Jump to content

Kadın ve çocuk cinayet\tecavüzlerinin artma nedeni

Recommended Posts

Arkadaşlar ben seksenleri gayet iyi hatırlayan bir insanım. Böyle değildi bu ülke. Ortalıkta bu kadar çok çöp insan olmasının nedeni nedir?

Köy enstitülerinin kapanmasıyla başlayan dingilleşme süreci mi?

İslam mı?

Akraba evlilikleri mi?

sizce nedir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Arap'ın dîni" desek, fazla abartılı olmaz.

Tutuculuk arttıkça, sübyancılılık yükseliyor.

Bugün, haberlerde en az üç sübyancılık olayı vardı.

Birinde, Brezilya'da "bir yaşında"ki bir bebeğe tecâvüz eden kişiye, 20 mahkûm kişi tecâvüz emiş.

Diğer birinde ise, "alamadığı kısz" yüzünden, o kızın 6 yaşındaki kız kardeşine tecâvüz edip, sonra öldürdüğü yazıyormuş.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben seksenleri gayet iyi hatırlayan bir insanım. Böyle değildi bu ülke. Ortalıkta bu kadar çok çöp insan olmasının nedeni nedir?

Köy enstitülerinin kapanmasıyla başlayan dingilleşme süreci mi?

İslam mı?

Akraba evlilikleri mi?

sizce nedir?

sayın yer su

iletişim araçları artınca en küçük köydeki olaydan bile insanların haberi oluyor artık

yoksa dünya eskiden de aynı b.k tu.

birde nufus artı b.k gibi insan var.

Sitelerde Paylaş

Bende seksenleri çok iyi hatırlıyorum. ve dediğin gibi bu çirkin olayları pek duymazdık.

Bunun iki nedeni olabilir. Medya, internet geliştiği için artık en ücra köşedeki olaylar bile hemen yayılıyor.

İkincisi ise yine medya eskiden bu kadar kötü örnek olmuyordu insanlara. Sadece TRT vardı. Özel kanallar yoktu. Diziler bile TRT nin devlet otoritesine uygun yapılıyordu. Şimdi ise kimin eli kimin cebinde belli değil.

Sitelerde Paylaş

Dindar bir nesil yetiştireceğiz diyenlerin,ileri demokrasi/ustalık safhasında,bu akılalmaz olayların olması tesadüf olamaz..Tabi sırf dine yüklenmekte olmaz..Tüketim çok önemli bir faktör..Tüketimin inanılmaz artması,toplumsal yapıyı müthiş etkiledi..Kadın cinayetleri,işçi cinayetleri(kazaları) veya çocuk katilleri bu süreçte ayyuka çıktı..

Din toplumun yaşantısından büyük ölçüde çıkartılmalı ve tüketimi frenlemek adına derhal bir şeyler yapılmalı.Tabi kısa vadede tüketimi de,dini de kısmak/engellemek imkansız ama derhal bir şeyler yapılmazsa,çok daha kötü haberlere hazırlıklı olun derim..Abd'deki gibi,tüfeklerle okul basan çocukların haberlerine bile yakında şahit olabiliriz..Gerçi bu tarz haberlerde duyuluyor ama katliam olmadığı için pek önemsenmiyor..

Sitelerde Paylaş

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Zeus ve Realperestin dile getirdiği en ücra yerlerden haber alma imkanının artmış olması görüşüne katılıyorum. Ancak bu günlerde haber olan şeyler ücra köşelerden değil, şehirlerden geliyor. Hem eskiden internet yoktu ama gazeteler bugünkü kadar tabloid idi ve bu tür haberlere ayrılan sayfalar yine vardı. Ama bu olaylar kadar değildi yahu.

Sitelerde Paylaş

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Zeus ve Realperestin dile getirdiği en ücra yerlerden haber alma imkanının artmış olması görüşüne katılıyorum. Ancak bu günlerde haber olan şeyler ücra köşelerden değil, şehirlerden geliyor. Hem eskiden internet yoktu ama gazeteler bugünkü kadar tabloid idi ve bu tür haberlere ayrılan sayfalar yine vardı. Ama bu olaylar kadar değildi yahu.

Haklısınız. O zamanlar da ki gazeteler bugünkülerden daha az çığırtkan değildi. Özellikle Büyük şehirler de olan olaylar hiç kaçırılmazdı. 70 li yıllarda bir " Liseli Handan cinayeti " vardı ki gazeteler aylarca bu konuyu yazdılar.

