Jump to content

Siyonist İsrailden Gazzeye Hava Saldırısı

Recommended Posts

müslümanlar haricinde ölenleri dile getirmemen en büyük kanıttır öldüklerine sevinmen için RED....başka bişeye gerek yoktur...

sizler için varsa yoksa müslümanların ölmesidir.....müslümana üzülürsünüz sadece.....gerisi zaten sizden değildir....ölmesi ancak dünyanın pisliklerden temizlenmesi anlamını taşır sizler için.

sizler iki yüzlüsünüz....insanlık dersiniz ama insanlık sizin için sadece müslümanlardan ibarettir.

Kesinlikle katılıyorum.Yüreğine sağlık.

Sitelerde Paylaş

İsrail sorunlarını silah kullanmadan çözmeye çalışmalı.

Nasil olacak o is? Bilmedigim icin soruyorum. Muslumanlarin savascilari halkin arasina saklanmis, Israili yerle bir etmek icin plan yapiyor devamli. Adamlar yahudileri yeryuzunden silecegiz diyor. Bu adamlarla silah kullanmadan nasil baris olacak. Ne diyeceksin adamada adam milleti kesmeyi bitirecek? Adamin niyeti masum falan dinlemeden butun yahudileri bolgeden gondermek. Adamin elinde olsa bir tane yahudi birkamayacak zaten. Bu adamlarlar ne barisi olacak. Yani sanki Israil baris istemiyor gibi bir tavriniz var, Israil baris isteyen taraf, bunlar bizim hulooogcanlarin gelismis hali, ust modeli, saldiriyorlar devamli, insan gibi baris isteseler zaten baris gelecek.

Su Israildeki silahlari filistindeki musluman savascilara ver, Turkiye dahil dunyadaki hemen her yerdeki hayati zehir ederler. Israil yine bunlara iyi davraniyor. Evet masum insanlarin olmesi iyi bisey degil, ama elin mucahidinide mahallene sokup, korursan, kafaya bombayi yersin. Bu kadar basit. Bence Israil bunlara iyi musamaha gosteriyor.

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nasil olacak o is? Bilmedigim icin soruyorum. Muslumanlarin savascilari halkin arasina saklanmis, Israili yerle bir etmek icin plan yapiyor devamli. Adamlar yahudileri yeryuzunden silecegiz diyor. Bu adamlarla silah kullanmadan nasil baris olacak. Ne diyeceksin adamada adam milleti kesmeyi bitirecek? Adamin niyeti masum falan dinlemeden butun yahudileri bolgeden gondermek. Adamin elinde olsa bir tane yahudi birkamayacak zaten. Bu adamlarlar ne barisi olacak. Yani sanki Israil baris istemiyor gibi bir tavriniz var, Israil baris isteyen taraf, bunlar bizim hulooogcanlarin gelismis hali, ust modeli, saldiriyorlar devamli, insan gibi baris isteseler zaten baris gelecek.

Su Israildeki silahlari filistindeki musluman savascilara ver, Turkiye dahil dunyadaki hemen her yerdeki hayati zehir ederler. Israil yine bunlara iyi davraniyor. Evet masum insanlarin olmesi iyi bisey degil, ama elin mucahidinide mahallene sokup, korursan, kafaya bombayi yersin. Bu kadar basit. Bence Israil bunlara iyi musamaha gosteriyor.

Sadece israil için değil bütün ülkeler için geçerli.

suçlu suçsuz ayrımını yapacaksın.

sivil silahlanmayı yasaklayacaksın.

ülke sınırlarını kontrol altında tutacaksın.

eğitim ve gelir farkını azaltıp yaşam standartlarını yükselteceksin.

Gazze şeridi dünyada nufus yoğunluğu en yüksek olan yerlerden biridir.Yaşam koşullarıda kötüdür.israil kendi halkı gibi filistin halkının da sorunlarını çözmek zorunda.

Sitelerde Paylaş

Gazze şeridi dünyada nufus yoğunluğu en yüksek olan yerlerden biridir.Yaşam koşullarıda kötüdür.israil kendi halkı gibi filistin halkının da sorunlarını çözmek zorunda.

