Jump to content

ALMANYA ATEİST ALEVİLİĞİ DESTEKLİYOR

Recommended Posts

ALMANYA ATEİST ALEVİLİĞİ DESTEKLİYOR"

Almanya’da Ali’siz Alevilik denen bir olay var, yani ateist bir anlayışın, Alevilik kisvesi altında, kendilerinin de desteklemiş olduğu bir yapı var, bunu bize yansıtıyorsun. Türkiye’de böyle bir alevi yok dedik. Almanya’daki bir kısım, avuç içi bir grup var, hem destekliyor almanlar, bunu da konuşacağım kendileriyle. Onların diliyle gelip burada konuşuyorlar. Bu yakışmaz. Kendisiyle yaklaşık iki saat baş başa olduk. O yemekte bunları açık açık konuştuk. İşin asıl sahibi biziz. Kendisine somut örnekler verdik. Almanya’da sana anlatılanları gider orada konuşursan, güçlü bir hükümetsiniz neden korkuyorsun, korkumuz yok dedik.

Bir şey daha söyledim. Ülkemizin içişlerine karışılmasına asla tahammül edemeyiz dedik. sadece onu kullandı orada, bu içişlerine karışmak gibi anlaşılmasın ama… biz ama ile çok çektik. Onun için devlet adamlığının gereği neyse onu yapmak lazım. Herhalde kendisini hala rahip zannediyor. Bunlar çirkin şeyler. Bunları bütünüyle anlattık. Azınlıklara karşı davranışlarımızı anlattık. Buna rağmen böyle bir yaklaşım beni üzmüştür. Başkasının özgürlük alanını ihlal etmediğin sürece, bütün özgürlükleri yaşamak herkesin hakkıdır. Bundan kimsenin çekinmesine gerek yok.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26316529.asp

-------------------------

Bu adamın konuşma tarzına dikkat eder misiniz. Bu adamın konuştuğundan birşey anlayan var mı? Dedikodu yapmak gibi bir konuşması var. Çıkartabildiğim en fazla budur. Ortada net söylenen bir şey yoktur. Biz böyle dedik, onlar böyle dedi, neymiş ateizm imiş o yüzden kötü. Yahu bir başbakan sıfatı taşıyan bir adam böyle konuşabilir mi? Millete çıkıp dedikodu yapıyor resmen. Zaten ortada söylediği şeyin ne olduğu belli değil. Koca karıların birbiriyle dedikodu yapması gibi bir konuşma. Bu konuşma tarzı benim zekamla alay konusudur. Almanya ateist aleviliği savunuyormuş. Alevilik nereye...ateizm nereye. Birisi yağ, öbürü su. Birbiriyle karışabilirler mi? Ateist alevilik. Alevi dediğin ateist olmaz. Ateist dediğin de alevi olmaz. Bu adam herşeyi birbirine karıştırmış. Zaten konuşma tarzından neyi bilerek konuştuğu, neyi dedikodu yaptığı ayırımı yapılamıyor. Böyle bir adam bırak başbakan olmayı, insanların karşısına çıkıp konuşmayı bile hak etmiyor. Millet de onun karşısına çıkıp destekliyor. Neyi destekliyorsunuz kardeşim? Adamın dediğinden neyi anlıyorsunuz ki ona destek oluyorsunuz? Ben bu adamın dediğinden net bir şey çıkartamıyorum...siz neyi anlayıp da destek oluyorsunuz? Bir anlatın bize bakalım. Adam ateist ile aleviyi aynı kefeye koymuş. Bunlar bir araya gelmez ki? Siz neyi destekliyorsunuz? Çıkıp angır angır bağırıyorsunuz adamı desteklemek için. Bu iş neye benziyor biliyor musunuz? Tekkeye. Tekkedeki adamlar ne konuşulduğuna bakmaksızın sadece nabza göre şerbet verirler. Baştaki ne derse desin. Sesini yükseltti mi herkes onun peşinde ular. Ne dediği önemli değil. Sadece sesin tonuna bakarlar. Bunlar da aynen böyle.

Ulayın beyler ulayın. İnşallah sizi yakında ulatan biz oluruz. Sevindiğinizden değil...acı çektiğiniz için ularsınız.

Sitelerde Paylaş

"ALMANYA ATEİST ALEVİLİĞİ DESTEKLİYOR"

nasıl yaw ?

arkadaşlar aranızda "ATEİST ALEVİ" var mı ? varsa eğer nasıl oluyor izah edebilirmisiniz ? :D

Sanırım ateist kelimesini laik kelimesi ile yer değiştirirseniz yerine oturur. Malum zat laiklik kelimesinin kendisi için bir tabu olduğu için ağzına almadığı için, halk arasında ona yakın olduğu halkın bilincine oturmuş (laik, ateist, terörist) kelimesinden biriyle yer değiştiriyor. Cahil halk da hemen angırıyor. Aslında birşey anlamadan angırıyorlar, sadece nabza göre şerbet veriyorlar. Tayyip sesini yükseltsin, hemen onlar da tezahürat yapıyorlar. Tayyibin ne dediğine bakarak değil, sadece onun sesini yükselttiği için daha fazla angırıyorlar. Olay bu.

