Jump to content

Recommended Posts

Bu aslında forumda çok konuşulmuştur, ama unutturmamak için, güncellemek için birde ben yazayım.

Allah birtakım meleklerle birlikte şeytanı (iblis) yarattı. Şeytan büyüdü, serpildi, kendine kavim kurdu.

Sonra belki evlendi, belki başka yollarla çoluğu çocuğu oldu.

Şeytan en iyi dindarlardandı. Allahı çok severdi. Mükemmel bir kuldu. Çocuklarıda öyle. Ve allahın büyüklüğünü bildiği için allahtan çok korkardı.

Günler sonra allahın canı çok mu sıkıldı artık bilinmez, topraktan insanı yarattı. Ve yine aynı allah nedendir bilinmez çocukları arasında ayrımcılık yaptı. Bütün meleklerine hadi insanın önünde secdeye varın dedi. Tek istisna hariç hepsi allahın dediğini yaptı. Yapmaya zorlandı.

Ama şeytan, (allahın onu uf edeceğini bile bile) ben dedi secde etmem.. (Allahın büyüklüğünü bile bile). Allah höyt dedi. Bre iblis sen kim oluyorsun. Şeytan, valla dedi allahım bu güne kadar eğile eğile seni tatmin ettik ama ben kendimden düşüğe eğilmem, yetti gari. Allahta o zaman dedi seni yok edeceğim, veya burasını tam bilmiyorum, seni cehenneme atacağım dedi.

Şeytan dediki, allahım bana biraz mühlet ver, kıyamet gününe kadar, o çok övdüğün insanoğlunu ben ve bebelerim hep bir olup kandıracağız. Tamam dedi allah. Sana kıyamete kadar izin, hadi defol şimdi.

Sonra bu yeni yarattığı göz bebeği olan insanı cennete attı allah. Cenneti ne zaman yarattı, öncemi sonra mı bilmiyorum. Ha bu arada ademin canı çok sıkıldı diye havayı yarattı bir çırpıda. Kaburgadan. Dediki allah ne haltınız varsa yiyin. Yiyin, için, eğlenin, yüzün, hatta isterseniz bandi jamping bile yapın. Ama şu ağacın meyvesine dokunmayın. Eğer dokunursanız sizi öperim.

Tamam dediler. Eğlendiler, yediler içtiler. Günlerden bir gün şeytan, o kadar nöbetçiyi nasıl atlattıysa artık cennete girdi. İnsanı bir şekilde yanıltı. Kandırdı. O allahın yemeyin dediği meyveden adem de havva da yedi. O sırada bir gök gürledi, allah höst dedi insana. Defolun len cennetimden. İstemiyorum artık sizi burda. Dünyaya gidin. Siz ve bebeleriniz ahirete kadar orda kalın. Burnunuz sürtünsün bakalım kıymetimi anlayacaksınız. İyilik yaparsanız cennete atacam sizi, yasaklarıma uymazsanız cehenneme atacam.

Buraya kadar hikayeydi. Bütün dini metinlerin olduğu gibi.

Sitelerde Paylaş

Çok tanrılı dinlerde iyi tanrı-kötü tanrı kavramı karşımıza çok çıkıyor.Tek tanrılı dinlerde ise kötü tanrı şeytan olmuş. Dinlerin tarihlerini kökenlerini iyi analiz etmek lazım , eski çok tanrılı dinlerin yeni versiyonu olan tek tanrılı dinlerde başka tanrı olamayacağı için öteki fantastik varlıklar şeytan,melek,cin,peri..vs olarak ortaya çıkıyorlar

Sitelerde Paylaş

yaratığı şetandan baş edemeyen tanrıya inamam insanlar niye tanrıya yani allaha niye inanır güçlü olduğu için dimi bende şeytana tapıyorum şeytan allhtan güçlü yoksa cennete nasıl allahın haberi olmadan girebilir :lol:

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

herşeyden önce - allahı gören - bizzat şahit olan - onca sonsuz gücünü - kudretini bilen zavallı üfürükten şeytan nasıl olur da allaha karşı gelir ?

allahla sidik yarıştırır ??

Şeytan : ben sapıttırıcam insanları görürrsün bak ...

allah : sapıttır da görelim

Şeytan : onların çoğunu şükredi bulamayacaksın....andolsun hepsini sapıttırıcam....görürsün sen...

allah: sapıttır da görelim...saparlarsa bile hepsini seninle beraber cehennemde yakacam cayır cayır....

resmen atışıyor allahla----allah da karşısına almış yarattığı şeytanı....muhattap alıp tartışıyor....

işin garibi - şeytan hiç düşünmeden "lan ...allah bi fiske atsa yok olur giderim---ben ne bok yiyiyorum?" demiyor.

Sitelerde Paylaş

Bu hikayeler bana eski toplumlardaki hiyerarşik düzenden başka hiçbir şeyi hatırlatmıyor,

Allah= Kral, imparator,padişah her neyse

Şeytan,melek= vezir,sadrazam,elçi vs

Kul= normal vatandaş, kralın iki dudağı arasındaki zavallı,vs

Bunların hepsi insanın öğrendiği rol örneklemeleri..