Peki bunlari Filistin tarafi nasil karsilayacak sence? Adamlarin amaci bir tane bile Yahudi kalmayana kadar savasmak. Ben sana simdiden soyleyeyim, Israilijn en ufak iyiniyet gosterisinde simdi saldirmazsak bir daha bu firsat elimize gecmez diye dusunecekler. Kagit ustunde suclu sucsuz ayrimi yapmak kolay, git savas meydanina gorursun askerlerin yaptigi ayrimi. Bugun teroristler halkin arasina karisiyor, Halkta onlari sakliyor. Buldun teroristlerin saklandigi evi, tehlikeli bolgeyi asip, filistinlerin mahallesinin icinden 3-5 teroristi oldurmek mi kolay, daha az asker kaybina yolacacak, yoksa kafalarina bomba gondermek mi? Savas zamaninda once can sonra canan onenmlidir, kendi askerin olmesin diye, karsidaki sivil can kayiplarina goz yumarsin. Hele hele filistin gibi bir yerde, direkt dusunmezsin bile. Senin dedigin kagit ustundeki tedbirler gercek hayatta seni yoketmeye and icmis bir dusman karsisinda ise yaramaz, aksine basini belaya sokar. Aman diyene iyiniyet gosterilir, seni oldurmek isteyene iyiniyet gosterilmez.

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

israilin en ufak bir hatasında tüm yahudileri çoluk çocuk - kadın erkek - yaşlı demeden - tek biri sağ kalmamacasına KATLEDER araplar.

israilin bu konularda taviz vermesi durumunda yahut hata yapması durumunda ASLA şansı olamaz. köküne kadar BİTER israil.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu başlıkta kalbinde iman olmayan, müslüman düşmanlarının niyetleri ve emelleri net olarak görülüyor. Bunu söylerken inkar ederek konuları değiştirmeye ve bazıları da anlamamak için özel çaba harcamaya meyil ediyorlardı. İşte herşey açık ve net dünyada müslüman olan ve olmayanlar vardır. Bir müslüman kim olursa olsun zulme alkış tutamaz, zalimi savunamaz ama hak yoldan çıkıp, bataklığı mesken edinenler, her türlü ahlaksız tanımlamalar ile saflarını belli ederler.

Bu arada şunu çok iyi bilin. Savunduklarınız, benimsedikleriniz vs onların yaptıkları herşeyden sizlerde mahşer günü sorgulanacak aynı şekilde vebal altında olacak ve inanmasanız bile o zalimlerle birlikte haşr olacaksınız. Herkes taraftarı olduklarının ardından yürüyecektir. Katili destekleyen de Hak katında katille beraber aynı mekanı paylaşacaktır. Şimdilik yaşayın hayatınızı...

Hayır bu düşünce geçerli değil. Size gönderilen bir kitaba göre Müslüman olamamışsanız, bunun tek sorumlusu o kitabı gönderedir. Bu konudaki suçu insanlarda aramamalısınız. İnsanlar doğru ile yanlışı ayırt edebilecek kapasitedeler. İnsanları suçlamak için iyi bir gerekçeniz yoktur. Burada suçlanması gereken din kitabının kendisidir. Bu durumda madem tanrı mükemmel bir varlık ise, ve insanları idare edemiyorsa (ki insanlar bunu kendi kendilerine başardıkları konular çoktur) demek ki böyle bir tanrıdan gelmiş bir kitap değildir. Uydurmadır.

Zaten ömrünüzün çoğunu kitabın yanlışlarını düzeltmek için kitap dışı ahlağı kullanmak zorunda kalıyorsunuz. O zaman kitaba ne gerek var ki? Madem ahlak kaynağınızı kitap dışındaysa...o zaman kitap gereksiz. Bu durumda kitap sadece gereksiz değil, aynı zamanda tehlikeli. Çünkü insanlar yaptıkları bütün vahşetleri bu bahsedilen kitabın içindeki doğaüstü iddialar sayesinde olmaktadır (cennet, cehennem, tanrı vs). Böyle bir iddiası olmasaydı, kimse sizin din kitabınızı sallamazdı. Bir düşünün ki birisi size diyor "namaz kıl, çünkü sağlığına iyi gelir". Anında cevap "hadi len" olur. Ama "namaz kıl yoksa cehennemde yanacaksın" dediğinde, adam kolay kolay "hadi len" diyemiyor. Bu yüzden sizin din yok edilmeli. Faydadan çok büyük zararı var.

