik olabilmemiz için ashabı kıram gibi sülelemizi temizlesekmı acab, Zavallı gardaş ne deyon? :D tolonbeg

he valla....bizde aynen öle yapak ve bi koltuk bulak kendimize :D ozaman müslümanların gözünde ulu bir yer de ediniriz hem belki de :D ama yaparkan bunları - allahuekber + bismillah da dememiz lazım...o zaman tam olur işte :)

Sitelerde Paylaş

Yani Sayın Levia diyorsunuz ki Allah kendi indirdiği kitabı koruyamamış öyle mi? Kısaca böyle mi diyorsunuz?

Eğer kod ve şifre arıyorsanız Kuran'ın orjinal olduğunu söylemek için ki orjinali harekesizdi, alın size Bible Code:

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Bible_code

google da bunu bulmam 3 saniye sürdü. Kitabı Mukaddes ile ilgili onlarca şifre bulabilirsiniz. Eğer amaç bir düzen bulmaksa bunu bütün kitaplarda bulabilirsiniz.

Sen linke göz attin mi ? Kim sifreden söz ediyor ? Surelerin ayetlerinin manalarinin çok siki bir iç-içe simetri uzere tertibinden söz ediyoruz. Harekesiz mana olmaz. Bu ahenk ve unutulmus duzen surelerin manalarinin orijinalinkine en azindan çok yakin kaldigini çok keskin biçimde göstermekte. Bu gizli iç-simetriler bu bakimdan Kuranin hem resminde (sessiz harflerinde) hem de okunusunda orijinal veya ona çok yakin biçimde kaldiginin yanlislanabilir kanitidir.
Sitelerde Paylaş

Kutsal denilen kitapların değişmiş olması veya değişmemiş olması neyi değiştiriyor? Elimizde olan kitaplar belli, ,çlerinde ne yazdıkları belli. İster değişmiş olsun, ister değişmemiş. Bu bir şeyi değiştirmiyor.

şunu değiştiriyor bu durum :

islamcıların tevrat ve incil değişmiş demelerinin BOŞ olduğunu KANITLIYOR....

incil de - tevrat da ilk yazıldıklarında ne idi iseler...günümüzde de aynılar...orijinallikleri BOZULMAMIŞTIR...

bu durumda müslümanların diğerleri için KAFİR - ŞİRK koşuyor vs.vs.vs demeleri BOŞUNADIR....çünkü allah tüm kitaplarının koruyucusu olduğunu ilan etmektedir her kitabında da....

domuz da HARAM olamaz bu durumda...müslülar korkmadan yiyebilirler---museviler de tabi :)

Sitelerde Paylaş
orijinallikleri BOZULMAMIŞTIR...

Ne idddia ettiklerini biliyorlar mı? Değişse ne kadar değişecek, içerik belli... Fasarya olduktan sonra değişen bir şey yok. Orjinalinde on kadın alın yazıyor olsa da oha lan ipin ucunu kaçırmışız deyip dörde indirseler ne olur? Yine fasarya yine. Dört kadın da sınır değildir, iddia ettiklerinin aksine, onu da söyleyeyim.

Recm ayeti vardı Ayşe çölden Safvan'la çıkagelince is sakata gelmesin diye sopaya çevrildi deniyor. Akla da çok yatkın. Ama değişen ne? Taşlamak, sopalamak. Kırk satır mı iyi kırk katır mı gibi bu da fasarya... Fasaryadan başka bir şey içermeyen metinler değişse ne yazar? Hiç bir şey. Değiştirseler de "atomu elektron, proton ve nötronlardan teşkil eden allah ne yücedir" :D filan yazsalar dur hele lan, kim eklemiş bunu cahil yağmacı bedevilerin yazdığı metinlere derdik. Fasaryayı eklesen de çıkarsan da fasarya olarak kalır.

