Jump to content

Ateizm Derneği hakkında komplo teorileri

Recommended Posts

Arkadaşlar bu başlık altında yeni kurulan ateizm derneği hakkındaki komplo teorilerini paylaşalım.

1- Hükümet ortamı soğutmak ve ilgiyi başka yöne kaydırmak için bu derneğe onay verdi ve derneği sürekli tv lere çıkararak bunu başarmak istiyor.

2- Derneğin duyulup popülerleşmesi için kendi kanalları dahil sürekli tv lere çıkarıyorlar çünkü üye sayısının artmasını istiyorlar. 2-3 yıl sonra bir cadı avı başlatacaklar ve bu yüzden orada kümelenmemizi istiyorlar.

Aklınızda başka teoriler varsa duymak isteriz.

Sitelerde Paylaş

AK Parti Ateizm Derneği'ne Sahip Çıktı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Ateizm Derneği'ne sahip çıkarak, Türkiye'de özgürlüklerin gelişmesi bakımından önemli bulduğunu söyledi.

AK Partili Şahin'in Ateizm Derneği ile ilgili olumlu görüşleri özellikle Milli gazeteyi çileden çıkardı. Gazete bugün "Gaflet" manşetini atarak, Şahin'e tepki gösterdi. Milli'nin haberi şöyle:

"Türkiye’de ilk defa resmi olarak bir ateizm derneği kuruldu. Kuruluş amaçları arasında din ile mücadele, eşcinsel savunuculuğu, nüfus cüzdanlarından din hanelerinin kaldırılması gibi konular olan Türkiye Ateizm Derneği, medyanın gündeminden düşürülmüyor.

Hükümet tarafında da icraatlarına dayanak olarak gösterilmeye başlanan derneğin halkın inançlarına yerleştirilmeye çalışılan bir dinamit olması ise kimsenin umurunda değil. Kendi tercihine saygı beklerken, Allah inancına sahip olanlar ile savaşmayı ilke edinen Ateizm Derneği, artık televizyon programlarında da boy gösteriyor. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in dahi gündemine giren dernek, önceki akşam bir televizyon programına konuk olarak, tüm Türkiye’ye Allah’ın neden inkar edilmesi gerektiği safsatasını anlattılar

Devami...

http://www.habervakt...ahip-cikti.html

Sitelerde Paylaş

1- Cumhurbaşkanlığı seçimleri için ateistlerin oylarını toplamak istiyor.

2- Üyelerin olası bir mitingde üzerlerine bomba yağdırmak

AKP hükümetinden bahsediyorum. Tayyip ölmezse Suudi Arabistan. Ama ben inanıyorum ki kendi pisliklerinde devrilecek ! Çünkü Allah her şeyi görüyor.

Sitelerde Paylaş

Derneği kuranları kutlarım. Bu girişimin ardında bir artniyet aramak yersiz. Cesur ve dürüst bir girişim olduğuna inanmak istiyorum.

Seneler önce yürekli Turan Dursun'u da müstear isim sanıyordum. Barbarlığın üstüne çırılçıplak yürüyen bir adam olabileceğine inanamıyordum. Ama doğruymuş işte. Saf ahlaktan oluşan bu adamı sokak ortasında vurdular. Ona sıkılan kurşunlar, bizim zihnimize ahlakın gerçek olduğunu, insan aklına inancı asla yitirmememiz gerektiğini mıhladı. Bugün bu topraklar belki yine onurlu, yürekli kuşaklar yetiştirmiştir. Göreceğiz.

Işin doğrusu, Türkiye'de tahminlerin ötesinde bir ateist/dinsiz kitle olduğunu düşünüyorum. Barbar tehdidi bastırılabilirse geniş bir dinsiz kitle günyüzüne çıkacaktır. Dernek bu kitlenin temsil ihtiyacına cevap verebilir.

Sitelerde Paylaş

Derneği kuranları kutlarım. Bu girişimin ardında bir artniyet aramak yersiz. Cesur ve dürüst bir girişim olduğuna inanmak istiyorum.

Seneler önce yürekli Turan Dursun'u da müstear isim sanıyordum. Barbarlığın üstüne çırılçıplak yürüyen bir adam olabileceğine inanamıyordum. Ama doğruymuş işte. Saf ahlaktan oluşan bu adamı sokak ortasında vurdular. Ona sıkılan kurşunlar, bizim zihnimize ahlakın gerçek olduğunu, insan aklına inancı asla yitirmememiz gerektiğini mıhladı. Bugün bu topraklar belki yine onurlu, yürekli kuşaklar yetiştirmiştir. Göreceğiz.

Işin doğrusu, Türkiye'de tahminlerin ötesinde bir ateist/dinsiz kitle olduğunu düşünüyorum. Barbar tehdidi bastırılabilirse geniş bir dinsiz kitle günyüzüne çıkacaktır. Dernek bu kitlenin temsil ihtiyacına cevap verebilir.

Kim vurdu turan dursunu? Ya da kimler vurdurdu!

Sitelerde Paylaş

Bizim başımızdakiler, yani tayyipgil aslında amaçları islamı bu topraklardan defermek isteyen ateist bir yapılanma. Yıllardır çok derinden sistematik ve planlı bir şekilde hareket ediyorlar.

Önce insanları dinden soğutup boşluğa ittiler,

şimdi de karşılarına bir alternatif sundular. Bunlar daha başlangıç, her geçen gün insanlar daha da dindarlaşmak ve ya ateist olmak arasında bir tercih yapmak zorunda kalacak ve de bu sürecin en sonunda bir avuç harbi Müslüman kalacak. Onları da terörist diye iteleyecekler.

Bu ateistleşen kesim daha sonra bunları devirip iktidara gelince, müsaitleşmiş zeminde istedikleri gibi at sürebilecekler. Bu tayyipgil de tarihteki en büyük yobazların arasında anılacak.