Elbet ki laik alevi dese kimse tınlamaz konuşmasını. Ama ateist dedi mi olaylar değişir. Hani şu terörist olan ateistler var ya. Onlar. Yakında laik kelimesini de terörist kelimesi ile yer değiştirecekler konu bitecek. Ona getirmeye çalışıyorlar. Çabaları bu.

Bu şekilde hareket eden bir başka oluşum daha var. Adına tekke derler. Tekke liderinin ne dediğine bakmazlar. Koyun gibi peşinden giderler. Tekke lideri sesini yükseltirse, tamamdır demek. O kime bağırdıysa onu öldürmek gerekir. Hani nasıl ki bir çoban köpeğinin sahibi birisine ses yükseltirse, o köpek de hemen havlamaya başlar. Onun gibi. Tıpkı köpek gibi bu halk da Tayyibin ne dediğini anlamıyor (ateist alevi ile ilgili kısmı okursanız, oradan hiçbirşey anlamanız mümkün değil), sadece sahibinin ses tonuna dikkat ediyor. Sahibi sesini yükseltirse, hemen havlamaya başlıyor. Tayyibin sadık köpeğidir bu halk. Kime isterse ona da saldırtıyor.

Sitelerde Paylaş

Böyle bir adam bırak başbakan olmayı, insanların karşısına çıkıp konuşmayı bile hak etmiyor. Millet de onun karşısına çıkıp destekliyor. Neyi destekliyorsunuz kardeşim? Adamın dediğinden neyi anlıyorsunuz ki ona destek oluyorsunuz? Ben bu adamın dediğinden net bir şey çıkartamıyorum...

Onu destekleyenler de, o hitap ettiğiğ kitle de bir anlam çıkaramıyor zaten.

O kitle dinlediği cümlenin tüm öğelerini aklında bir araya getirip bir anlam çıkarma kapasitesinde bile değil.

Sadece cümle içindeki ''dikkat çekici'' kelimeleri alıyolar, ses tonun vurgsuyla da coşuyorlar. En sıkı akp liye sorsan sen bu konuşmadan ne anladın diye anlatamaz.

işte ''alevi, terörist, ateist, almanya-hristiyan'' bunlar negatif olanlar

''allah, inşallah, allahın izni ile'' bunlarda pozitif olanlar.

Bunların hepsi bir konuşma içinde yanyana gelsin de konuşmanın ne hakkında olduğu önemli değil.

''ateist dedi, yuuuuuhhh''

''allah dedi, hülooooo''

Hepsi bundan ibaret...

Sitelerde Paylaş

Kendi ülkesindeki inançlı alevilere üç öğün lanet okur, meydanlarda yakaladığının beynine kurşunu, kapsülü basar, her alevi cenazesiyle Esad'a selam çakar! Sonra da en riyakâr haliyle Almanya'nın iç siyasetine burnunu sokar.Türkiye'deki Alevileri dinden çıkaran ve uzaklaştıran sanki Diyanet ve ülkedeki dini sistem değilmiş gibi ylıllardır, bir de ... Neyse ya... Aleviliğe "siyasi mezhep" olarak bakan çok dini bütün müslüman arkadaşlar var aramızda.

Neyse.

Sitelerde Paylaş

Sırf almanya c.başknı bunları itin dübürüne soktu diye uydurdu bu alevi ateist saçmalığını.

Adam olumsuz bişey demeden gitseydi hiç böyle bir meseleden bahsedilmezdi.

Eleştiren herkese bir düşmanca tavır bulmak zorunda ya, illa bir cevap verecek ya, asla eleştiri kaldıramaz ya.

Halkın kafasında en nefret uyandıran iki kelime ne ''alevi'' ve ''ateist'', tamam bunları birleştireyim ne oldu ''alevi ateist'' .Bununla saldır üstlerine herkes arkanda olur.

tarihinde ad hominem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yadel lafını biraz daha açar mısın?

Çok basit.

Bu forumdaki ateistlerin aşırı çoğunluğu, Müslüman kökenlidir.Müslüman gelenekleriyle büyümüşlerdir.

Müslümanlar'ın tavırlarına o derece alışmışlar ki, "ateizme tam ayak uyduramıyorlar".