Sitelerde Paylaş

Sen linke göz attin mi ? Kim sifreden söz ediyor ? Surelerin ayetlerinin manalarinin çok siki bir iç-içe simetri uzere tertibinden söz ediyoruz. Harekesiz mana olmaz. Bu ahenk ve unutulmus duzen surelerin manalarinin orijinalinkine en azindan çok yakin kaldigini çok keskin biçimde göstermekte. Bu gizli iç-simetriler bu bakimdan Kuranin hem resminde (sessiz harflerinde) hem de okunusunda orijinal veya ona çok yakin biçimde kaldiginin yanlislanabilir kanitidir.

"Michel Cuypers applies to the sacred book of Islam the methods already applied to the Bible."

Bana verdiğiniz linkte yazan ilk şey buydu. Bu metodlar zaten Bible da da uygulanmış. Bundan sonrasını okumama gerek yoktu. Ben kısaca "şifre" falan diyerek böyle ıvır zıvırların genelini kastetmiştim. Dediğime gelmiş yani. Biraz araştırırsanız bu çalışmadan çok daha ayrıntılılarını Bible için de bulabilirsiniz. Onlar müslümanlardan çok daha önce başlamış bu işlere, bizimkiler de yeni yeni başladı, böyle şifre vs... olaylara.

Mesela Suryanice ve Aramice Kuran okuyunca neler oluyormuş bakın:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Syro-Aramaic_Reading_of_the_Koran

Şu ön kabulle yola çıkmışsınız: Allah Kuran'ı, diğer kitaplar değiştirildiğinden gönderdi. Kuran değiştirilemez zira Allah kendi gönderdiği kitabı koruyacağını söylüyor. Ama şunu düşünmüyorsunuz: Tevrat da, İncil de onun kitabıydı, onları korumuyor mu? Ayrıca Kuran'da İncil ve Tevrat'ı onaylamak için gönderildiği de yazar.

Sitelerde Paylaş

Ne idddia ettiklerini biliyorlar mı? Değişse ne kadar değişecek, içerik belli... Fasarya olduktan sonra değişen bir şey yok. Orjinalinde on kadın alın yazıyor olsa da oha lan ipin ucunu kaçırmışız deyip dörde indirseler ne olur? Yine fasarya yine. Dört kadın da sınır değildir, iddia ettiklerinin aksine, onu da söyleyeyim.

Recm ayeti vardı Ayşe çölden Safvan'la çıkagelince is sakata gelmesin diye sopaya çevrildi deniyor. Akla da çok yatkın. Ama değişen ne? Taşlamak, sopalamak. Kırk satır mı iyi kırk katır mı gibi bu da fasarya... Fasaryadan başka bir şey içermeyen metinler değişse ne yazar? Hiç bir şey. Değiştirseler de "atomu elektron, proton ve nötronlardan teşkil eden allah ne yücedir" :D filan yazsalar dur hele lan, kim eklemiş bunu cahil yağmacı bedevilerin yazdığı metinlere derdik. Fasaryayı eklesen de çıkarsan da fasarya olarak kalır.

işin tuhafı birak bizle tartışmalarını ve bizim dediklerimizi bir kere olsun kabul etmelerini....

müslümanlar kendi aralarında birbirleri ile anlaşıp da birbirlerini bile doğrulayamıyorlar ki ?

daha bir müslümanın diğer bir müslümana - evet sen haklısın senin dediğin doğru - dediğini ne gördüm - ne de duymadım..... :D

bu dindarlar bi alem yaw :D

Sitelerde Paylaş

daha bir müslümanın diğer bir müslümana - evet sen haklısın senin dediğin doğru - dediğini ne gördüm - ne de duymadım..... :D

:) bunu hiç duymadınız mı Sayın Zavallı. Ben pek girmesem de zaman zaman öylesine bir islami siteye baksam bu söylediğinizi hep görüyorum. Özellikle tam dindar yetişen insanlar arasında, "Evet, haklısın kardeşim. Çok sağol paylaştığın için," gibi söylemler çok sık mevcuttur. Eski bir koyu dindar olarak bilmeniz gerekir bunları. Özellikle cemaatte o abiler ve ablalar, diğerlerinin beyinlerini yıkamak için türlü naneler dökerler. En yakın arkadaşım anlatırdı, "Eğer onların dediklerini yapmazsak, bize kendimizi suçlu hissettirirlerdi," derdi.

