Jump to content

GİZEMİN KATİLİ TUTUKLANDI

Recommended Posts

Öperler onu hapishanede merak etmeyin.Devlet değil içerideki mahkumlar yapıyor infazı.

sanmıyorum...geçmişte belki dediğin olurdu da...

şimdilerde bildiğim kadarı ile hapishanede her suçluyu suçuna göre ayrı koğuşlarda tutuyorlar..

yani hırsızlara ayrı koğuş

katillere ayrı koğuş

sapık -tecavüzcülere ayrı koğuş....

en azından ben böle biliyorum...ayrıntılı bilen varsa açıklarsa biz de doğrusunu öğreniriz ?

Sitelerde Paylaş

Konu başlıklarının konuya ilişkin bir fikir vermesi gerekiyor ki ilgisini çektiği insanlar girip okusun, diğerleri de okumasın. Bunu islami forumlardaki 10.000 küsür mesajında öğrenemedin mi? Benim zamanımı çalmaya ne hakkın var senin böyle saçma sapan konularla?

Konu başlığı yanlışlıkla gönderildi, içerikte değişiklik yapma imkanı var ama başlıkta yoktu... sayın NOLAN'a pm gönderdim başlığın düzeltilmesi için, o da düzeltmiş, bi kere de bana saldırı yapmadan yazın ve konuya yazın.

Zamanın yoksa, kıymetliyse yürü git işini yap.

Sitelerde Paylaş

Konu son günlerin en mühim konularından.

Çocuklar vahşice katlediliyor, insanlık dışı bir şekilde haberler geliyor durmadan.

Herkesin çocuğu var, olacak.

Böyle önemli bir konuda lütfen kişisel saldırılar, DİNE saldırmak için sadece kendinizi tatmin edeceğiniz acaiplikler yapmayın.

Sitelerde Paylaş

Konu son günlerin en mühim konularından.

Çocuklar vahşice katlediliyor, insanlık dışı bir şekilde haberler geliyor durmadan.

Herkesin çocuğu var, olacak.

Böyle önemli bir konuda lütfen kişisel saldırılar, DİNE saldırmak için sadece kendinizi tatmin edeceğiniz acaiplikler yapmayın.

bu çocuk saldırıları - ölümleri - tecavüzlerinin artışının sebebi sence nedir ? sen bişiler söle ona göre bakalım biz de--

biz bişiler yazınca DİNE saldırı olarak gördüğün için...buyur sen yaz önce ...biz de devamını getirelim ?

Sitelerde Paylaş

İdama karşıyım çünkü idam bir ceza değildir, hatta böyle tipler için bir ödül, bir kurtuluş bile sayılabilir.

Ödül mü? Neyin ödülü

Redyellow

Sen diğer bir başlıkta idama karşı çıkıyodun,bu çelişki niye?

Yandan yemişliğin dayanılmaz hafifliği ,ne çelişkisi.

Sitelerde Paylaş

Sen bir çocuğa tokat atamıyorsan bu senin normal bir insan olduğunu, empati yeteneğinin son derece gelişmiş olduğunu, şanslı olduğunu gösterir, herkes senin, benim kadar şanslı değil.

Bulgular psikopatların farklı olduğunu gösteriyor, sen ister kabul et ister etme bu böyle, bilim kimsenin etik ahlak dini değerlerine bakmaz. Bu tür zararlı insanları herhangi bir suça karışmışsa yok etmek yerine tımar etmek gerekir bu yönde birçok yöntemlerede sahibiz günümüzde.

Bir vahşeti başka bir vahşetle kapatmak bizi insanlığımızdan uzaklaştırır.

Bilim, bu insanların tımar edilmesi gerektiğini de söylemez. Onların beyinleri senininden farklı programlanmış diye neden ''anormal'' oluyorlar ya da neden ''şanslı'' olan sensin?

Bunlar tamamen göreceli kavramlar. Hayatın bir anlamı yoksa, senin beyninin uydurduğu anlamın bir çocuk katilinin anlamından daha üstün olduğunu savunamazsın.

Sitelerde Paylaş

Bir çocuğu öldürmek hatta istemediği halde dokunmak ve hatta dokunmadan bile üzmek Bana göre negatif bir şeydir kabül edilmezdir ve mutlaka cezalandırılması gerekir. İdam hadım yada işkence gibi beden dokunulmazlığı ihlal edilerek değil tabiiki. Günümüz koşullarında en fazla müeebbet hapse kadar cezalar uygulanmalıdır. Neyse tutarlı etik fikileri geçtim. Burada yaygara koparan müslümancıklar nasıl bu kadar yüzsüz olabiliyor ona şaşıyorum. O inanıyoruz dedikleri arap paçavrasında (Kur'an 18:80) Hızır'ın beş yaşında çocuğu öldürmesi ballandıra ballandıra anlatılmıyor mu ? Lanetliyeceklerse önce çocuk katili piskopat Hızır'ı lanetlemek Sonrada o kitabı kaldırıp çöpe atmaları gerekmiyor mu ?

Öldüren kişi çıkıp ben bu çocuğu öldürdüm ama hele sorun bir neden ? Derse müslümanlar bu katili de Hızır katilini dinledikleri gibi huşu içinde dinleyip onaylayacaklar mı . Velhasıl ünyayaya müslümanlar kadar zararlı bir virüs gelmemiştir. Tüm pisliklerin sebebi bunların çarpık düşüncelerinden başka bir şey değil .....

Sitelerde Paylaş

Bu tip pisliklerin idamına karşı çıkmak, kanser hücrelerinin kesilerek atılmasına karşı çıkmakla aynı şeydir.

Idam karşıtlarının bütün argümanları aptalca.