Bu tanrı,şeytan,melek,kul modeli, insanın hayatta gördüklerinin biraz abartılmış modelidir ama cahil insanları etkilemek için her zaman abartmaya ihtiyaç vardır.

Herşeyi insan aklı uydurmuştur..

Sitelerde Paylaş

Allah yolları yasaklayandır.

Şeytan ise yol gösterendir

Allah herşeyin kendisinin olduğunu iddia eder

Şeytan herşeye kendinden biraz vermek ister

Allah zulm ile abad olandır

Şeytan zulme başkaldırandır

Şeytana bel bağlanır mı ?

Evet dostumuzdur bağlanır !

Şeytanınız bol olsun !

Adamda şeytan tüyü var !

Şeytan insanları yoluna girmeye davet eder

Kaba insanlar şeytanı küfrederek kovalar.

Kibarlar ise şeytanı kıramayıp evet derler :)

Sitelerde Paylaş

Bir fıkra var hani. Adam her haltı yiyip allahım şeytana uydum diyormuş. En sonunda şeytan dayanamamış ve lan bu fikir benim bile aklıma gelmezdi demiş.

Bu müsloların şeytanla ne alıp veremediği varsa? :)

Birde nefs olayı var. Oraya girersek çıkamayız. Şimdi ben beyinle ilgili, insanın hormonal düzeniyle ilgili diyecem, çıkacak bir müslo yok nefs diyecek. Nefs felan yok. Yapılan kötülükleri insan kendisi yapıyor. Kabul edin bunu. Suçuda zavallım şeytana atıp durmayın :)

Sitelerde Paylaş

Aklıma şöyle bir soru geldi,herhangi bir hırsız,katil,tecavüzcü mahkemede suçu şeytana atıp neden kurtulamıyor? Şeytan da doğa üstü bir güç olduğuna göre bizi irademiz dışında etkileyip emellerine ulaşamaz mı? Bunu yüce Türk adaleti neden ciddiye almıyor?

Halkın % 99'u inanıyor diye, inanmayanlara ceza yağdıran hakimler, şeytanı neden ciddiye almıyor,soruyorum?

Sitelerde Paylaş

Aklıma şöyle bir soru geldi,herhangi bir hırsız,katil,tecavüzcü mahkemede suçu şeytana atıp neden kurtulamıyor? Şeytan da doğa üstü bir güç olduğuna göre bizi irademiz dışında etkileyip emellerine ulaşamaz mı? Bunu yüce Türk adaleti neden ciddiye almıyor?

Halkın % 99'u inanıyor diye, inanmayanlara ceza yağdıran hakimler, şeytanı neden ciddiye almıyor,soruyorum?

Bu soruyu, yönetim ve yasal sistemi şeriat olan ülkeler için sorsaydın? ;)

Sitelerde Paylaş

Bu soruyu, yönetim ve yasal sistemi şeriat olan ülkeler için sorsaydın? ;)

insan doğa üstü bir güce direnebilir mi ?direnemez mi? Şeytan doğa üstü bir güçtür,insan beyninde ki nöronları etkileyebilir mi etkileyemez mi? Şeytanın gücü nedir? Bu dünyada o kadar psikopat,narsist,sosyal kişilik bozukluğu,sosyopat olduğu bilinen insanlar varsa ve dinle ve dualarla bunlar tedavi olmuyorsa ,etkileyebilir diyorum,o zaman şeriatta, suç tümüyle şeytanındır,kafası, kolu kesilen insanların hiçbir suçu yoktur. tarihinde Tremor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

herşeyden önce - allahı gören - bizzat şahit olan - onca sonsuz gücünü - kudretini bilen zavallı üfürükten şeytan nasıl olur da allaha karşı gelir ?

allahla sidik yarıştırır ??

Şeytan : ben sapıttırıcam insanları görürrsün bak ...

allah : sapıttır da görelim

Şeytan : onların çoğunu şükredi bulamayacaksın....andolsun hepsini sapıttırıcam....görürsün sen...

allah: sapıttır da görelim...saparlarsa bile hepsini seninle beraber cehennemde yakacam cayır cayır....

resmen atışıyor allahla----allah da karşısına almış yarattığı şeytanı....muhattap alıp tartışıyor....

işin garibi - şeytan hiç düşünmeden "lan ...allah bi fiske atsa yok olur giderim---ben ne bok yiyiyorum?" demiyor.

"allah bi fiske atsa yok olur giderim---ben ne bok yiyiyorum?" demiyor.

şeytanın demediği gibi sende demiyorsun :)

ve sizde Allah ile atışıyorsunuz kendinin yaptıkları tuhafına gitmiyorda şeytanın yaptıkları neden tuhaf oluyor onu anlamadım.

Sitelerde Paylaş

"allah bi fiske atsa yok olur giderim---ben ne bok yiyiyorum?" demiyor.

şeytanın demediği gibi sende demiyorsun :)

ve sizde Allah ile atışıyorsunuz kendinin yaptıkları tuhafına gitmiyorda şeytanın yaptıkları neden tuhaf oluyor onu anlamadım.

ben allahı gördüm mü la ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...