Jump to content

Iktidar elinize geçse Turkiyede ne yapardiniz ?

Recommended Posts

• İleti 107
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ne dersen de....dediklerin

KABENİN İNSAN ELİ İLE - TAŞDAN yapılma bir KÜP olduğu gerçeğini değiştiriyor mu ?

Kabe bir semboldür, kıble...O'nu yıksanız ne çıkar? Bütün İslam'i olguları yıksanız ne değişir? İnanca darbe mi vurursunuz?

Cevap herzaman hayır olacaktır. Çünkü bizler taşa, toprağa, ilahlaştırılan insanlara tapmayız. Var olan herşeyin Rabbi Allah'tır, kabe'nin de Rabbi o'dur, evrendeki bütün yaratışmışların da...

Buna iman edenlerin inancını bi zahmet artık anlayın. Çok cahil kalıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Kabe bir semboldür, kıble...O'nu yıksanız ne çıkar? Bütün İslam'i olguları yıksanız ne değişir? İnanca darbe mi vurursunuz?

Cevap herzaman hayır olacaktır. Çünkü bizler taşa, toprağa, ilahlaştırılan insanlara tapmayız. Var olan herşeyin Rabbi Allah'tır, kabe'nin de Rabbi o'dur, evrendeki bütün yaratışmışların da...

Buna iman edenlerin inancını bi zahmet artık anlayın. Çok cahil kalıyorsunuz.

kabe yıkılmayıp mesela KUTUPLARA taşınırsa naparsınız ? kıble KUTUPLAR mı olur sizin için ?

herşey gönülde ise KABE denen o taşdan KÜP necidir ? neden ona dönüp namaz kılıonuz ?

sadece YÖN belirleyici özelliği var ise...neden korundu bu güne kadar sürekli restorasyonlarla - bakımlarla ?

yıkılsın gitsin madem ? altı üstü taş bir küp ? hiç bi değeri de yokmuş sizin için

Sitelerde Paylaş

kabe yıkılmayıp mesela KUTUPLARA taşınırsa naparsınız ? kıble KUTUPLAR mı olur sizin için ?

herşey gönülde ise KABE denen o taşdan KÜP necidir ? neden ona dönüp namaz kılıonuz ?

sadece YÖN belirleyici özelliği var ise...neden korundu bu güne kadar sürekli restorasyonlarla - bakımlarla ?

yıkılsın gitsin madem ? altı üstü taş bir küp ? hiç bi değeri de yokmuş sizin için

Yıkılması yada yıkılmaması ne önem taşır? Türkiyede her il de çifter çifter Atatürk müzesi, Atatürk evi var, sesiniz çıkmaz, koskaca dünyada bir adet kıble var ama bu sizin zorunuza gider. Derdiniz kabe felan değil, derdiniz İslam. bugün kabeyi yıktırmak yarın müslümanların evlerini yıktırmak istersiniz.

Çünkü dinsizlikle örülü bir kalpte merhamet olmaz, şefkat olmaz, ahlak olmaz. Yer, zaman, mekana göre değişkenlik gösteren insan modelleri oluşturan bu ideolojinin, yıkmak için her zaman bir nedeni olur.

Aramızdaki fark da budur, sizler yıkmak için bizler yapmak için uğraşırız.

Sitelerde Paylaş

Yıkılması yada yıkılmaması ne önem taşır? Türkiyede her il de çifter çifter Atatürk müzesi, Atatürk evi var, sesiniz çıkmaz, koskaca dünyada bir adet kıble var ama bu sizin zorunuza gider. Derdiniz kabe felan değil, derdiniz İslam. bugün kabeyi yıktırmak yarın müslümanların evlerini yıktırmak istersiniz.

Çünkü dinsizlikle örülü bir kalpte merhamet olmaz, şefkat olmaz, ahlak olmaz. Yer, zaman, mekana göre değişkenlik gösteren insan modelleri oluşturan bu ideolojinin, yıkmak için her zaman bir nedeni olur.

1 kıble

ama her sokakda 1 cami

okulsuz köyde 5 cami

var....ne iş ?

Sitelerde Paylaş

Bu başlık ne kaaa hoş bir başlık yav :)

Putperestlik inancının binlerce yıl neden hala devam ettiğinin cevaplarını bizlere kişilerin kendi elleri ile sunuyor :))

Bu konuda sana katılıyorum. Ateistlerinde içinde gerçekten çok sayıda puta tapan insan var. Siyasi liderleri putlaştırıyorlar. Aslında insanlığın en büyük sorunu bu.

Sitelerde Paylaş

Ne yazıkki put perestlik&putlaştırma bugün de devam ediyor.Allah(El İlah),Muhammed,El Gazali,Seyit Rıza,Fethullah gülen,Said-i Nursi,Tayyip.İçi boş milyonlarca insanın parasının boşa gittiği aynı zamanda cevresinde 5 yıldızlı 7 yıldızlı otellerin bulunduğu ticarethane olan yüce karakutu putuna halen tapılıyor.Ateistlerin içinde yılanların gezdiği de bir gerçek.

tarihinde Alpagut tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu dediğiniz adil midir?

