Jump to content

30 YAŞINA KADAR ATEİSTTİM

Recommended Posts

dc5hur-5kfkb1x4je01grxdvic8_original.jpg

* Batıl inançların var mı?

- Yok. Kaldı ki ben 30 yaşıma kadar ateisttim.

* Ne değiştirdi seni?

- 30 yaşımdan sonra, bir anda doğanın bana fısıldayan bir varlık olduğunu keşfettim. Ve dedim ki “Bunun bir sebebi olması lazım”... Oturup İncil’i okudum, arkasından Tevrat’ı ve Kuran’ı... Gerçekten Kuran’a gönülden inandım.

http://kelebekgaleri...omur-gedik-2014

Acaba doğa bize de,bir anda fısıldayacak mı?

Yoksa bu doğa, adamına göre mi fısıldıyor :)

Sitelerde Paylaş

İyi bir sebebi olmadan ateistler var olduğu gibi iyi bir sebebi olmadan dindar olanlar da var.

Bu ve buna benzer itiraflar zamanımızda özellikle sanat dünyasında moda oldu.

Neden acaba ?!

Haklısınız. Yalakalık payı da var bunun içinde. Ama bence bu yalakalık payı yukarıda yazdığım "iyi bir sebei olmadan ateist olanlar" için geçerlidir.

tarihinde MaskedVigilante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Demek önce İncili okumuş, olmamış.

Sonra Tevrat´ı okumuş, yine olmamış.

En sonunda Kuran´ı okumuş, o da ne, tamam işte bu demiş.

Hayır, pek inandırıcı değil.

Tam aksine mahalle baskısının tipik bir örneği.

tarihinde pil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu ve buna benzer itiraflar zamanımızda özellikle sanat dünyasında moda oldu.

Neden acaba ?!

Yan rollerde olan veya yan rollere düşmüş olan insanlarda sık görülen bir durum.

Kimi kendini bilir, konumundan rahatsız olmaz. Kimi ise kendini bilmez, hep daha çoğunu ister; bunlara kifayetsiz muhteris denir.

Yetersiz ve ihtiraslı.

Peker bunlardan biridir. Oyunculuğu iyidir; kafa çürüdüğü için kendini yan rollerde bitirmiştir. Ama o neden yan rollere düştüğünü bilmez. Bu yüzden sürekli hakettiğine inandığı yere gelmek için yollar arar. Kendini bitirmiş insanların deneyeceği yollar da, elbette ki, kabul edilebilir şekillerde olmayacaktır.

İktidara oynamak bu yollardan biridir. Peker hala beklediği çıkışın peşinde.

Bu tür insanlar hayatlarının diğer kısımlarında da başarısız olduklarından, muhtemelen parasal sıkıntıları da bulunuyor ki, hızlıca bir yerlere yamanmak için bu kartı oynamış gibi görünüyor. Yakında dinci veya tayyipçi kanallardan birinde görmek mümkündür.

Bunlar gibi nicesi daha sırada bekliyor, şaşırmamak lazım.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Fısıldamak için kişilik bozukluğuna sahip olanları seçiyor.

Açıkalın'ın psikolojik durumu önceki yıllardan bilinen birşeydir.

Amerikanin kesfi sirasinda Endiyenler de dogayi bilinçli bir varlik gibi algilarlarmis. Kimi kimseler hayvanlara duygu vermezken, kimileri bebeklerin hatta kadinlarin aci veya duyusu olup olmadigini tartisabilmislerdir. Bence bunu söylemekle dogru konusuyor, ancak hisleri onu yaniltmaktalar.

Sitelerde Paylaş

dc5hur-5kfkb1x4je01grxdvic8_original.jpg

* Batıl inançların var mı?

- Yok. Kaldı ki ben 30 yaşıma kadar ateisttim.

* Ne değiştirdi seni?

- 30 yaşımdan sonra, bir anda doğanın bana fısıldayan bir varlık olduğunu keşfettim. Ve dedim ki Bunun bir sebebi olması lazım... Oturup İncili okudum, arkasından Tevratı ve Kuranı... Gerçekten Kurana gönülden inandım.

http://kelebekgaleri...omur-gedik-2014

Acaba doğa bize de,bir anda fısıldayacak mı?

Yoksa bu doğa, adamına göre mi fısıldıyor :)

İkinci kez kalp krizi geçiren ünlü komedyen Peker Açıkalın, tedavi gördüğü hastaneyi karıştırdı. Açıkalın, yanında yatan yaşlı hastaya durmadan, Dede zaten öleceksin. Kalk git buradan deyince hastanın psikolojisi bozuldu.

http://www.saglikaktuel.com/haber/peker-acikalin-tedavi-gordugu-hastaneyi-birbirine-karistirdi-36907.htm

Bu adamın beyni çürümüş artık.

Sitelerde Paylaş

Dine yönelen insanların,muhakkak bir sorunları vardır..Yakından tanıdığım bir çok insan var böyle..

Bir de şu ateizmi çocuk oyuncağı sanmaları komik..Ateizm bir çaba gerektiren seçimdir..İnsanlar kendiliğinden ateist olamazlar..Ateizme anca belli bir süreç sonucunda ulaşılabilir..Yani,hayatında dine hiç yer vermeyenlerin veya çocukların ateist olduğunu söylemek doğru değildir..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...