Masked:

Ben Redyellowum... beni benim yazılarım bağlar.

İSLAM ADINA insanların öldürüldüğüne dair konu açarsın, bana bilgi verirsin konuyu açtığına dair ben de görüşümü yazarım, peşin hükümle karar verme.

Peşin hükümle karar veremeyecek kadar ortada çok kanıt var. Sizin dedikleriniz hiçbirşey değiştirmeyecek. Ayrıca ben iyi müslümanım onlar kötü müslüman düşüncesi de yemiyor. Sizin dininiz eğer tek tip Müslüman yaratamıyorsa, sizin dininizde hata var demek ki. Faydadan çok zararı var demektir. Gerçek tanrıdan gelmiş bir din böyle olamaz. İnsanlar bile kendi aralarında tanrıdan daha iyi iş çıkartıyorlar. Bu mu mükemmell tanrınız? Yemiyor. Sizin uydurma dininizle de uğraşmak zorunda mıyız? Alın götürün başınıza çalın. Rahat bırakın bizleri bu saçma dininizden. Biz bu dünyaya sizin saçmalıklarınızla uğraşmak için gelmedik. Yaşam süremizi boşuna meşkul etmeyin.

tarihinde MaskedVigilante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben hep şunu düşündüm. İsrail'liler bunlara en temel en basit düzeyde adil olan cevabı veriyorlar. Bunlar Avrupa'da Türkiye'de batının "demokrasi" "özgürlük" "din özgürlüğü" gibi idealleri arkasında saklanarak kendi pis emellerini sürdürebiliyorlar. Bu yüzden Türkiye, İngiltere, Amerika gibi yerlerde hızlıca çoğalıyorlar. Avrupalılar bunlara gereken tepkiyi henüz çözebilmiş değiller.

Ama İsrail'liler bu işi çözmüşler. Onların bütün yalanlarına aldırmadan onların içindeki gerçek cani tarafı görüp ona göre en etkili cevabı veriyorlar. Adam gibi yaşamıyor musun? Al sana o zaman hayvanlık nedir gör. Buna geliyor iş. Onlar da öfkeleniyorlar tabi ki, çünkü başka yerlerde numaralarının geçtiğine alışmışlar, burada niye geçmiyor diye gece gündüz ulayıp dururlar. Ama onlara en ufak bir müsamaha gösterildiği anda bunu mümkün olduğu her şekilde yobazlaştırıyorlar. Tıpkı yobazlaştırdıkları din gibi. Yobazlaştıramadıkları şeylere de fiziki saldırı düzenlemeye çalışıyorlar. Kimisi yiyor, kimisi yemiyor. İsrail'ller yemiyor mesela. İsrailliler onlara en kısa yoldan olan cevabı veriyorlar. Akıllanan akıllanıyor, akıllanmayan ölüp gidiyor. Zaten yavaş yavaş bunların topraklarını ellerinden alarak nüfuslarını sıfırlıyorlar. Niye mi? Çünkü akıllanmıyorlar. Caniliklerine illa ki devam etmek istiyorlar. O zaman yapacak başka bir şey de kalmıyor. Bu gibi zihniyetleri sindire sindire yok ediyorlar. Böyle bir zihniyetin yaşama şansı yoktur. Dünya böyle tipleri asla kaldıramaz. Sizin de dediğiniz gibi ellerine adam gibi silah verilse hiç kimseye huzur bırakacak değiller. Demek ki böyle tiplerin isteyerek, yada istemeyerek yavaş yavaş yok edilmesi gerekiyor. Zaman içerisinde Orta doğru bölgesi elbet ki gelişmeye başlayacak. Türkiye başladı bile. Peki bu gelişme gerçekleşirse, ve bu gelişme birgün bu sapıkların eline geçerse neticede ne olur? Herkesin huzuru kaçar. Belki canı da gider. En basit örneği Türkiye. Ellerine ilk imkan geçince gittiler Suriye'deki sapıklara silah verdiler. Demek ki bunlar başa gelince sapıklarla işbiriliğinde vazgeçmiyorlar. Her ne kadar gelişmiş olsalar da, her ne kadar rahat yaşamı olsa da, sapıklıklarından vaz geçmiyorlar. Demek ki bunların da tıpkı İsrail'in yaptığı gibi yavaş yavaş sindirile sindirile yok edilmesi gerekiyor. Başka türlü olmuyor. Atatürk bunu zamanında yapmadı. Dinimiz örfümüz adetimizdir dedi. Dokunmadı bu dine. Üstelik ahmakça gidip bir de bu kitabı Türkçeye çevirdi. Hiç uğraşmayacaktı. Aynen İsrail gibi sıfır edecekti bunları. Çünkü bunların insanlıkla uzaktan yakından artık bir bağlantısı kalmamış. Bunların hepsi sapık. Bunlarla yan yana yaşamak mümkün değildir. Hoşgörüsüze karşı hoşgörülü olmak ahmaklıktır.