Okul,kütüphane,bilgi,kültür evleri vs ile eş degermidir ibadet hanelerle?

Meyhane,muzikol,kumarhane vs bunların kapatılması adilmidir?

ASlında ben belki biraz başlık ya da yorumlamlarla ilgili olarak söyledim bunu,

Yani "islama ya da müslümanlara karşı bi tutum" yerine genel olarak "dinlere ya da inananlara karşı bi tutum" ifadesi daha uygun olurdu değil mi?

İktidar olmanın ertesi günü camileri kapatanlar aynı anda ve zamanda sinagogları ve kiliseleride kapatmalı değil mi?

Bunu aslında neden söylüyorum, aslında bence görülüyor, Örgütlü din, örgütlü toplum-örgütlü ve küresel

Ben yukarıda belirttiklerinize vurgu yapacak, onları çağrıştıracak bi şey söylemedim sanıyorum, galiba yanlış anlaşıldım;

Sitelerde Paylaş

ne dersen de....dediklerin

KABENİN İNSAN ELİ İLE - TAŞDAN yapılma bir KÜP olduğu gerçeğini değiştiriyor mu ?

İnsanlar kabeye tapmıyor, Allah'a tapıyor. Kabe bizim yörüngemiz.

Kaptanlar, pusulayı materyal olarak kullanır, yol gösteren ilahi bir mucize olarak değil yada şoforler haritayı kutsi bir hazine olarak görmez, Gideceği mekanın doğru olmasını sağlayan bir obje olarak kullanır.

Sen hala anlamayacak ve saçmalamaya devam edeceğin için, sana hangi örneği sunarsak sunalım, o boş kafan almayacaktır.

Sitelerde Paylaş

Bu konuda sana katılıyorum. Ateistlerinde içinde gerçekten çok sayıda puta tapan insan var. Siyasi liderleri putlaştırıyorlar. Aslında insanlığın en büyük sorunu bu.

Malesef öyle, biz saygıdan yada başka durumlardan deseler de putlaştırdıklarının ya farkında değiller yada kabul etmek istemiyorlar.

Atatürk en büyük maske edilmiş, sipere koşan duruma göre maskeyi takıp, çıkarıyor. Başkanlar aynı şekilde, kulüpler aynı şekilde, futbolcular, sanatcılar vs.

Alex adına methiyeler yazılı, dövmeler yapılır, şarkılar bestelenir, liderlere yine öyle, sanırım bu genetik, genlerde kalan binlerce yıllık bir sürecin etkisi.

Doğru olanı sahiplenip yanlışı hep beraber red edersek sanırım ortak sorunlarımız asgariye inecektir.

Sitelerde Paylaş

Malesef öyle, biz saygıdan yada başka durumlardan deseler de putlaştırdıklarının ya farkında değiller yada kabul etmek istemiyorlar.

Atatürk en büyük maske edilmiş, sipere koşan duruma göre maskeyi takıp, çıkarıyor. Başkanlar aynı şekilde, kulüpler aynı şekilde, futbolcular, sanatcılar vs.

Alex adına methiyeler yazılı, dövmeler yapılır, şarkılar bestelenir, liderlere yine öyle, sanırım bu genetik, genlerde kalan binlerce yıllık bir sürecin etkisi.

Doğru olanı sahiplenip yanlışı hep beraber red edersek sanırım ortak sorunlarımız asgariye inecektir.

Siyasi liderleri nasıl putlaşturıyorlar?

Sitelerde Paylaş

Köy Enstitüleri Projesini geri getirirdim başta.Kırsal alandaki eğitim seviyesi yükselince otomatik olarak din etkisi de azalır.Yani hiç cami veya ona buna dokunmadan hallederdim bunu.Zorluk çıkaran olursa İstiklal mahkemelerinin 2.versiyonunu kurdururdum. :lol:

Düşüncelerimi yazmadan önce bir göz atayım dedim. Aynen yazmak istediğimi kelimesi kelimesine yazmışsın. Adamsım. Desteklerdim :)

Sitelerde Paylaş

Atatürk bu ülkenin kurucusu ve milletin kurtarıcısıdır. Bundan doğal ne ola bilir?

Derdin başka senin arkadaşım. Durmadan Atatürk'ün ardından O'nu onore eden heykelleri, müzeleri vs. bahane edip duruyorsun. Asıl söylemek istediğini söyle. Sevmeye bilirsin, zorunda da değilsin, ama böyle ucuz argümanlarla olmuyor bu işler.