Yaa bu Erdoğan işte böyle kendini feda edebilen bir ateist savaşçı..

Al sana komplo teorisi. Kusura bakma da komplo teorisi benim için geyik muhabbetidir.

Bu ülkede legal olarak TKP, LBGT var da ateizm derneği niye olmasın ? Niye illa altında bir şeyler aramak lazım ?

Sitelerde Paylaş

Şunuda belirtmek isterim Türkiye'nin en uç köşesinde Mardin'deki insanlara ulaştıklarında başarılı olacaklardır. Ayrıca lütfen eminim çok büyük kalabalığımız var gibi düşüncelere girmeyin derim. Sizlerin büyük bir azınlığınız var. Ama kendinize müslümansınız sorun bu. Yahudi kafası ve hristiyan yaşam tarzını benimsemiş kimseler olduğunuzu düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

AKP'liler eski Müslümanlığı tam anlamıyla yaşama arzusunu göstermişler. Ateizm derneğinde toplanan bütün kadınları cariye yapıp orijinal Müslümancılık oynayacaklar. Nede olsa Atatürk devrimlerine karşı gelmek moda. Cariyesiz Atatürk'e karşı gelinmez. Bu da oldu.

Sitelerde Paylaş

özgür olarak bir kişi yahve, viracocha, allah, manitu inançlarını taşıyarak onlardan birine veya hepsine birden ibadetini yapmak isteyip yapabilirken, tanrıların kendinilerini insan aracılığıyla tanıttıkları sözlere inanmayıp ibadet yapmak istemeyen insanlarda inançsızlık hakkına iyedir ve demokrasilerde bu anayasal bir haktır, lütuf değildir. soykırımda ölen insanlar ıspatlanamıyorken taksimdeki 24 nisan anmasında, ermeni iddialarına yandaş olup gösteri yapmak serbestken, tanrı inancı taşımayan insanların inançsızlıklarını açıklamaları ve dernek kurmaları niçin lütuf olsun?

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Bizim başımızdakiler, yani tayyipgil aslında amaçları islamı bu topraklardan defermek isteyen ateist bir yapılanma. Yıllardır çok derinden sistematik ve planlı bir şekilde hareket ediyorlar.

Önce insanları dinden soğutup boşluğa ittiler,

şimdi de karşılarına bir alternatif sundular. Bunlar daha başlangıç, her geçen gün insanlar daha da dindarlaşmak ve ya ateist olmak arasında bir tercih yapmak zorunda kalacak ve de bu sürecin en sonunda bir avuç harbi Müslüman kalacak. Onları da terörist diye iteleyecekler.

Bu ateistleşen kesim daha sonra bunları devirip iktidara gelince, müsaitleşmiş zeminde istedikleri gibi at sürebilecekler. Bu tayyipgil de tarihteki en büyük yobazların arasında anılacak.

Yaa bu Erdoğan işte böyle kendini feda edebilen bir ateist savaşçı..

Al sana komplo teorisi. Kusura bakma da komplo teorisi benim için geyik muhabbetidir.

Bu ülkede legal olarak TKP, LBGT var da ateizm derneği niye olmasın ? Niye illa altında bir şeyler aramak lazım ?

Kismen katiliyorum. Kuranla alay eden bir bakana sahip cikan bir hukumet.yillardir bu forumu takip ederim egemen kadar kuranla alay eden ateist gormedim. Bu ulkede derin devlet var. Aslinda laik sekuler yasama bir mudahele etmek yok islamin yozlastirilip curutulmesi var.

tarihinde Metalurjist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kismen katiliyorum. Kuranla alay eden bir bakana sahip cikan bir hukumet.yillardir bu forumu takip ederim egemen kadar kuranla alay eden ateist gormedim. Bu ulkede derin devlet var. Aslinda laik sekuler yasama bir mudahele etmek yok islamin yozlastirilip curutulmesi var.

KAM'ı tekrar oku istersen Metalurjist. Onun geyik deyip dalga geçtiği şeyi ciddi bir görüş zannederek katıldığını göreceksin.

Ama sen de AKP'nin İslam'ı içten çökertmek için kuruluğunu görüşünün komplo teorisi olduğuna katıldıysan, yani katıldığın şey buysa katılmakta haklı olursun.

Yok, öyle değil dersen sana hayatta başarılar demekten başkası gelmez elden.:)

Sitelerde Paylaş

İyi de dindarlar bunları yapmaz, İslam bunlara zinhar izin vermez diyen mi oldu ki? Bilakis, İslam her tür aşırılığa ve sapkınlığa izin verir, yol açar.

O yüzden bunlar Müslüman değil demen biraz garip. Seni belki de bu tip yorumların yüzünden Müslüman sanmıştım daha önce.

Türkiye'de İslam güçlendi, başta RTE olmak üzere AKP'nin kurucuları da son derece dindar hatta şeriatçı adamlardır. Özellikle Tayyip.

Din baskısının yoğun biçimde arttığı, gericilik ve hatta İslami terörün daha kolay telafuz edilip savunulduğu bir ülke haline geldik. Bunca baskı içinde elbette küçük bir kesim tepki duyacak ve dinden çıkacaktır ancak bu minik orandan daha fazlası da radikalleşme eğilimi gösterecektir.

Dinci iktidar dinden çıkan veya öncesinde de ateist olan kitleyi sorun olarak görmez. Başını ezmesi kolaydır. O yüzden ateist sayısı da azıcık artmış diye sevinmek, laiklik ilkesine hala sıkı sıkıya bağlı insanların yaşam tarzlarından ödün vermemek için direndiğini görmek nedeniyle AKP aslında sekülerlere karışmıyor demek büyük hatadır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...