Tarihten biraz ders çıkarın. Bu dediklerinizin hepsini Atatürk yaşadığı zamanda yaptı. Hatta Kuran kitabını Türkçe'ye bile çevirdi. Netice mi? Neticede bugün Atatürk'e küfür edip onun kurduğu herşeyi yıkıp yakıyorlar.

Sonuç? Demek ki bugüne kadar yapılandan farklı bir şey yapacaksın ki farklı bir sonuç bekleyesin. Delilik denilen şey aynı işi görüp farklı sonuç beklemektir. Bak mesela, İsrail iyi bir çözüm bulmuş. Örnek alınabilir. Alınmalı.

tarihinde MaskedVigilante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Masum insanların ölmesini sadece müslüman oldukları için kabul etmek ve bunu doğru bulmak aşağılık bir düşünce. Ölen bir çocuk musevi olmuş, müslüman olmuş yada budist olmuş farketmez. Ölen bir çocuksa oturup biraz vicdan muhakemesi yapmalı kişi. İsrailin o topraklarda nasıl kurulduğunu herkes çok iyi biliyor. Dağdan gelip bağdakini kovmak ve bunu insanları öldürecek düzeyde kendinde hak olarak görmek, bunu şakşaklamak aşağılık köpeklerin bile yapmayacağı bir davranış. Bir insan sadece dini inancından ötürü öldürülmeyi haketmiyor. İsrail önce kendi kanlı tarihine baksın. Onu savunanlarda israilin o coğrafyada ne şekilde varlığını sürdürdüğünü iyi öğrensin. Bu varlığın orada teşekkül etme şartlarını ve başlangıcını benimseyecek düzeyde duygusal bir bağlantısı varsa bile oturup düşüncelerini, insani duygularını, empati yapabilme yeteneğini tekrar tekrar irdelesin.

Ben dinsiz birisiyim. Bir yaratıcıyada inanmıyorum. Dinlerin mantıksız olduklarını, içerisinde yaşadığımız çağa uymadıklarını, kin ve nefret söylemleri ile ayrımcılık yaptıklarını hep söylemişimdir. Fakat benim mücadelem inançlarla olmalı. O inançlara sahip kişilerle olmamalı. İnsanlar sadece inançlarından ibaret değiller. Herkesin bir ailesi var. Herkesin annesi, babası ve çocukları var. Sen evinde ailenle ve akrabalarınla oturup hangi duyguları yaşıyorsan inanan kişilerde bu duyguları yaşıyorlar.

Belkide bu konu altında yazan bir çok kişi ateist görünümlü musevi olabilir. Ama gerçekten ateist ise ateist bir kişinin nasıl ırkçı ve yobaz olabileceğini görmüş oldum.