Günümüzdeki sıkıntı - Başta dünya rekoru diyebileceğimiz şehirleşme hızımız olmak üzere - uzun, uzun tartışılabilir. Ama özetle " Toplumsal kaos " diyebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Bu ve benzeri adi suçlar dün de vardı, şimdi de var, maalesef yarın da var olacaktır.

Eskiden her olayı ve haberi izleme olanağımız yoktu.

Bu bize bu ve benzeri olayların arttığı izlenimini veriyor.

Sitelerde Paylaş

http://www.magazinme...n-dondurdu.html

Son zamanlarda art arda gelen, çocuklara tecavüz ve öldürme olayları, toplumda infial yaratmaya ve idam cezasının geri getirilmesi gerektiği fikrinin yayılmasına sebep oluyor.

Ben bu konuyu inanç kapsamında ("Dünya hayatı bir imtihandır." diyor ya inananlar) sorgulamak istiyorum;

Bu kimin imtihanıdır?

a) Öldürülen çocuğun

b ) Onu öldüren katilin

c) Öldürülen çocuğun ana-babasının

d) Katilin ana-babasının

e) Yukardakilerle birlikte bütün toplumun

Haydi bunları irdeleyelim.

tarihinde asinar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Son zamanlarda art arda gelen, çocuklara tecavüz ve öldürme olayları, toplumda infial yaratmaya ve idam cezasının geri getirilmesi gerektiği fikrinin yayılmasına sebep oluyor.

Ben bu konuyu inanç kapsamında ("Dünya hayatı bir imtihandır." diyor ya inananlar) sorgulamak istiyorum;

Bu kimin imtihanıdır?

a) Öldürülen çocuğun

b ) Onu öldüren katilin

d) Katilin ana-babasının

557035_346218462151639_887333865_n.jpg

Sitelerde Paylaş

Allah katilin kötülüğünü ortaya çıkarmak için 6 yaşında bir çocuğu kullanıyor, anne babası da buna isyan edip etmeyeceğine göre çocuklarıyla sınanıyorlar.

Yani tüm müslümanlar aslında bu olaya üzülmemeli, hepsi allahın kontrolünde onun rızası doğrultusunda gerçekleşen olaylar ve iyi ile kötüler ayırt edilmiş ise bundan memnun olmalılar.

Öyle ya allah o çocuğu anne ve babasından daha çok seviyor ve bu tecavüz ve katliamı onun iyiliği için istiyorsa, müslümanlar üzülüp kahrolmak düşer mi?

Sitelerde Paylaş

müslümanlara göre ölüm zenginlik fakirlik herşey imtihan o zaman annen baban öldüğünde nie ağlıyosun bu allaha isyan demek değilmidir????

he müslümanlar cevaplayın bu allaha isyan değilmidir? :blink:

müslümanlar benim sorduğum hangi soruya cevap verebildiki buna versin?

Bu kimin imtihanıdır?

a) Öldürülen çocuğun

b ) Onu öldüren katilin

d) Katilin ana-babasının

dostum kurana göre çocuklara tecavüz zaten farzdır....

Bunun en büyük örneği talak 4 ayetidir.....

Eşlerinizden henüz adet görmeyenlerin iddeti diye başlayan ayet.............

süpyancılık kuranın emridir.......

Sitelerde Paylaş

Konunuz buraya aktarıldı..

Bunun en büyük örneği talak 4 ayetidir.....

Eşlerinizden henüz adet görmeyenlerin iddeti diye başlayan ayet.............

süpyancılık kuranın emridir.......

O ayetin öncesini okumanız lazım..

Erkeğin boşanma süreci anlatılıyor ve bu süreçte adet görmeyen kadınların ve adet gören kadınların durumu hakkında bilgi veriliyor..Talak 4'ü,bende sübyancılığa cevaz olarak algılardım ama yanılıyormuşum..

İslam'ın sübyancılığa izin verdiği(hadislerle)doğrudur ama Talak 4'ün bununla zerre alakası yoktur..

Sitelerde Paylaş

Bazı şeyleri anlamak için hz muhammedin hayatını okumak lazım.

neden islam toplumunda pedofili fazla ?

Peygamber örnek alınacak insandır. Bir söz vardır müslümanlarda imam os.. cemaat.

Muhammed neden 6 yaşında kız çocuğuyla yattı.

Ayşenin suçu neydi. Ebu Bekirin kızı olmak mıydı?

