Jump to content

islam 21inci yüzyıla yakışıyomu?

Recommended Posts

ya hehe :lol:

21.yüzyıldayız ve hayla islamı hak din zannedenler var.

1 ay boyunca gereksiz yere aç kalıyosun....

Namaz kılıyosun okudugun dualar ebu lehep ellerin kurusun

asıl soyu kesik olan sana bugz edenın ta kendisidir.---------ben sizin taptıklarınıza tapmam siz benim taptıklarıma tapmayın----rabbin fil sahiplerine neler ettiğini görmedinmi..............cart curt işte....

21. yüzyılda hayla karısını kara çarşafa sokanmı ararsın.................Hırsızın elini kesip onu 60 70 sene insanlara muhtaç bırakan caniyimi.......................!!!!! yoksa sagda solda bomba patlatıp masumları öldüren el kaide talibanlarınımı.........

yıl 2014 olmuş hayla insanlar islamdan ayrılmıyo......bu şaşılacak gibi değil!!!!!

Bence artık insanları islamdan soğutmak bizim gibi zeki insanların görevidir!!!! İnsanlara bizler yardımcı olmalıyız....

Bu bağnaz dinden ayrılmalı insanlar!!!!

Bunun için ne yapa bilirz arkadaşlar yorumlarınızı beklıyom ^_^

Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ya hehe :lol:

21.yüzyıldayız ve hayla islamı hak din zannedenler var.

1 ay boyunca gereksiz yere aç kalıyosun....

Namaz kılıyosun okudugun dualar ebu lehep ellerin kurusun

asıl soyu kesik olan sana bugz edenın ta kendisidir.---------ben sizin taptıklarınıza tapmam siz benim taptıklarıma tapmayın----rabbin fil sahiplerine neler ettiğini görmedinmi..............cart curt işte....

21. yüzyılda hayla karısını kara çarşafa sokanmı ararsın.................Hırsızın elini kesip onu 60 70 sene insanlara muhtaç bırakan caniyimi.......................!!!!! yoksa sagda solda bomba patlatıp masumları öldüren el kaide talibanlarınımı.........

yıl 2014 olmuş hayla insanlar islamdan ayrılmıyo......bu şaşılacak gibi değil!!!!!

Bence artık insanları islamdan soğutmak bizim gibi zeki insanların görevidir!!!! İnsanlara bizler yardımcı olmalıyız....

Bu bağnaz dinden ayrılmalı insanlar!!!!

Bunun için ne yapa bilirz arkadaşlar yorumlarınızı beklıyom ^_^

Bu tanımlama nefret suçu'na ilişkin bir çağrıyı andırıyor sanki.

Sitelerde Paylaş

Bu tanımlama nefret suçu'na ilişkin bir çağrıyı andırıyor sanki.

Nefret etmekle nefret suçu farklı kavramlar.

Nefret etmek insanlık hakkı..

Nefret suçu olan, nefretle suç işlemek...

İstediğiniz kadar nefret etme hakkına sahipsiniz. Ama o nefretle suç işleme hakkınız yok.

Sitelerde Paylaş

Din

Din, insanın kutsal saydığı gerçeklikle ilişkisi; bu ilişkinin çerçevesini oluşturan inançlar, öğretiler, değer yargılan, davranış kuralları, tapınma biçimleri ve kurumsal yapılar. Dinlerin temelini oluşturan kutsal gerçekliğin doğaüstü ya da kişileşmiş bir varlık, bu anlamda bir tanrı biçiminde tasarımlanması zorunlu değildir; bu tür bir tanrı kavramını bütünüyle ya da büyük ölçüde dışlayan dinler de vardır. Dolayısıyla din kavramı, insanın Tanrı'yla ya da tanrılarla ilişkisinden çok daha geniş kapsamlıdır.

Ben dinsizim,onlardan (müslümanlar) değilim demeden önce sözlük anlamını tanımlayın. Hangi dini yaşıyorsunuz öğrenin. Farkınızı ben dinsizim diyerek değil yaşadığım,uyduğum din budur diyerek gösterin. Belki güzel olanı yaşarak öğrenirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Nefret etmekle nefret suçu farklı kavramlar.

Nefret etmek insanlık hakkı..

Nefret suçu olan, nefretle suç işlemek...

İstediğiniz kadar nefret etme hakkına sahipsiniz. Ama o nefretle suç işleme hakkınız yok.

Gel de bunu democrassian'a anlat. Dedim sen İslamdan nefret ediyorsun o da hayır dedi nefret suçtur dedi. Benim de mantığıma yatmamıştı zaten. Nefret etmek görüştür, zarar verirsen suça girer.