Sitelerde Paylaş

:) bunu hiç duymadınız mı Sayın Zavallı. Ben pek girmesem de zaman zaman öylesine bir islami siteye baksam bu söylediğinizi hep görüyorum. Özellikle tam dindar yetişen insanlar arasında, "Evet, haklısın kardeşim. Çok sağol paylaştığın için," gibi söylemler çok sık mevcuttur. Eski bir koyu dindar olarak bilmeniz gerekir bunları. Özellikle cemaatte o abiler ve ablalar, diğerlerinin beyinlerini yıkamak için türlü naneler dökerler. En yakın arkadaşım anlatırdı, "Eğer onların dediklerini yapmazsak, bize kendimizi suçlu hissettirirlerdi," derdi.

heh he :D sizin birbirinizi tebrik ettiğiniz şeyler...islamı öven yücelten - sevgi pıtırcıkları.....

ama mesela iş sakala gelince hiç biriniz birbiriniz ile uyuşamıyorsunuz....bırak kuranda ne anlatıldığı ile ilgili hem fikir olamamanız konusunu....

sakal kesilmeli mi kesilmemeli mi ? bunda bile bi sonuca varamıyorsunuz...1400 yıldır tartışıp duruyorsunuz.....

yoksa muhammed peygamberdir - o en yücedir - allah en büyüktür.....evet kardeşim...eline sağlık paylaşımın için....

zırt pırt.....bunlarda hemfikirsiniz....işiniz gücünüz sahte sevgi pıtırcıkları yaratmak ve birbirinizi o konularda pohpohlamak olunca iyi beceriyorsunuz....

Sitelerde Paylaş

heh he :D sizin birbirinizi tebrik ettiğiniz şeyler...islamı öven yücelten - sevgi pıtırcıkları.....

ama mesela iş sakala gelince hiç biriniz birbiriniz ile uyuşamıyorsunuz....bırak kuranda ne anlatıldığı ile ilgili hem fikir olamamanız konusunu....

sakal kesilmeli mi kesilmemeli mi ? bunda bile bi sonuca varamıyorsunuz...1400 yıldır tartışıp duruyorsunuz.....

yoksa muhammed peygamberdir - o en yücedir - allah en büyüktür.....evet kardeşim...eline sağlık paylaşımın için....

zırt pırt.....bunlarda hemfikirsiniz....işiniz gücünüz sahte sevgi pıtırcıkları yaratmak ve birbirinizi o konularda pohpohlamak olunca iyi beceriyorsunuz....

Bunu söylemeniz komik olmuş. Sanki inançsız insanların farklı olduğunu sanıyorsunuz. Sizde ise tek ana fikir "Tanrı Yoktur," argümanı değil mi?

Kendi aranızda Muhammed yaşadı mı, yaşamadı mı, tartışması yaptığınızı çok gördüm. Ayetleri birbirinizden farklı yorumlayarak eleştirdiğinizi... Daha neler, neler.

Biz de görüyoruz sizlerin birbirinizi pohpohladığınızı. "Çok güzel yazmışsın... İşte buna cevap versinler de görelim," gibi. Sizlerin de dindar sevgi pıtırcıklarından bir farkınız yok yani, siz de insansınız, birazcık bilmeden kendinizle de dalga geçmişsiniz. Siz kendinizi farklı ve aydınlanmış görüyor olabilirsiniz, o sizin kendi algınızdır, gerçek midir orası tartışılır. Vicdanen rahatsanız ne mutlu size.