Bizler vicdanlı insanlar olmalıyız. İlkesel bir duruşa sahip olmalıyız. Ezilen, sömürülen, acı çeken her kim ise din, millet ayrımı yapmadan desteğimizi ve duruşumuzu sergileyebilmeliyiz

Sitelerde Paylaş

Masum insanların ölmesini sadece müslüman oldukları için kabul etmek ve bunu doğru bulmak aşağılık bir düşünce. Ölen bir çocuk musevi olmuş, müslüman olmuş yada budist olmuş farketmez. Ölen bir çocuksa oturup biraz vicdan muhakemesi yapmalı kişi. İsrailin o topraklarda nasıl kurulduğunu herkes çok iyi biliyor. Dağdan gelip bağdakini kovmak ve bunu insanları öldürecek düzeyde kendinde hak olarak görmek, bunu şakşaklamak aşağılık köpeklerin bile yapmayacağı bir davranış. Bir insan sadece dini inancından ötürü öldürülmeyi haketmiyor. İsrail önce kendi kanlı tarihine baksın. Onu savunanlarda israilin o coğrafyada ne şekilde varlığını sürdürdüğünü iyi öğrensin. Bu varlığın orada teşekkül etme şartlarını ve başlangıcını benimseyecek düzeyde duygusal bir bağlantısı varsa bile oturup düşüncelerini, insani duygularını, empati yapabilme yeteneğini tekrar tekrar irdelesin.

Ben dinsiz birisiyim. Bir yaratıcıyada inanmıyorum. Dinlerin mantıksız olduklarını, içerisinde yaşadığımız çağa uymadıklarını, kin ve nefret söylemleri ile ayrımcılık yaptıklarını hep söylemişimdir. Fakat benim mücadelem inançlarla olmalı. O inançlara sahip kişilerle olmamalı. İnsanlar sadece inançlarından ibaret değiller. Herkesin bir ailesi var. Herkesin annesi, babası ve çocukları var. Sen evinde ailenle ve akrabalarınla oturup hangi duyguları yaşıyorsan inanan kişilerde bu duyguları yaşıyorlar.

Belkide bu konu altında yazan bir çok kişi ateist görünümlü musevi olabilir. Ama gerçekten ateist ise ateist bir kişinin nasıl ırkçı ve yobaz olabileceğini görmüş oldum.

Bizler vicdanlı insanlar olmalıyız. İlkesel bir duruşa sahip olmalıyız. Ezilen, sömürülen, acı çeken her kim ise din, millet ayrımı yapmadan desteğimizi ve duruşumuzu sergileyebilmeliyiz

Siz çok idealist birisisiniz. Maalesef dünya böyle bir yer değildir.

Bu insan hakları denen şey...gerçekte işe yarar bir şey midir? Herşese uygulanmalı mıdır? Bakınız, insan haklarının geçerli olabilmesinin şartları vardır benim kanımca. Karşınızdaki insana uygulamadan önce, onun da bu kurallara uyacağının garantisini almak zorundasınız. Eğer karşınızdaki taraf bu kurallara uyacağının garantisini vermiyorsa, yada verip ama uygulamıyorsa, o zaman sizi bu hakları gözetmeniz sizi kaybeden tarafa sokacaktır. Kısa deyimle, insan haklarının kendsini haklı çıkartması gerekmektedir.

İslam dinine mensup kişiler insan hakları konusunda garanti veren kişiler değillerdir. Onlar bu tür şeylerden nefret eder. Onlara bu hakları gözetmek, sizi kaybeden sınıfa sokacaktır. Nitekim batıda islam'ın bu kadar hızlı yayılması, batıda sıkıtılar yaratması bu yüzdendir. Batı dünyası karşısındaki adama koşulsuz insan haklarını vermektedir. Tıpkı sizin gibi idealisttir. Ama iş üstünde şu görülüyor ki, idealist insanlar bu işten en çok zarar gören kesimler olmaktadır. Hoşgörüsüze karşı hoşgörülülüğün sonu kötüdür. Bir müslüman eğer ki kendisini havaya uçuruyorsa, karşısındaki adamın kellesini kesiyorsa...burada insan haklarından bahsedilebilir mi? Bu tür insanlara insan haklarını uygulamak...kendisini haklı çıkartan bir durum değildir. İnsan haklarının işe yarıyabilmesi için, karşınızdaki adamın da buna uyması gerekmektedir.