Sitelerde Paylaş

Kur'an evrenseldir,bütün çağlara hitap eder derler çünkü ,dünyada daha anlayan olmamıştır, önümüzdeki yüzyıllarda da anlayan çıkmayacaktır.

Bu yüzdende ki;Anlaşılmayan bir kitap gizemlidir,maalesef yakılıp yokedilmedikçe 25.yüzyıla bile hitap edebilir..

Sitelerde Paylaş

İslam denilince ilk akla gelen bedevinin devesi, saçma kitabı, karısı, cariyesi, el kesmesi, kafa koparması, kölesi, dört karısı vs. oluyor nedense.

Türkiye'de bu dediklerinizin hiç birisiyle alakası olmayan milyonlarca müslüman var. Eminim sizlerinde ailelerinde, dini kendi içinde, muhnis bir şekilde yaşayan büyükleriniz olmuştur. Acaba bu insanlar yukarıdaki kavramları hiç akıllarına getirmeden islamın hangi öğretisinden etkilenip, inançlı bir yaşam biçimi tercihinde bulunmuşlardır. Bu inancı yok etme faaliyeti, bu insanlara haksızlık olmaz mı?

tarihinde papik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam denilince ilk akla gelen bedevinin devesi, saçma kitabı, karısı, cariyesi, el kesmesi, kafa koparması, kölesi, dört karısı vs. oluyor nedense.

Türkiye'de bu dediklerinizin hiç birisiyle alakası olmayan milyonlarca müslüman var. Eminim sizlerinde ailelerinde, dini kendi içinde, muhnis bir şekilde yaşayan büyükleriniz olmuştur. Acaba bu insanlar yukarıdaki kavramları hiç akıllarına getirmeden islamın hangi öğretisinden etkilenip, inançlı bir yaşam biçimi tercihinde bulunmuşlardır. Bu inancı yok etme faaliyeti, bu insanlara haksızlık olmaz mı?

Türkiye'de şeriat olmadığı için bunlar olabiliyor. Esas islam, şeriatın uygulandığı islam, gelsin de gör bakalım aynı medeniyeti görebilecek misin.

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de şeriat olmadığı için bunlar olabiliyor. Esas islam, şeriatın uygulandığı islam, gelsin de gör bakalım aynı medeniyeti görebilecek misin.

Bu yazıdan bunu mu anladınız?

Anlamlı bir tartışma olsun istiyorum. Şeriat meriat dışında başka argüman yok mu elinizde. Ben ne diyorum siz ne diyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Bu yazıdan bunu mu anladınız?

Anlamlı bir tartışma olsun istiyorum. Şeriat meriat dışında başka argüman yok mu elinizde. Ben ne diyorum siz ne diyorsunuz.

Ne diyormuşum? Bizdekiler ılık su müslümanı. Kısasa kısas vardır islamiyette. Biri size tecavüz etti m, kalkıp sizin de ona tecavüz etmeniz uygundur. Dahası, caizdir. Hırsızlık yapanın elini kesmek icap eder. Bunlara yer verilmiş olsaydı Türkiye bugünkü kadar "insani" bir memleket olabilir miydi? Esas siz bana gösterin Türkiye dışında din yüzünden mahvolmamış bir tane çoğunluğu müslüman olan bir ülke. Şimdi özendiğimiz İran, Afganistan gibi Arap ülkelerinin içinde Türkiye bir istisnadır. Türkiye'yi örnek göstermek bu durumda çok yanlıştır. Atatürk gelmemiş ve Osmanlı Devleti yönetim anlayışı hala devam ediyor olsaydı biz de hiç farklı olamzdık onlardan.

Sitelerde Paylaş

Olsaydıyı, gelmeseydiyi boşver arkadaşım. Gelen gelmiş, giden gitmiş ve onlardan bir farkımız olmuş değil mi?

Şimdi sana din ile hiç alakası olmadığı -ki bazılarının yanına din hiç uğramamış- halde milyonlarca insanın katledildiği, zulüm, işkence, tecavüzün tavan yaptığı bir çok olay anlatabilirim.

Türkiye çağdaş hukuk sistemi ile yönetildiğine göre konumuzun bununla bir alakası yok.

Şimdi söyle bakalım, sorumu tekrarlıyorum.

Sizlerinde ailelerinde, dini kendi içinde, muhnis bir şekilde yaşayan büyükleriniz olmuştur/vardır. Acaba bu insanlar yukarıdaki kavramları hiç akıllarına getirmeden islamın hangi öğretisinden etkilenip, inançlı bir yaşam biçimi tercihinde bulunmuşlardır. Bu inancı yok etme faaliyeti, bu insanlara haksızlık olmaz mı?

tarihinde papik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...