Jump to content

Kıyamet Saçmalığı

Recommended Posts

Mehdi gelecek, deccal gelecek, dabbetül arz çıkacak... gibi saçmalıkları her dini belgeselde duyarız. Ben bunlardan bahsetmeyecem. Gına geldi çünkü.

Müslümanlara sormak lazım. Biz neden bu kadar önemliyiz. Evrende küçük birer mikroptan bile küçüğüz. Zerreden bile küçüğüz. Bizi dinlere göre önemli kılan ne? Tanrı melekler için büyük bir kıyamet hazırlamamışta biz insanlar için bu kadar şatafatlı bir kıyamet sahnesi hazırlamış. Sen sen sen çık cennete, sen sen cehenneme dese kimin gıkı çıkabilirdi? Ya lütfen bu size saçma gelmiyor mu? Yoksa bizim kaçırdığımız bir ince detay falan mı var?

Bir bilim kurgu filmi yaparken bile çok saçma olmasın diye az çok bazı fizik yasalarına, bilim adamlarının görüşlerine dayanılarak yapılır. Bu kıyamet söylentilerinin hangileri sizin mantığınıza sığıyor?

Öldükten sonra kabirde çekilecek azap meselesine zaten hiç girmiyorum. Bu saçmalığın daniskası. Allah hem kabirde hem kıyamette sorguya çekiyor. Acemi savcı gibi.

Siz bu arapların allahına nasıl güveniyorsunuz? Çünkü kıyamette ayrı sorgu, kabirde ayrı sorgu yaptıran bir tanrı ya kendine güvenmiyordur, ya aşırı psikopattır. İnsanların azap çekmesinden hoşlanan bir psikopat.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ReAlPeReSt'e:

Mehdi gelecek, deccal gelecek, dabbetül arz çıkacak... gibi saçmalıkları her dini belgeselde duyarız. Ben bunlardan bahsetmeyecem. Gına geldi çünkü.

Sana haksızsın diyemiyorum. Bu sözler, galiba, fazlaca yoruma açık ve haklarında çok uçuk şeyler söylenebiliyor.

Müslümanlara sormak lazım...

Genelleştirme, her müslüman, temel biriki şey dışında, aynı düşünmeyebilir.

...Biz neden bu kadar önemliyiz. Evrende küçük birer mikroptan bile küçüğüz. Zerreden bile küçüğüz. Bizi dinlere göre önemli kılan ne?...

Öncelikle, insan, cüsse olarak, çok önemsiz; fakat onu önemli kılan şey, onun bir ruha sahip olması

...Tanrı melekler için büyük bir kıyamet hazırlamamışta biz insanlar için bu kadar şatafatlı bir kıyamet sahnesi hazırlamış. Sen sen sen çık cennete, sen sen cehenneme dese kimin gıkı çıkabilirdi? Ya lütfen bu size saçma gelmiyor mu? Yoksa bizim kaçırdığımız bir ince detay falan mı var?

Bu, Tanrı'nın istemesiyle ilgili bir mesele; belki de Hesap Günü için, itirazlara karşı, delil getirecek.

Öldükten sonra kabirde çekilecek azap meselesine zaten hiç girmiyorum. Bu saçmalığın daniskası. Allah hem kabirde hem kıyamette sorguya çekiyor. Acemi savcı gibi.

Biz bu dünyada da bazan mutlu olup seviniyoruz, bazan da acı çekiyoruz. Öyle değil mi? Bunları bizzat,birebir yaşamıyor muyuz?

Sitelerde Paylaş

Kıyamet diye bir şey yoktur.

aslında VARDIR....

dünya da sanırım 1 - 2 defa yaşanmıştır...

sonuncusu bildiğimiz kadarıyla 65 milyon yıl önce idi göktaşı ile olmuştu....(iddialar öyle ) ....ondan önce de SÜPER volkanlar patlamıştı...daha öncesinde artık neler oldu belli değil... :D

Sitelerde Paylaş

kıyamet kıyam etmek ten gelir...

Kıyam ayağa kalkmak demek...

Uyanış gerçekleri farkediş ....

İnsanlar uykudadır öiünce uyanırlar...

Denmiş...

ozaman KIYAMET aslında tüm insanlar ÖLDÜKTEN sonra olacak...

çünkü ayağa kalkmak - yeniden diriliş ise - herkes ölmeli önce ki---sonra topluca kalkabilsinler :D :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...