Dinden, imandan kurtulsa da kurtulmasa da insan her zaman subjektiftir. Fikirleri, düşünceleri kendilerine lanse edilen bilgiye göre rahatlıkla değişebilir. Temel düşüncelerden bahsetmiyorum bunu söylerken. Çok daha ilginçtir insanların subjektifliği.

Bunun dindar veya ateist olmakla değil, insan olmakla alakası var. Ateist insanların ortalamada en büyük avantajı olaylara daha geniş açıdan bakabilmeleri sanırım. Tabii ne kadarı bunu başarıyor, orası tartışılır. Şimdi bilim insanlarının hepsi ateisttir, dediğinizi duyar gibiyim. Yalnız bu bilim insanları dediğimiz kesim dünya nüfusunun kaçta kaçını oluşturuyor, onu bilmemiz gerekir? Bir de ateist olduğu için mi bilim insanı olmuş, yoksa bilim insanı olduğu için mi ateist olmuş onu da bilmemiz gerekir.

Sitelerde Paylaş

Bunu söylemeniz komik olmuş. Sanki inançsız insanların farklı olduğunu sanıyorsunuz. Sizde ise tek ana fikir "Tanrı Yoktur," argümanı değil mi?

Kendi aranızda Muhammed yaşadı mı, yaşamadı mı, tartışması yaptığınızı çok gördüm. Ayetleri birbirinizden farklı yorumlayarak eleştirdiğinizi... Daha neler, neler.

Biz de görüyoruz sizlerin birbirinizi pohpohladığınızı. "Çok güzel yazmışsın... İşte buna cevap versinler de görelim," gibi. Sizlerin de dindar sevgi pıtırcıklarından bir farkınız yok yani, siz de insansınız, birazcık bilmeden kendinizle de dalga geçmişsiniz. Siz kendinizi farklı ve aydınlanmış görüyor olabilirsiniz, o sizin kendi algınızdır, gerçek midir orası tartışılır. Vicdanen rahatsanız ne mutlu size.

Dinden, imandan kurtulsa da kurtulmasa da insan her zaman subjektiftir. Fikirleri, düşünceleri kendilerine lanse edilen bilgiye göre rahatlıkla değişebilir. Temel düşüncelerden bahsetmiyorum bunu söylerken. Çok daha ilginçtir insanların subjektifliği.

Bunun dindar veya ateist olmakla değil, insan olmakla alakası var. Ateist insanların ortalamada en büyük avantajı olaylara daha geniş açıdan bakabilmeleri sanırım. Tabii ne kadarı bunu başarıyor, orası tartışılır. Şimdi bilim insanlarının hepsi ateisttir, dediğinizi duyar gibiyim. Yalnız bu bilim insanları dediğimiz kesim dünya nüfusunun kaçta kaçını oluşturuyor, onu bilmemiz gerekir? Bir de ateist olduğu için mi bilim insanı olmuş, yoksa bilim insanı olduğu için mi ateist olmuş onu da bilmemiz gerekir.

aateizm bir inançlar topluluğu değildir ki - sevgi pıtırcıkları oluştursunlar bir inanç çevresinde :D

biz adamın yazısı güzelse güzel deriz....

siz dini - muhammedi övmüşse adam, sevgi pıtırcıkları yaratırsınız.....o pıtırcıkları avuçlayıp avuçlayıp birbirinize saçarsınız :D

ama adam sakal kesmek haramdır demişse...başlarsınız nasıl kesilmesi gerektiğinden - kazınması helal mi harammı ? saatlerce tartıırsınız....gene de sonuca varamazsınız....1400 yıldır da varamamışsınızdır bir sonuca... :D

ateistler bir ayeti yorumlamazlar.....o ayette ne yazıyorsa onu düz olarak okurlar ve alırlar...çünkü kuran düz okunması gerken - yorum yapılmaması gerken bir kitap olduğunu İDDİA etmektedir.....