Bu foruma kayıt yaptığım ilk günlerde bir konu açmıştım. Konunun içeriği, son derece doğal idi; en azından, tarafsız beyinler için doğal idi.

Ama konu, en geç 24 saat içerisinde silindi ya da yönetici bölümüne alındı.

Yani forum yöneticileri, "Müslüman oldukları devirler"in alışkanlığı ile, benim son derece mâsumane ve mantıklı konumu "bayağı aşırı" varsaymışlar.

Bizim haci, "Müslüman ateistler" kavramını bu sebepten kullanmıştır; ve son derece haklıdır. ;)

Sitelerde Paylaş

Çok basit.

Bu forumdaki ateistlerin aşırı çoğunluğu, Müslüman kökenlidir.Müslüman gelenekleriyle büyümüşlerdir.

Müslümanlar'ın tavırlarına o derece alışmışlar ki, "ateizme tam ayak uyduramıyorlar".

Bu foruma kayıt yaptığım ilk günlerde bir konu açmıştım. Konunun içeriği, son derece doğal idi; en azından, tarafsız beyinler için doğal idi.

Yani forum yöneticileri, "Müslüman oldukları devirler"in alışkanlığı ile, benim son derece mâsumane ve mantıklı konumu "bayağı aşırı" varsaymışlar.

Bizim haci, "Müslüman ateistler" kavramını bu sebepten kullanmıştır; ve son derece haklıdır. ;)

sen hangi gruptansın müslüman ateist mi ?

Sitelerde Paylaş

Çok basit.

Geçmişte müslüman şimdi ateist birisi olarak buna bende katılıyorum, dinden çıkalı 4 yıl oldu hala geçmişimle savaş içerisindeyim.

Sitelerde Paylaş

Çok basit.

Açıklama için teşekkür ederim bu arada başlığınızın ismi neydi yani konu neydi?
Sitelerde Paylaş

Onu destekleyenler de, o hitap ettiğiğ kitle de bir anlam çıkaramıyor zaten.

O kitle dinlediği cümlenin tüm öğelerini aklında bir araya getirip bir anlam çıkarma kapasitesinde bile değil.

Sadece cümle içindeki ''dikkat çekici'' kelimeleri alıyolar, ses tonun vurgsuyla da coşuyorlar. En sıkı akp liye sorsan sen bu konuşmadan ne anladın diye anlatamaz.

işte ''alevi, terörist, ateist, almanya-hristiyan'' bunlar negatif olanlar

''allah, inşallah, allahın izni ile'' bunlarda pozitif olanlar.

Bunların hepsi bir konuşma içinde yanyana gelsin de konuşmanın ne hakkında olduğu önemli değil.

''ateist dedi, yuuuuuhhh''

''allah dedi, hülooooo''

Hepsi bundan ibaret...

Olayları bu şekilde algılayan halk gerçek dünyadan kopuk bir halktır. Böyle kopuk bir halk yanlızca yandaşlık anlayışıyla iş bulur, toplumda varlığını sürdürür. Yandaşa iş bulmak olayı, ekonomik kurallara göre değil, hazır paraya göre olabilir ancak. Çünkü başka türlü olması mantıken mümkün değildir. Peki bu para nereden geliyor? O da çok basit. Atatürk mirası. Atatürkçü, laik, dindar olmayan kesimin elinde bulundurduğu az çok üretim imkanlarıdır. Kaynak budur. Tayyip Erdoğan bu kesimden vergi toplamaz. Haraç toplar. Vergi denemez, çünkü vergi hizmet olarak geri dönen bir olgudur. Haraç ise alanın cebinde kalır. Tayyip Erdoğan paraya sıkıştığında...haracı artırın...pardon vergileri artırın der..konu kapanır. İşsizden bile sosyal sigorta parası alacak noktaya gelen Tayyip Erdoğan, bu yukarıdaki halkı beslemek için bu parayı işsizden ister. Yani kısacası, hiçbir işe yaramayan, Tayyip fedailerini beslemek işi ile ortaya konulmuş parazit ve asalak bir toplumsal kesim vardır. Tayyip laiklerden haraç keserken, bir de onlarla dalga geçer, küfür eder.

Küfür edilen kişi ossuranın karşısında s.çmıyorsa, demek ki g.tü yoktur. Demek ki hak ediyor. Demek ki suratına tükürülmeyi hak ediyor. Çünkü hak etmeyen adam çoktan devlete vergi vermemenin yolu olarak ticari faaliyetini yurt dışına çıkartıp, Tayyibin gözünün içine bakar, hatta kafasından aşşağı nefesini alıp vererek sürekli Tayyibin gırtlağında olduğu haberini rahatsız edici bir şekilde verirdi. Müstehaktır bu halk...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...