Sitelerde Paylaş

İlk yapacağım iş, bir savcı kadrosu oluşturup, bunlara sınırsız ödenek verip, özellikle son 15 yılda yapılan örgütlü hırsızlıkları ortaya çıkarır, karartılmaya çalışılan dosyaları hemen devreye sokar, iddianamelerde adı geçen şahısların tutuklu yargılanmalarını sağlayacak yargı müdahalesini yapar ve özellikle son 50 yılın usulsüz ihalelerini ve özelleştirmelerini saptardım. Bu süreçte emeği geçecek tüm hukuk ve kolluk görevlilerine, gerekirse özel yasa çıkarıp, ülkenin temizliğinde oynadıkları dönemsel rol sebebiyle çok ciddi emeklilik imkanları tanırıdım. Hırsızlığ adı karışmış binler isterse onbinler olsun, tüm siyasi mahkumları çıkararak hapishaneleri boşaltır yerine bu adi suçluları koyardım. TUBİTAK'ı olması gereken noktaya tekrar getirmek için eylem planı isterdim işin uzmanlarından, son 12 yılda 700 milyar dolara ulaşmış borcu nasıl ödeyeceğimi düşünürdüm... Tabii hırsızlık ve usulsüz özelleştirmeler sebebiyle el koyduğum mal varlıkları, bu borcu ödemeye yetmezse... Bu bahsettiğim süreç ancak 5 yılda gerçekleşebilir. Halka seçilmeden önce verdiğim sözleri gerçekleştirme konusunda ayda bir basın yoluyla rapor verir, gecikmeler için özür diler, gecikmelerin sebeplerini açıklar ve ek süre isterdim. Eğitim ve bilimin finansı - bilim adamı yetiştirme konusunu, alanında uzman bir heyet oluşturup, onların inisiyitafine bırakır ve önerilerinin gerçekleşmesi için üzerime düşeni yapmaya çalışırdım. Madem 700 borçlanarak cep dolduruluyor, o cepler boşaltılınca borçlar da ödenir. Suriye ile barışır, ülkeme sokulan pisliği çamaşır suyuyla temizler, gerekirse bu konuda kan / kanımı dökerdim.

Sitelerde Paylaş

Atatürk bu ülkenin kurucusu ve milletin kurtarıcısıdır. Bundan doğal ne ola bilir?

Derdin başka senin arkadaşım. Durmadan Atatürk'ün ardından O'nu onore eden heykelleri, müzeleri vs. bahane edip duruyorsun. Asıl söylemek istediğini söyle. Sevmeye bilirsin, zorunda da değilsin, ama böyle ucuz argümanlarla olmuyor bu işler.

Bu ülkenin kurtuluşu bir adama bağlı değildir. Verilen mücadele Milli Mücadeledir. Bütün zaferleri bir kişiye yükleyip, o bizi kurtardı, o olmasaydı yok olmuştuk vs diyorsunuz. Yanında savaşanların cihad aşkı olmasaydı değil Atatürk, yanında Napolyon ve İskender bile olsa komple teorileriniz gerçekleşirdi.

Sitelerde Paylaş

Bu ülkenin kurtuluşu bir adama bağlı değildir. Verilen mücadele Milli Mücadeledir. Bütün zaferleri bir kişiye yükleyip, o bizi kurtardı, o olmasaydı yok olmuştuk vs diyorsunuz. Yanında savaşanların cihad aşkı olmasaydı değil Atatürk, yanında Napolyon ve İskender bile olsa komple teorileriniz gerçekleşirdi.

Rusya da ekim devrimi Lenine'e bağlı değildir. Küba da sosyalist devrim Fidel Castro ya bağlı değildir. Venezuela anti emperyalist harekatı Chavez'e bağlı değildir. Çin'de Mao'ya bağlı değildir. Ve daha niceleri tek bir kişi ile değil silah arkadaşları ile mümkün olmuştur. Ne var ki, hepsinde tek bir isim o davanın merkezi olmuştur, öncülük yapmıştır. Türkiye için bu durumda o kişi Atatürk'tür. Tabi ki cephelerin hepsini o yönetmedi, ancak lider kendisiydi. İsmet İnönü olmuş olsa şimdiki taktir Mustafa Kemal'e değil İsmet İnönü'ye olurdu, ancak tarih öyle gelişmedi. Atatürk kendi gibi laikliği istemeyen, cumhuriyeti istemeyen kişileri kullandı, kullanmak zorundaydı, akıllı davranmak zorundaydı. Bu devrime giden yolda alınması gereken kararlardır. Yok cihadcılar savaşmasa, halk destek vermese vs. Öyle olmazdı böyle olmazdı, geç onları, olan oldu, iyi oldu, zamanında gerekenler yapıldı ve bu sayede seninle şu an ortak dilimiz Türkçeyle konuşuyoruz. Ucuz argümanları bırak kardeşim, eleştir, çok eleştir, ama adil ol, gerçekçi ol, ve her konuda Türkiyenin kurucusu ve halkın kahramanını her konuya gereksiz gereksiz katma. Esenlikler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...