kuran ap açıktır - kuran anlayasınız diye ayetleri ince ince ayrıntılı olarak allah tarafından anlatılmış bir kitaptır....kuranda böle yazar...

o yüzden canım benim...bi ayeti birileri tartışıyorsa aralarında - onlar ya TEİSTTİR yahu da belki DEİST dir......

ateistler ayeti alıp da TEİSTLER gibi eğip büküp şekilden şekle sokmazlar....ayette ne yazıyorsa odur.....TR deki ateistte aynı anlamı görür.....ABD deki ateistte aynı anlamı görür...

ama sizler bırak dünyadaki müslümanlarla anlaşabilmeyi - tr de kendi içinizde bile birlik değilsiniz......geç mezhepleri - aynı mezhep içinde TARİKATLARA - tarikatlar içinde de CEMAATLERE bölünmüşsünüz....hanginizin ne dediği - ne savunduğu belli değil be :D

Sitelerde Paylaş

aateizm bir inançlar topluluğu değildir ki - sevgi pıtırcıkları oluştursunlar bir inanç çevresinde :D

biz adamın yazısı güzelse güzel deriz....

siz dini - muhammedi övmüşse adam, sevgi pıtırcıkları yaratırsınız.....o pıtırcıkları avuçlayıp avuçlayıp birbirinize saçarsınız :D

ama adam sakal kesmek haramdır demişse...başlarsınız nasıl kesilmesi gerektiğinden - kazınması helal mi harammı ? saatlerce tartıırsınız....gene de sonuca varamazsınız....1400 yıldır da varamamışsınızdır bir sonuca... :D

ateistler bir ayeti yorumlamazlar.....o ayette ne yazıyorsa onu düz olarak okurlar ve alırlar...çünkü kuran düz okunması gerken - yorum yapılmaması gerken bir kitap olduğunu İDDİA etmektedir.....

kuran ap açıktır - kuran anlayasınız diye ayetleri ince ince ayrıntılı olarak allah tarafından anlatılmış bir kitaptır....kuranda böle yazar...

o yüzden canım benim...bi ayeti birileri tartışıyorsa aralarında - onlar ya TEİSTTİR yahu da belki DEİST dir......

ateistler ayeti alıp da TEİSTLER gibi eğip büküp şekilden şekle sokmazlar....ayette ne yazıyorsa odur.....TR deki ateistte aynı anlamı görür.....ABD deki ateistte aynı anlamı görür...

ama sizler bırak dünyadaki müslümanlarla anlaşabilmeyi - tr de kendi içinizde bile birlik değilsiniz......geç mezhepleri - aynı mezhep içinde TARİKATLARA - tarikatlar içinde de CEMAATLERE bölünmüşsünüz....hanginizin ne dediği - ne savunduğu belli değil be :D

Siz böyle diyorsunuz da siz burada bir topluluk değil misiniz? Veya başka internet sitelerinde topluluk değil misiniz? Ateistlerin ayetleri düz algılaması konusu da komik olmuş. Ben hem burada hem TD de 5 aydır forumları karıştırırım ama ateistlerin ayetleri birbirinden farklı eleştirdiğini de çok gördüm. Yani sadece ayetlerin gerçekten Tanrı'dan olmadığına, Tanrı olmadığında hem fikir oluyorlar o kadar. Onun dışında birbirinizi savunup sizin tabirinizle pohpohladığınızı da çok gördüm. Dediğim gibi yukarıdaki argümanları yazarken bir yandan kendinizle de dalga geçiyorsunuz bunu unutmayın. Dindarlardan tek farkınız onların inandığından bir tane azına inanıyor olmanız, bunu da unutmayın. Onun dışında düşündükleriniz ve yaptıklarınız başkalarını aşağılayıp kendinizi yüceltmeye çabalamanızdan kaynaklıdır. "Tanrı Kompleksi," ateistler, bilim insanları ve doktorlar arasında sıkça görüüyor diye okumuştum bir makalede.