Hz Muhammed Safiyeye neden tecavüz etti?

Önce İnsanlar geçmişiyle yüzleşsin. Bu toplumdan bir b.k olmaz kendinizi fazla yıpratmayın.

Pedofili hastası sapık ve tecavüzcü bir insanı peygamber olarak gören toplumdan ne bekliyorsunuz.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konunuz buraya aktarıldı..

O ayetin öncesini okumanız lazım..

Erkeğin boşanma süreci anlatılıyor ve bu süreçte adet görmeyen kadınların ve adet gören kadınların durumu hakkında bilgi veriliyor..Talak 4'ü,bende sübyancılığa cevaz olarak algılardım ama yanılıyormuşum..

İslam'ın sübyancılığa izin verdiği(hadislerle)doğrudur ama Talak 4'ün bununla zerre alakası yoktur..

nasıl ?

talak - 4 3 farklı şeyden bahseder

1 - henüz adet görmeye başlamamış olanlar - çocuklar

2- adetten kesilmiş olanlar - yaşlı kadınlar

3- adet gecikmesi olup adet görmeyenler - hamile şüphesi olan kadınlar.

değil midir ?

Sitelerde Paylaş

nasıl ?

talak - 4 3 farklı şeyden bahseder

1 - henüz adet görmeye başlamamış olanlar - çocuklar

2- adetten kesilmiş olanlar - yaşlı kadınlar

3- adet gecikmesi olup adet görmeyenler - hamile şüphesi olan kadınlar.

değil midir ?

O ayette neden kadınların adet görmesinden veya görmemesinden bahsediliyor?

Bunu anlamak için,Talak 1-2-3'ü de okumak/anlamak lazım..

Adet görmeyen dediği şey şudur..

Erkek karıyı boşuyor ve bu boşama sonrasında bir müddet kadının hamile olup olmadığı bekleniyor..Bu beklemede de kıstas kadının adet görmesi veya görmemesi..Buna göre bir karar veriliyor..

Talak 4'e bakıp,İslam sübyancılığı teşvik ediyor diyemeyiz..Adı üstünde boşa(n)ma süresi..

Sitelerde Paylaş

Erkek karıyı boşuyor ve bu boşama sonrasında bir müddet kadının hamile olup olmadığı bekleniyor..Bu beklemede de kıstas kadının adet görmesi veya görmemesi..Buna göre bir karar veriliyor..

Talak 4'e bakıp,İslam sübyancılığı teşvik ediyor diyemeyiz..Adı üstünde boşa(n)ma süresi..

Adet kontrolü, kadının (yaştan bağımsız olarak dişi) yüklü olup olmadığnı anlamak içindir.

Adet döngüsü şu şekilde işler: yumurta oluşur, rahim çeperlerlerine tutunur, sonrasında dışarı atılır.

Yani bir kız, düzenli olarak cinsel ilişkiye giriyorsa, hayatında bir kere bile adet görmeden hamile kalabilir.

Küçük yaşta evlilik ve cinsel ilişki nedeni ile, arabın döneminde bu son derece normaldir. Bu yüzden kadını (yaştan bağımsız dişi)yi bırakırken, 3 ay beklet diyor; yani öncelikle gitmesin, gidecekse de yüklü gitmesin.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

iyi de ayetten anlaşılan bir şey de şudur...

hiç adet görmemiş olanlar küçük kızlardır...

bunlardan boşanmayı anlatıyorsa ve üstüne de iddetten bahsediyorsa

1- bu küçük çocukla evlenmişsin demektir....

2- evlenmekle kalmayıp bir de cinsellik yaşamışsın demektir. aksi halde neden beklensin ki ? demi ama =?

Sitelerde Paylaş

5 yaşında bile hamile kalan var.

5 yaşında hamile kaldı

141791.jpg

Dünyanın en genç annesi

1939 yılında henüz 5 yıl 7 ay 21 günlükken doğum yapan perulu Lina Medina dünyanın en küçük yaşta anne olan kadını ünvanını taşıyor. Sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getiren Lina Medina'nın oğlu ise 40 yaşında kemik iliği hastalığından öldü. Lina'nın 2,5 yaşında adet gördüğü ve 5 yaşında doğum yapacak olgunluğa eriştiği biliniyor. Çocuğun babasının kim olduğu ise tespit edilemedi.

bknz. http://www.jinekoloj...enc-annesi.html

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...