Çağdaş, batılı, açık fikirli, zeki, entelektüel ve benzeri sıfatları hak edebilmek için duygularını bastırıp adalet kavramını iğdiş ediyorlar. Suç kesin olarak kanıtlanmamış. O zaman adalet mekanizmasına bütünüyle karşı olmanız gerekir. Hapse girmeyi hafif bir ceza sanıyorsanız, iki gün kendinizi bir odaya hapsedin. Eğer suç kesin değilse insanlar niçin hapse atılıyor?

Sağlıklı bir insan, öldürme fiiline karşı olmalıymış. Aptallık! Öldürme, bütün canlıların en doğal davranışlarından biridir. En basitinden hayvan ve bitkileri öldürmezsek biz hayatta kalamayız. Sağlıklı bir insan, hakkaniyet duygusu olgunlaşmış olsan kişidir. Haksızlığı, adaletsizliği algılayabilir. Bir çocuğu öldürmekle, çocuk öldüreni öldürmek arasındaki farkı anlayabilir.

Suçu üstlenenler olabilirmiş. Bunun sebebi, küçük yaşta suç işleyenlerin az ceza alması, hatta hiç ceza almamasıdır. Bu fark makul bir seviyeye çekilirse, kimse kimsenin suçunu üstlenmez.

Bilerek ve isteyerek insan öldürenler, öldürülmelidir. Katil akıl hastası ise, ömür boyu hapiste tutulmalı, asla serbest bırakılmamalıdır.

Sitelerde Paylaş

Bilim, bu insanların tımar edilmesi gerektiğini de söylemez. Onların beyinleri senininden farklı programlanmış diye neden ''anormal'' oluyorlar ya da neden ''şanslı'' olan sensin?

Bunlar tamamen göreceli kavramlar. Hayatın bir anlamı yoksa, senin beyninin uydurduğu anlamın bir çocuk katilinin anlamından daha üstün olduğunu savunamazsın.

Tamamen üzüm yemek yerine bağcıyı dövme peşindesin ama yinede cevap yazacağım.

Canlı hayatı bakımından aslolan hayatın devamını istikrarlı bir biçimde sağlamaktır, genlerimizde bize bu amacı dayatır hayatın her alanında, örneğin sex insanın en güçlü içgüdüsüdür, evlilik, çocuğa sahip olmak en büyük değerlerdir tüm toplumlarda.

Şayet bir kişi normal işleyişi bozma eğilimindeyse diğerlerini küçücük nedenler sebebiyle veya nedensizce öldürmeye başlamışsa bu doğaya aykırıdır, o kişinin beyin işleyişinde bir bozukluk olduğunu gösterir yok edilmesi ya da tımar edilmesi gerekir, bizi daha insancıl yapacak olan daha ehlileştirecek şiddet yönelimli yönlerimizi körleştirecek olan vahşetten uzaklaştıracak olan en mantıklı olan tımar yöntemleridir. Vahşete vahşetle karşılık verdiğimizde bizimkinin haklı nedenlere dayanması dışında diğerinden bir farkımız kalmaz, hiç bir haklılık bu şekilde intikam almayı gerektirmez.

Sitelerde Paylaş

@zisqib, birkaç soru soracagim.

1- Tedavi olan bir akil hastasi gördün mü? Psikiyatri bilimi hakkinda bilgin ne düzeyde? Psikiyatrinin HICBIR büyük akil hastaligini tedavi edemedini biliyor musun?

2- Akil hastalarinin genelde çok zeki oldugunu, hasta olduklarini kabul etmediklerini, kolaylikla rol ve numara yapabildiklerini biliyor musun? Karisini dograyan adam mahkemeye çiktiginda tras olup kravat takar, hakim iyi halden 5 sene indirim yapar. Akil hastasinin bu numaralari yapmayacagina kefil misin?

3- Bir suçu cezalandirma konusunda, kisas kavramini geçerli kabul edenler hakkinda ne düsünüyorsun? Böyle düsünen insanlar aptal midir, cahil midir, vahsi midir? Nedir? Ceza sadece egitim amaçli ise, bu karar nerede ne zaman alindi? Benim niye haberim olmadi?

Sitelerde Paylaş

Canlı hayatı bakımından aslolan hayatın devamını istikrarlı bir biçimde sağlamaktır, genlerimizde bize bu amacı dayatır hayatın her alanında, örneğin sex insanın en güçlü içgüdüsüdür, evlilik, çocuğa sahip olmak en büyük değerlerdir tüm toplumlarda.

Buradaki çocuğun öldürülmesinin de, bu yücelttiğin genetik dayatmanın farklı bir tezahürü olduğunun farkında değilsin, istediği kişiyle evlenememesi olayı tetiklemiş.. Ama buradaki asıl saçmalık aşağıda kendini gösteriyor.

Şayet bir kişi normal işleyişi bozma eğilimindeyse diğerlerini küçücük nedenler sebebiyle veya nedensizce öldürmeye başlamışsa bu doğaya aykırıdır

''genlerin amaçlarının dışına çıkmanın'' doğaya aykırı davranmak anlamına geldiğini kim söylüyor? Doğanın bir amacı mı var?

o kişinin beyin işleyişinde bir bozukluk olduğunu gösterir yok edilmesi ya da tımar edilmesi gerekir

doğada genler dışında mem adını verdiğimiz eşleyiciler de var, örneğin islam dini memlerine göre dinden çıkan kişi öldürülmeli..

bunun senin ''çocuk katilleri yok edilmeli'' fikrinden temelde hiçbir farkı yok

Vahşete vahşetle karşılık verdiğimizde bizimkinin haklı nedenlere dayanması dışında diğerinden bir farkımız kalmaz

bilinçsiz maddenin davranışlarıyla, hiçbir eylemi haklılık temeline oturtamazsın..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...