http://en.wikipedia.org/wiki/God_complex

Ben böyle sakalmış, bıyıkmış gibi tartışmalara hiç girmedim maalesef. Dindarlarla da genelde din konusunda tartışmam. Ben olaylara her yönüyle bakmayı severim. Bir şey öğrenmek istersem kendim bulmaya çalışırım. İnsan en iyi böyle öğreniyor çünkü. Yukarıda benimle alay etmeye çalıştığınız argümanların hiçbiri şahsımı bağlamıyor. İnsanları bir stereotype olarak düşünmeye çalışanlar kendileri stereotype olurlar sözünün bir örneği bu sanırım.

Sitelerde Paylaş

"Michel Cuypers applies to the sacred book of Islam the methods already applied to the Bible."

Bana verdiğiniz linkte yazan ilk şey buydu. Bu metodlar zaten Bible da da uygulanmış. Bundan sonrasını okumama gerek yoktu. Ben kısaca "şifre" falan diyerek böyle ıvır zıvırların genelini kastetmiştim. Dediğime gelmiş yani. Biraz araştırırsanız bu çalışmadan çok daha ayrıntılılarını Bible için de bulabilirsiniz. Onlar müslümanlardan çok daha önce başlamış bu işlere, bizimkiler de yeni yeni başladı, böyle şifre vs... olaylara.

Mesela Suryanice ve Aramice Kuran okuyunca neler oluyormuş bakın:

http://en.wikipedia....ng_of_the_Koran

Şu ön kabulle yola çıkmışsınız: Allah Kuran'ı, diğer kitaplar değiştirildiğinden gönderdi. Kuran değiştirilemez zira Allah kendi gönderdiği kitabı koruyacağını söylüyor. Ama şunu düşünmüyorsunuz: Tevrat da, İncil de onun kitabıydı, onları korumuyor mu? Ayrıca Kuran'da İncil ve Tevrat'ı onaylamak için gönderildiği de yazar.

Cuypers veya baskasi, Mukaddes Kitab'a sami belagati elbette uygulamaktalar. Ve içerigini daha bilimsel anlamak mümkün oluyor. Ama bu simetriler Tevratta yok. Aramiceye gelince, Muhammed'in dönemindeki ayinsel terminolojik "arapça" süryanice bol kelimeler, hatta gramer ve çekimler içerikliydi. Hatta arapça standart terminoloji hatta gramer ile sabit degil, daginik sivelerden ibaret idi, uygulama belirleyiciydi. Oysa ayinsel arapça aramice ile karisik bir lisan biçimindeydi : Kuran bu ayinsel arapçada kaleme alinmistir.

II. asirda Kuran'in okuma versiyonlari isnadlarina göre elestirilirken, "Kureys sivesi" sarti kosulacakti... Bu "Kureys sivesi" ise iki asir sonraki "Kureys sivesi" idi...

Kuran'in bazi "karanlik" ve müfessirlerce çok ayrismaya neden olan kimi pasajlari aramice sayesinde çok daha inandirici "yorumlar" yapilabilmesi inandirici ve kutlu bir yenilik. Filoloji bu karanlik pasajlarin daha bilimsel yeni yorumlari ile Kuran'i anlamamizda bir adim daha ileriye gitmemizi saglamaktadir. Ancak, Luxenberg'in kendisi de bunun sadece "karanlik ayetler" için uygulanabilecegini ifade etmektedir. Nitekim, diger ayetler hem paleografik ve gramer açisindan, hem de degisik variantlarin çok az degismeleri nedeniyle, hem de Cuypers'ün yeni kesfi sayesinde orijinaline uygun olduklarini yanlislanabilir olarak kanitlamaktadir.

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yav bu Kuran denen şeyi öyle de çevirseniz böyle de çevirseniz yok şu lehçeyle yok aramiceyle yok bilmem neyle eğseniz bükseniz bir şey değişmez! Yağmacı cahil bedevilerin ürünü öyle çevirmekle böyle eğmekle şöyle bükmekle değişir mi yahu?