Müslüman dünyasını sadece bir din olarak görmeniz yanlış bir görüştür. İslam sadece bir din değildir. Aynı zamanda politik bir harekettir. İslam politik hareketi din kılıfı altında politik amaçlarını yürütmektedir. Ve siz de bilirsiniz ki (yada bilmeniz gerekir ki), politik hareketler çatışmaların kaynağıdır. Savaşların bile. Dolayısıyla İslam denilen olguyu sadece din kılıfı altında değerlendiremezsiniz. Sadece şuna yada buna "inanıyor" diye basitleyemezsiniz. Onların işi sadece bir dine inanmak değildir. Aynı zamanda politik hareket yürütmektir. Sizin söylediğiniz gibi bir adam sadece Müslümansa sadece dindardır sözcüğü son derece yanlıştır. Önünü görememektir.

Böyle bir durumda, Müslüman dünyasında kim masumdur...kim değildir? Bunun ayırımını yapabilir misiniz? Bu ayırımı yapabilecek herhangibi birisi var mı? Böyle bir şey mümkün mü? Bakınız, insanlar ne kadar çok "müslümanlaşırlarsa", o kadar çok insanlıktan çıkarlar. Niye mi? Çünkü islam dini bir barış dini değildir. Bir vahşet dinidir. Dolayısıyla bu dine mensup olan kişilerin "masumiyeti" sözcüğü çok saçma bir kelimedir. Masum Müslüman diye bir kimse yoktur. Ya masumdur, yada müslüman. İkisi bir arada olamaz. Masumsa, müslüman değildir. Müslümansa, masum değildir. Sizin gördüğümüz "müslümanların" masum görünmeleri müslüman oldukları için değildir. Masum kalıp müslüman olamadıkları içindir. Dolayısıyla, masum görünen müslümanlar, bir islam dini ürünü değildir. İslam dinini tam anlamıyla izlemedikleri için masum kalmaktadırlar. Böyle bir durumda size bir daha soruyorum....masum müslüman kimdir? Nerede bulunur? Nerede yetişir? Bana masum müslüman ile masum olmayan müslüman arasında ayırım yapmamı sağlayacak objektif bir veri verebilir misiniz? Böyle bir verinin olma ihtimali var mı?

Ben İsrail'in nasıl kurulduğu ile ilgili yorum yapmayacağım. Burada sadece İsrail savaşında ortaya çıkan rezilliklerin başka savaşlarda görüldüğü için de burada tartışıyorum. İsrail savaşına özgü olmayan durumlardan bahsediyorum. Bakınız, savaş, kanlı ve pis bir iştir. Tablonun tiksindirici olması anlaşılır bir durumdur. Savaş denilen yerde güllük gülistanlık olmaz. Ben belirli bir ölçüde rezillikleri kabul etmek zorundayım. Savaşın gerçeği budur. Söylenecek çok şey var bu konuda. Düşüncelerimi fazla açıp konu dışına çıkmak istemiyorum. O yüzden burada sadece Müslümanların yaptıkları ortak rezilliklerden bahsedeceğim.

Müslümanlar kesinlikle sizinle ve benimle aynı duyguları paylaşmazlar. Temelde aynı duygu kümesine sahip olabiliriz. Ama bu duyguların dağılım oranları kesinlikle aynı değildir. Mesela, ben onlar kadar nefret ile hareket eden birisi değilim. Atatürkten nefret etmiyorum. Laiklikte nefret etmiyorum. Hayat enerjimi bu tür şeyleri yıkmakla uğraşmıyorum. Ben nasıl onlarla aynı duyguları paylaşmış olabilrim ki?

Sitelerde Paylaş

Değerlendirmem:

Bu kansızlar hem durmadan saldırır hem de cevap verilince "bana saldırıyorlarrrrrr" diye yaygara yapar!

Bak senin değerlendirmeni ben nasıl değerlendiriyorum :

Bence asıl saldırganlar filsitinli teröristler ve bunu örtbas etmek için de "bize saldırıyorlarrrrrr" diye yaygara kopartan sizsiniz.

tarihinde b213hs5fn2skx-m3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...