Jump to content

Kıyamet Saçmalığı

Recommended Posts

• İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

aslında VARDIR....

dünya da sanırım 1 - 2 defa yaşanmıştır...

sonuncusu bildiğimiz kadarıyla 65 milyon yıl önce idi göktaşı ile olmuştu....(iddialar öyle ) ....ondan önce de SÜPER volkanlar patlamıştı...daha öncesinde artık neler oldu belli değil... :D

Celal şengör son 500 yılda 5 kez mi ne olmuştur diyordu. Her yüz yılda bir dünya büyük bir felaketle karşılaşmıştı gibi bir şey söylemişti.

Bu gök taşı bildiğiniz kıyamettir bu gün düşse biz yok oluruz muhtemelen. Canlıların %99'u falan ortadan kalkmış daha ne istiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Celal şengör son 500 yılda 5 kez mi ne olmuştur diyordu. Her yüz yılda bir dünya büyük bir felaketle karşılaşmıştı gibi bir şey söylemişti.

Bu gök taşı bildiğiniz kıyamettir bu gün düşse biz yok oluruz muhtemelen. Canlıların %99'u falan ortadan kalkmış daha ne istiyorsunuz.

bi kaç kere tekrarlandığını biliyordum da........o kadar sık olduğunu bilmiyordum...:D

Sitelerde Paylaş

Realperest,

Sura İsrafil degil de sen üfle ne dersin.. Öylece bekler miydin kıyametin kopmasını.

Senin kaçırdığın ince detay, bir cüzi iraden olduğunu, bedenini ayakta tutan bir ruha sahip oldugunu ve herşeyden önce bir insan olduğunu unutman olabilir.

Ayrıca insanlarla birlikte diğer ruhani varlıklar da hesaba çekilecektir.

Günümüzde bir sürü kıyamet senaryosu yazılıp çiziliyor zAten.. Bunlara inanmamak bizim için en doğrusu diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Realperest,

Sura İsrafil degil de sen üfle ne dersin.. Öylece bekler miydin kıyametin kopmasını.

Senin kaçırdığın ince detay, bir cüzi iraden olduğunu, bedenini ayakta tutan bir ruha sahip oldugunu ve herşeyden önce bir insan olduğunu unutman olabilir.

Ayrıca insanlarla birlikte diğer ruhani varlıklar da hesaba çekilecektir.

Günümüzde bir sürü kıyamet senaryosu yazılıp çiziliyor zAten.. Bunlara inanmamak bizim için en doğrusu diye düşünüyorum.

ruhani varlıklar ?? hesaba çekilmek ???

Sitelerde Paylaş

Cinler diye tabir ettiğimiz varlıklar. Onların arasında da iyi ve kötü olanlar kıyamet günü geldiğinde hesaba çekilecekler.

onlar RUHANİ varlıklar mı oluyorlar ? ben onları ŞEYTANSILAR olarak biliyordum ?

ayrıca ....kuranda insanın yaradılış sebebi nedir ? bana bi açıklayabilirmisin ? ona göre başka sorularım olacak sana.

Sitelerde Paylaş

Allah bizi yaratmış. Elbette bunun bir amacı olmalı. amaç sadece allaha kulluk etmektir..Şükretmektir, teşekkür etmektir.

Örnek bir kaç ayet;

cinleri ve insanları ancak bana kulluk etmeleri için yarattım Zariyat-56

O sizi yeryüzünün halifeleri kıldı ve size verdikleri ile sizi sınamak için kiminizi kiminize göre derecelerle yükseltti şüphesiz Rabbin sonuçlandırması pek çabuk olandır ve şüphesiz O bağışlayandır esirgeyendir En'am 165

seytansılar dediğin şey nedir anlayamadım fakat bizlerin içinde kötü olanlar oldugu gibi cinlerde de kötü olan ve iyi olanlar var.

Sitelerde Paylaş

Allah bizi yaratmış. Elbette bunun bir amacı olmalı. amaç sadece allaha kulluk etmektir..Şükretmektir, teşekkür etmektir.

Örnek bir kaç ayet;

cinleri ve insanları ancak bana kulluk etmeleri için yarattım Zariyat-56

O sizi yeryüzünün halifeleri kıldı ve size verdikleri ile sizi sınamak için kiminizi kiminize göre derecelerle yükseltti şüphesiz Rabbin sonuçlandırması pek çabuk olandır ve şüphesiz O bağışlayandır esirgeyendir En'am 165

seytansılar dediğin şey nedir anlayamadım fakat bizlerin içinde kötü olanlar oldugu gibi cinlerde de kötü olan ve iyi olanlar var.

kuranda diyor ya bi ayette....o ancak CİNLERDEN idi -- ŞEYTAN için

şeytan=cin oluyor bu durumda....öle değil mi ?

gelelim.....kulluk etme durumuna....eğer sadece kulluk etsinler diye yaratmış ise...GEREK YOKTU...

melekler de kulları değil mi allahın ? onlar MÜKEMMELEN yerine getiriyorlar KULLUK görevlerini....

insan gibi NANKÖRE ne gerek vardı ?

CİNLER de nankör iseler onlara da GEREK yokmuş....sahi allah faydasız bişi yaratmaz....herşeyi de İNSANIN HİZMETİNE YARATMIŞDIR ya.....

cinler insanın ne işine YARIYOR ????

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...