Yağma, ganimet, köle, yağmaya gitmez kaçarsanız cehennem, çok öldürürseniz cennet... Özü bu. Başka hiç bir şey değil...

Dogmatik Kuran işinin sakat olduğunun farkında! :DGözün apaçık gördüğü yağma, talan, ayrımcılık, düşmanlık, nefret ayetleri var. Ne yapsın? Yok lehçe, yok aramice, yok bilmem ne kıvırtacak. Ne zavallılık ya... Acınacak bir çırpınış. Çok acıdım. :(

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Bu konuyu bu platformda defalarca tartıştık. Kısaca yine değinelim.

İncil ehli Allah'ın onda indirdiği ile hükmetsin. Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenler fasıkların ta kendileridir. 47﴿MAİDE

Yanlarında içinde Allah'ın hükmü bulunan Tevrat varken nasıl oluyor da seni hakem yapıyorlar, sonra bunun ardından verdiğin hükümden yüz çeviriyorlar? İşte onlar (kendi kitaplarına da, sana da) inanmış değillerdir. 43﴿MAİDE

Bu ayetlerden açıkça anlaşıldığı üzere Kuran yazıldığı dönemde İncil ve Tevratın içinde Allahın hükümleri vardı. Kuran onların uygulanması gerektiğini söylüyor.

Kurana göre Tevrat ve İncil değiştirilmemiş, içine insan fikirleri katılmamıştır. Böyle olsaydı bu ayetler yazılamazdı.

Bugün bazı Müslümanların uydurduğu M.S. 325 teki İncil düzenlemesinin de büyük bir yalan olduğunu Kuran sayesinde anlayabiliriz.Eğer iddia edildiği gibi İznik konsülünde kitaplar değiştirilmiş olsaydı Kuran bundan mutlaka söz eder, bizi uyarırdı.

DEVAM EDECEK .....

tarihinde murtimuro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Önemli olan içeriginin isimize yarayip yaramamasi degil, Muhammed zamaninda nasil anlasidigidir. Bu da bilimsel bir arastirma yapilmadan ancak keyfi olabilir.

muhammedin zamanında ÇÖL BEDEVİLERİNİN işine çok yaramış canım...inkar edilemez bu....bu sayede YAYILMIŞLAR DA YAYILMIŞLAR.....KÖLE - CARİYE sahibi olmuşlar...zengin olmuşlar....istedikleri gibi at koşturmuşlar....

da....ama DA sı var işte......evrensel kitab denmesinin SEBEBİ nedir sadece o dönemde arabın işine yaramışsa ?

Sitelerde Paylaş

tevratın değiştirilmediği ortada tevrat musevi şeriat kitabıdır.

ama incil için çok şey söylenebilir

hristiyanlığın pek çok akımı yok edilmiştir.

Pavlusun kurduğu hristiyanlıkla günümüz hristiyanlığı çok farklıdır. Pavlus hiç bir zaman eski ahitin tanrısını kabul etmemiş bir gnostikti. Eski ahittin musevi mitolojisi olduğunu söyler.

Ve hristiyanlığın pek çok akım vardı. Roma devleti pek çok incili dışladı Mary incili thomas incili filipus incili

Dönemim en önemli mezheplerinden biride Marcion mezhebi idi.

http://tr.wikipedia....Sinoplu_Marcion

Bugünkü incil tamamen tahrip edilmiş ve eski ahitte uyarlanmış ve içinde çok büyük çelişki vardır.

Eski ahit ve yeni ahittin tanrısını aynı olması imkansızdır.

İsa bir gnostikti Pavlusta bir gnostik hristiyandı Marcion da bir gnostik hristiyandı.

İslamın anlattığı bir değiştirilme hiç bir zaman olmadı. İsa hiç bir zaman incil yazmadı.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...